Jeden jest "za" - inny go popiera i jednocześnie jest "przeciw": - Poseł Sławomir Nitras został zapytany w "Rozmowie pod krawatem" o program kandydata PO deklarującego wsparcie dla adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Nitras w odpowiedzi oskarża nas o "medialny lincz".
Wyjaśniając: były burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas otwarcie mówi o małżeństwach homoseksualnych adoptujących dzieci. Sławomir Nitras wspiera tego kandydata, był na konwencji partyjnej, na której te słowa Hardie-Douglasa padły. Zapytaliśmy więc lidera listy KO, czy też jest za takimi rozwiązaniami? Nitras odpowiadał, że "nie" - i jednocześnie oskarżał.
- Hardie-Douglas to 12 lat dynamicznego rozwoju Szczecinka, szacunek ludzi w Szczecinku, bo on nie jest burmistrzem tylko dlatego, że nie wystartował w tych wyborach uważając, że powinna być kadencyjność, że ten okres się skończył. To szanowany lekarz, obywatel powszechnie szanowany, któremu nie dajecie prawa zabrania głosu, linczujecie go w waszym radiu nie dając mu szansy wypowiedzenia się. Ja ten mechanizm dobrze znam - powiedział Nitras.
Jednocześnie Nitras określił siebie w "Rozmowie pod krawatem" jako "katolika", który "głęboko nie zgadza się" z polskimi hierarchami, jako tymi, którzy nie realizują idei głoszonych przez papieża Franciszka.
- Hardie-Douglas to 12 lat dynamicznego rozwoju Szczecinka, szacunek ludzi w Szczecinku, bo on nie jest burmistrzem tylko dlatego, że nie wystartował w tych wyborach uważając, że powinna być kadencyjność, że ten okres się skończył. To szanowany lekarz, obywatel powszechnie szanowany, któremu nie dajecie prawa zabrania głosu, linczujecie go w waszym radiu nie dając mu szansy wypowiedzenia się. Ja ten mechanizm dobrze znam - powiedział Nitras.
Jednocześnie Nitras określił siebie w "Rozmowie pod krawatem" jako "katolika", który "głęboko nie zgadza się" z polskimi hierarchami, jako tymi, którzy nie realizują idei głoszonych przez papieża Franciszka.
Dodaj komentarz 9 komentarzy
PO i PIS są w tej kwestii takie same. Niestety chcecie ograniczać ludziom wolność wyboru z kim i w jakiej konfiguracji mają żyć.
Niestety, ale polscy politycy za punkt honoru wzięli sobie zaglądanie pod kołdrę obywatelom.
a ja z innej beczki: czemu z przestrzeni medialnej naraz zniknął Matecki???
Czyżby w związku z pomówieniami o propagowanie hejtu???
I to na tyle mocnymi, że nawet Małgorzata Gosiewska stwierdziła, że powinien zrezygnować z kandydowania!
Co tak nagle zapadł się pod ziemię? Posłuchał i zrezygnował???
Audycja zatytuowana „Rozmowy pod krawatem” a ja się pytam gdzie jest krawat?
...sposób prowadzenia tej rozmowy był ...denny.
troche bieda, jak ktoś czyli pan Nitras,
CAłY CZAS GADA i nie można zadać normalnie kolejenego pytania !
Oczywiście każdy ma prawo myśleć sobie, co mu się żywnie podoba i zachwalać kandydatów o kontrowersyjnych poglądach. Może i dobrze, że jako wyborcy dostaliśmy taki sygnał. Dla niejednego to czytelny sygnał przestrogi. Ta opcja polityczna baaardzo oddaliła się od ideałów pierwszej "Solidarności"...
Poziom tzw."dziennikarstwa" Pana Szymańczyka nie przystoi poważnej stacji radiowej. Jego wywiady z osobami nie należącymi do PIS, to popis braku kultury i dobrego smaku. Nawiasem mówiąc, do firmowanych przez siebie "Rozmów pod krawatem" , mógłby się chociaż ubrać bardziej elegancko, niż na Woodstock, bo obecnie jego wygląd i "elegancja werbalna" sugerują, że są to "Rozmowy pod barem z piwem".
Chociaż Nitlas krowie da kakao, nie wydoi czekolady ;)
Zobacz także
2019-01-04, godz. 09:11
Leszek Herman o gwiazdorskim systemie na literackim rynku
W Polsce pojawił się gwiazdorski system wśród pisarzy - mówił w "Rozmowie pod krawatem", szczeciński pisarz Leszek Herman. Herman jest autorem powieści kryminalnej pt. "Sedinum" z akcją osadzoną w Szczecinie.
» więcej
2019-01-02, godz. 10:46
"Bonifikata za przekształcenie użytkowania wieczystego powinna być jak najwyższa"
Bonifikata za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność powinna być w Szczecinie jak najwyższa - twierdzi Leszek Duklanowski z PiS i w "Rozmowie pod krawatem" zapowiada, że będzie zachęcał radnych i prezydenta do ustalenia…
» więcej
2019-01-02, godz. 09:30
Radny PiS o współpracy Krzystka z KO: "To niezrozumiałe"
Piotr Krzystek rozczarował, zdziwił i wykonał woltę - to ocena miejskiego radnego Prawa i Sprawiedliwości. Leszek Duklanowski w środowej "Rozmowie pod krawatem" wracał do zawiązania współpracy przez prezydenta Piotra Krzystka i radnych…
» więcej
2018-12-31, godz. 12:16
Prof. Drzonek zaleca posłowi Gawłowskiemu większą powściągliwość
Oczekiwałbym od posła Stanisława Gawłowskiego usunięcia się w cień po tym, jak prokuratura postawiła mu zarzuty - powiedział prof. Maciej Drzonek, gość "Rozmowy pod krawatem" w Radiu Szczecin.
» więcej
2018-12-31, godz. 09:00
Rok 2018 w ocenie prof. Macieja Drzonka
Prof. Maciej Drzonek komentuje najważniejsze wydarzenia na scenie politycznej w Polsce. Wśród nich gość "Rozmowy pod krawatem" wymienia wybory samorządowe, które przyniosły przetasowania i zmiany. Ich konsekwencje - jego zdaniem -…
» więcej
2018-12-20, godz. 12:05
Nauczyciele protestują. "Wierzę, że zwolnienia są spowodowane zachorowaniami"
Wierzy w dobrą wolę nauczycieli, w to, że idą na chorobowe, bo faktycznie mają problemy ze zdrowiem. Łukasz Schreiber w Rozmowach pod Krawatem komentował rozpoczęty przez związkowców z ZNP protest w oświacie.
» więcej
2018-12-19, godz. 10:37
Negocjować z wykonawcą i wreszcie rozpocząć przebudowę stadionu - radzi Słowik
Negocjować cenę z wykonawcą i nie czekać już z budową - mówił o stadionie piłkarskim w Szczecinie Przemysław Słowik, radny Nowoczesnej.
» więcej
2018-12-19, godz. 09:28
Słowik: Nowoczesna odegra jeszcze doniosłą rolę w polskiej polityce
Podnosimy się po ostatnich "perturbacjach" - tak sytuację Nowoczesnej komentuje nowy przewodniczący partii w mieście Przemysław Słowik.
» więcej
2018-12-18, godz. 09:16
Kłopotek: "PSL trwało, trwa i trwa mać"
Na szeroki opozycyjny blok wyborczy się "nie pisze" - poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Eugeniusz Kłopotek mówił o tym w "Rozmowie pod krawatem".
» więcej
2018-12-17, godz. 11:28
Mucha: Grudzień'70 nie został rozliczony
Grudzień 1970 nie został rozliczony, a wspomnienie o nim jest potrzebne - tak o wydarzeniach sprzed 48 lat mówił na naszej antenie Paweł Mucha.
» więcej
2018-12-17, godz. 11:23
Minister Mucha: ofiarą zamachów można stać się żyjąc na pograniczu czy w Berlinie
Okoliczności i liczba zamachów są szokujące - mówił w Radiu Szczecin prezydencki minister i przypomniał, że Bartosz Niedzielski nie jest pierwszą - w ostatnich latach - polską ofiarą ataku terrorystycznego.
» więcej
2018-12-17, godz. 10:28
Paweł Mucha: - Rachunki za prąd nie będą wyższe
Prezydencki minister w "Rozmowie pod krawatem" komentował niedawne wnioski spółek sprzedających energię skierowane do Urzędu Regulacji Energetyki.
» więcej
2018-12-17, godz. 09:33
Wybór przewodniczącego komisji rewizyjnej. Mucha nie spodziewa się niespodzianki
Kontroluje marszałka i podległe mu instytucje, może przedstawiać opinii publicznej, jak funkcjonują władze województwa - to rola komisji rewizyjnej zachodniopomorskiego sejmiku. Jak przekonywał w poniedziałkowych "Rozmowach pod krawatem"…
» więcej
2018-12-13, godz. 12:04
"Te dokumenty mogą być kluczem do zrozumienia historii Polski"
Znamienne dokumenty będące być może kluczem do zrozumienia najnowszej historii Polski - tak o odnalezionych w USA archiwach mówi szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.
» więcej
2018-12-13, godz. 09:25
Kasprzyk: Jak to możliwe, że komunistyczny dygnitarz Wojciech Jaruzelski wciąż jest generałem?
Stan wojenny był zbrodnią na narodzie Polskim i najwyższy czas, aby nazwać rzeczy po imieniu - kto był patriotą, a kto zdrajcą - mówił w "Rozmowie pod krawatem" szef urzędu do spraw kombatantów i osób represjonowanych.
» więcej