Obrażanie katolików na paradach LGBT to tylko "obrazki" i "incydenty" - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Arkadiusz Czarnecki, kandydat partii Wiosna startujący z listy SLD w Szczecinie.
Czarnecki, jak zapewniał, uczestniczył w kilku marszach równości - i nie widział tam gorszących scen. Kandydat Wiosny odprawienie przez aktywistę LGBT "ekumenicznej mszy świętej" oraz plansze z obscenicznymi rysunkami zamiast Najświętszego Sakramentu nazwał incydentami.
- Osobiście takich symboli nie widziałem. W marszu warszawskim i gdańskim obiegła media taka wieść... To pojedyncze przypadki, przychodzi przecież tysiące ludzi, którzy manifestują z rodzinami wsparcie dla środowisk, często dla własnych dzieci... Oczywiście: modne są obrazki w przekazie telewizji publicznej, by pokazywać te skrajności... - ocenił Czarnecki.
- Wiele mediów pokazywało te obrazki, bo były dla wielu ludzi rażące - zaznaczyła red. Magdalena Ogórek.
- A widziała pani paradę w Szczecinie; jak była piękna, kolorowa, jak wielu młodych ludzi przyszło? - odparł Arkadiusz Czarnecki.
Działacz Wiosny zapewnił, że w ich wizji Polski "każdy czułby się dobrze". Także - jak mówił - katolicy. Sam określił się jako człowiek wierzący. Dlatego też - kontynuował Czarnecki - jego partia postuluje wprowadzenie "świeckiego państwa", żeby uszanować również uczucia ateistów.
- Osobiście takich symboli nie widziałem. W marszu warszawskim i gdańskim obiegła media taka wieść... To pojedyncze przypadki, przychodzi przecież tysiące ludzi, którzy manifestują z rodzinami wsparcie dla środowisk, często dla własnych dzieci... Oczywiście: modne są obrazki w przekazie telewizji publicznej, by pokazywać te skrajności... - ocenił Czarnecki.
- Wiele mediów pokazywało te obrazki, bo były dla wielu ludzi rażące - zaznaczyła red. Magdalena Ogórek.
- A widziała pani paradę w Szczecinie; jak była piękna, kolorowa, jak wielu młodych ludzi przyszło? - odparł Arkadiusz Czarnecki.
Działacz Wiosny zapewnił, że w ich wizji Polski "każdy czułby się dobrze". Także - jak mówił - katolicy. Sam określił się jako człowiek wierzący. Dlatego też - kontynuował Czarnecki - jego partia postuluje wprowadzenie "świeckiego państwa", żeby uszanować również uczucia ateistów.
Dodaj komentarz 11 komentarzy
Pamiętajmy, że marginalizowanie profanacji wartości i symboli narodowych i to również taktyka. To naginanie barier i sondowanie, na ile jeszcze można sobie pozwolić.
To, że te parady są kolorowe jest również zabiegiem socjotechnicznym, który ma na celu przyciąganie młodych ludzi i tworzenie pozytywnego wizerunku. Wszystko jest przemyślane i tylko naiwni ludzie dają się nabrać, którzy bezmyślnie przyjmują wszystko bez zastanowienia.
Polska nigdy nie będzie świecka, bo gdyby taka była...nigdy nie byłoby jej na mapie świata, dlatego to tak boli przeciwników naszego kraju.
Marsze równości to coś więcej, to walka o prawo do życia w związkach partnerskich, to walka o prawo do życia w kraju, w którym władza walczy z dyskryminacją a nie ją wspiera, to walka o prawo do rzetelnej edukacji, która nie tylko faworyzuje jeden światopogląd.
matko
gratuluję
światopogląd każdy ma prawo mieć jaki chce, ale w szkole MAJĄ uczyć że 2+2=4 a nie bo mi się chce aby było 6... bo taki mam światopogląd
szokujące prawda
a do tego w tyle wizji przed biednym nitraskiem słowa na antenie "co się ...... dzieje" :-D
POPiS jak się zatrudnia wszędzie pociotki, kuzynki, wujki bez żadnego rozumu to są kłopoty na wizji ha ha ha ha
Panie Arkadiuszu, Kościół nie obraża gejów ? Wszyscy siebie warci !!!
Przestrzeń publiczna to miejsce, które powinno być wolne od promowania wynaturzeń, wolne od eksponowanie zachowań erotycznych, wolne od obrażania Boga w Najświętszym Sakramencie. Fakt "niezauważenia" tych zachowań nie zwalnia z refleksji, zwłaszcza że prawo zabrania obrażania uczuć religijnych. Panie Arkadiuszu, warto dogłębnie przemyśleć to wszystko, zwłaszcza, jeśli chce się pokazywać jako katolik i jako chętny do Parlamentu...
Selektywne spojrzenie na parady to jest w Radiu Szczecin.
Pani Agnieszko, żyjemy wokół was, czy to jest wynaturzenie, czy w Pani hierarchii powinniśmy gdzieś się schować, powinniśmy siedzieć cicho i być izolowani? Bardzo niepokoją mnie takie słowa, które zabraniają podstawowego prawa do manifestowania swoich poglądów. To nie jest już demokracja, to jest dyktatura. Czy chce Pani powtórki z PRLu?
Co do obrażania uczuć, oczywiście haniebne są zachowania, które celowo dyskryminują zarówną jedną jak i drugą grupę ludzi.
z usmiechem wysluchalem kabaretowych tekstow kobiety, ktora nie dosc ze wyszla za ekstra-komucha (poesl SLD 1. kadencji ktory po pijaku spowodowal wypadek, jako szef ZSMP sprywatyzowal w dziwnych okolicznosciach majatek tej komunistycznej mlodziezowki, pozniej Fakt pisal, ze zajumal z jakiejs uczelni garnki i sztucce za pol miliona), to na dodatek ona sama byla komunistyczna kandydatka SLD na prezydenta !
Wiec jej teksty o rzekomym obrazaniu wierzoncych przez LGBT brzmialy rownie wiarygodnie, jak Piotrowicza broniacego zboczonego ksiendza-pedofila, ktory dziwczynkom lapy pchal w majteczki
Diabel w ornat sie ubral i na msze wydzwania!
ha ha ha ha ha co ja tu czytam
naturalnie nie znam wszystkich ale rozumiem skąd zamiłowanie do komunizmu ;-)
natomiast po raz kolejny wychodzi powiązanie pomiędzy bandą czworga, układem Magdalenkowym którego nie jesteście w stanie odrzucić
po=pis=sld=psl --- NIE MA ŻADNEJ RÓŻNICY
Deprawacja dzieci, czy to publicznie, czy w ukryciu, jest haniebna. Eksponowanie zachowań seksualnych na ulicy ( w czyimkolwiek wykonaniu) jest niegodziwe, bo niszczy wrażliwość i wstydliwość mlodxiutkich osób. A przestępstwo pedofila, ktokolwiek się go dopuszcza, zgłasza się nie w anonimowych wpisach na stronie Radia, lecz na prokuraturze...
CLAN CZARNECCY to już przesada !!!!!!
Zobacz także
2021-09-22, godz. 10:03
Dobrzyński: realizujemy to, co niektórzy obiecywali przez dziesiątki lat
Poseł PiS o inwestycjach drogowych w regionie: - Realizujemy to, co niektórzy obiecywali przez dziesiątki lat - mówił Leszek Dobrzyński komentując w Rozmowach pod krawatem otwarcie obwodnicy Myśliborza.
» więcej
2021-09-22, godz. 09:28
"Najważniejsza jest polska racja stanu, nie wszyscy w kraju to rozumieją"
Najważniejsza jest polska racja stanu, nie wszyscy w kraju to rozumieją - tak o sporze z Czechami w sprawie kopalni w Turowie i decyzji TSUE mówił w Rozmowie pod Krawatem poseł Prawa i Sprawiedliwości, Leszek Dobrzyński. Trybunał Sprawiedliwości…
» więcej
2021-09-21, godz. 11:26
Fundusze europejskie. Zachodniopomorskie "ponad normę"
Nieprawdziwe wyliczenia pod polityczną tezę - tak o pretensjach polityków PO mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości, Artur Szałabawka.
» więcej
2021-09-21, godz. 10:12
"Lekceważenie mieszkańców, upokarzanie kierowców"
Arogancja i upokarzanie kierowców, prezydent Szczecina "rozkopał miasto", żeby otwierać nowe ulice w czasie kampanii wyborczej w 2023 roku - wyliczał w "Rozmowach pod krawatem" Radia Szczecin poseł Prawa i Sprawiedliwości, Artur Sz…
» więcej
2021-09-16, godz. 09:22
Artur Nycz o mało pomyślnych sondażach dla PO
Nie można przywiązywać zbyt dużej wagi do sondaży - uważa Artur Nycz.
» więcej
2021-09-15, godz. 10:21
Inwestycja za ponad miliard złotych. "Musimy się dostosować"
Pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście do 12,5 metra ma znaczenie nie tylko gospodarcze, ale także polityczne czy militarne - mówiła w "Rozmowach pod Krawatem" szefowa rady nadzorczej Stoczni Szczecińskiej "Wulkan" Małgorzata…
» więcej
2021-09-14, godz. 10:06
Rozpoczyna się Kongres Morski. Porty wśród najważniejszych tematów [WIDEO]
Rozwój polskich portów to jeden z głównych tematów rozpoczynającego się właśnie 8. Międzynarodowego Kongresu Morskiego - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
» więcej
2021-09-14, godz. 09:08
Miliard na promy, dziś akt notarialny
Miliard złotych na budowę promów pasażerskich, we wtorek w południe podpisanie aktu notarialnego - poinformował w "Rozmowach pod Krawatem" wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
» więcej
2021-09-13, godz. 11:01
"Trudno będzie o naukę stacjonarną, jeśli tego nie zrobimy"
Dyrektor szpitala Zdroje w Szczecinie apelował w "Rozmowach pod Krawatem", aby szczepić dzieci przeciwko koronawirusowi. Łukasz Tyszler podkreślał, że dzieci między 12. a 16. rokiem życia jest w Polsce 2 i pół miliona.
» więcej
2021-09-13, godz. 09:09
Tyszler: Poglądy profesora Grodzkiego wydają się wyważone
Poglądy profesora Grodzkiego wydają się "wyważone" - oceniał w "Rozmowach pod Krawatem" dyrektor szpitala w Zdrojach oraz miejski radny Platformy Obywatelskiej Łukasz Tyszler. Pytaliśmy o wypowiedź partyjnego kolegi Tomasza Grodzkiego…
» więcej
2021-09-09, godz. 11:23
Ta uchwała ma uporządkować reklamowy bałagan w mieście. Do 2023 roku
Reklamowy porządek w Szczecinie zacznie się w 2023 roku. Wtedy gotowa ma być uchwała krajobrazowa - zapewniał na naszej antenie zastępca prezydenta Szczecina.
» więcej
2021-09-09, godz. 09:07
"Tchnąć życie w al. Wojska Polskiego"
To szansa na to, żeby w al. Wojska Polskiego znów tchnąć życie. Tak zastępca prezydenta Szczecina tłumaczy plany przebudowy arterii.
» więcej
2021-09-08, godz. 09:22
"Wiele mówimy o polskim bohaterstwie, a teraz zachowaliśmy się podle"
My, jako Polska, nie zdaliśmy egzaminu człowieczeństwa, zachowanie rządu wobec imigrantów na granicy z Białorusią jest podłe - stwierdziła w "Rozmowach pod krawatem" Małgorzata Prokop-Paczkowska z Nowej Lewicy.
» więcej
2021-09-06, godz. 11:03
Wojewoda: Próbują zajmować się sprawami, do których nie są powołani
Prezydent Szczecina powinien martwić się problemem korków w mieście, a nie zajmować się polityką międzynarodową - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" zachodniopomorski wojewoda Zbigniew Bogucki.
» więcej
2021-09-06, godz. 09:03
Wojewoda po słowach marszałka Grodzkiego: Zupełnie niezrozumiała wypowiedź
Niezrozumiała wypowiedź, szczególnie w kontekście walki z pandemią - tak o słowach Tomasza Grodzkiego mówił w "Rozmowach pod krawatem" zachodniopomorski wojewoda.
» więcej