Rozmowy pod krawatem
Radio SzczecinRadio Szczecin » Rozmowy pod krawatem

Za każdą decyzją w sprawie systemu edukacji w Szczecinie kryją się statystyki i skomplikowane wyliczenia - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Krzysztof Soska. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Za każdą decyzją w sprawie systemu edukacji w Szczecinie kryją się statystyki i skomplikowane wyliczenia - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Krzysztof Soska. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Za każdą decyzją w sprawie systemu edukacji w Szczecinie kryją się statystyki i skomplikowane wyliczenia - mówił w "Rozmowach pod krawatem" zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Soska.
Wiceprezydent odpowiedzialny za oświatę przekonywał także, że decyzja w sprawie wygaszenia Gimnazjum nr 3 była dokładnie analizowana. Przyznał się też do błędu.

- Uchwała intencyjna o likwidacji tej szkoły jest obowiązująca. Zatem mamy prawo i obowiązek informowania o tym, że w planach miasta jest zamknięcie gimnazjum - tłumaczył Soska. - Błędem było to, że nie potrafiliśmy w obiektywny sposób udokumentować, że decyzja ta jest racjonalna.

Magistrat pracuje właśnie nad programem, który będzie przedstawiał mapę Szczecina ze szkołami. Znajdą się na niej wszystkie parametry opisujące daną placówkę: od liczby uczniów, poprzez ich wyniki w nauce.

Ma on pomóc w podejmowaniu decyzji o przyszłości szkół. Będzie też kompletną informacją dla samych rodziców uczniów. W ten sposób urząd chce uniknąć podobnych sporów, jak ten w sprawie G3.

W lutym Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że miasto nie zdążyło w terminie powiadomić rodziców o zamiarze wygaszenia "trójki" i nieprawomocnie unieważnił uchwałę sprzed roku. Likwidacja jest więc zawieszona. Rekrutacja do gimnazjum ma się odbyć tylko do jednej klasy.

Posłuchaj "Rozmowy pod krawatem".
- Uchwała intencyjna o likwidacji tej szkoły jest obowiązująca. Zatem mamy prawo i obowiązek informowania o tym, że w planach miasta jest zamknięcie gimnazjum - tłumaczył Soska. - Błędem było to, że nie potrafiliśmy w obiektywny sposób udokumentować, że d

Zobacz także

216217218219220221222