Szczepimy się
Radio SzczecinRadio Szczecin » Szczepimy się
Szczepimy się

Minister Adam Niedzielski. źródło: https://www.facebook.com/MZGOVPL
Minister Adam Niedzielski. źródło: https://www.facebook.com/MZGOVPL
Minister zdrowia, Adam Niedzielski powiedział, że sytuacja epidemiczna w kraju, wobec ostatnich wzrostów zakażeń koronawirusem, staje się niebezpieczna.
Jego zdaniem apogeum czwartej fali może nastąpić w tym lub w przyszłym tygodniu. Jeśli będzie to ten tydzień, liczba zakażeń może się ustabilizować na poziomie 25 tysięcy. Jeśli będzie to przyszły tydzień - liczba zakażeń sięgnie 30-35 tysięcy.

Minister Adam Niedzielski powiedział, że według prognoz w kolejnych tygodniach nastąpią spadki liczby nowych zakażeń. Zastrzegł jednak, że to scenariusz jeden z możliwych, bo - jak wskazują doświadczenia trzech poprzednich fal pandemii - jest ona w pewnym stopniu nieprzewidywalna.

- Jesteśmy przygotowani do rozbudowy bazy łóżkowej dla pacjentów z COVID19 - dodał minister.

Ponadto minister Niedzielski powiedział, że w przyszłym miesiącu w Polsce będą dostępne najnowsze leki przeciw COVID-19, w tym Molnupiravir.

W ubiegłą sobotę Europejska Agencja Leków wydała rekomendację dla tego leku - pierwszego, który można podawać doustnie.
Minister Adam Niedzielski powiedział, że według prognoz w kolejnych tygodniach nastąpią spadki liczby nowych zakażeń. Zastrzegł jednak, że to scenariusz jeden z możliwych, bo - jak wskazują doświadczenia trzech poprzednich fal pandemii - jest ona w pewnym stopniu nieprzewidywalna.

Zobacz także

2021-12-03, godz. 13:47 W Polsce nie wykryto dotąd wariantu Omikron W Polsce nadal nie wykryto wariantu Omikron koronawiusa - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. » więcej 2021-12-03, godz. 12:09 "Chcielibyśmy podjąć akcję szczepień wśród dzieci w wieku 5-11 lat" Ministerstwo zdrowia planuje rozpocząć 16 grudnia akcję szczepień przeciwko COVID-19 wśród dzieci w wieku od 5 do 11 lat. » więcej 2021-12-03, godz. 11:01 Szczepienia w Kołach Gospodyń Wiejskich. Wsparcie ze strony ARiMR [WIDEO, ZDJĘCIA] W biurze Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pyrzycach są zarejestrowane 24 Koła Gospodyń Wiejskich. W tym roku prawdopodobnie powstaną jeszcze dwa nowe Koła. » więcej 2021-12-03, godz. 10:34 W szpitalach 22 035 pacjentów covidowych. Wzrost liczby zakażonych Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport o zakażeniach koronawirusem w poszczególnych województwach. » więcej 2021-12-03, godz. 08:57 Omikron, czyli nowe obostrzenia w Stanach Bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące testów dla podróżnych przyjeżdżających do USA wejdą w życie w najbliższy poniedziałek. Związane jest to z rozprzestrzenianiem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. » więcej 2021-12-03, godz. 06:56 Tymczasowy szpital na Pomorzanach będzie działał do końca marca Przynajmniej do końca marca będzie działał szpital tymczasowy na Pomorzanach w Szczecinie. Do końca pierwszego kwartału przyszłego roku została przedłużona umowa. » więcej 2021-12-02, godz. 15:11 Milion dla OSP w Trzebieży Milion złotych trafi do Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży. To nagroda za zajęcie pierwszego miejsca w ogólnopolskiej akcji 'SzczepimySię z OSP'. » więcej 2021-12-02, godz. 12:25 Co drugi mieszkaniec regionu zaszczepiony. "Nie jest to wynik dobry" [WIDEO, ZDJĘCIA] Prawie 2 miliony dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi podano do tej pory w Zachodniopomorskiem. Zaszczepionych jest 55 procent mieszkańców. To jednak nadal za mało. » więcej 2021-12-02, godz. 12:04 Jak zmotywować do szczepienia? Pomysł PSL-u Warto znaleźć narzędzia, które motywowałyby obywateli do szczepień, jednak nie w sposób przymusowy jak np. w Austrii - mówi Andrzej Grzyb. » więcej 2021-12-02, godz. 10:36 Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport zakażenia koronawirusem w Polsce. » więcej
1234567