Raport o stratach wojennych
Radio SzczecinRadio Szczecin » Raport o stratach wojennych

Fot. pixabay.com / tvjoern (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / tvjoern (CC0 domena publiczna)
Wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk powiedział, że niemieckie władze nie złożyły dotąd jasnej deklaracji w sprawie odpowiedzi na notę dyplomatyczną dotyczącą reparacji. Ten temat wiceminister poruszył w trakcie swojej wizyty w Berlinie.
Arkadiusz Mularczyk mówił, że strona niemiecka jest gotowa rozmawiać na temat reparacji, ale Polska musi zwiększyć swoją aktywność w Niemczech.

- Nie było jasnej deklaracji, odniosłem jednak wrażenie, że strona niemiecka jest gotowa do dialogu, ale musimy zwiększyć naszą aktywność w Niemczech poprzez większą działalność informacyjną - stwierdził.

Polityk dodał, że Polska powinna organizować więcej spotkań i eventów w Niemczech i był bardziej aktywna w niemieckich mediach.

Wiceminister Mularczyk o kwestii reparacji wojennych rozmawiał w Berlinie z minister stanu do spraw Europy w ministerstwie spraw zagranicznych Anną Lührmann, szefem biura pełnomocnika rządu federalnego do spraw kultury i mediów Andreasem Görgenem oraz z premierem Brandenburgii Dietmarem Woidke.

Wśród głównych tematów rozmów pojawiła się także kwestia nauczania języka polskiego w Niemczech jako języka ojczystego i braku w Niemczech pomnika Polaków, ofiar II wojny światowej.

Zobacz także

3456789