Raport o stratach wojennych
Radio SzczecinRadio Szczecin » Raport o stratach wojennych

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
W miniony weekend doszło do 1151 pożarów traw i nieużytków rolnych. Trzydzieści razy strażacy wyjeżdżali do gaszenia lasów.
- To bardzo wysoka liczba, w poprzednich dniach było ich po kilkanaście - powiedział brygadier Karol Kierzkowski, rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

dodał, że takie pożary wpływają negatywnie na środowisko.

W ubiegłym roku w pożarach traw życie straciło 12 osób, w tym roku zginął jeden człowiek - 7 marca w Nowym Sączu.

Najwięcej przypadków wypalania traw straż pożarna odnotowała na Mazowszu, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Od początku roku było już ponad 2800 takich pożarów.

Zobacz także

2023-05-28, godz. 21:37 MSZ o odpowiedzialności Niemiec za skutki II wojny światowej W opublikowanym dziś oświadczeniu Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdza, że sprawa niemieckiej odpowiedzialności za skutki II wojny światowej wzbudza w Niemczech emocje i jest obecna w tamtejszym dyskursie publicznym. » więcej 2023-05-25, godz. 20:08 Wiceszef MSZ: "zainteresowanie raportem o reparacjach jest ogromne" Musimy uwrażliwić niemieckich polityków na temat dotyczący reparacji i szkód wyrządzonych Polsce - powiedział w wywiadzie dla 'Berliner Zeitung' wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk. » więcej 2023-05-23, godz. 09:14 "Po stronie niemieckiej jest świadomość, że trzeba z Polską rozmawiać" Niemcy zdają sobie sprawę, że nie przemilczą kwestii reparacji wojennych, że muszą podejść do tej kwestii konstruktywnie i coś zaproponować - oceniał w 'Rozmowach pod krawatem' wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularcz… » więcej 2023-05-22, godz. 15:24 Reparacje wojenne od Niemiec? Zapytaliśmy o opinie mieszkańców Szczecina [WIDEO, ZDJĘCIA] Co na temat polskich starań o wypłatę odszkodowań za drugą wojnę światową sądzą mieszkańcy Szczecina? » więcej 2023-05-22, godz. 07:03 Wiceszef MSZ w Berlinie o odszkodowaniach dla Polski Wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk odbędzie w poniedziałek w Berlinie szereg spotkań z niemieckimi parlamentarzystami. Głównym tematem rozmów będzie kwestia odszkodowań dla Polski za straty wojenne. » więcej
1234567