Raport o stratach wojennych
Radio SzczecinRadio Szczecin » Raport o stratach wojennych

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
W miniony weekend doszło do 1151 pożarów traw i nieużytków rolnych. Trzydzieści razy strażacy wyjeżdżali do gaszenia lasów.
- To bardzo wysoka liczba, w poprzednich dniach było ich po kilkanaście - powiedział brygadier Karol Kierzkowski, rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

dodał, że takie pożary wpływają negatywnie na środowisko.

W ubiegłym roku w pożarach traw życie straciło 12 osób, w tym roku zginął jeden człowiek - 7 marca w Nowym Sączu.

Najwięcej przypadków wypalania traw straż pożarna odnotowała na Mazowszu, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Od początku roku było już ponad 2800 takich pożarów.

Zobacz także

2023-01-03, godz. 14:45 Raport nt. strat wojennych zostanie przekazany przedstawicielom ONZ Wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk poinformował, że polscy dyplomaci w Organizacji Narodów Zjednoczonych złożą wysokim rangą przedstawicielom ONZ raport o stratach poniesionych przez Polskę podczas II wojny światowej… » więcej 2022-12-28, godz. 16:21 Reparacje wojenne. Polski MSZ zapowiada "szerokie działanie w 2023 roku" Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiada 'zintensyfikowanie' działań dyplomatycznych w sprawie uzyskania od Niemiec zadośćuczynienia za szkody wyrządzone w czasie II wojny światowej. » więcej 2022-12-08, godz. 11:03 Minister Mularczyk: strona niemiecka jest gotowa rozmawiać nt. reparacji Wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk powiedział, że niemieckie władze nie złożyły dotąd jasnej deklaracji w sprawie odpowiedzi na notę dyplomatyczną dotyczącą reparacji. Ten temat wiceminister poruszył w trakcie… » więcej 2022-12-07, godz. 19:12 Wiceminister o pomniku polskich ofiar II wojny światowej Wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk podczas swojej wizyty w Niemczech poruszył kwestię braku w Niemczech pomnika Polaków, ofiar II wojny światowej. » więcej 2022-12-04, godz. 13:35 Były ambasador RP w Berlinie o reparacjach Były ambasador RP w Berlinie profesor Andrzej Przyłębski zapowiedział powstanie broszury przeznaczonej dla Niemców, która zawierała będzie informacje historyczne, w tym o zbrodniach popełnionych na Polakach. Broszura ma liczyć 20… » więcej
3456789