Extra Przegląd Tygodnia
Radio SzczecinRadio Szczecin » Extra Przegląd Tygodnia » Felietony
Urząd Miasta Szczecin. Fot. Mariusz Tałajkowski
Urząd Miasta Szczecin. Fot. Mariusz Tałajkowski
Ten tydzień upłynął nam pod znakiem grudniowych rocznic i dopinania budżetów na przyszły rok. Była też przedświąteczna dobroczynność i… zwierzaki w opałach, które ratowali strażacy i strażnicy miejscy - tutaj uprzedzamy pytania, wszystko dobrze się skończyło.
Extra Przegląd Tygodnia. Poniedziałek 12.12.2022
Extra Przegląd Tygodnia. Wtorek 13.12.2022
Extra Przegląd Tygodnia. Środa 14.12.2022
Extra Przegląd Tygodnia. Czwartek 15.12.2022
Extra Przegląd Tygodnia. Piątek 16.12.2022
Extra Przegląd Tygodnia. Sobota 17.12.2022
Extra Przegląd Tygodnia. Niedziela 18.12.2022
Poniedziałek 12.12.2022

Poniedziałek przywitał nas dobrą wiadomością, dobrą szczególnie dla pacjentek onkologicznych. Badania szczecińskiego genetyka, prof. Jana Lubińskiego dowiodły, że utrzymanie odpowiedniego poziomu selenu w organizmie pozwala obniżyć ryzyko śmierci u kobiet z rakiem piersi.
Badania trwały trzy lata. Kobietom podawano preparat Selina, czyli suplement selenu - wyjaśniał profesor Lubiński.

Najbardziej skuteczne okazało się wyrównanie poziomu w grupie niedoborowych kobiet. W grupie 350 kobiet, gdzie poziom selenu był optymalny, zmarła jedna osoba. Z kolei w grupie, gdzie selen był nieoptymalny, zmarło 12 kobiet. Więc jest ponad dziesięciokrotna różnica

Przebadano ponad tysiąc kobiet. Prof. Lubiński podkreślił, że jeśli chodzi o selen, nie można suplementować go „w ciemno”, najpierw trzeba zmierzyć jego poziom

W tej chwili jest tak, że w ramach NFZ-u, w takiej placówce specjalistycznej jak na przykład nasza - Onkologiczna Poradnia Genetyczna - na razie to jest nowość, więc jest mało takich placówek. Trzeba wziąć skierowanie, przyjść do naszej poradni, zmierzyć poziom selenu i ewentualnie podjąć decyzję o wyrównaniu niedoboru

Na niedobór selenu cierpi 1/3 kobiet w Polsce, 1/3 ma go na optymalnym poziomie i 1/3 ma go nadmiar.

Extra


W poniedziałek przyszły też wieści z nowej bazy lodołamaczy. Powstaje w szczecińskich Podjuchach i na początku stycznia zacumują w niej wszystkie jednostki gotowe do kruszenia lodu na Odrze - mówił dyrektor Wód Polskich w Szczecinie Marek Duklanowski.

W bazie dla lodołamaczy w tej chwili finalizowana jest część hydrotechniczna. Trwają prace czerpalne, przy wydobywaniu tej części urobku, która tutaj przy brzegu nie pozwalałby na osiągnięcie tej głębokości niezbędnej do cumowania lodołamaczy. W następnych tygodniach będziemy odbierali część lądową administracyjno-biurową.

Wybudowane jest już nowe nabrzeże i budynki dla obsługi technicznej. Lodołamacze są w gotowości od 1 grudnia - to siedem jednostek polskich i sześć niemieckich.

Extra

Kolejne cztery miliony złotych z Funduszu Rozwoju Dróg trafiły do zachodniopomorskiego.
Ponad pół miliona złotych dostał powiat policki. Starosta Andrzej Bednarek powiedział, że te pieniądze będą przeznaczone na dokończenie drogi między gminami Police i Dobra.

To dotyczy odcinka może niespektakularnego, ale mieszkańcy gminy Dobra i gminy Police, ci którzy jadą od Tanowa do Dobrej, przez Sławoszewo, wiedzą, o jaki odcinek chodzi. To odcinek, który wyremontowaliśmy w ubiegłym roku, do miejscowości Bartoszewo, do krzyżówki. A te środki pozwolą na to, żeby przebudować odcinek od krzyżówki Bartoszewo do miejscowości Sławoszewo.

Pieniądze trafiły też do gmin Darłowo, Dziwnów i Postomino.
Wtorek 13.12.2022

To rocznica, o której nie wolno zapomnieć. We wtorek, 13 grudnia minęło 41 lat od wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. W Szczecinie, tradycyjnie, przed tablicą przy stoczni złożono kwiaty.
Wtedy, 41 lat temu, Stocznia, a razem z nią sto zakładów pracy, zastrajkowała. Był tam wtedy Roman Lewandowski, który pamięta, jak żołnierze Ludowego Wojska Polskiego staranowali bramę:

Organizowaliśmy jako PSS Społem wyżywienie dla strajkujących. Nawet pamiętam co - kurczaki i ziemniaki. Połączenia z Gdańskiem były przez radiostację na statkach, a spaliśmy na styropianach. W nocy podjechały czołgi, jeden z nich obrócił wieżyczkę dookoła, cofnął lekko, rozwalił bramę i wjechał, wtedy weszło ZOMO.

Stan wojenny wprowadzono w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku. Już w pierwszych godzinach komunistyczne władze przeprowadziły akcję „Jodła” - internowanie wytypowanych wcześniej osób - głównie członków i współpracowników „Solidarności”.

Extra

Opozycjoniści wykorzystywali go do druku niezależnych pism - a we wtorek uczniowie dowiedzieli się, na czym polega. Mowa o sitodruku, bo w tej technice właśnie kopiowano nielegalne wówczas druki.

Warsztaty z sitodruku zorganizowano w Przystanku Historia Szczecińskiego oddziału IPN.

Przede wszytki służył to przełamywania monopolu informacyjnego państwa. Kiedy rząd czy partia komunistyczna zaczęły blokować możliwość druku wolnej prasy, wtedy takie podziemne metody drukarskie brały sprawy w swoje ręce i informowały społeczeństwo o tym, co się dzieje - mówił Mateusz Lipko z IPN.

Sitodruk cały czas ma się nieźle, teraz wykorzystywany jest do nadruków na koszulkach i torbach.

Extra

We wtorek burmistrz Międzyzdrojów skomentował informację, że nad Bałtykiem nie powstaną dwa ponad stumetrowe hotele. Przypomnijmy, w poprzednim tygodniu pojawiła się informacja, że deweloper nie zamierza jednak budować „dwóch wież” tuż przy plaży.
Burmistrz Mateusz Borek stwierdził, że dało się to przewidzieć.

Od samego początku sądziłem, że ta inwestycja, w tak dużym rozmiarze nie powstanie. Pod względem urbanistycznym to dobrze, choć uważam, że te 15 lat, przez które ten teren nie został zagospodarowany, to nie jest dobre rozwiązanie dla miasta z wielu względów, głównie natury ekonomicznej

Działka, na której miały stanąć wieżowce została wystawiona na sprzedaż za 68 milionów złotych.

Extra

We wtorek zakończyło się też głosowanie na szczeciński budżet obywatelski. Na razie policzono głosy – zagłosowało ponad 26 tysięcy osób, oddano ponad 123 tysiące głosów. Do wydania było 17,5 miliona złotych.
Środa 14.12.2022

To była długa dyskusja, ale temat niełatwy. I w tym roku nawet trudniejszy niż kiedykolwiek. Szczecińscy radni przegłosowali w środę budżet Szczecina. Mniej pieniędzy będzie na komunikację miejską i kulturę. Na kontynuację inwestycji zarezerwowano 600 mln zł. Miasto zrezygnuje jednak z kilkunastu zadań - przebudowy ulic i infrastruktury szkolnej.

Extra

Dziewięć tysięcy dolarów – taką sumę wyciągnęła od stargardzianina internetowa naciągaczka. Mężczyzna poznał ją kilka miesięcy temu na portalu społecznościowym. Przedstawiła się jako amerykańska żołnierka na misji w Syrii. Zaproponowała, że wyśle mężczyźnie paczkę, w której miało się znajdować 1,5 mln dolarów. Ale - jak to zwykle bywa - paczka "utknęła” gdzieś w drodze i oczywiście potrzeba było pieniędzy na jej "wykup”.
Stargardzianin przelał kobiecie najpierw 5, potem jeszcze 4 tysiące dolarów. Co się stało z pieniędzmi? Można się domyślić.

Policja cały czas ostrzega przed internetowymi oszustami – i warto czasem tego posłuchać. Oszuści zwykle działają według schematu. Trzeba po prostu trzymać gardę.

Extra

Drzewko za woreczek krwi - albo inaczej – „Choinka dla życia”, bo tak właśnie nazywała się akcja Lasów Państwowych i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa: w środę można było dostać choinkę za oddanie krwi.

Krew oddaję pierwszy raz. - Oddaję często, jestem honorowym dawcą. - I tak byśmy normalnie oddali krew, a tak przy okazji mamy przyjemność, że do naszego domu trafi świeżutkie drzewko – mówili krwiodawcy.

Akcja była w środę, ale w regionalnym centrum krwiodawstwa w Szczecinie są braki, tak że jeśli chcecie się podzielić życiodajną kroplą – można to zrobić cały czas.

Extra

Czy w Zachodniopomorskiem rośnie nam następca Roberta Kubicy? Wszystko na to wskazuje 9-letni kierowca kartingowy Henryk Romanowski z Kołobrzegu został właśnie powołany do kadry narodowej. Znalazł się wśród 14 reprezentantów kraju w kategorii Młodzika.
Cały sezon był bardzo udany - mówił tata młodego mistrza, Daniel Romanowski.

Jesteśmy mega zadowoleni i zaskoczeni całym tym sezonem. Nie zakładaliśmy nic, a wyszło super. To jest najlepsza historia, jaka mogła w tym roku się napisać.

Henryk w tym sezonie wielokrotnie stawał na podium ogólnopolskich zawodów. Zdobył tytuł wicemistrza Polski w kategorii kierowców do 10 roku życia.
CZWARTEK 15.12.2022

Poznała go cała Polska – ale takiej sławy chyba by nikt nie chciał. Człowiek-choinka został zatrzymany przez policję. W poprzednim tygodniu w nocy zamaskowany przebił opony w ponad dwudziestu samochodach warzymickiej firmy. Nagrały go kamery monitoringu – a żeby nikt go nie poznał, zatknął sobie za ubranie gałęzie świerku.
Policjanci dokładnie zbadali sprawę – mówiła oficer prasowa szczecińskiej Komendy Wojewódzkiej Policji Anna Gębala.

Policjanci, którzy zajmowali się tą sprawą, przeglądali monitoring, ale nie tylko w miejscu, gdzie doszło do tego zdarzenia, ale także znajdujący się w pobliżu. W wyniku ich pracy został zatrzymany 32-letni mieszkaniec Szczecina

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, prokurator uznał, że był to występek chuligański.

Są to zarzuty uszkodzenia mienia. W tym przypadku Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Nie jest to pracownik tej firmy.

Co się stało, że 32-latek zdecydował się na taki wandalizm? Nieoficjalne informacje mówią, że chodzi o zazdrość o kobietę.

Extra

Pokażą się w pełnej krasie dopiero wiosną, ale właśnie dlatego trzeba było je zasadzić już teraz. Kwiaty i krzewy zasadzili w szpitalu zdroje uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Szczecinie.

Specjalnie dla pacjentów szpitala Zdroje wybrano rośliny, które będą ładnie pachniały i będą cieszyć oko – mówiła dyrektor Zespołu Szkół Jolanta Kawszyn.

Młodzież potrafi w świetny sposób się zorganizować i zrobić coś dobrego dla innych, tak jak tutaj mieliśmy możliwość zaprezentowania tych wszystkich prac na terenie szpitala

Żeby posadzić, trzeba najpierw zaprojektować – i to też uczniowie zrobili, a prace trwały kilka miesięcy – tłumaczyła nauczycielka Joanna Sylwestrzak.

Przechodziliśmy wszystkie etapy związane z procesem projektowym, czyli najpierw spotkaliśmy się z przedstawicielami szpitala, poznaliśmy potrzeby, poznaliśmy też ograniczenia związane z terenem, silnie nasłonecznionym, infrastrukturą, która przebiega w podziemiach, również tym, że teren jest zamknięty z każdej strony

W szpitalu Zdroje od dwóch lat działa też ogród terapeutyczny dla pacjentów.

Extra

Jest coś dla tych wszystkich, którzy nie mogą doczekać się tunelu w Świnoujściu – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wypuściła kolejny filmik z budowy tunelu. Film nakręcony jest dronem, pojawiają się tam też opisy poszczególnych elementów tunelu. Kto jest ciekawy, może zajrzeć choćby na media społecznościowe generalnej dyrekcji. A tunel ma być gotowy przed wakacjami.

Extra


No i jeszcze na koniec przeglądu wydarzeń z czwartku krótka historia małej sarenki. Zwierzę utknęło w ogrodzeniu na posesji w Połczynie Zdroju. Na ratunek ruszyli jej strażnicy miejscy i dwójka mieszkańców. Sarenkę udało się uwolnić i zawieźć do weterynarza. Mam nadzieję, że już hasa sobie ponownie po lasach, z dala od ogrodzeń.
Piątek 16.12.2022

Na tym pomniku nie ma niepotrzebnych ozdób, ma prostą, wręcz surową formę, a do jego wnętrza można wejść. To pomnik ofiar szczecińskiego Grudnia ‘70. Odsłonięto go w piątek na Cmentarzu Centralnym, w przeddzień rocznicy wybuchu protestów. W środku pomnika wypisane są nazwiska osób, które zginęły. Jest wśród nich nazwisko Zbigniewa Semczyszyna. Jego siostra, Grażyna, opowiadała, że miał 24 lata, zginął przed Komendą Wojewódzką Milicji.

Rodzina była niepowiadomiona ani mama, ani tata. Mama go szukała przez dwa tygodnie. W styczniu go odkopaliśmy, żeby zobaczyć czy to jest on. Z tego co wiemy, to był pochowany w wigilię

Pomnik Ofiar Grudnia zaprojektował architekt Piotr Kudelski.

Pomniki zwykle oglądamy z zewnątrz. One są monumentalne. Ten pomnik z zewnątrz jest taki, ale dzięki temu, że się otwiera i możemy wejść do środka, możemy bezpośrednio obcować z tymi, którzy wtedy zginęli – mówił.

Pomnik znajduje się w kwaterze, w której pochowane zostały ofiary Grudnia ‘70, blisko drugiej bramy Cmentarza Centralnego. Został sfinansowany przez Instytut Pamięci Narodowej.

Extra

W szpitalu klinicznym przy Unii Lubelskiej otwarto w piątek rozbudowaną poradnię dla dzieci i dorosłych. Powstał nowy budynek – mówił rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie prof. Bogusław Machaliński.

Podwojenie powierzchni użytkowej o kolejne 2 tys. m kw. odbarczy warunki pracy naszych lekarzy, profesjonalistów medycznych. Spowoduje znacznie lepszy komfort dla naszych pacjentów. To będzie bardzo ważny etap w poprawie opieki nad pacjentem – wskazał.

Oddano też do użytku Centrum Leczenia Biologicznego. To tam będą podawane leki pacjentom ze schorzeniami układu nerwowego, autoimmunologicznego i z chorobami onkologicznymi. Dzięki temu nie będą musieli zostawać na noc w szpitalu – tłumaczył dyrektor szpitala przy Unii Lubelskiej Konrad Jarosz.

Dzięki tym pomieszczeniom, pacjenci w większości nie będą musieli wchodzić w struktury oddziału, nie będą narażeni epidemiologicznie, w trakcie tego niezwykle wrażliwego leczenia, jakim jest leczenie biologiczne. To kolejne podniesienie jakości opieki – zaznaczył.

Rozbudowa poradni kosztowała blisko 13 mln zł, a stworzenie Centrum Leczenia Biologicznego – 10 mln zł.

Extra

Dzikie Pierogi - tak nazywała się akcja, w której wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Rzemieślniczych w Szczecinie. Ulepili tysiąc pierogów, które przekazali dla osób bezdomnych.

Są świetni, naprawdę są zmobilizowani i zaangażowani. Chęć pomocy jest miarą naszego człowieczeństwa - mówiła Beata Domańska, nauczycielka języka niemieckiego i opiekunka koła ekologicznego.

Pomaganie ludziom jest fajne. - Ludzie bezdomni potrzebują pomocy, a często o nich zapominamy - mówili uczniowie.

Akcja została zorganizowana razem ze Stowarzyszeniem Dzikie Anioły. A pierogi trafiły do polickiego Caritas, gdzie zostały przekazane osobom bezdomnym.
Sobota 17.12.2022

W piątek odsłonięto pomnik ofiar, w sobotę złożono im hołd przed bramą szczecińskiej stoczni. 52 lata minęły od masakry szczecińskiego Grudnia. Od kul milicji i wojska PRL zginęło wtedy w mieście 16 osób. Była wśród nich także 16-letnia Jadwiga Kowalczyk. Najmłodsza ofiara została trafiona w głowę w swoim mieszkaniu. Tak jej brat Bolesław Kowalczyk opowiadał o tragedii rodziny:

Najgorsze były święta, przyszła wigilia, nikt ze sobą nie rozmawiał, to była tragedia, czegoś takiego nie życzyłbym nikomu i nie chciałbym, żeby mnie jeszcze kiedykolwiek coś takiego spotkało.

Jadwiga Kowalczyk i pozostałe ofiary zostały pochowane nocą. W całym kraju Ludowe Wojsko Polskie i Milicja Obywatelska zamordowały 45 osób.

Extra

Tę akcję zna cała Polska, a zaczęła się w Szczecinie. Paczka dla Bohatera powędrowała po raz kolejny do kombatantów. Podarunki, które przekazali wolontariusze, to potrzebne artykuły, ale też świąteczne kartki i ozdoby. Wśród obdarowanych był też patron akcji, powstaniec warszawski mjr Zbigniew Piasecki, ps. „Czekolada”.

O, jak Was dużo, dziękuję wam, że przyszliście, paczka niepotrzebna, Wy jesteście najważniejsi, kochane dzieci polskie. Tu mam opłatek, możemy się wszyscy podzielić, życzę wam wszystkiego najlepszego, zdrowia przede wszystkim, żebyśmy się mogli spotkać w następnych latach – mówił kombatant.

Ogólnopolską akcję organizuje Stowarzyszenie "Paczka dla Bohatera" ze Szczecina, które wspiera też weteranów m.in. w Święta Wielkanocne.

Extra

W sobotę usłyszeliśmy historię kolejnej sarenki, która znalazła się w opałach. Tym razem zwierzę weszło na zamarzniętą taflę cieśniny Dziwnej i nie mogło samodzielnie dotrzeć z powrotem do brzegu. Na pomoc ruszyli strażacy w specjalistycznych kombinezonach wodoszczelnych i z saniami lodowymi. Sarenkę przetransportowali na brzeg, a tam uwolnili, bo żeby odbiec jak najdalej od wody, nie potrzebowała już dodatkowej pomocy.
NIEDZIELA 18.12.2022

Dobra informacja dla rowerzystów - zakończył się odbiór trasy rowerowej Velo Baltica między Wisełką a Międzywodziem. Czyli to coś dla tych, którzy chcą przy okazji ochłodzić się morską bryzą. To czwarta taka ścieżka rowerowa w Zachodniopomorskiem biegnąca wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Została dofinansowana ze środków unijnych. Przy budowie wykorzystywane są odcinki dróg rowerowych budowane przez gminy. Unijne dofinansowanie na ten cel to w sumie ponad 15 mln zł.

Extra

Można wyciągać narty, szczecińska Gubałówka rozpoczęła sezon. W niedzielę na stoku pojawili się pierwsi miłośnicy nart i snowboardów.

Jazda była nie najgorsza, śnieg jest średni, nie za twardy, nie za miękki, warunki dobre, mrozik lekki. - Trzeba się ciepło ubrać, świetna pogoda, sztuczny, naturalny śnieg, polecam wszystkim, jest miło i przyjemnie. - Ja tu jestem pierwszy raz w życiu, póki co, jest średnio, ale się nie poddaję – mówili narciarze.

A dla tych, którzy od nart wolą łyżwy, przy Gubałówce czynne jest też lodowisko.

Extra

Trochę ekologicznego oblicza budżetu obywatelskiego teraz. W Szczecinie stanęły pierwsze Miejskie Punkty Elektroodpadów. Można tam wyrzucić zużyte baterie, żarówki, tonery czy płyty CD.
Gdzie są? Przy Galerii Nowy Turzyn, na Gumieńcach przy rondzie Gierosa i na przystanku autobusowym na ul. Kwiatowej.
Organizatorzy akcji ekologicznych mogą nieodpłatnie promować swoje wydarzenia na plakatach wewnątrz urządzenia.
A projekt złożyło Stowarzyszenie Wywrotka, które w tym roku też miało taki pomysł, więc niewykluczone, że kolejne punkty staną w mieście.

Extra

I jeszcze jedna udana akcja pomocy zwierzakowi – a dużo ich było w tym tygodniu. Tym razem chodzi nie o sarnę, a o psa – kundelek włożył głowę między szczeble ogrodzenia na jednej z posesji przy ul. Kościelnej w Wolinie.
Pomogli mu oczywiście strażacy. Musieli użyć sprzętu hydraulicznego, żeby uwolnić psiaka. Ale się udało. Zwierzak trochę przestraszony, ale cały i zdrowy.

Extra

Strażacy niezawodni także wtedy, gdy trzeba pomóc kolegom – na koniec przeglądu tygodnia jeszcze jedna akcja, bardzo nietypowa – w remizie OSP w Machlinach koło Czaplinka. Doszło tam o pożaru przewodu kominowego. Na pomoc ruszyli druhowie z OSP Broczyno, Drawsko Pomorskie, Złocieniec i Trzciniec.

Pożar szybko ugaszono i na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

Zobacz także

2023-04-24, godz. 23:34 Extra Przegląd Tygodnia 24.04.2023 Magnolie pięknie zakwitły w Szczecinie, ale zapewniamy to nie jedyna pozytywna informacja z ubiegłego tygodnia, jaką przypominamy w Extra Przeglądzie Tyg… » więcej 2023-04-17, godz. 23:40 Extra Przegląd Tygodnia 17.04.2023 Ależ ten czas szybko płynie - cześć osób już zdążyła zapomnieć, że tydzień temu w Lany Poniedziałek oblewała swoich bliskich wodą. Tak więc w Extra… » więcej 2023-04-03, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 3.04.2023 Aura pogodowa w ubiegłym tygodniu nas nie rozpieszczała, a jak było z wydarzeniami w naszym regionie? Odpowiedź znajdziecie w Extra Przeglądzie Tygodnia. » więcej 2023-03-27, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 27.03.2023 20 marca o godzinie 22.24 rozpoczęła się astronomiczna wiosna. I tu pojawia się pytanie - jakie wydarzenia przyniosła wiosna w swoich pierwszych dniach dla… » więcej 2023-03-20, godz. 23:59 Extra Przegląd Tygodnia 20.03.2023 Mroźny na początku, wiosenny na końcu, tak można podsumować tydzień wyznaczający połowę marca w kilku słowach. A co z wydarzeń? Bardzo niepokojąca… » więcej 2023-03-13, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 13.03.2023 Zima u progu wiosny, zmyślone historie, awarie, ale też mali bohaterowie - takie wydarzenia przyniósł nam miniony tydzień. W Extra Przeglądzie Tygodnia zebraliśmy… » więcej 2023-03-06, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 6.03.2023 Wsparcie Policji, kołobrzeski port w czołówce, najbardziej wpływowi lekarze – w Extra Przeglądzie Tygodnia przedstawiamy najważniejsze wydarzenia z naszego… » więcej 2023-02-27, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 27.02.2023 Jeśli ktoś pomyślał, że ferie w szkołach spowolniły dynamikę wydarzeń w naszym regionie – to od razu przekazuję – absolutnie nie! A ten program jest… » więcej 2023-02-20, godz. 22:39 Extra Przegląd Tygodnia 20.02.2023 Mieliśmy w tym tygodniu prawdziwy rollercoaster atrakcji - oficjalnie w regionie zaczęły się ferie, były i słodkie Walentynki, i jeszcze słodszy Tłusty… » więcej 2023-02-13, godz. 23:31 Extra Przegląd Tygodnia 13.01.2023 #TikTokowePomorzeZachodnie, Burzliwa dyskusja radnych, Ponad 100 mln zł na inwestycje drogowe - to jest Extra Przegląd Tygodnia, w którym przypominamy najciekawsze… » więcej
12345