Extra Przegląd Tygodnia
Radio SzczecinRadio Szczecin » Extra Przegląd Tygodnia » Felietony
Historyczny skarb na świnoujskim strychu. Fot. Fort Gerharda w Świnoujściu
Historyczny skarb na świnoujskim strychu. Fot. Fort Gerharda w Świnoujściu
Ależ to był emocjonujący tydzień! Nastolatkowie, którzy strzelali do autobusów i tramwajów uciekli, historyczny skarb na świnoujskim strychu, ważna decyzja w sprawie przedszkoli, „Trzynastka” ponownie na podium, zresztą - sprawdźcie sami :)
Extra Przegląd Tygodnia. Poniedziałek 9.01.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Wtorek 10.01.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Środa 11.01.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Czwartek 12.01.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Piątek 13.01.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Sobota 14.01.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Niedziela 15.01.2023
Poniedziałek 9.01.2023

W Szczecinie rozgorzała dyskusja czy szczecińskie rady osiedli nie otrzymały za mało pieniędzy z budżetu miasta na swoją statutową działalność w tym w roku.
900 tysięcy - pierwotna kwota na działalność została obcięta przed samą sesją budżetową – wskazywał Krzysztof Romianowski, radny miejski z opozycyjnego klubu PiS:
- Początkowo w projekcie budżetu miasta Szczecin na rok 2023 były kwoty pełne, czyli jakby budżety wróciły do swojego poprzedniego stanu... Natomiast chwilę przed sesją i autopoprawką - budżety zostały ponownie obcięte – mówił Romianowski.
Jednak radna miejska Urszula Pańka z klubu KO współrządzącego miastem tłumaczyła, że oszczędności są koniecznością, a kwota 620 tysięcy złotych dla rad osiedli i tak jest większa, niż ubiegłoroczne 272 tysiące:
- Przyjęliśmy budżet, zwiększono finansowanie rad osiedli. Chcieliśmy oczywiście jak największe pieniądze, bo i budżet obywatelski, i rady osiedli, to są pieniądze najbliżej mieszkańców - mówiła Pańka.
Radni 12 z 37 rad osiedli w Szczecinie wystosowali prośbę o spotkanie z prezydentem Piotrem Krzystkiem i przewodniczącą Rady Miasta, Renatą Łażewską w sprawie zwiększenia środków na funkcjonowanie rad osiedli.
Extra

Jeśli chcesz mieć wpływ na decyzję kto zostanie Ambasadorem Szczecina, to ta informacja jest specjalnie dla ciebie. Magistrat poinformował, że rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń w ramach tegorocznej edycji honorowego tytułu „Ambasador Szczecina” i co najważniejsze potrwa do 31 maja. A zgłaszać możemy osoby, instytucje oraz obiekty ruchome, których działania i wizerunek promują Szczecin.
Natomiast do 20 kwietnia potrwa nabór na członków Kapituły honorowego tytułu „Ambasador Szczecina”. I tutaj spośród nadesłanych zgłoszeń wylosowanych zostanie trzech mieszkańców Szczecina, którzy wezmą udział w obradach Kapituły.
Szczegóły i potrzebne formularze znajdziecie na stronie szczecińskiego magistratu.
Extra

Teraz czas na bardzo dobrą informację. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny i Grupa Azoty Police podpisały list intencyjny w sprawie utworzenia już w marcu Akademii Wodorowej.
Paliwa kopalne kończą się - alternatywą może być wodór – tłumaczył Mariusz Grab, prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police:
- Liczymy, że te dalsze prace rozwojowe w tym kierunku będą przyczyniały się do tego, żeby jak najwięcej tych technologii powstawało - podkreślał Grab.
Akademia Wodorowa powstanie w ramach Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej, powołanej pod koniec listopada 2022 r. przez spółki skarbu państwa, wojewodę zachodniopomorskiego oraz szczecińskie uczelnie, w tym Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.
Wtorek 10.01.2023

Instytut Pamięci Narodowej w alei Wojska Polskiego 5 w Szczecinie otworzył pierwszą w Zachodniopomorskiem księgarnię.
Popularyzacja historii, wiedzy to jedno z naczelnych zadań, a tu w Szczecinie do tej pory takiej placówki brakowało – podkreślał Karol Polejoweski, wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej:
- Jest pięknie zaaranżowana, jest miejsce, gdzie można usiąść, odpocząć, poczytać - dobrze spędzić czas - mówił Karol Polejoweski.
Karolina Imianowska, dyrektor wydawnictwa IPN, dodała, że Instytut w całej Polsce ma już 11 księgarń. Natomiast Sebastian Ligarski z Instytutu Pamięci Narodowej powiedział, że aż 30 książek, które można kupić w nowej księgarni dotyczą Pomorza Zachodniego.
W każdy pierwszy wtorek miesiąca w księgarni, będą odbywać się spotkania z autorami książek.
Extra

W Kołobrzegu przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji zostało otwarte lodowisko, co nie było takie oczywiste, ponieważ władze miasta w ramach oszczędności chciały zrezygnować z jego uruchomienia. Gdy w końcu zmieniły zdanie to ciepła aura oraz padający deszcz opóźniły termin otwarcia oraz dodatkowo wpłynęły na wzrost cen biletów.
Jacek Banasiak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu:
- Atmosfera, to jest coś, co determinuje koszt. Jak jest mróz sprężarki prawie nie chodzą. Teraz mamy już "po zimie" i sprężarki będą chodziły na maksa. W tej chwili koszt sprężarek może dziennie dochodzić do 10 tysięcy złotych – wyliczał Banasiak.
Aktualnie godzinny bilet normalny kosztuje 16 zł, a ulgowy 12 zł. Lodowisko w Kołobrzegu jest czynne codziennie od godziny 10.00 do godziny 22.00.
Extra

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego przekazał, że pomiary natężenia ruchu rowerzystów na trasach rowerowych pokazują jednoznacznie, że przemyślane inwestycje oraz promocja aktywnego wypoczynku wydłużyły sezon i rower stał się jednym z symboli naszego regionu, a Świnoujście jest tego doskonałym przykładem.
Jarosław Jaz, rzecznik prezydenta Świnoujścia:
- Świnoujście zasługuje na miano rowerowej stolicy naszego regionu. Tylko w ostatnich dwóch latach powstały w Świnoujściu drogi rowerowe przy ulicy Jachtowej, fragment szlaku nad Świną, fragment na ulicy Barlickiego, ścieżka wzdłuż obwodnicy wschodniej. Miasto dba również, by powstawała nowoczesna infrastruktura. Stawiane są na przykład mini stacje napraw – zaznaczył Jaz.
Dane statystyczne dotyczące ruchu rowerzystów w Zachodniopomorskiem oraz wykresy i mapy znajdziecie na stronie: rowery.wzp.pl.
Środa 11.01.2023

W Extra Przeglądzie Tygodnia czas na środę, a tutaj informacją dnia była nowa decyzja magistratu w sprawie wakacyjnego zamknięcia przedszkoli w Szczecinie.
Wcześniej magistrat na podstawie przeprowadzonych konsultacji zadecydował, że lipiec w przedszkolach będzie wolny, a sierpień będzie miesiącem pracującym. W porównaniu do poprzednich wakacji rodzice mieli zyskać jeden tydzień opieki więcej.
Jednak tutaj pojawił się opór rodziców, bo jak wskazywali po pierwsze wszyscy opiekunowie i rodzice dzieci przedszkolnych musieliby wziąć urlop w jednym terminie, a to byłoby niekorzystne dla pracodawców. Po drugie przedszkola będą zamknięte w lipcu, a otwarte w sierpniu, natomiast żłobki odwrotnie będą otwarte w lipcu, a zamknięte w sierpniu, a to jest sytuacja patowa dla osób mających jednocześnie dzieci w przedszkolu i żłobku.
I właśnie w środę Prezydent Szczecina Piotr Krzystek napisał na swoim oficjalnym profilu w serwisie Facebook:
Drodzy rodzice,
w związku z wieloma uwagami dot. wakacyjnej działalności przedszkoli, poprosiłem moją zastępczynię Lidię Rogaś o analizę Waszych opinii i wypracowanie jak najlepszych rozwiązań. Wszystkich racji na pewno nie pogodzimy... ale sytuację możemy poprawić.
Decyzją Pani wiceprezydent, przedszkola będą sprawować wakacyjną opiekę od 26 czerwca do 25 sierpnia. W tym czasie pracujący rodzice będą mogli dowolnie skorzystać z maksymalnie 5 tygodni opieki.
Pamiętajcie proszę, że kadra przedszkolna także ma prawo do urlopów, w związku z czym, grupy mogą wyglądać nieco inaczej, aniżeli na co dzień.

Dzięki tej decyzji rodzice odetchnęli z ulgą.
Extra

Do 6 lutego samorządy mogą ubiegać się o dodatkowe środki na remonty dróg gminnych i powiatowych. Każdy z samorządów będzie mógł złożyć maksymalnie dwa wnioski, a ich dofinansowanie sięgać będzie od 50% do 60% planowanej inwestycji. Kwota przeznaczona na ten cel prawie 38 milionów złotych została podzielona. Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski:
- Ta kwota - moją decyzją - została podzielona. 45 procent, a więc prawie 17 milionów złotych, będzie do dyspozycji powiatów, a ponad 20 mln zł będzie do rozdysponowania pomiędzy zachodniopomorskie gminy – tłumaczył Bogucki.
Extra

Gdy już się wydawało, że po zatrzymaniu przez policję nastolatków, którzy strzelali z karabinu pneumatycznego do tramwajów i autobusów w Szczecinie możemy czuć się bezpiecznie. Okazało się, że dwóch z trzech zatrzymanych uciekło. Szesnastolatek już po 30 minutach uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży, a jego młodszy kolega zbiegł z domu dziecka w Szczecinie następnego dnia.
Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie podkreślił, że policja zachowała wszelkie procedury w tej sprawie. To sąd zadecydował o umieszczeniu zatrzymanych nastolatków w ośrodkach otwartych:
- Po zakończeniu czynności z zatrzymanymi nieletnimi, zgodnie z postanowieniem sądu, prosto z Policyjnej Izby Dziecka zostali umieszczeni w Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych. Najmłodszy z nich trafił do placówki opiekuńczo-wychowawczej. Sprawą zajmuje się Sąd Rodzinny. Na ten moment mamy zgłoszenie dotyczące ponownego oddalenia się dwóch nieletnich. Jednego z placówki opiekuńczo-wychowawczej i drugiego z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego – mówił Pankau.
Szesnastolatek był już znany policji, bo w przeszłości popełniał inne przestępstwa. Z tego powodu był kierowany do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, ale ani razu się w nim nie stawił.
Policja poszukuje teraz uciekinierów na terenie całego kraju.
Czwartek 12.11.2023

Szczecińskie XIII Liceum Ogólnokształcące po raz kolejny znalazło się na podium prestiżowego ogólnopolskiego Rankingu miesięcznika „Perspektywy”. W tym roku uplasowało się w ścisłej czołówce Rankingu Liceów Ogólnokształcących zajmując tam 3. miejsce. „Trzynastka” dodatkowo została doceniona w Rankingu Szkół Olimpijskich! Placówka uplasowała się tam również na 3. miejscu.
Wicedyrektor XIII Liceum Ogólnokształcącego mgr Beata Stępkowska-Styś:
- My po prostu rzetelnie pracujemy. My - nauczyciele, dyrekcja, a przede wszystkim, z ogromnym wsparciem rodziców, pracują młodzi ludzie. Utrzymuję kontakt z wieloma moimi absolwentami, każdy z nich może mówić o swoim sukcesie. Mamy absolwentów, którzy prowadzą swoje kancelarie prawnicze, w których zatrudniają kolejnych naszych absolwentów... Tworzą się więc niejako grupy wsparcia, dla byłych uczniów XIII LO. To też nas bardzo cieszy - dodaje Stępkowska-Styś.
W tym roku, ponownie sukces odniosło Technikum Organizacji i Zarządzania funkcjonujące w ZS nr 8. Placówka uplasowała się na 10. miejscu w Rankingu Głównym Techników, co oznacza, że jest najlepszą tego typu szkołą w Zachodniopomorskiem.
Extra

Szpital „Zdroje” otworzył nową Pracownię Rezonansu Magnetycznego z najnowocześniejszym sprzętem w kraju.
– Cicho pracujący nowoczesny sprzęt umożliwia badanie np. noworodków w trakcie snu – wyjaśniała lekarz kierująca Zakładem Diagnostyki Obrazowej Szpitala „Zdroje” Małgorzata Rutkowska.
– Będziemy mogli również przeprowadzać minimalnie inwazyjne laserowe usuwanie ognisk chorobowych położonych w głębokich strukturach mózgu – podkreślał z kolei neurochirurg prof. Leszek Sagan.
Utworzenie nowoczesnej pracowni było możliwe dzięki wsparciu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w kwocie ponad 7 milionów złotych i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w kwocie blisko 3 milionów złotych.
Ponadto dla pacjentów i personelu niewątpliwą atrakcją jest mural na ścianie korytarza Zakładu Diagnostyki Obrazowej, wykonany przez znanego koszalińskiego artystę Cukina, oraz niestandardowo zaaranżowane przez WOŚP pomieszczenia pracowni diagnostycznych RM, TK i RTG.
Całość inwestycji kosztowała ponad 10 mln zł.
Extra

Fort Gerharda w Świnoujściu pozyskał „skarb” - narzędzia chirurgiczne polowego szpitala. Równie oryginalna jak narzędzia chirurgiczne jest historia z nimi związana. Piotr Piwowarczyk z Muzeum Obrony Wybrzeża:
- Komplet pochodzi ze szpitala polowego Wehrmachtu. Po wojnie wyposażenie tego szpitala trafiło do miejscowej ludności. Cztery potężne skrzynie do jednego z rolników, który przez kilkadziesiąt lat po wojnie żył w przeświadczeniu, że te narzędzia chirurgiczne wykonano ze srebra. Swoim dzieciom opowiadał, że gdy będzie odchodził, to ten skarb wyciągnie, a rodzina będzie mogła żyć dostatnio - opowiadał Piwowarczyk.
Polowy zestaw chirurgiczny będzie można już niebawem oglądać w Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.
Piątek 13.01.2023

EcoGenerator, czyli Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego znajdujący się na Ostrowie Grabowskim w Szczecinie poinformował, że 2022 rok był dla zakładu pierwszym pełnym rokiem, w którym EcoGenerator działał ze zwiększoną do maksimum wydajnością, a to oznacza, że do termicznego unieszkodliwienia przyjął w tym czasie prawie 176 tys. ton odpadów, które dotarły dzięki około 14 tys. dostaw. Dzięki dostarczonym odpadom, po odjęciu energii na własne potrzeby, zakład wyprodukował ponad 65 tysięcy MWh oraz prawie 726 tysięcy GJ.
Wytworzona z odpadów energia elektryczna trafiła do Krajowej Sieci Elektroenergetycznej, a ciepło do Szczecińskiej Energetyki Cieplnej.
Ponadto Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów zapowiedział, że między innymi lampy uliczne i sygnalizacje świetlne w całym Szczecinie będą świecić dzięki… odpadom. Z tańszej energii elektrycznej wyprodukowanej przez EcoGenerator skorzysta również Technopark Pomerania. Umowy z Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie oraz Szczecińskim Parkiem Naukowo-Technologicznym zostały już podpisane.
Extra

Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski podpisał decyzję zezwalającą na rozpoczęcie prac na terenie po Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" w Świnoujściu.
- Tu będą prace rozbiórkowe, aby przygotować teren po Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu, i żeby to miejsce znowu zaczęło tętnić życiem – mówił wojewoda zachodniopomorski.
PKN Orlen rozpocznie rozbiórkę postoczniowych budynków, aby przygotować teren pod budowę terminalu instalacyjnego na potrzeby morskiej farmy wiatrowej Baltic Power, która w 2026 roku będzie w stanie zasilić ponad 1,5 miliona gospodarstw domowych. Terminal instalacyjny rozpocznie pracę w 2025 roku.
Extra

Pamiętacie zapadnięty odcinek drogi między Łobzem a Świętoborcem wskutek podmycia terenu po tym, jak na pobliskich stawach doszło do spiętrzenia wody. To już przeszłość!
Anna Radziwonowicz z Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie:
- Droga jest już przejezdna, spokojnie można tędy jechać, nowy przepust ma wyższe parametry niż dotychczasowa konstrukcja. Wcześniej w tym miejscu znajdował się taki kamienno-ceglany przepust, w którym umieszczone były kamienne kręgi. Teraz jest to współcześnie budowany stalowy przepust rurowy. Koszt prac - łącznie z nadzorem budowlanym i badaniami - wyniósł w tym przypadku blisko 1,5 mln zł brutto.
Sobota 14.01.2023

14 stycznia 1993 roku na Morzu Bałtyckim zatonął prom Jan Heweliusz. Tragedia wydarzyła się nad ranem, w czasie rejsu ze Świnoujścia do Ystad, u wybrzeży niemieckiej wyspy Rugia, przy szalejącym wietrze. Zatonięcie promu było największą katastrofą w polskiej flocie. Zginęło 55 osób, w tym 20 marynarzy i 35 pasażerów. Niemieckie i duńskie służby ratownicze uratowały 9 członków załogi. Statek od lat miał problemy ze statecznością.
Upamiętnianie tej katastrofy to również ważna lekcja - podkreślał były pracownik techniczny linii żeglugowych EuroAfrica Tadeusz Makowski:
- Należy to przekazywać młodym pokoleniom, żeby więcej nie dochodziło do takich tragedii na morzach i oceanach. Niestety tragedie były i będą, ale musimy na to uważać i wystrzegać się – mówił Makowski.
Niewyjaśnionym wątkom tragedii oraz kontrowersjom wokół akcji ratunkowej w 2020 roku poświęcony został pierwszy odcinek serii dokumentalnej "Największe polskie katastrofy" Discovery Channel, w którym przedstawiono nową rekonstrukcję wydarzeń. Teraz o tragedii powstaje serial Netflixa, w który zaangażowani są twórcy serialu "Wielka woda" o wrocławskiej powodzi z 1997 roku.
Extra

Adam Sztaba, uwielbiany dyrygent i kompozytor brawurowo poprowadził w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie Koncert Prezydencki. Na scenie Złotej Sali wystąpiło około stu artystów - była rozbudowana sekcja rytmiczna i aż ośmioro wokalistów. Publiczność była zachwycona aranżacjami Adama Sztaby. Koncert zakończył się burzą braw i dwoma bisami.
- Zagraliśmy piosenki, które są po pierwsze ponadczasowe, po drugie niezwykle energetyczne, po trzecie pisali je poeci rock'n'rolla - bardzo często tacy, jak Grzegorz Ciechowski. Ja nadałem inną formę tym piosenkom, może w paru miejscach dosyć odważną, ale stwierdziłem, że te piosenki trzeba jednak w XXI wieku zagrać troszkę inaczej – podkreślił po koncercie Adam Sztaba.
Niedziela 15.01.2023

Żołnierze 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej przygotowują się do przyjęcia osób chcących przejść przeszkolenie wojskowe w ramach akcji „Ferie z WOT”. Tym razem na strzelnicy w podszczecińskim lesie strzelali z ostrej amunicji.
Tomasz Rejczak, zastępca dowódcy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terotorialnej:
- Żołnierze w ramach tych zajęć prowadzą strzelania do celów ukazujących się, a także doskonalą swoje umiejętności w zakresie bezpiecznego posługiwania się bronią – tłumaczył Rejczak.
To są ważne zajęcia, bo już 11 lutego rozpoczynamy kolejną edycję „Ferii z WOT” podkreślał major Marcin Michałek z sekcji komunikacji społecznej 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej:
- Takie zajęcia ze szkolenia strzeleckiego, poprzedzone odpowiednimi punktami nauczania, są obowiązkowym elementem tych ferii – mówił Michałek.
Na "Ferie z WOT" można zapisać się przez stronę internetową Wojsk Obrony Terytorialnej.
Extra

Zespół Pieśni i Tańca "Szczecinianie" w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Szczecinie zaprezentował swoje wersje najbardziej popularnych kolęd.
To jeden z corocznych, cyklicznych koncertów – wyjaśniała skrzypaczka Zosia Kamińska.
- Dzisiaj jest bardzo wiele kolęd, tak jak na wszystkich innych koncertach. Są to kolędy nie tylko tradycyjne, ale z całej Polski; regionalne, z gór, ze Spisza... Nasza trasa kolędowa trwa aż do początku lutego. Jest to naprawdę niezwykły czas, kiedy możemy zintegrować się z ludźmi, którzy chcieliby nas posłuchać – mówiła Zosia.
Uwaga! Kolejny koncert kolędowy z udziałem "Szczecinian" już jutro w szczecińskiej Filharmonii. Wystąpią wówczas wspólnie z zespołem Golec uOrkiestra.
 

Zobacz także

2023-02-06, godz. 23:57 Extra Przegląd Tygodnia 6.02.2023 Tym razem na prośbę studentów Extra Przegląd Tygodnia rozpoczynamy apelem. » więcej 2023-01-30, godz. 23:55 Extra Przegląd Tygodnia 30.01.2023 Nagroda dla Teatru Letniego w Szczecinie, nowy parking w Stargardzie, Polski Disneyland w Brojcach już pnie się do góry – ależ to był emocjonujący tydzień… » więcej 2023-01-23, godz. 23:46 Extra Przegląd Tygodnia 16.01.2023 - 22.01.2023 Uszkodzenie gazociągu i ewakuacja mieszkańców w centrum Szczecina, jest projekt zagospodarowania Łasztowni, 38 kg narkotyków w mieszkaniu szczecińskiego… » więcej 2023-01-09, godz. 23:56 Extra Przegląd Tygodnia 2.01.2023 - 8.01.2023 Zmalała liczba wypadków na drogach, nowa inwestycja w Gryfii porównywalna z budową stoczni, już wiemy kto strzelał do autobusów i tramwajów w Szczecinie… » więcej 2023-01-02, godz. 23:46 Extra Przegląd Tygodnia 26.12.2022 - 1.01.2023 Od świąt do Nowego Roku - tak nas przeprowadził miniony tydzień. Ale nie tylko świętowaliśmy – w Extra Przeglądzie Tygodnia sprawdziliśmy, co nowego… » więcej 2022-12-19, godz. 23:51 Extra Przegląd Tygodnia 12.12.2022 - 18.12.2022 Ten tydzień upłynął nam pod znakiem grudniowych rocznic i dopinania budżetów na przyszły rok. Była też przedświąteczna dobroczynność i… zwierzaki… » więcej 2022-12-12, godz. 23:56 Extra Przegląd Tygodnia 5.12. 2022 - 11.12.2022 Trzy jarmarki z jednej strony, człowiek-choinka z drugiej – takie przygotowania do świąt tylko w Szczecinie. Poza tym w Extra Przeglądzie Tygodnia mówimy… » więcej 2022-12-05, godz. 23:48 Extra Przegląd Tygodnia 28.11.2022 - 4.12.2022 Weekendowe imprezy już za nami, grzecznie weszliśmy w nowy tydzień, więc najwyższy czas rozpocząć Ekstra Przegląd Tygodnia. » więcej 2022-11-28, godz. 23:37 Extra Przegląd Tygodnia 21.11.2022 - 27.11.2022 Na początku tygodnia otrząsaliśmy się ze skutków nagłej weekendowej śnieżycy, a przed weekendem, choć śnieg już stopniał, szczecińskie pomniki przywdziały… » więcej 2022-11-21, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 14.11.2022 - 20.11.2022 Poniedziałek 14.11.2022 W poniedziałek mogliśmy odnieść wrażenie, że jesteśmy bohaterami powieści kryminalnej, bowiem w Stargardzie znaleziono trzy ciała… » więcej
12345