Extra Przegląd Tygodnia
Radio SzczecinRadio Szczecin » Extra Przegląd Tygodnia » Felietony
Major Katarzyna Lachowicz z 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina jest pierwszą kobietą w historii Wojska Polskiego, która stanie na czele misji zagranicznej. Fot. Maciej Papke
Major Katarzyna Lachowicz z 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina jest pierwszą kobietą w historii Wojska Polskiego, która stanie na czele misji zagranicznej. Fot. Maciej Papke
Uszkodzenie gazociągu i ewakuacja mieszkańców w centrum Szczecina, jest projekt zagospodarowania Łasztowni, 38 kg narkotyków w mieszkaniu szczecińskiego rapera – w tym programie nie ma czasu na nudę.
Extra Przegląd Tygodnia. Poniedziałek 16.01.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Wtorek 17.01.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Środa 18.01.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Czwartek 19.01.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Piątek 20.01.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Sobota 21.01.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Niedziela 22.01.2023
Poniedziałek 16.01.2023

Joanna Wojtach, rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie przekazała, że strażnicy miejscy wsłuchując się w głos mieszkańców, którzy skarżą się na kierowców zastawiających swoimi autami przystanek na placu Lotników w pobliżu znanego lokalu gastronomicznego - mają to miejsce pod specjalnym nadzorem.
- Straż Miejska jest tam codziennie, ilość interwencji jest duża – od czerwca są to 472 interwencje. Większość interwencji kończy się mandatem, a przypomnę mandant w tym przypadku wynosi od 100 zł do 300 zł. Każdy kierowca powinien znać ten przepis i wiedzieć, że zaparkowanie w takim miejscu powoduje potężne perturbacje i utrudnienia, które kończą się właśnie w taki sposób – mówiła Wojtach.
Tak więc ostrzegam nie parkujemy na przystanku znajdującym się na placu Lotników, ponieważ dla strażników miejskich tłumaczenie, że miałem nieodpartą chęć na kebsa, a w okolicy wszystkie miejsca postojowe były zajęte… Nie działa!
Extra

Jeśli są problemy z parkowaniem to może rower? A tutaj mamy świetną informację. Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie oświadczyła:
Szczecin ma nową ścieżkę rowerową, co prawda jeszcze trwają prace wykończeniowe i porządkowanie terenu, ale cykliści mogą już w pełni korzystać z nowej, wydzielonej dla nich drogi przy ulicy Pawła VI. Nowa ścieżka oddzielona jest od jezdni pasem zieleni i uzupełniła istniejącą już w okolicy sieć. Ponadto nasadzonych zostało ponad 1100 krzewów, a na terenie zastępczym przy skrzyżowaniu Niemierzyńska posadzono 8 dębów szypułkowych.
Koszt inwestycji to 1 441 667,97 zł.
Extra

Teraz pozytywne wieści z Kołobrzegu, a konkretnie z placu budowy łącznika pomiędzy zjazdem z drogi S6 a centrum miasta, który ma zakończyć problem korków na wjeździe do kurortu.
Wykonawca zakończył praktycznie wszystkie prace związane z kolizjami sieci i niebawem rozpocznie prace już typowo drogowe – obwieścił Łukasz Lendner, dyrektor szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
- Szykuje się do robót ziemnych związanych z utworzeniem korpusu drogowego tych dwóch jezdni, ale też bardzo ważnym elementem jest wykonanie wiaduktu na drodze w kierunku Budzistowa - mówił Lendner.
Droga ma zostać otwarta w drugim kwartale 2024 roku. Jej koszt to 89 milionów złotych.
Wtorek 17.01.2023

Chwile grozy przeżyli ewakuowani mieszkańcy dwóch budynków przy ulicy Wyzwolenia w Szczecinie z powodu uszkodzenia gazociągu.
Nikt nie został ranny – podkreślił po przeprowadzonej ewakuacji Tomasz Kubiak ze Straży Pożarnej w Szczecinie.
- Zakończono ewakuację mieszkańców z dwóch budynków. Nie ma żadnej osoby poszkodowanej. Trwają prace celem ograniczenia wydobywania się i zatamowania wycieku gazu - mówił Tomasz Kubiak ze Straży Pożarnej w Szczecinie.
- Bałam się jak jeszcze w domu byłam. Teraz to boje się trochę, bo wszystko w mieszkaniu stracę, gdyby wybuchło. - Nie boję się, ale nie mam, gdzie iść z dzieckiem i ze zwierzakiem. – Kopali, kopali i wykopali – mówili ewakuowani mieszkańcy.
Do uszkodzenia gazociągu doszło około godziny 12.00 podczas prac związanych z budową nowego torowiska tramwajowego oraz przylegającej infrastruktury drogowo-chodnikowej. Łącznie ewakuowano 20 osób oraz zamknięto przejazd aleją Wyzwolenia w kierunku Niebuszewa w rejonie skrzyżowania z ul. Odzieżową. O godzinie 14.00 po uszczelnieniu gazociągu akcja została zakończona, ruch został przywrócony, a mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów.
Extra

Prawie 18 mln złotych na wsparcie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w ramach dwóch programów „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” oraz „Opieka wytchnieniowa” trafi do gmin i powiatów w Zachodniopomorskiem.
To bardzo potrzebne programy i trzeba o nich mówić – wskazywał podczas konferencji prasowej Leszek Dobrzyński, poseł PiS.
- Te osoby, które mają do czynienia przez 24 godziny, przez wiele lat, z opieką nad chorym, niepełnosprawnym, to jest ogromny wysiłek. Nie da się tego w pewnym momencie opanować tylko poświęceniem i miłością – mówił Dobrzyński.
W ramach programu "Asystent osoby niepełnosprawnej" chorzy mogą liczyć na pomoc w różnych czynnościach np. dojazdach do szkoły czy pracy, zaś ramach „Opieki wytchnieniowej” to z kolei opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą liczyć na wsparcie profesjonalistów i odpocząć od swoich codziennych obowiązków.
Extra

To już pewne w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie powstanie Centrum Koordynacji Opieki Onkologicznej.
Pacjenci na każdym etapie diagnostyki i leczenia będą mieli przydzielonego koordynatora, który będzie ich wspierać na wszystkich etapach związanych z diagnostyką i leczeniem onkologicznym od umawiania terminów na poszczególne badania i wizyty po zapewnienie kontaktu ze specjalistami medycznymi. W Centrum powstaną stanowiska pracy zarówno do obsługi zdalnej pacjentów, jak i bezpośredniej. W ramach projektu wyremontowany zostanie jeden z budynków na terenie szpitala, w którym znajdzie się właśnie Centrum Koordynacji Opieki Onkologicznej oraz pomieszczenia dla zespołu psychoonkologów.
Koszt inwestycji to 4,5 mln złotych, z czego 2 mln pochodzą z funduszy unijnych. Centrum będzie gotowe za około 10 miesięcy.
Środa 18.01.2023

Szczecin jako jedno z pierwszych miast w Polsce otrzymało Certyfikat Samorządu Przyjaznego Rodzinom. Wyróżnienie zostało przyznane przez Związek Dużych Rodzin Trzy Plus za dotychczasową działalność Gminy w obszarze polityki rodzinnej. Według Związku na szczególne uznanie zasłużyło stworzenie Centrum Inicjatyw Rodzinnych, jako jedną z dobrych praktyk, która jest przykładem rozwiązań polityki rodzinnej wartej naśladowania.
- Cieszymy się, że nasze działania zostały dostrzeżone i docenione – powiedziała Beata Bugajska – dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin. – Od wielu lat staramy się w możliwie jak największym stopniu wspierać szczecińskie rodziny, ponieważ mamy świadomość jak ważną rolę odgrywają w społeczeństwie.
Podczas uroczystej gali oprócz Szczecina wyróżnienie odebrały również Gdynia, Lublin, Grodzisk Mazowiecki, Tomaszów Mazowiecki, Trzebnica oraz Lubochnia.
Extra

Pamiętacie jak w ubiegłym roku zrobiło się głośno o projekcie planu zagospodarowania szczecińskiej Łasztowni dopuszczającego między innymi budowę galerii handlowej w tym miejscu. Wielu mieszkańców i radnych miejskich obawiało się, że taka inwestycja spowoduje korki w tym rejonie miasta oraz zmieni wyjątkowy klimat tego miejsca.
Na szczęście nic z tych rzeczy - bowiem magistrat po zebraniu wszystkich opinii i intensywnej dyskusji w tym temacie przedstawił gotowy projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla Łasztowni w którym zamiast wielkopowierzchniowego obiektu handlowego mamy śródmiejska zabudowę, a ponadto więcej przestrzeni publicznych, bulwarów, placów i zieleni.
W stosunku do obowiązującego planu nowy projekt zwiększa powierzchnie terenów zieleni ogólnodostępnej z 4,5 % aż do 11%, natomiast zmniejsza powierzchnie komunikacji kołowej z 17% do 15,5%. Dodatkowo plan zakłada wprowadzenie linii tramwajowej przez jeszcze nieistniejący most Kłodny i budowę dwóch przepraw pieszo-rowerowych.
Teraz głos w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego dla Łasztowni należy do radnych miejskich.
Extra

Będąc w Wisełce lub Świętouściu bądź przejeżdżając przez te rejony na pewno widzieliście banery z napisami „Żądamy bezpłatnego dostępu do morza”. Już wyjaśniam – żeby dojść do plaży w tych miejscowościach trzeba przejść przez teren Wolińskiego Parku Narodowego - a to od października ub. roku wiąże się to z opłatą za wstęp - 7 złotych za osobę dorosłą, połowę tej stawki płaci się za dziecko. Dlatego część mieszkańców zaprotestowała uznając, że ta opłata odstrasza turystów.
Protest został zauważony i przyniósł zamierzony efekt. Woliński Park Narodowy podjął decyzję o tym, że nie będzie pobierać za dojście do plaż w tych miejscowościach pieniędzy.
- Brak opłat to bardzo dobra decyzja – podsumowała sprawę burmistrz Wolina Ewa Grzybowska.
- Większość ludzi w tych miejscowościach żyje przede wszystkim z turystyki. Nie jesteśmy, tak jak gminny ościenne, z ogromnym dostępem do morza. Stąd nasze spotkania z panią dyrektor Wolińskiego Parku, ale też ogromna przychylność pani minister Małgorzaty Golińskiej, a także prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pani Haliny Szymańskiej – mówiła Grzybowska.
Dochody Parku z tytułu opłat za wstęp do tej pory wyniosły 8 tys. złotych.
Czwartek 19.01.2023

Spółka Gaz System odtworzyła las, który wycięto pod budowę gazociągu Baltic Pipe na terenie nadleśnictwa Gryfice.
- Zasadzono prawie 100 tysięcy drzew – podkreślił Tomasz Szymczak, z nadleśnictwa w Gryficach.
- Takiego odtworzenia nie mieliśmy w swojej historii. Dość ważne jest przywrócenie tej roślinności, to siedlisko to głównie piasek nadmorski, więc jest dość ubogie w wartości organiczne, a wilgoć, która tam powinna się utrzymywać jest krótkotrwała. Aby nie nastąpiła erozja i obumarcie tego wyciętego terenu – mówił Szymczak.
Gazociąg Baltic Pipe, który w listopadzie osiągnął pełną przepustowość umożliwia transport gazu z Norwegii na rynki duński i polski, a także do sąsiednich krajów.
Extra

Za sprawą wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, samorządów oraz Enei nowy sprzęt o wartości ponad miliona złotych trafił do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego. To cztery auta typu pick-up, łódź oraz szkoleniowy samochód do działań operacyjnych.
Apoloniusz Kurylczyk, prezes zachodniopomorskiego WOPR tłumaczył, że ten sprzęt jest bardzo potrzebny, ponieważ w zeszłym roku WOPR interweniował aż 538 razy.
- Uczestniczyliśmy w różnego rodzaju działaniach, zarówno poszukiwawczych, jak i stricte ratowniczych, gdzie udzielaliśmy pomocy. Jak również w tych sytuacjach, w których niestety tej pomocy nie udało się udzielić. Dzięki takiemu wsparciu, bo to ponad milion złotych, którego jeszcze do tej pory nigdy nie otrzymaliśmy, nasze przysłowiowe "podanie ręki" będzie jeszcze szybsze - mówił Kurylczyk.
Bezpieczeństwo powinno nas łączyć – wskazywał z kolei Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.
- Czym lepszy, bardziej profesjonalny, nowszy i niezawodny sprzęt, to niesienie pomocy jest łatwiejsze. Również praca ratowników jest zdecydowanie bezpieczniejsza. Pracujemy nad tym, żeby jeszcze w przyszłym roku, żeby cały czas Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe miało to wsparcie ze wszystkim możliwych stron. To jest niezwykle ważne, żebyśmy się na tę pomoc składali - mówił Bogucki.
Natomiast Marcin Pawlicki z zarządu Enei stwierdził, że dotacja dla WOPR to realizacja zasady społecznej odpowiedzialności biznesu.
Extra

Podczas konferencji prasowej Michał Jach, poseł PiS przekazał, że nie będzie konieczności dopłacania do ubiegłorocznych rachunków za ogrzewanie przez część mieszkańców naszego regionu. Była taka groźba, gdyż algorytm opracowany przez Ministerstwo Klimatu nie zadziałał, jak powinien, przez co 5% wszystkich dostawców ciepła w kraju w tym Szczecińskiej Energetyki Cieplnej oraz stargardzkiego PEC-u mogło nie otrzymać rekompensat, przez co korekty i podwyżki dla mieszkańców byłyby bardzo wysokie, w przypadku Stargardu to nawet 51%.
Piątek 20.01.2023

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem zachodniopomorskiej Prokuratury Krajowej zatrzymali szczecińskiego rapera Michała O, znanego jako OG Olgierd, który w swoim mieszkaniu miał ponad 38 kilogramów różnego rodzaju narkotyków o czarnorynkowej wartości miliona 300 tysięcy złotych.
„Prokurator ogłosił mu zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków w warunkach powrotu do przestępstwa” - poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.
Jak zapewniają śledczy sprawa ma charakter rozwojowy. Raperowi za zarzucane czyny może grozić do 12 lat więzienia, a dodam, że zatrzymany to bardzo tajemniczy raper, bowiem dotychczas występował tylko w kominiarce.
Extra

25 milionów złotych otrzymała Politechnika Morska w Szczecinie z rezerwy budżetowej. Symboliczny czek przekazał w piątek rektorowi uczelni wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk, który podkreślił, że na Politechnice Morskiej zaczyna się szkolnictwo dotyczące branży offshore i stąd wyjdą pierwsi absolwenci.
- Politechnika Morska wybudowała już symulator wiatraka przy ulicy Willowej, a teraz pieniądze uczelnia przeznaczy na kolejne symulatory - przekazał Wojciech Ślączka, rektor Politechniki Morskiej.
- Zgodnie z planem inwestycyjnym będziemy wydawać środki na budowę rozproszonego centrum symulacyjnego w uczelni, które uzupełni nasze symulatory, a niektóre wymieni na najnowszej generacji. W pieniądze doposażymy trzy wydziały, które pracują na rzecz offshore, szczególnie mówię o wydziałach: mechanicznym, elektrycznym i nawigacyjnym - zaznaczał Ślączka.
Pieniądze trafią do uczelni w formie skarbowych papierów wartościowych.
Extra

12. Brygada Zmechanizowana wyrusza na półroczną misje w Rumunii. Tam stworzą XII zmianę Polskiego Kontyngentu Wojskowego. W Stargardzie podczas uroczystości pożegnania Piotr Andrzejczak z 12. Brygady Zmechanizowanej podkreślał, że podstawowym celem wylotu do Rumuni jest nauka.
- Przede wszystkim mamy za zadanie szkolić się wraz z naszymi odpowiednikami z państw sojuszniczych NATO. Naszym zadaniem jest również utrzymywanie stałej gotowości do podjęcia działań - mówił Andrzejczak.
Major Katarzyna Lachowicz z 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina jest pierwszą kobietą w historii Wojska Polskiego, która stanie na czele misji zagranicznej.
- Ja przez 16 lat swojej służby wojskowej, staram się udowodnić, że nie ma absolutnie żadnej różnicy między kobietą żołnierzem a mężczyzną żołnierzem. To co się dzieje teraz jest tego najlepszym przykładem i dowodem. To jest po prostu takie samo zadanie, jak każde inne, zadanie, które się wykonuje. Nie ma absolutnie żadnego znaczenia czy to kobieta czy mężczyzna. Moro jest moro, płeć się nie liczy - stwierdziła pewnie major Lachowicz.
Sobota 21.01.2023

Szczecińska filia Collegium Humanum oraz szpital MSWiA w Szczecinie podpisały umowę o współpracy.
Dyrektorka szpitala MSWiA doktor Elżbieta Kasprzak uważa, że dla szpitala, jest to okazja do pozyskania wykwalifikowanych pracowników.
- Współpraca pomiędzy uczelnią, a w naszym szpitalu, wiedząc o tym, że studenci psychologii będą mieli u nas praktyki, jest bardzo istotna. Gdyż myślę, że przyszli nasi pracownicy, bo brakuje nam kadry, będą zdobywać wiedzę praktyczną na gruncie szpitala MSWiA – mówiła Kasprzak.
Natomiast dyrektor gabinetu rektora Collegium Humanum Dominik Piekarski nie ukrywał, że dla uczelni priorytetowe są zajęcia praktyczne.
- Przede wszystkim będzie się to odbywać na zasadzie zajęć praktycznych. To bardzo ważne, ponieważ my Collegium Humanum stawiamy na to, aby naszymi wykładowcami byli praktycy, aby nasi studenci nabywali wiedzę przede wszystkim w praktyce, bo wtedy mają największe korzyści i największe możliwości do nauki tego, czego chcą się nauczyć – podkreślał Piekarski.
Podczas uroczystości podpisania umowy, władze uczelni ogłosiły zwycięstwo Collegium Humanum w plebiscycie "Uczelnia Roku" w województwie zachodniopomorskim.
Extra

Po raz pierwszy 14. Zachodniopomorska Brygada WOT weźmie udział w corocznych ogólnopolskich zawodach Wojsk Obrony Terytorialnej, dlatego żołnierze, aby dobrze wypaść pilnie ćwiczyli w Trzebiatowie między innymi takie elementy jak: ewakuacja rannego z pola walki, przepychanie 7-tonowego stara, wyznaczanie azymutu.

- Żołnierze budują dziś prace w zespole, atmosferę i przygotowują do zawodów użyteczno-bojowych - wskazywał ppłk Rafał Gułajewski, dowódca 142. Batalionu Lekkiej Piechoty w Trzebiatowie.
Natomiast porucznik Piotr Pierzak podkreślił, że dużym wyzwaniem było przepychanie 7-tonowego auta.
- Jak to zrobić? Czy silny na końcu, czy na początku? Trzeba wziąć pod uwagę, że mamy dużo kobiet, a ich siła, nie oszukujmy się, jest trochę mniejsza. Byliśmy świadkami fajnego przejścia tej przeszkody przez fajne pomysły dowódcy sekcji – mówił Pierzak.

Przypominam, że żołnierze WOT-u zapraszają zainteresowanych szkoleniem wojskowym do wzięcia udziału w programie "Ferie z WOT".
Niedziela 22.01.2023

Jedna osoba zginęła, a pięć zostało poszkodowanych w pożarze, który wybuchł w nocy z soboty na niedziele na drugim piętrze wieżowca przy ulicy Lnianej w Szczecinie. Strażacy ewakuowali czterdzieści 40 osób. W akcji uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej.


Z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego działacze środowisk patriotycznych oraz szczecińscy politycy Prawa i Sprawiedliwości pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego oddali hołd, tym którzy walczyli przeciwko Imperium Rosyjskiemu.
- Marszałek Polski był wychowywany w duchu szacunku do powstańców z 1863 roku – tłumaczył poseł PiS Leszek Dobrzyński.
- Każdy żołnierz Wojska Polskiego był zobowiązany do tego, aby oddać honory, kiedy spotka powstańca styczniowego w mundurze. To jest człowiek, który tę tradycję docenił – mówił Dobrzyński.
Pomimo, że powstańcy styczniowi nie walczyli na terenach Pomorza Zachodniego to oddajemy im cześć, bo znajdujemy się na ziemiach, które są dziś polskie – podkreślał Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.
- O tych, którzy chcieli walczyć, choć ta walka się nie powiodła. Jednak dali siłę kolejnym pokoleniom, między innymi pokoleniu Józefa Piłsudskiego, a to pokolenie już Wolną Polskę wywalczyło – mówił Bogucki.
Powstanie przeciwko Imperium Rosyjskiemu wybuchło 22 stycznia 1863 roku i trwało do jesieni 1864 roku.
 

Zobacz także

2023-02-06, godz. 23:57 Extra Przegląd Tygodnia 6.02.2023 Tym razem na prośbę studentów Extra Przegląd Tygodnia rozpoczynamy apelem. » więcej 2023-01-30, godz. 23:55 Extra Przegląd Tygodnia 30.01.2023 Nagroda dla Teatru Letniego w Szczecinie, nowy parking w Stargardzie, Polski Disneyland w Brojcach już pnie się do góry – ależ to był emocjonujący tydzień… » więcej 2023-01-16, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 9.01.2023 - 15.01.2023 Ależ to był emocjonujący tydzień! Nastolatkowie, którzy strzelali do autobusów i tramwajów uciekli, historyczny skarb na świnoujskim strychu, ważna decyzja… » więcej 2023-01-09, godz. 23:56 Extra Przegląd Tygodnia 2.01.2023 - 8.01.2023 Zmalała liczba wypadków na drogach, nowa inwestycja w Gryfii porównywalna z budową stoczni, już wiemy kto strzelał do autobusów i tramwajów w Szczecinie… » więcej 2023-01-02, godz. 23:46 Extra Przegląd Tygodnia 26.12.2022 - 1.01.2023 Od świąt do Nowego Roku - tak nas przeprowadził miniony tydzień. Ale nie tylko świętowaliśmy – w Extra Przeglądzie Tygodnia sprawdziliśmy, co nowego… » więcej 2022-12-19, godz. 23:51 Extra Przegląd Tygodnia 12.12.2022 - 18.12.2022 Ten tydzień upłynął nam pod znakiem grudniowych rocznic i dopinania budżetów na przyszły rok. Była też przedświąteczna dobroczynność i… zwierzaki… » więcej 2022-12-12, godz. 23:56 Extra Przegląd Tygodnia 5.12. 2022 - 11.12.2022 Trzy jarmarki z jednej strony, człowiek-choinka z drugiej – takie przygotowania do świąt tylko w Szczecinie. Poza tym w Extra Przeglądzie Tygodnia mówimy… » więcej 2022-12-05, godz. 23:48 Extra Przegląd Tygodnia 28.11.2022 - 4.12.2022 Weekendowe imprezy już za nami, grzecznie weszliśmy w nowy tydzień, więc najwyższy czas rozpocząć Ekstra Przegląd Tygodnia. » więcej 2022-11-28, godz. 23:37 Extra Przegląd Tygodnia 21.11.2022 - 27.11.2022 Na początku tygodnia otrząsaliśmy się ze skutków nagłej weekendowej śnieżycy, a przed weekendem, choć śnieg już stopniał, szczecińskie pomniki przywdziały… » więcej 2022-11-21, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 14.11.2022 - 20.11.2022 Poniedziałek 14.11.2022 W poniedziałek mogliśmy odnieść wrażenie, że jesteśmy bohaterami powieści kryminalnej, bowiem w Stargardzie znaleziono trzy ciała… » więcej
12345