Extra Przegląd Tygodnia
Radio SzczecinRadio Szczecin » Extra Przegląd Tygodnia » Felietony
We wtorek do województwa zachodniopomorskiego dotarło arktyczne powietrze znad północy, które przyniosło znaczny spadek temperatury. Fot. Robert Stachnik
We wtorek do województwa zachodniopomorskiego dotarło arktyczne powietrze znad północy, które przyniosło znaczny spadek temperatury. Fot. Robert Stachnik
Aura pogodowa w ubiegłym tygodniu nas nie rozpieszczała, a jak było z wydarzeniami w naszym regionie? Odpowiedź znajdziecie w Extra Przeglądzie Tygodnia.
Extra Przegląd Tygodnia. Poniedziałek 27.03.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Wtorek 28.03.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Środa 29.03.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Czwartek 30.03.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Piątek 31.03.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Sobota 1.04.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Niedziela 2.04.2023
Poniedziałek 27.03.2023

Niesamowite! Prawie dwa tysiące piszczałek mają nowe organy zamontowane w stargardzkiej Kolegiacie. Organy, które zostały zaprojektowane specjalnie dla tego kościoła.
Największa z piszczałek ma ponad pięć metrów, a najmniejsza niewiele ponad dwa centymetry! A co jeszcze posiadają stargardzkie organy. O tym Piotr Zych, organmistrz, który wykonał instrument dla Kolegiaty.
- Organy posiadają dwie klawiatury ręczne i klawiaturę nożną. Są wyposażone, jak gdyby w 33 głosy, czyli 33 zestawy brzmieniowe piszczałek – mówił Zych.
Dodam, że montaż był równie wyjątkowy jak organy, ponieważ stargardzka Kolegiata jest najwyżej sklepionym kościołem w Polsce.
- Chór jest bardzo wysoko zainstalowany. Musieliśmy się posiłkować dodatkowo mini żurawiem, który wszystkie elementy już nam bezpośrednio podawał na miejsce - dodał Zych.
Nowe organy są częścią kończącego się powoli wielkiego remontu w stargardzkiej Kolegiacie. Trwające prawie trzy lata prace mają skończyć się w kwietniu.
Extra

Mówiliśmy o zamontowanych organach to teraz dla odmiany powiemy o zamontowanych panelach fotowoltaicznych na dachu chłodni Gryf w Szczecinie.
W słoneczne dni z paneli chłodnia ma połowę dziennego zapotrzebowania na prąd - podkreślił Jerzy Dyrdał, prezes Centrum Logistycznego Gryf.
- 1200 paneli, co daje nam 400 kilowatów mocy - mówił Dyrdał.
Inwestycja została zrealizowana między innymi dzięki pożyczce udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz działaniom spółki Enea. Dlatego Leszek Dobrzyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że jest to dobry efekt współpracy wielu firm i instytucji.
- Patrząc w wielu miejscach, jak często montaż finansowy dotyczy wielu rozmaitych instytucji, jak wiele rozmaitych osób, instytucji i firm często działa przy rozmaitych przedsięwzięciach, które są udane, to można tylko zachęcać i powiedzieć: współpraca daje dobre wyniki. Sięganie do rozmaitych źródeł finansowania. W tym wypadku współpraca, która dała ten efekt w postaci instalacji fotowoltaicznej - mówił Dobrzyński.
Chłodnia Gryf jest jedną z ostatnich spółek portowych w Szczecinie należących do polskiego kapitału.
Extra

Teraz przenosimy się do Świnoujścia. Od 10 tysięcy złotych do nawet 60 tysięcy złotych – kosztuje metr kwadratowy nieruchomości w tym nadmorskim kurorcie.
Jak się okazuje, stawki robią wrażenie, ale sama sprzedaż niekoniecznie.
Na tak wygórowane stawki ludzi zwyczajnie nie stać – wyjaśniła Alicja Sawińska z biura nieruchomości w Świnoujściu.
- My jako firma, od tamtego kwietnia zeszłego roku nic nie sprzedaliśmy. Przez inflację, przez to, że kredyty poszły do góry. Żeby dać 30 tysięcy za metr kwadratowy na promenadzie, no to nie ukrywajmy, to jest po prostu masakra - mówi Sawińska.
Na szczęście sytuację w Świnoujściu ratuje rynek najmu, który jest stosunkowo stabilny.
- Wynajmy nam schodzą jak świeże bułeczki. Gdyby nie one, to nie wiem, czy byśmy się nie zamknęły - podkreśliła Sawińska.
Koszt wynajmu mieszkania w Świnoujściu waha się między 2300 a 8000 złotych w zależności od metrażu i lokalizacji.
Wtorek 28.03.2023

Na początek Szczecin. Sesja Rady Miasta przebiegła dość spokojnie, jednak należy zaznaczyć, że kontrowersyjna uchwała, która dawała możliwość wprowadzenia opłat za używanie orlików w Szczecinie, spadła z porządku obrad. Według urzędników opłaty dotyczyłyby zorganizowanych, komercyjnych grup i trafiałyby do szkół na utrzymanie tej infrastruktury. Jednak zdaniem radnych PiS oraz KO istniało ryzyko, że dotknęłoby to także innych użytkowników boisk, a ponadto nie została przedstawiona tabela stawek. Ponieważ stało się to drugi raz, uchwała nie będzie dalej rozpatrywana w komisjach i na kolejnych sesjach.
W trakcie sesji nadano Marii Kurek honorowy tytuł "Mecenasa Osób Niepełnosprawnych" za 2022 rok.
Dyrektorka Międzygminnego Zakładu Aktywności Zawodowej w Dobrej podkreśliła, że jej działalność nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie współpracowników i ludzi dobrej woli.
- Ten tytuł dedykuję moim przyjaciołom, z którymi jestem od wielu lat. Osobom z niepełnosprawnością intelektualną, którzy przekazali mi takie wartości, których się nie spotyka tak na co dzień. To są niesamowici ludzie, uwierzcie mi. A jeżeli nie wierzycie, to zapraszam do naszego Stowarzyszenia. Dziękuję - mówiła Maria Kurek.
Podczas sesji radni minutą ciszy uczcili także pamięć, zmarłej w ub. tygodniu, Pani Marii Ilnickiej – Mądry – Pełnomocniczki prezydenta Miasta ds. Polityki Społecznej i Zdrowotnej oraz Przewodniczącej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.
Więcej informacji oraz wszystkie uchwały znajdziecie na stronie internetowej: bip.um.szczecin.pl.
Extra

A teraz kolejne odkrycie szczecińskich naukowców potwierdzające, że nauka w naszym regionie stoi na najwyższym poziomie. Nową mutację genu, który odpowiada za zachorowanie na raka piersi odkryli naukowcy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Ten gen to ATRIP.
Gen zwiększa prawdopodobieństwo nowotworu o nawet 30 procent. Wiemy już, że tak jest w przypadku raka piersi, sprawdzimy czy nie wywołuje on innych nowotworów - przekazał prof. Cezary Cybulski z Zakładu Genetyki i Patomorfolgii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.
- Pytanie jest czy ten nasz gen predysponuje tylko do raka piersi, czy też do raka jajnika - musimy to zbadać. Robimy takie badania. Pytanie co z innymi nowotworami... Robimy też badania dotyczące raka prostaty, a także raka trzustki – mówił profesor.
Wkrótce w Onkologicznej Poradni Genetycznej PUM pacjenci będą mogli sprawdzić, czy są nosicielami tej mutacji genu. Jeżeli wynik będzie pozytywny, to najważniejsza będzie profilaktyka – zaznaczył profesor.
- Chodzi o to, aby wykryć wczesnego raka, kiedy jeszcze możemy go wyleczyć.
Extra

Zmieniamy temat. Burmistrz Wolina Ewa Grzybowska przekazała, że długo wyczekiwana pierwsza społeczna lodówka jadłodzielni została uruchomiona w budynku dawnej przychodni przy ul. Prostej 1. Obecnie to siedziba Ośrodka Pomocy Społecznej.
Produkty można zostawiać i zabierać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 17.
Ewa Grzybowska napisała na swoim profilu:
Uruchomienie JADŁODZIELNI to nie tylko zakup lodówki, znalezienie odpowiedniego miejsca, czy stałych dostaw żywności, to przede wszystkim znalezienie odpowiedzialnych osób, które w sposób zorganizowany, systematyczny i odpowiedzialny będą opiekować się tym miejscem. Dlatego jest mi niezmiernie miło, że Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wolinie z Panią Prezes Bożeną Marzec i Zarządem na czele podjęli się tego zadania. Wspólnie z Fundacją SPEAK UP która prowadzi w Świnoujściu kilka takich punktów oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wolinie będą dbali o porządek, czystość i dostawy żywności ze sklepów dyskontowych. Pamiętajmy te osoby robią to charytatywnie poświęcając swój czas wolny, zapewniając Mieszkańcom możliwość dzielenia się jedzeniem.
A ja dodam, że szczegóły znajdziecie na stronie internetowej: gminawolin.pl.
Środa 29.03.2023

Budowa nowego zakładu Polimerów w Policach została ukończona. Instalacje są przygotowywane do rozruchu - przekazał wiceprezes Polyolefins, Wojciech Blew.
- Produkcja ruszy w drugim kwartale tego roku; pod koniec drugiego kwartału będziemy już produkować polipropylen. Budowa jest zakończona, trwają przygotowania do rozruchu. Jednym z elementów przygotowań jest przyjęcie etylenu do zbiornika w porcie. W głównych instalacjach trwa odtlenianie, trwają próby szczelności oraz wypełnianie substancjami niebezpiecznymi, takimi jak rozpuszczalniki, katalizatory. Będziemy produkować nieco ponad 400 tysięcy ton rocznie polipropylenu; to szeroko stosowane tworzywo sztuczne - głównie do przemysłu motoryzacyjnego i opakowaniowego. Z polipropylenu produkowane są folie. Generalnie jest to materiał, który podlega recyclingowi, jest wielokrotnie używany w przeciwieństwie do innych tworzyw sztucznych - mówił Blew.
W Polimerach Police będzie pracować 800 osób; 400 przy produkcji, pozostali w otoczeniu zakładu, a nowy zakład kosztował 1,8 miliarda dolarów.
Extra

Grupa Azoty podpisała porozumienie z amerykańską firmą, która dostarczy technologię do budowy pierwszego w Zachodniopomorskiem mikroreaktora jądrowego na terenie Zakładów Chemicznych Police.
To ważny i przemyślany projekt – podkreślił Tomasz Hinc prezes Grupy Azoty.
- Jest to projekt, który zakłada, że rozpoczniemy budowę reaktora w Policach. To reaktor, który będzie miał moc 30 megawatów – mówił Hinc.
Reaktor będzie służył do badań, w których będzie uczestniczył również Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, ale nie wykluczamy, że po etapie testów, energia z tej ultrabezpiecznej instalacji będzie wykorzystywana w produkcji przemysłowej - dodał prezes Zakładów Chemicznych Police Mariusz Grab.
- Firma USNC testuje swoje rozwiązanie i nie jesteśmy jedynym miejscem, w którym to robią. W tym programie badawczym będziemy wspólnie uczestniczyli i myślę, że w późniejszym etapie dołączą też inne firmy – podkreślił Grab.
W Stanach Zjednoczonych podobne urządzenia służą na przykład do ogrzewania budynków uniwersyteckich.
Extra

Kolejna dobra wiadomość! tym razem związana ze Szczecinem. Nowe tramwaje coraz bliżej.
Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie przekazała, że jest pozytywny wynik postępowania na „Dostawy nowych nadwozi, elementów i podzespołów do zmontowania dwóch tramwajów dwukierunkowych, przegubowych, wieloczłonowych, częściowo niskopodłogowych”. I już w najbliższym czasie podpisana zostanie umowa ze spółką Modertrans Poznań.
Umowa podzielona zostanie na 2 etapy. W pierwszym z nich wykonawca będzie miał 160 dni na dostawę kompletu do montażu pierwszego tramwaju, w drugim łącznie 220 dni od dnia podpisania umowy na dostarczanie elementów do kolejnego. Samo składanie tramwajów to okres około 2 miesięcy.
Tramwaje będą złożone w Szczecinie przez pracowników spółki.
Czwartek 30.03.2023

Już po raz trzeci województwo zachodniopomorskie stanie się główną areną zmagań Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. W wydarzeniu udział weźmie prawie 4 tysiące uczestników, z czego blisko 3 tysiące to młodzi sportowcy.
– Cieszymy się, że po dłuższej przewie ponownie gościmy w regionie Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. To jedno z najbardziej znanych i cenionych w Polsce sportowych przedsięwzięć, które wielu zawodniczkom i zawodnikom otworzyło drzwi do startów na największych światowych zawodach – przekazał marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
Tutaj należy podkreślić, iż Urząd Marszałkowski udzielił wsparcia finansowego wydarzeniu w wysokości ponad 1,3 mln zł.
Oficjalnymi maskotkami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży będą Ola i Tomek a jednym z siedmiu Ambasadorów zawodów jest złoty medalista igrzysk olimpijskich i trzykrotny medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wioślarstwie Marek Kolbowicz.
- Myślę, że młodzież, która wyjedzie z naszego województwa z takimi maskotkami, będzie z sentymentem wspominać pobyt w naszym województwie. Oczywiście medal jest nadrzędny. Tak jak ja miałem przygodę ze sportem w młodym wieku, to ten medal faktycznie to był jeden z najważniejszych. Do tej pory mam puchary, które wygrałem tu w Szczecinie na Dziewokliczu jako pierwszy. Ja go nigdy nikomu nie oddam. To jest świętość po prostu - mówił Kolbowicz.
„Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Zachodniopomorskie 2023” wystartuje 14 kwietnia.
Extra

3 miliony 300 tysięcy złotych trafi dodatkowo do Środowiskowych Domów Samopomocy w województwie zachodniopomorskim, gdzie osoby niepełnosprawne przebywają w ciągu dnia. Cześć z tych środków będzie przeznaczona na wynagrodzenia.
To jest bardzo ważna sprawa – podkreślił poseł Prawa i Sprawiedliwości, Leszek Dobrzyński
- Środowiskowe Domy Pomocy wykonują absolutnie poważną, ciężką i pożyteczną pracę. Osoby, które tam mogą znaleźć opiekę, osoby dotknięte rozmaitymi deficytami muszą taką opiekę mieć także po to, żeby osoby, które opiekują się nimi na co dzień miały tę chwilę wytchnienia - dodał poseł Prawa i Sprawiedliwości, Leszek Dobrzyński.
Extra

Wracamy do rolników w Szczecinie. Pomimo tego, że w środę późnym wieczorem w resorcie rolnictwa zakończyły się rozmowy ministra Henryka Kowalczyka z rolnikami i podpisane zostało 11-punktowe porozumienie rolnicy ze Szczecina nie zakończyli protestu.
Zostaliśmy pominięci w negocjacjach, a porozumienie nie rozwiązuje wszystkich problemów – tłumaczył w czwartek Edward Kosmal, wiceprzewodniczący rady wojewódzkiej "Solidarności" Rolników Indywidualnych.
- Mówmy sobie szczerze, poparliśmy jako Solidarność rządy Prawicy i teraz wymagamy, żeby ta Prawica naprawiła to, co jest złe. Mamy szereg postulatów, które złożyliśmy i one praktycznie nie są realizowane, stąd chcemy, aby ktoś do nas tu przyjechał – mówił Kosmal.
Piątek 31.03.2023

Susza, wysoka temperatura, niskie stany wód, a także zrzuty przemysłowe przyczyniły się do zakwitu złotych alg w Odrze. Tak wynika z końcowego raportu zespołu badającego ubiegłoroczną katastrofę na tej rzece.
- Zrzuty odpowiadają za zasolenie i za biogeny. Żeby wystąpiła alga musi być woda słona, żeby zakwitła, musi mieć pożywienie, czyli biogeny. I oczywiście odpowiednie warunki atmosferyczne, czyli kwestie dotyczące temperatury i nasłonecznienia. To w zeszłym roku było ekstremalne i to też było przyczyną tej sytuacji. To również przepływ - jeżeli przepływy były mniejsze, woda stała i to też było powodem – tłumaczył dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska Krystian Szczepański
Po wystąpieniu kryzysu w Odrze przeprowadzono ponad 300 kontroli podmiotów zrzucających różnego rodzaju substancje do rzeki.
Extra
Teraz przyjemniejsze wydarzenia.
Międzyzdroje dumnie rzuciły wyzwanie innym miastom i ogłosiły – to my uszyjemy najdłuższą flagę w Polsce i pokażemy ją na plaży 2 maja.
Aktualny rekord Polski należy do Warszawy - ich flaga miała 2270 metrów, Międzyzdroje chcą uszyć o 230 metrów dłuższą.
Każdy kto chce wziąć udział w wydarzeniu proszony jest o kontakt z Międzynarodowym Domem Kultury w Międzyzdrojach, a potrzebni są np. mieszkańcy, którzy rozciągną i podniosą flagę 2 maja.
Extra

W Alei Kwiatowej wystartował trzydniowy Szczeciński Jarmark Wielkanocny. Na mieszkańców czekały drewniane domki wystawców, w których można było kupić m.in. wielkanocne ozdoby, pisanki, wianki i koszyczki, a także rękodzieło. Nie zabrakło też świątecznych przysmaków, tradycyjnych wędlin, serów, pieczywa i miodów. Mieszkańcy jak zawsze byli bardzo zadowoleni z dostępnego asortymentu.
Sobota 1.04.2023
Stowarzyszenie "Paczka dla Bohatera" odwiedziła kombatantów i przekazała im paczki na święta. W tym roku w samym tylko Szczecinie przekazali 150 paczek, a w całym kraju dwa tysiące.
Wizyty u kombatantów są dla nas szczególnym momentem, możemy od nich wiele zaczerpnąć - podkreślił wolontariusz - starszy chorąży sztabowy Szymon Kiersk.
- Staramy się chwilę z tymi ludźmi pobyć, bo ta paczka jest istotna, ale bardziej istotna jest relacja. Jest to żywa historia. Uczy to dużo pokory. Jest to niesamowity czas na pewno dla tych ludzi, że my o nich pamiętamy, ale oni też nam bardzo dużo w tym czasie dają – mówił Kiersk.
Wiceszef stowarzyszenia "Paczka dla Bohatera" Piotr Zarzycki potwierdził, że spotkanie z weteranami to szczególne doświadczenie.
- To jest przede wszystkim żywa lekcja historii i możliwość poznania tych ludzi, którzy doświadczyli gdzieś sytuacji, których my nigdy nie chcielibyśmy doświadczyć oraz najzwyczajniej w świecie są dla nas takim drogowskazem. Można powiedzieć, że są naszymi przyjaciółmi, bo odwiedzamy ich nie tylko podczas takich akcji - dodał Zarzycki.
A wszystko to pod hasłem: Walczyli dla nas, zawalczmy dla nich!
Extra

Teraz dobra informacja dla cyklistek i cyklistów. Szczeciński rower miejski jest już dostępny także w gminie Kołbaskowo.
Tak więc rowerem BikeS można jeździć całkowicie legalnie ze Szczecina do Kołbaskowa - i z powrotem.
Generalnie system powiększył się o dwie strefy postoju jedną w Przecławiu (na przystanku koło kościoła), a drugą w Kołbaskowie (na przystanku) oraz 30 rowerów. Ponadto w późniejszym terminie zostanie uruchomiona trzecia strefa postoju w Warzymicach.
Te udogodnienia to efekt umowy między gminą Kołbaskowo a szczecińską spółką Nieruchomości i Opłaty Lokalne, która jest operatorem BikeS. Obowiązuje ona do końca roku, a na jej realizację gmina przeznaczyła prawie 160 tyś. złotych. Co warte podkreślenia jest to, już druga umowa spółki NiOL na obsługę systemu BikeS z gminą sąsiadującą ze Szczecinem. Na podobnych zasadach BikeS funkcjonuje w gminie Dobra.
Niedziela 2.04.2023

Coś niesamowitego! Siatkarki Chemika Police zdobyły 10 w historii polickiego klubu Puchar Polski. Drużyna trenera Radosława Wodzińskiego pokonała ŁKS Łódź 3:2 w finałowym meczu rozegranym w Nysie. Policzanki przegrywały już 0:2 w setach, ale zdołały doprowadzić do remisu i wygrać tie-break 15:12.
Środkowa Chemika Agnieszka Korneluk przyznała, że niedzielne finałowe spotkanie było bardzo emocjonujące i tym bardziej cieszy zwycięstwo odniesione w tak dramatycznych okolicznościach.
- Walczyłyśmy do końca, nie zaczęłyśmy dobrze tego meczu. Weszły zmienniczki, które zrobiły też kawał dobrej roboty. Tak jak wszyscy przewidywali, skończyła się z w tie-breaku na naszą korzyść. Takie zwycięstwa się docenia jeszcze bardziej - podkreśliła Korneluk.
Extra

Teraz zmieniamy całkowicie klimat.
Szczecin był jednym z miast w Polsce, w których odbyły się Marsze Papieskie. Po mszy świętej, która rozpoczęła się o godzinie 15 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, tłum wiernych wyruszył z Placu Zwycięstwa i przeszedł ulicami Wojciecha, Jagiellońską, dalej przez Plac Grunwaldzki pod pomnik Świętego Jana Pawła II na Jasnych Błoniach, gdzie odbyła się wspólna modlitwa i wspomnienie Jana Pawła II.
Był wielkim człowiekiem i będziemy go wspierać, mówili uczestnicy marszu.
- To jest święty człowiek. Zrobił tak wiele dla naszego kraju, tak wiele dla naszej ojczyzny i w tej chwili te wszystkie kalumnie, które są na niego składane, są po prostu niesprawiedliwe. - Autorytet wielki, którego człowiek nawet nie ogarnie myślami. - Ludzie są niemożliwi, Papież tyle zrobił dla nas i całego świata, a oni go tak oczerniają. - Mądre myśli przekazał i gdyby nie Jan Paweł drugi nie byłoby Polski taka, jaka jest w obecnej chwili. Nie mielibyśmy szans, po prostu Jan Paweł II obudził nas z długiego letargu – podkreślali uczestnicy marszu.
Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37 w Watykanie. Miał 84 lata.
 

Zobacz także

2023-11-13, godz. 23:26 Extra Przegląd Tygodnia 13.11.2023 To był kolejny świąteczny tydzień, choć tym razem święto przypadło w sobotę. » więcej 2023-11-06, godz. 23:36 Extra Przegląd Tygodnia 6.11.2023 To był tydzień z przerwą świąteczną w środku, ale działo się w Szczecinie i w regionie nie tylko świątecznie i refleksyjnie. » więcej 2023-10-30, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 30.10.2023 Czy wyniki wyborów zdominowały kolejne dni? My już wiemy, teraz kolej na Was. » więcej 2023-10-23, godz. 23:27 Extra Przegląd Tygodnia 23.10.2023 Wyniki wyborów zdominowały miniony tydzień, ale zapewniam, że ciekawych i ważnych wydarzeń było dużo więcej. » więcej 2023-10-16, godz. 23:20 Extra Przegląd Tygodnia 16.10.2023 Wyjątkowo złamaliśmy schemat audycji i skupiliśmy się tylko na niedzielnych wyborach. » więcej 2023-06-26, godz. 23:55 Extra Przegląd Tygodnia 26.06.2023 Prezydent Szczecina oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego z absolutorium, ale zapewniam to nie jedyne ważne wydarzenia ubiegłego tygodnia, które… » więcej 2023-06-19, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 19.06.2023 Miniony tydzień przyniósł nam wydarzenia zarówno pozytywne jak i negatywne, ale na szczęście tych pozytywnych było zdecydowanie więcej. » więcej 2023-06-05, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 5.06.2023 Ubiegły tydzień obfitował w istotne wydarzenia dla naszego regionu, a nasza redakcja jak zawsze przypomina te najciekawsze, aby nic ważnego Wam nie umknę… » więcej 2023-05-29, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 29.05.2023 Pogoda w miniony weekend była dość słoneczna – napawająca optymizmem, jak mówili sami mieszkańcy. A czy wydarzenia minionego tygodnia były równie optymistyczne?… » więcej 2023-05-22, godz. 23:57 Extra Przegląd Tygodnia 22.05.2023 Szczecińskie juwenalia zakończyły się pełnym sukcesem – to chyba każdy wie, ale ważnych i ciekawych tematów, o których warto wiedzieć było dużo … » więcej
12345