Extra Przegląd Tygodnia
Radio SzczecinRadio Szczecin » Extra Przegląd Tygodnia » Felietony
Nowy rekord! Źródło: https://sbo.szczecin.eu/
Nowy rekord! Źródło: https://sbo.szczecin.eu/
Ależ ten czas szybko płynie - cześć osób już zdążyła zapomnieć, że tydzień temu w Lany Poniedziałek oblewała swoich bliskich wodą. Tak więc w Extra Przeglądzie Tygodnia specjalnie z myślą o Was przypominamy najciekawsze wydarzenia z naszego regionu.
Extra Przegląd Tygodnia. Poniedziałek 10.04.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Wtorek 11.04.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Środa 12.04.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Czwartek 13.04.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Piątek 14.04.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Sobota 15.04.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Niedziela 16.04.2023
Poniedziałek 10.04.2023

Drugi dzień Świąt Wielkanocnych, 83. rocznica Mordu Katyńskiego i 13. rocznica Katastrofy Smoleńskiej – był to niewątpliwie ważny poniedziałek dla naszego regionu i kraju. Jednak to nie jedyne wydarzenia, które miały miejsce w tym dniu.

Do późnych godzin wieczornych strażacy walczyli z wodą w Przyjezierzu, w gminie Moryń. Po godzinie 19.00 otrzymali zgłoszenie, że zablokowany jest przepust pod drogą w lesie między Przyjezierzem a Gądnem. Jak się okazało wezbrała tam woda z małej rzeczki i zalała ulice Letniskową wyłączając ją tym samym z ruchu. Wody było tak dużo, że zaczęła podmywać trasę. Przy zdarzeniu pracowały aż trzy zastępy straży pożarnej. Na szczęście dzielni strażacy opanowali sytuację w porę i nikt nie został poszkodowany.
Radio Szczecin Extra

Zamiast wyrzucać podziel się jedzeniem! Apelowali twórcy jadłodzielni czyli wspólnych lodówek ustawionych w wielu miastach Polski, w których można zostawiać nadmiar jedzenia ze świątecznych stołów.
Karolina Zdrodowska, koordynatorka warszawskich jadłodzielni mówiła wprost, jedni mają nadmiar jedzenia, a inni czekają na to, co mogą wziąć ze wspólnych lodówek.
- Z każdego produktu zostawionego w jadłodzielni ktoś na pewno realnie skorzysta. Z tych produktów może skorzystać w zasadzie każdy, kto ma na to ochotę, niezależnie od sytuacji, w której się znajduje. Celem naszym jest to, żeby to jedzenie, żywność, uratować przed zmarnowaniem. Bardzo często zdarza się, że z jadłodzielni korzystają osoby, które są aktualnie w kryzysie - mówiła Zdrodowska.
- To jest bardzo ważny i potrzebny przekaz - tłumaczyła z kolei Elżbieta Abramowicz z Jadłodzielni Szczecin.
- Bardzo państwa prosimy, zapakujcie, podpiszcie, że to jest ciasto lub sałatka, z datą. Możecie zanieść do najbliższej szafki jadodzielniczej. Na naszej stronie znajdziecie jadlodzielniaszczecin.pl lub na Facebooku, tam znajdziecie państwo adresy szafek. Na pewno znajdą się bardzo szybko chętni i potrzebujący - podkreślała Abramowicz.
Według danych Banków Żywności, każdego roku w polskich domach marnują się trzy miliony ton jedzenia.
Wtorek 11.04.2023

Policja podsumowała wielkanocny weekend i przekazała, że w całym kraju od piątku do poniedziałku doszło do 173 wypadków, w których zginęło 21 osób, a 203 odniosły rany. Te dane paradoksalnie można uznać za optymistyczne, ponieważ w porównaniu do ubiegłego roku zginęło 6 osób mniej. Ponadto policjanci zatrzymali 1184 nietrzeźwych kierowców, a w roku ubiegłym 1265.
Natomiast w Zachodniopomorskiem odnotowano 5 wypadków, jedna osoba poniosła śmierć, a 7 zostało rannych. Policjanci zatrzymali także 52 kierowców pod wpływem alkoholu i pięciu pod wpływem środków odurzających.
Radio Szczecin Extra

Realizujemy kontrakt na modernizację zabudowy regulacyjnej na rzece Odrze i już dwie trzecie inwestycji zostało wykonane – przekazał Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.
- Pracujemy cały czas na Odrze, ze względu na to, że posiadamy ważne i aktualne decyzje wydane przez dwa urzędy wojewódzkie, pozwolenia na realizację inwestycji. W tej chwili cały czas wykonywane są prace polegające na przede wszystkim zabezpieczeniu mieszkańców przed powodziami zatorowymi - podkreślił Duklanowski.
Tutaj należy pokreślić, że ze względu na ochronę ekosystemu prace na Odrze chcą zablokować organizacje ekologiczne i rząd niemieckiego landu Brandenburgii. Spór prawny trwa.
Radio Szczecin Extra

I kolejne potwierdzenie, że w Szczecinie mamy naukowców na światowym poziomie. Prof. Jerzy Samochowiec Prorektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie został wybrany do zarządu Europejskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Nowe władze zostały wybrane podczas zjazdu naukowców w Paryżu. Profesor szczególnie interesuje się genetyką uzależnień, depresją i zaburzeniami lękowymi, a także ADHD, farmakogenetyką schizofrenii i schizofrenią deficytową. Jako lekarz i badacz zajmuje się także pierwszymi epizodami psychozy oraz stanami wysokiego ryzyka psychozy. Profesor Samochowiec jest Prezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Środa 12.04.2023

Dariusz Schacht, rzecznik staży pożarnej w Goleniowie przekazał, że we wtorek strażacy zabezpieczyli plamę substancji ropopochodnej na powierzchni rzeki Iny w okolicach ulicy Andersa w Goleniowie. Wydobywała się z instalacji burzowej przy moście na wysokości ul. Kasprowicza.
- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Zabezpieczyliśmy kolektor burzowy rękawami sorpcyjnymi oraz matami i snopkami słomy. W dalszej części ustawiliśmy zaporę, również z rękawami sorpcyjnymi, w celu zebrania tej substancji ropopochodnej
W środę nie stwierdzono już zagrożenia – podkreślił rzecznik.
- Prowadziliśmy działania polegające tylko i wyłącznie na lustracji samej rzeki i patrolowania odcinka, który płynie przez miasto. Sprawdzaliśmy czy nie ma wycieku. W miejscu, w którym wczoraj z tego kolektora burzowego wypływała ta substancja, na tę chwilę jest czysto – tłumaczył Schacht.
Przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, pobrali kolejne próbki wody do badań, a zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła gmina.
Radio Szczecin Extra

W Zachodniopomorskiem ruszyła profesjonalna i bezpłatna pomoc psychologiczna dla osób którym wsparcie bliskich i przyjaciół już nie wystarcza, a mają zbyt dużo negatywnych myśli i emocji oraz doświadczają trudności w życiu osobistym, rodzinnym, społecznym i zawodowym.
Zadanie jest realizowane w ramach środków finansowych Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.
– Dzięki dobrej współpracy z partnerami społecznymi, oferujemy mieszkankom i mieszkańcom Pomorza Zachodniego możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji psychologicznych. Poprzednie edycje pokazały, że to wsparcie jest bardzo potrzebne, dlatego kontynuujemy to działanie – przekazał Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z porad mogą skontaktować się z psychologami mailowo lub przez media społecznościowe:
e-mail: konsultacjaupsychologa@gmail.com
Facebook Para psychologow: K.Flacht & B.Ślaski
Instagram @parapsychologow
Tik Tok @parapsychologow
Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej: konsultacjaupsychologa.pl
Radio Szczecin Extra

26-latka ze Szczecina zadzwoniła na Policję i poprosiła o szybką interwencję, ponieważ została napadnięta przez mężczyznę. Funkcjonariusze po szybkim przybyciu na miejsce zdarzenia faktycznie zastali 34-latka, jednak w trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna zna kobietę i tego wieczoru umówił się z nią na randkę. Kobieta uznała, że randka jest zbyt mało romantyczna i wszczęła awanturę, mężczyzna w odpowiedzi wyprosił ją z mieszkania, a Ta, w akcie zemsty, wezwała policjantów. Gdy funkcjonariusze uświadomili kobiecie, że jej wezwanie było bezpodstawne ponownie wszczęła awanturę i znieważyła mundurowych. Została zatrzymana i teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Mężczyzna najwidoczniej nie wiedział, że romantyczna randka to musi być coś wyjątkowego, a ze zdenerwowaną kobietą nie dyskutuje się… Ale jestem przekonany, że wyciągnie wnioski i do następnej randki bardziej się przyłoży.
Czwartek 13.04.2023

Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski wprowadził 200-metrową strefę ochronną wokół świnoujskiego gazoportu.
- Zakaz ten został wprowadzony do odwołania. Jeżeli będzie taka informacja z tych dwóch służb, które wskazuje ustawa, a więc ABW i Straży Granicznej, że nie ma już takiej potrzeby, to oczywiście to rozporządzenie uchylę - tłumaczył Bogucki.
Decyzja ma związek z rosyjską agresją na Ukrainę, celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa dla obiektu strategicznego dla Państwa. Tak więc obecnie dostęp do latarni morskiej i Fortu Gerharda będzie możliwy tylko od strony morza.
Turystyczne rejsy mają być uruchomione w ciągu kilkunastu dni - poinformowała Barbara Michalska, zastępczyni prezydenta Świnoujścia.
- Mamy tak jak powiedział pan wojewoda taki czas, w którym jeszcze można do sezonu jakieś alternatywne rozwiązania przygotować. Wnioskował do wszystkich służb, aby wspierały te działania Gaz-Systemu i samorządu, i pozwoliły zrealizować przynajmniej te drogi tymczasowe – powiedziała Michalska.
Radio Szczecin Extra

Robert Telus, minister rolnictwa spotkał się z rolnikami protestującymi w Szczecinie. Tematami rozmów były: eksport ukraińskiego zboża z Polski, uproszczenie przepisów, dzierżawy ziemi dla rodzinnych gospodarstw rolniczych oraz kontrola umów dzierżawy ze spółkami.
W trakcie rozmów Minister zapewniał protestujących, że rozmawiał ze swoim ukraińskim odpowiednikiem o zatrzymaniu napływu zboża z Ukrainy i podpisaniu odpowiedniego porozumienia w tej sprawie.
- Nie będzie wpływało zboże, które będzie rozładowywane w Polsce. To jest bardzo ważna rzecz - powiedział minister.
Został wypracowany wspólny plan działań. To najważniejsze podkreślił rolnik Adam Walterowicz.
- Ja myślę, że była to bardzo dobra, merytoryczna dyskusja Związku Rolników Kółek Szczecińskich Zachodniopomorskich i jeszcze lepsza powiedziałbym, decyzja pana ministra. I chciałem panu ministrowi serdecznie podziękować.
Minister również potwierdził, że były to bardzo istotne rozmowy.
- Dziękuję, były to naprawdę merytoryczne spotkania – powiedział minister.
Po tygodniu ma zapaść decyzja wśród rolników o przedłużeniu protestu lub o jego zakończeniu.
Radio Szczecin Extra

Radosław Tumielewicz, szef miejskiej spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie odpowiedzialnej za nadzorowanie przebudowy uszkodzonego Szczecińskiego Domu Sportu przy ulicy Wąskiej w Szczecinie zapewnił, że mozaiki z uszkodzonego budynku nie ulegną zniszczeniu.
- Mozaiki zostaną zachowane, to jest akurat w części, która nie zostanie wyburzona. Podejmiemy decyzję z wykonawcą, czy te mozaiki zostaną zdjęte i odtworzone, czy po prostu zostaną zachowane i na etapie budowy da się to na tyle zabezpieczyć, żeby nie trzeba było z tymi mozaikami nic robić – tłumaczył Tumielewicz.
Nowy SDS, z dofinansowaniem rządowym z Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 65 milionów złotych, ma kosztować w sumie 108 milionów złotych. Inwestycja realizowana w formule "zaprojektuj i wybuduj" ma powstać w ciągu 36 miesięcy.
Piątek 14.04.2023

Gmina Przybiernów uzyskała 90 procentowe dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych Nowy Ład na zagospodarowanie terenu wokół jeziora. Tak więc za prawie 5 milionów złotych plaża przy Jeziorze Przybiernowskim przejdzie prawdziwą metamorfozę, bowiem w ramach rewitalizacji powstanie nowy pomost, plac zabaw, ławki, oświetlenie, sanitariaty, miejsca parkingowe, chodniki, a także miejsce na campery i pole namiotowe.
To jest potrzebna inwestycja, ale nie byłaby możliwa, gdyby nie rządowe wsparcie – podkreśliła Lilia Ławicka, wójt Gminy Przybiernów. Źródło: TVP3 Szczecin.
Inwestycja została podzielona na trzy etapy, ale wszystkie prace mają się zakończyć przed przyszłorocznym sezonem turystycznym.
Radio Szczecin Extra

To już pewne! Pół hektara lasu sosnowego zostanie posadzone w Nadleśnictwie Gryfino w ramach akcji wspieranej przez elektrownię Dolna Odra.
Sadzenie rozpocznie się już 18 kwietnia i będzie trwało tylko jeden dzień – przekazał Daniel Pogorzelec, zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Gryfino.
- W planach jest posadzenie 5 000 sztuk sosny, naszego najbardziej powszechnego gatunku lasotwórczego. Będą to sosny jednoroczne, specjalnie przygotowane, bo z racji tego, że aktualnie mamy problemy z wodą, coraz mniej pada, jest dużo suszy, namaczamy te sadzonki, te korzonki w specjalnym hydrożelu, żeby łatwiej wiązać wodę. Sosnę będziemy sadzić tak zwanym kosturem, czyli urządzeniem ręcznym, łącznie z lokalną społecznością. Pięć tysięcy drzew, to proszę sobie wyobrazić, trzeba się troszkę namachać tym urządzeniem, tak, że jest co robić. Będzie to około pół hektara lasu. Sadzimy standardowo około 10 000 sztuk na hektar. - tłumaczył Pogorzelec.
„Las pełen energii” - to akcja organizowana przez Polską Grupę Energetyczną we współpracy z Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych. Projekt ma na celu budowę postaw proekologicznych.
Radio Szczecin Extra

Mamy rekord! Do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego zostało zgłoszonych, aż 226 projektów. Wśród nich znalazło się 181 projektów lokalnych i 45 projektów w kategorii Zielone SBO.
Teraz wszystkie projekty czeka weryfikacja formalna. Te, które ją przejdą zostaną opublikowane na stronie internetowej: sbo.szczecin.eu, gdzie będziemy mogli się z nimi zapoznać. Następnie nastąpi weryfikacja projektów pod kątem możliwości ich realizacji. Projekty, które przejdą pozytywnie całą procedurę i zostaną zatwierdzane przez Radę, trafią na listę do głosowania. I wtedy wybierzemy najlepsze z nich jeszcze w tym roku, a biorąc pod uwagę liczbę zgłoszonych projektów… Będzie w czym wybierać.
Sobota 15.04.2023

Po raz kolejny gmina Police zorganizowała spotkanie ze swoimi mieszkańcami w związku z budową obwodnicy miasta. Tym razem w Szkole Podstawowej nr 5 w Mścięcinie omawiane były dwa warianty dotyczące drogi, która miałaby wyprowadzić ruch z ulicy Nadbrzeżnej na ulicę Przęsocińską a potem do planowanej obwodnicy.
Jeden z wariantów miałby biec wzdłuż ulicy Bukowej i Strugi Przęsocińskiej, drugi natomiast zakłada poprowadzenie tej trasy Nabrzeżną. Oba jednak zakładają powstanie trasy blisko zabudowań. I to się mieszkańcom nie spodobało.
- Jeżeli jest planowane 300-400 tirów dziennie, to te domy, które stoją tutaj, w większości poniemieckie, nie wytrzymają, bo się rozlecą - mówi jeden z mieszkańców.
- Jest to bardzo bliska odległość drogi. To jest około 10-15 metrów bezpośrednio pod naszymi domami - podkreśla kolejny mieszkaniec.
To są dopiero koncepcje, tutaj jeszcze nic nie jest przesądzone. Przede wszystkim te warianty muszą uzyskać pozytywną opinie różnych instytucji – podkreślił Jakub Pisański, zastępca burmistrza Polic
- Jesteśmy jeszcze przed uzgodnieniami z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi i jesteśmy przed uzgodnieniami dotyczącymi przebiegów nad torami czy pod torami. Jeszcze nie mamy uzgodnień z Wodami Polskimi, które będą odpowiadały za uzgodnienia dotyczące kanalizowania Strugi Przęsocińskiej - mówił Pisański.
Jedno jest pewne – sytuacja jest dynamiczna, więc do tematu będziemy wracać.
Radio Szczecin Extra

Grupa kilkudziesięciu mieszkańców Świnoujścia z plażowymi akcesoriami protestowała na rondzie w Świnoujściu-Łunowie przeciwko zamknięciu ulicy Ku Morzu w związku z wyznaczeniem przez Zbigniewa Boguckiego, wojewodę zachodniopomorskiego czasowej strefy ochronnej wokół świnoujskiego gazoportu.
W praktyce oznacza to, że drogą lądową nie można dojechać m.in. do latarni morskiej, Fortu Gerharda czy dojść na plaże przy terminalu.
- Alternatywne rozwiązania bardzo oddalają nas od tej plaży i jest to kawał drogi do przejścia. - Dla mnie alternatywa przejścia jest nie do pokonania, mam córkę niepełnosprawną. - My tutaj, mieszkańcy Warszawa, nie odpuścimy tematu - mówili protestujący.
Wkrótce powstanie nowa utwardzona droga, wytyczona w innym miejscu – zapewnił Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski na spotkaniu w Świnoujściu.
- Chcemy zrobić wszystko, żeby w maju wybudować, czy może utwardzić alternatywne dojście, dostęp do plaży. Zrobię wszystko - chociaż to nie jest moja rola, bo tutaj jestem, można powiedzieć, pewnym pośrednikiem między miastem, Gaz-Systemem, Lasami Państwowymi, ale czuję tę odpowiedzialność. Ja tę odpowiedzialność na siebie biorę - tłumaczył Bogucki.
Gazoport w Świnoujściu może pokryć około 30 procent polskiego zapotrzebowania na gaz, dlatego według Straży Granicznej oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego istnieje ryzyko działań dywersyjnych i właśnie na wniosek tych służb wojewoda zachodniopomorski wprowadził 200-metrową strefę ochronną wokół tego obiektu.
Niedziela 16.04.2023

W Koszalinie ponad 100 osób uczestniczyło w śniadaniu wielkanocnym przygotowanym dla wiernych kościoła greckokatolickiego i uchodźców wojennych z Ukrainy.
Pierwsze takie śniadanie zorganizowano rok temu - przypomniał Roman Biłas, przewodniczący koszalińskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce
- Miesiąc po inwazji rosyjskiej na Ukrainę przyjechało do Koszalina ok. 10 - 12 tys. uchodźców. Obecnie sytuacja się nieco unormowała, część osób powróciła do terenów Ukrainy, gdzie jest już spokojniej. Część osób natomiast, głównie ze wschodniej strony kraju, znalazło pracę i swój nowy dom w Koszalinie – tłumaczył Biłas.
Na stołach znalazły się tradycyjne dla wschodnich chrześcijan potrawy – podkreśliła Siostra Anatolia, która zaangażowana była w przygotowanie śniadania.
- Parafianie włączali się w przygotowanie tego śniadania. Wśród potraw mamy m.in. ciasta, pierogi pieczone czy barszcz z jajkiem. Na Ukrainie dzielimy się głównie paschą, jest ona symbolem Chrystusa Zmartwychwstałego. Dzielimy się nią tak jak Chrystus - nowym życiem – wskazała Anatolia.
W śniadaniu uczestniczyli zarówno uchodźcy wojenni, jak i osoby już od dawna przebywające w Koszalinie.
- To już moja druga Wielkanoc w Polsce. Przyjechałam do Polski z całą rodziną. Cieszę się, że mamy takie miejsce, że możemy spotkać tu spotkać naszych rodaków, porozmawiać i zjeść ukraińskie potrawy – mówili uczestnicy.
Wielkanocne śniadanie zorganizowano przy koszalińskiej cerkwi greckokatolickiej.
Radio Szczecin Extra

A teraz zapowiedź ciekawego wydarzenia, które będzie miało miejsce w Szczecinie. W najbliższą niedzielę, 23 kwietnia odbędzie się spacer szlakiem zegarów. Wszyscy zainteresowani powinni się stawić o godzinie 11.00 przy zakładzie zegarmistrzowskim w al. Wojska Polskiego 14. Przewidywany czas spaceru to 2,5 godziny i co ważne udział jest bezpłatny.
Przewodniczką będzie Sabina Wacławczyk z wykształcenia artystka sztuk plastycznych i teatralnych, laureatka nagród Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i stypendium Młoda Polska Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w 2021 roku nominowana do Nagrody Artystycznej Prezydenta Szczecina.
Na język ukraiński spacer tłumaczyć będzie Grażyna Iłowiecka – z pochodzenia lwowianka, absolwentka filologii polskiej ze specjalizacją animacja kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Fotografka, koordynatorka i kuratorka wielu projektów o charakterze animacyjnym i prospołecznym.
Tak więc spacer zapowiada się bardzo emocjonująco. Pamiętajcie niedziela godzina 11.00 al. Wojska Polskiego 14.
 

Zobacz także

2023-11-13, godz. 23:26 Extra Przegląd Tygodnia 13.11.2023 To był kolejny świąteczny tydzień, choć tym razem święto przypadło w sobotę. » więcej 2023-11-06, godz. 23:36 Extra Przegląd Tygodnia 6.11.2023 To był tydzień z przerwą świąteczną w środku, ale działo się w Szczecinie i w regionie nie tylko świątecznie i refleksyjnie. » więcej 2023-10-30, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 30.10.2023 Czy wyniki wyborów zdominowały kolejne dni? My już wiemy, teraz kolej na Was. » więcej 2023-10-23, godz. 23:27 Extra Przegląd Tygodnia 23.10.2023 Wyniki wyborów zdominowały miniony tydzień, ale zapewniam, że ciekawych i ważnych wydarzeń było dużo więcej. » więcej 2023-10-16, godz. 23:20 Extra Przegląd Tygodnia 16.10.2023 Wyjątkowo złamaliśmy schemat audycji i skupiliśmy się tylko na niedzielnych wyborach. » więcej 2023-06-26, godz. 23:55 Extra Przegląd Tygodnia 26.06.2023 Prezydent Szczecina oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego z absolutorium, ale zapewniam to nie jedyne ważne wydarzenia ubiegłego tygodnia, które… » więcej 2023-06-19, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 19.06.2023 Miniony tydzień przyniósł nam wydarzenia zarówno pozytywne jak i negatywne, ale na szczęście tych pozytywnych było zdecydowanie więcej. » więcej 2023-06-05, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 5.06.2023 Ubiegły tydzień obfitował w istotne wydarzenia dla naszego regionu, a nasza redakcja jak zawsze przypomina te najciekawsze, aby nic ważnego Wam nie umknę… » więcej 2023-05-29, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 29.05.2023 Pogoda w miniony weekend była dość słoneczna – napawająca optymizmem, jak mówili sami mieszkańcy. A czy wydarzenia minionego tygodnia były równie optymistyczne?… » więcej 2023-05-22, godz. 23:57 Extra Przegląd Tygodnia 22.05.2023 Szczecińskie juwenalia zakończyły się pełnym sukcesem – to chyba każdy wie, ale ważnych i ciekawych tematów, o których warto wiedzieć było dużo … » więcej
12345