Extra Przegląd Tygodnia
Radio SzczecinRadio Szczecin » Extra Przegląd Tygodnia » Felietony
Egzotyczne rośliny przed budynkiem ZUT. Fot. Robert Stachnik
Egzotyczne rośliny przed budynkiem ZUT. Fot. Robert Stachnik
Pogoda w miniony weekend była dość słoneczna – napawająca optymizmem, jak mówili sami mieszkańcy. A czy wydarzenia minionego tygodnia były równie optymistyczne? Oceńcie sami
Extra Przegląd Tygodnia. Poniedziałek 22.05.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Wtorek 23.05.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Środa 24.05.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Czwartek 25.05.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Piątek 26.05.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Sobota 27.05.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Niedziela 28.05.2023
Poniedziałek 22.05.2023

Jeśli myślicie, że ostatni protest rolników w Szczecinie przeszedł do historii to mylicie się. Protest ma się dobrze… Uczestnicy cały czas domagają się rozwiązania umowy na dzierżawę kilkuset hektarów ziemi z francuskim koncernem w Babinku. Ich zdaniem, firma dostała grunty w użytkowanie wbrew prawu, a powinny one trafić do okolicznych gospodarzy.
Mamy opinię Prokurator Generalnej w sprawie umowy dzierżawy gruntu zawartej przez Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Babinek, a szczecińskim oddziałem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Według prokuratorów, nie ma żadnych przesłanek do rozwiązania umowy. Ta opinia jest dla nas wiążąca i nie możemy teraz postąpić inaczej – tłumaczył Jan Białkowski, zastępca dyrektora generalnego KOWR.
- Podstaw merytorycznych do rozwiązania umowy nie ma, podstaw prawnych nie ma. W związku z tym ta umowa musi trwać, bo nie ma podstaw, żeby ją wzruszyć, w tej chwili rozwiązać tą umowę. Co mamy zrobić? - mówił Białkowski.
Natomiast My mamy opinie kancelarii prawnych, które różnią się od tej prokuratorskiej i będziemy dowodzić naszych racji w sądzie – tłumaczył z kolei Adam Walterowicz, przewodniczący Rady Wojewódzkiej Związku Kółek i Organizacji Rolniczych.
- Jesteśmy tylko i wyłącznie rolnikami. Posługujemy się i posiłkujemy się opiniami prawników i prosiliśmy o rzetelne opinie, bo później będą tę opinię bronić w sądzie - mówił Walterowicz.
Protestujący zapowiedzieli, że protest zmienia swoją formę i teraz będą dodatkowo wyjeżdżać swoimi ciągnikami spod budynku KOWR na ulice Szczecina.
Radio Szczecin Extra

Kolejna wbrew pozorom napięta sytuacja. 11 gmin z zachodniej części województwa otrzymało pieniądze na docieplenie budynków lub wymianę kotłów z programu "Ciepłe mieszkanie".
O pieniądze nie wnioskowała żadna duża gmina – zaznaczył Zbigniew Bogucki, wojewoda Zachodniopomorski.
- Teraz już zostało niespełna 50 milionów, nadal jest to olbrzymia kwota. 27 samorządów ze 113 aplikuje, gdzie są pozostałe? Czy nie ma potrzeb? Ja jestem przekonany, że te potrzeby są, tylko to jest rola samorządów – mówił Bogucki.
Proszę w każdej gminie składać wnioski na dofinansowanie takich inwestycji – wskazywał z kolei Leszek Dobrzyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
- Apel do wszystkich mieszkańców w tych gminach, gdzie ten program tym razem nie zafunkcjonował, idźcie do swoich władz i zapytajcie się. Ta pomoc finansowa jest, wystarczy wyciągnąć rękę, złożyć wniosek. Każdemu się przyda – apelował Dobrzyński.
Pieniądze w ramach programu Ciepłe Mieszkanie są przyznawane w zależności od dochodu. W całym kraju Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Funduszami Ochrony Środowiska przeznaczyło na ten cel 1,4 mld złotych. Do naszego regionu trafiło 70 milionów złotych.
Radio Szczecin Extra

Teraz dla odmiany bardzo sympatyczna informacja. Studenci i wykładowcy z Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie postanowili sprawić niespodziankę mieszkańcom oraz turystom i zasadzili w jednym miejscu roślinność z różnych stron świata.
To jest taka podróż przez kontynenty w jednym miejscu, patrząc na pochodzenie tych roślin – podkreślił z dumą profesor Marcin Kubus z Katedry Architektury Krajobrazu ZUT.
- Tutaj można wykreślić mapę świata, rośliny są z Chile, dalekiego wschodu, Syberii, Japonii. Chodzi o walory estetyczne, dekoracyjne, chcemy, żeby ogród w różnych porach roku przedstawiał sobą różne atrakcje – i dodał - Teren jest otwarty, zawsze serdecznie zapraszamy.
A ja dodam, że ogród z niespotykanymi w naszym klimacie roślinami znajduje się przed budynkiem uczelni przy ulicy Słowackiego 17 w Szczecinie.
Wtorek 23.05.2023

W trakcie wtorkowej 50. Sesji Rady Miasta Szczecin radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o przygotowaniu planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu „Śródmieście – Zachód, Małkowskiego, Kosmos", który wykluczy zmianę funkcji lokalu, w którym mieści się najstarsze kino w Polsce „Pionier 1907” na inne cele niż kulturalne. Także jednogłośnie radni wyrazili zgodę na wzniesienie Pomnika Polski Walczącej na terenie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Szczerbcowej 1. Natomiast negatywnie zaopiniowali powiększenie ośrodka rehabilitacji zwierząt, zlokalizowanego przy ul. Łowczych 6 o działkę przy ul. Łowczych 8.
Musimy wydać taką, a nie inną opinię, gdyż plan zagospodarowania nie pozwala na wydanie takiej zgody - tłumaczyła Anetta Kieszkowska, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin.
- Pozyskaliśmy informację z Wydziału Administracji Budowlanej, która to stwierdziła niezgodność z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Ponieważ tam ten teren nie jest przeznaczony pod prowadzenie tego typu działalności - mówiła Kieszkowska.
Szczegółowe informacje dotyczące pozostałych uchwał znajdziecie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin.
Radio Szczecin Extra

Stolica Pomorza Zachodniego wzbogaci się niebawem o pięć automatów zwrotnych do przyjmowania butelek z tworzyw sztucznych. Magistrat ogłosił, że firmy, które są zainteresowane realizacją zwycięskiego projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mogą składać swoje oferty na platformie Ezamowienia.gov.pl do 1 czerwca.
Butelkomaty zostaną zainstalowane:
- w pobliżu wejścia na kąpielisko Dąbie
- w pobliżu wejścia na Arkonkę
- przy hali Netto Arena
- przy wejściu na dworzec PKP (od ul. Owocowej)
- przy skateparku Majowe.
Radio Szczecin Extra

Policja w Kołobrzegu potwierdziła, że zatrzymała pirata drogowego. Pomiar prędkości wykazał, że kierowca jechał 123 km/h w terenie zabudowanym i dodatkowo wyprzedzał inny pojazd znajdujący się na przejściu dla pieszych.
Za swoje wyczyny kierowca otrzymał mandat karny w wysokości trzech tysięcy złotych oraz 28 punktów karnych i pożegnał się ze swoim prawem jazdy na trzy miesiące, jednak do sądu trafił już wniosek o odebranie uprawnień do prowadzenia pojazdów na dłuższy okres niż 3 miesiące. Ponadto po przekroczeniu limitu punktów karnych za naruszenie przepisów ruchu drogowego kierujący otrzymał automatycznie skierowanie na badanie psychologiczne oraz ponowny egzamin sprawdzający kwalifikacje kierowcy.
123 km/h w terenie zabudowanym… Pozostawię to bez komentarza…
Środa 24.05.2023

Szczecin kolejny raz potwierdził, że jest bardzo ważnym miastem na mapie akademickiej kraju i świata.
I Międzynarodowa Konferencja Ratownictwa Morskiego odbędzie się w Szczecinie na początku czerwca. Konferencję zorganizowały wspólnie Politechnika Morska oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny.
Prelekcje, wykłady, prezentacje, testy urządzeń i szkolenia praktyczne. Generalnie podczas spotkań przedstawiciele branży morskiej będą wymieniać się na różnych płaszczyznach doświadczeniami w zakresie bezpieczeństwa na morzu - tłumaczył dyrektor Akademickiego Centrum Szkoleniowego Politechniki Morskiej kapitan Kamil Kielek.
- Łączymy ratownictwo morskie, wodne, medyczne, lądowe. Nasza konferencja i jej logo pokazuje styk pewnej działalności, zarówno ratownictwa technicznego, specjalistycznego, jak i medycznego – mówił Kielek.
Ta konferencja jest dla nas ważna między innymi z tego powodu, że otwieramy w tym roku nowy kierunek - Ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore - tłumaczyła profesor Beata Karakiewicz z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.
- Pierwszy rocznik będzie liczył 36 osób. Kandydaci najpierw będą musieli wykazać się umiejętnością pływania i sprawnością fizyczną, bo taki egzamin wstępny jest przewidziany na ten kierunek – i dodała profesor: wszystko po to, aby osoby kończące ten kierunek chciały pomagać innym i potrafiły sobie radzić w sytuacjach krytycznych.
Konferencja rozpocznie się 2 czerwca w Polskim Ośrodku Szkoleniowym Ratownictwa Morskiego Politechniki Morskiej w Szczecinie i będzie trwała dwa dni.
Radio Szczecin Extra

Było o ratownictwie morskim to teraz będzie o stoczni. Nie ma zagrożenia upadłości i problemów finansowych. Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" jest rentowna. Teraz skupiamy się na remontach – uspokajała w Rozmowie pod krawatem w Radiu Szczecin Małgorzata Jacyna-Witt, radna PiS w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego i członkini rady nadzorczej stoczni.
- Morska Stocznia Remontowa Gryfia, po wybudowaniu przez Stocznię Szczecińską tego doku, będzie najlepszą, największą, najbardziej przygotowaną do remontu statków stocznią w basenie Morza Bałtyckiego. - mówiła Jacyna-Witt.
W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia trwa budowa nowego doku. Inwestycja obejmuje również modernizację nabrzeża, budowę pirsu do którego będzie zacumowany dok pływający oraz powstanie dodatkowe połączenie kablem energetycznym z przeciwległego brzegu. To jedna z największych obecnie realizowanych inwestycji w branży morskiej.
Radio Szczecin Extra

Uspokajania ciąg dalszy. Magistrat przekazał, że przebudowa ulic Modrej i Koralowej dobiega końca, a prowadzone tam nasadzenia zieleni są pod stałą kontrolą. Drzewa oraz krzewy są sadzone zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej, ponadto wykonawca otrzymuje polecenia co do zakresu prac pielęgnacyjnych, które należą do jego obowiązków wynikających z umowy. Sadzonki wykazują obecnie oznaki osłabienia, jednak to jest ich mechanizm obronny związany z faktem nasadzenia w nowym miejscu, ale już zostały podjęte działania mające na celu poprawę kondycji sadzonek.
Wykonawcą inwestycji jest firma STRABAG Sp. z o.o. Natomiast nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.
Czwartek 25.05.2023

W trakcie sesji Rady Miasta Świnoujście wśród radnych rozgorzał spór o to, która partia PO czy PiS ma większe zasługi w kwestii powstania tunelu pod Świną. Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia nie chciał wchodzić w tę dyskusję, bo jak powiedział: "Tunel ma łączyć a nie dzielić", ale podkreślił zaangażowanie Joachima Brudzińskiego, wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości.
- W przypadku tunelu, to nazwisko zapisze się złotymi zgłoskami, czy Wam się podoba czy nie, ja tego nie zmienię. Gdyby nie Joachim Brudziński, który był ministrem, marszałkiem, posłem, europosłem, to podejrzewam żebyśmy dalej sobie gadali na tej sali, że trzeba budować tunel - tłumaczył Żmurkiewicz.
Budowa tunelu jest już na ukończeniu. Władze miasta chcą, by otwarcie nastąpiło w przyszłym miesiącu.
Radio Szczecin Extra

Przenosimy się do Szczecina. Protest w Puszczy Bukowej przeciw wycince drzew trwa nadal.
Ten teren jest lasem gospodarczym, a wycinka jest wymianą pokoleniową tych drzew – tłumaczył Andrzej Szelążek, szef Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie
- Na jednej powierzchni możemy zobaczyć drzewa mające ponad 100 lat, ale też 80 i takie, które mają 40 lat. Są inicjowane odnowienia naturalne w wieku kilku lat. Prowadzimy zrównoważoną gospodarkę leśną w oparciu o 10-letnie plany użytkowania lasu – i dodał: leśnicy próbowali rozmawiać z protestującymi, niestety bezskutecznie.
- Oni powiedzieli, że nie będą słuchać jakiś tam sformułowań o zrównoważonej gospodarce leśnej. Dla nich to nic nie znaczy, bo to jest taka cały czas pieśń leśników - zaznaczył Szelążek.
Natomiast Paweł Herbut z Klubu Kniejołaza, współorganizator protestu podkreślał w udzielonych wywiadach, że protest jest zasadny i dlatego ma poparcie polityków opozycji z różnych ugrupowań.
Niestety nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie strony doszły do porozumienia.
Radio Szczecin Extra

Teraz ostrzeżenie. Zwracajcie uwagę, gdzie ustawiacie zapalone świeczki, bowiem w mieszkaniu przy ulicy Grochowskiej w Kołobrzegu doszło do groźnego wybuchu właśnie przez umieszczenie zapalonej świeczki zbyt blisko suchego szamponu.
Zniszczenia są bardzo duże - przekazał Krzysztof Azierski ze straży pożarnej w Kołobrzegu
- Powybijane okna... Z jednej strony całe okno, pod wpływem ciśnienia, zostało wypchnięte na zewnątrz budynku. W środku też doszło do znacznych zniszczeń. Po rozpoznaniu, okazało się, że doszło do wybuchu substancji aerozolowej w suchym szamponie, który stał w niewielkiej odległości od zapalonej świeczki.
W mieszkanku była kobieta, na szczęście nic jej się nie stało.
Piątek 26.05.2023

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zdobył trzecie miejsce w konkursie „Innowacyjny Samorząd 2023” za stworzenie – we współpracy z ośmioma zachodniopomorskimi powiatami – „Regionalnego Pogotowia Kryzysowego”.
– To pilotażowe działanie, które jest odpowiedzią na zdiagnozowane problemy społeczne. Dzięki współpracy z samorządami stworzyliśmy specjalistyczne usługi społeczne dostępne bezpłatnie i bez skierowania. Jako Zarząd Województwa chcielibyśmy, żeby w każdym powiecie powstała co najmniej jedna tego typu placówka. Każdej osobie należna jest pomoc i każdej osobie należne jest wsparcie w trudnej sytuacji – przekazał Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.
Regionalne Centra Kryzysowe działają w ośmiu zachodniopomorskich powiatach: drawskim, kamieńskim, kołobrzeskim, myśliborskim, sławieńskim, stargardzkim, świdwińskim i wałeckim. Osoby, które doświadczyły nagłego kryzysu emocjonalnego otrzymują w tych punkach odpowiednie wsparcie.
Radio Szczecin Extra

W Dniu Matki szpital Zdroje w Szczecinie wprowadził możliwość porodów w wodzie, a także zwiększył ofertę nieinwazyjnych metod łagodzenia bólu okołoporodowego.
Zakupiony basen porodowy ma wiele zalet – tłumaczył Andrzej Niedzielski, ordynator Oddziału Położnictwa i Ginekologii z Pododdziałem Patologii Ciąży szpitala „Zdroje” w Szczecinie.
- Relaksacja, działanie przeciwbólowe, rozluźnienie tkanek krocza i łatwiejsza adaptacja do pierwszych sekund życia malucha. To są plusy tego urządzenia. To forma basenu przystosowanego do porodu, który pozwoli zachować pewne warunki sanitarno-higieniczne do przebywania w wodzie rodzącej - mówił Niedzielski.
Porody w wodzie są mniej bolesne i krótsze - dodała położna Kamila Marcinkowska.
- Woda znosi napięcie mięśniowe, wpływa na wydzielanie hormonów stresu, adrenaliny, kortyzolu, a podwyższa działanie endorfin. Kobieta jest więc w radości, jest wówczas bardziej sprawcza i ma poczucie, że panuje nad ciałem. Łatwiej jest zmienić pozycję, przyjąć taką, która jest dogodna. Ogólnie ten poród jest dla niej dużo łagodniejszy – mówiła Marcinkowska.
Dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego szpital zakupił maty do akupresury, piłeczki antystresowe oraz zestawy do aromaterapii, wszystko po to, aby jeszcze bardziej zredukować stres i ból u pacjentek szpitala, a dodam, że już wcześniej rodzące mamy mogły korzystać z muzykoterapii, lamp solnych i afirmacji.
Radio Szczecin extra

I kolejna dobra wiadomość. Zgodnie z obietnicą 26 maja kwiaciarki wróciły na plac Szarych Szeregów w Szczecinie.
- Zaczęłyśmy właśnie po dwumiesięcznej przerwie pracę, więc to jest wszystko wywarzone, czy będą klienci, czy nie, czy sprzedamy... – mówiła jedna ze sprzedających Pań.
Kwiaciarki musiały zamknąć swoje stoiska dwa miesiące temu z powodu przebudowy alei Wojska Polskiego.
Tak więc Panowie możecie połączyć przyjemne z pożytecznym. Po prostu obdarować bliską Wam osobę kwiatkiem zakupionym na placu Szarych Szeregów.
Sobota 27.05.2023

Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha na Szczecińskiej Łasztowni zostało oficjalnie otwarte i, co najważniejsze, nie zawiodło mieszkańców Szczecina oraz turystów.
W Centrum wystawę stałą tworzy obecnie 213 interaktywnych stanowisk i eksponatów podzielonych na pięć stref tematycznych, które znajdują się na trzech piętrach. I tak np. możemy zobaczyć kajak Aleksandra Doby, medalową łódkę Agnieszki Skrzypulec i Jolanty Ogar z Tokio, ale również możemy uczestniczyć w gaszeniu pożaru na statku czy też odwiedzić planetarium.
Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego podkreślił na konferencji prasowej zorganizowanej podczas otwarcia placówki, że ma nadzieję, iż Morskie Centrum Nauki będzie eksponowało wspaniałe morskie tradycje od których Szczecin się odwrócił. Natomiast Witold Jabłoński dyrektor instytucji dodał, że placówka będzie się rozwijać i zmieniać.
Morskie Centrum Nauki od wtorku do piątku otwarte jest od godziny 9.00 do godziny 17.00, a w weekendy od godziny 10.00 do godziny 18.00. W poniedziałki Centrum jest nieczynne.
Radio Szczecin Extra

Piłkarze Pogoni Szczecin efektownie zakończyli sezon wygrywając z Radomiakiem Radom 4:0! Niestety mimo zwycięstwa, portowcom nie udało się awansować na 3. miejsce w ligowej tabeli i zdobyć po raz trzeci brązowego medalu w PKO Ekstraklasie. Plany Pogoni Szczecin przekreślił Lech Poznań, który wygrał na swoim boisku z Jagiellonią Białystok i utrzymał się na 3. miejscu. A przypomnę, że w przedostatniej kolejce portowcy przegrali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:2 i stracili trzecie miejsce w tabeli na rzecz właśnie Lecha Poznań. Tylko tutaj należy dodać, że wynik meczu wypaczył sędzia, który przy wyniku 1:1 w doliczonym czasie gry nie podyktował ewidentnego karnego dla Pogoni, a gdy drużyna przeżywała decyzję sędziego Górnik Zabrze ruszył z kontrą, zdobył gola i wygrał mecz. Sędzia Tomasz Kwiatkowski przyznał się po spotkaniu do błędu i przeprosił, ale to już było bez znaczenia.
Jestem zadowolony z wyniku i smutny z powodu braku brązowego medalu – powiedział po meczu z Radomiakiem Radom Mateusz Łęgowski.
- Chcieliśmy zdominować przeciwnika. Graliśmy u siebie przy naszych kibicach, którzy zapełnili stadion. W pierwszej połowie może nie do końca było, jak chcieliśmy, ale w drugiej zrobiliśmy to, co powinniśmy. Zawsze celujemy wyżej i bardzo chcieliśmy trzeciego miejsca, ale po sytuacji w Zabrzu mamy czwarte miejsce i musimy się nim zadowolić - mówił Łęgowski.
Niedziela 28.05.2023

Koszykarze Kinga piszą nadal wspaniała historię! Szczecinianie pokonali na wyjeździe Stal Ostrów Wielkopolski 79:76 w czwartym meczu półfinałowym play-off i rywalizację do trzech zwycięstw wygrali ze Stalą 3:1. I tak oto po raz pierwszy zespół ze Szczecina awansował do finału mistrzostw Polski.
Koszykarzy po powrocie z Ostrowa Wielkopolskiego do hali Netto Arena, powitała 50-osobowa grupa kibiców Wilków Morskich.
Dziękujemy naszym kibicom za to powitanie – komentował Filip Marczak, kapitan Wilków Morskich.
- Taka spontaniczna, nieplanowana akcja, którą spowodował piękny wynik. Zawodnicy są ukontentowani, że zostali tak powitani w środku nocy... – mówił Matczak.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi – dodał Kacper Borowski.
- Ja się śmieję, że w tym roku brakuje mi złotego medalu. Mam nadzieję, że w tym roku to marzenie się spełni i go zdobędę – podkreślił Borowski.
W finale mistrzostw Polski rywalem koszykarzy Kinga Szczecin będzie Śląsk Wrocław. Pierwszy mecz koszykarzy Kinga Szczecin ze Śląskiem odbędzie się w piątek we Wrocławiu.
Radio Szczecin Extra

W Szczecinie zostały wprowadzone kolejne zmiany drogowe związane z Torową rewolucją.
W tym etapie zamknięty został wjazd z alei Wyzwolenia w ulicę Ofiar Oświęcimia.
- Objazd w kierunku Ronda Giedroycia poprowadzony został odcinkiem al. Wyzwolenia do ul. Lubomirskiego i dalej ul. Lubomirskiego do ul. Staszica.
- Ul. Lubomirskiego została ulicą jednokierunkową w kierunku ul. Staszica.
- Wyjazd z ul. Odzieżowej możliwy jest tylko poprzez ulicę Czesława lub przez nowy łącznik przy Hanza Tower.
Ponadto wprowadzone zostały zmiany w rejonie ulic Dworcowej i Nowej. Teraz prace remontowe przesunięte zostały na druga stronę jezdni, co skutkuje brakiem możliwości skrętu z Bramy Portowej oraz ulicy 3 Maja w ulicę Dworcową.
- Zamknięte zostało skrzyżowania ul. Nowej z ul. Świętopełka, brak możliwości skrętu z ul. Nowej w ul. Świętopełka (wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. Świętopełka).
- Zamknięte zostało również skrzyżowanie ul. Dworcowej i ul. Rybackiej, teraz jest brak połączenia ul. Dworcowej z ul. Rybacką.
Zmiany drogowe oznaczają również zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej: https://www.zditm.szczecin.pl/pl.
Aktualizacja.
Aby poprawić dostęp do ul. Czesława od 29.05.2023 r. ul. Ofiar Oświęcimia ponownie jest dwukierunkowa - przekazała Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie.
 

Zobacz także

2023-11-13, godz. 23:26 Extra Przegląd Tygodnia 13.11.2023 To był kolejny świąteczny tydzień, choć tym razem święto przypadło w sobotę. » więcej 2023-11-06, godz. 23:36 Extra Przegląd Tygodnia 6.11.2023 To był tydzień z przerwą świąteczną w środku, ale działo się w Szczecinie i w regionie nie tylko świątecznie i refleksyjnie. » więcej 2023-10-30, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 30.10.2023 Czy wyniki wyborów zdominowały kolejne dni? My już wiemy, teraz kolej na Was. » więcej 2023-10-23, godz. 23:27 Extra Przegląd Tygodnia 23.10.2023 Wyniki wyborów zdominowały miniony tydzień, ale zapewniam, że ciekawych i ważnych wydarzeń było dużo więcej. » więcej 2023-10-16, godz. 23:20 Extra Przegląd Tygodnia 16.10.2023 Wyjątkowo złamaliśmy schemat audycji i skupiliśmy się tylko na niedzielnych wyborach. » więcej 2023-06-26, godz. 23:55 Extra Przegląd Tygodnia 26.06.2023 Prezydent Szczecina oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego z absolutorium, ale zapewniam to nie jedyne ważne wydarzenia ubiegłego tygodnia, które… » więcej 2023-06-19, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 19.06.2023 Miniony tydzień przyniósł nam wydarzenia zarówno pozytywne jak i negatywne, ale na szczęście tych pozytywnych było zdecydowanie więcej. » więcej 2023-06-05, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 5.06.2023 Ubiegły tydzień obfitował w istotne wydarzenia dla naszego regionu, a nasza redakcja jak zawsze przypomina te najciekawsze, aby nic ważnego Wam nie umknę… » więcej 2023-05-22, godz. 23:57 Extra Przegląd Tygodnia 22.05.2023 Szczecińskie juwenalia zakończyły się pełnym sukcesem – to chyba każdy wie, ale ważnych i ciekawych tematów, o których warto wiedzieć było dużo … » więcej 2023-04-24, godz. 23:34 Extra Przegląd Tygodnia 24.04.2023 Magnolie pięknie zakwitły w Szczecinie, ale zapewniamy to nie jedyna pozytywna informacja z ubiegłego tygodnia, jaką przypominamy w Extra Przeglądzie Tyg… » więcej
12345