Extra Przegląd Tygodnia
Radio SzczecinRadio Szczecin » Extra Przegląd Tygodnia » Felietony
Zapadła się jezdnia na Prawobrzeżu w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik
Zapadła się jezdnia na Prawobrzeżu w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik
Ubiegły tydzień obfitował w istotne wydarzenia dla naszego regionu, a nasza redakcja jak zawsze przypomina te najciekawsze, aby nic ważnego Wam nie umknęło.
Extra Przegląd Tygodnia. Poniedziałek 29.05.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Wtorek 30.05.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Środa 31.05.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Czwartek 1.06.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Piątek 2.06.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Sobota 3.06.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Niedziela 4.06.2023
Poniedziałek 29.05.2023

Skrzydłowy Pogoni Szczecin Kamil Grosicki został najlepszym piłkarzem sezonu PKO Ekstraklasy! Jakby tego było mało został również pierwszym piłkarzem Pogoni Szczecin, który wywalczył nagrodę piłkarza sezonu!
To nagroda, która jest przyznawana przez kolegów z boiska. Jestem im za nią bardzo wdzięczny – podkreślił piłkarz.
Kamil Grosicki wystąpił we wszystkich meczach Pogoni i był bez wątpienia liderem drużyny, która w przyszłym sezonie zagra w eliminacjach Ligi Konferencji.
Radio Szczecin Extra

Teraz również niesamowita informacja. Na ulicy Pszennej w Szczecinie pod autokarem zapadła się jezdnia. Jeden z mieszkańców od razu wskazał przyczynę.
- Zrobiono tutaj asfalt - rok, dwa lata temu, ale nie zrobiono infrastruktury, jak na przykład na ul. Łubinowej, tam wszystko wymieniali. Tutaj nie i wszystko zostało zalane – tłumaczył mieszkaniec.
Faktycznie doszło do awarii wodociągowej. Autokar został usunięty przez dźwig i teraz do prac ziemnych przystąpili pracownicy ZWiK-u – potwierdził Tomasz Makowski z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie.
Przez trzy dni, służby ZWiK-u wymieniały fragment wodociągu. To wiązało się z całkowitym wstrzymaniem ruchu pojazdów w tym także autobusów komunikacji miejskiej.
Radio Szczecin Extra

Andrzej Duda, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki wzięli udział w uroczystej ceremonii wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Centrum Wiedzy Cognitarium Politechniki Koszalińskiej.
- To wyjątkowy moment dla naszej uczelni i całej społeczności akademickiej – mówiła z dumą prof. Danuta Zawadzka, rektor Politechniki Koszalińskiej. Źródło: Polskie Radio Koszalin.
- Projekt zakłada budowę planetarium, obserwatorium Słońca, wieży Clausiusa z wahadłem Foucalta, galerii pięknej, jak również znajdą tutaj miejsce biblioteki koszalińskie – tłumaczyła rektor.
To istotna chwila dla Koszalina, Pomorza Zachodniego i dla Polski - zaznaczył Andrzej Duda, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
Nie mam wątpliwości, że budynek tak spektakularny, będzie przyciągał nie tylko studentów i naukowców na co dzień przebywających na koszalińskiej uczelni, ale również koszalińską społeczność, osoby zarówno z województwa, jak i z Polski, i zagranicy – mówił prezydent.
Natomiast Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki podkreślił rolę rektor uczelni, prof. Danuty Zawadzkiej.
- Pani rektor ma jeszcze dalej idące plany. Więc to nie jest nasze ostatnie słowo, do 44,5 mln zł ministerialnej dotacji, które już przyznano na budowę Cognitarium, zostanie dołożone kolejne 5,5 mln złotych – zapowiedział minister.
Obiekt ma być gotowy na przełomie 2025 i 2026 roku. Koszt budowy to 70 milionów złotych.
Wtorek 30.05.2023

Rocznie, na terenie Szczecina, wytwarzanych jest ok. 20 tys. ton odpadów biodegradowalnych. Trafiają one do dwóch instalacji oddalonych od Szczecina o kilkadziesiąt kilometrów: w Leśnie Górnym i Łęczycy. Nie jest to rozwiązanie z wielu względów, które nas satysfakcjonuje, dlatego powstanie Szczecińskie Centrum Biorecyklingu, którego partnerem będzie firma Remondis Szczecin. Mamy już prawdopodobną lokalizację nowego zakładu – przekazała Anna Szotkowska, zastępca prezydenta Szczecina.
- Udało się znaleźć takie lokalizacje, które by spełniały kwestie powierzchniowe czy zapisów planistycznych, ale też uwarunkowania związane z odległościami czy z sąsiedztwem. Wytypowaliśmy lokalizacje przy ulicy Gdańskiej - mówiła Szotkowska.
Szczecińskie Centrum Biorecyklingu, będzie mogło przetwarzać nawet 40 tysięcy ton bioodpadów rocznie. Produktem końcowym bioprzetwarzania tlenowego będzie certyfikowany kompost, niewydzielający przykrych zapachów, który może być następnie wykorzystywany m.in. na miejskich terenach zielonych – tłumaczył z kolei Ronald Laska, dyrektor spółki Remondis.
- Instalacja zostanie zbudowana w standardzie takim, by była przede wszystkim nieuciążliwa dla otoczenia. Będzie to zakład, w którym całość procesów, począwszy od rozładunku, poprzez proces technologiczny kompostowania, a skończywszy na tzw. dojrzewaniu kompostu, wszystko to będzie prowadzone w zamkniętych obiektach - mówił Laska.
Instalacja do przetwarzania bioodpadów kosztować ma ponad 70 milionów złotych. Prawie 65 mln zł udziałowcy spółki chcą pozyskać ze źródeł zewnętrznych. Planowany termin uruchomienia SCB to pierwsza połowa 2026 r.
Ale żeby nie było, że wszystko w tym temacie przebiega idealnie. Przedsiębiorcy z terenów przy ulicy Gdańskiej, którym Urząd Miasta Szczecin już wypowiedział umowy dzierżawy uważają, że trzy miesiące narzucone przez miasto na przeprowadzkę to jest zbyt krótki okres na takie przedsięwzięcie.
Radio Szczecin Extra

Pozostajemy w Szczecinie. Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego ogłosiła, że za pomocą strony internetowej sbo.szczecin.eu mieszkańcy już mogą zapoznać się z projektami złożonymi w tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.
No i zaglądamy na stronę, a tutaj między innymi takie projekty: Rzeźba kota Gacka w centrum miasta, Bobrowy plac zabaw na Gumieńcach, miejskie kajakomaty, karuzela Paprykarz Szczeciński na Łasztowni czy ekomural na Zawadzkiego.
Projekty są w trakcie weryfikacji. Te, które przejdą pozytywnie całą procedurę i zostaną zatwierdzane przez Radę ds. Budżetu Obywatelskiego, trafią na listę do głosowania. Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to 17 mln złotych.
Radio Szczecin Extra

Teraz historia z morałem. Mieszkaniec Szczecina zaprosił znajomych na imprezę, która zorganizował we własnych czterech ścianach. Domówka okazała się być tak mistrzowska, że goście za nic w świecie nie chcieli wracać do siebie. Gdy zawiodły wszystkie grzeczne sposoby na wyproszenie znajomych organizator wpadł na sprytny pomysł i zadzwonił na Policję, aby służby pomogły mu wyprosić gości. Nie przewidział jednak, że dla jednej z zaproszonych osób wizyta policjantów będzie miała zły koniec. Jak się okazało jego znajoma była poszukiwana przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności i z imprezy trafiła prosto do aresztu. Tak więc szanowni gospodarze, zanim zadzwonicie na policje zastanówcie się dwa razy, bo jak wiemy nieoficjalnie Pani, która trafiła do aresztu ma teraz duży żal do organizatora domówki.
Środa 31.05.2023

Najwyższa Izba Kontroli po skontrolowaniu funkcjonowania stoczni i polskich portów w okresie od 2019 roku do 2021 roku ogłosiła, że oprócz Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia, państwowe stocznie przynoszą straty.
Nie ma strategii dla przemysłu stoczniowego, która mogłaby umożliwić trwałą rentowność stoczni – podkreślił Dyrektor NIK w Szczecinie Marcin Stefaniak.
- Wnioskujemy o to, żeby w końcu taka strategia powstała i była realizowana. Podstawowym problem jest to, że strategie powstają, tylko z punktu widzenia historycznego i tej kontroli, nigdy nie zostały tak naprawdę zrealizowane. I my cały czas potwierdzamy, że ten stan funkcjonuje. Czyli nie mamy globalnego spojrzenia na przemysł stoczniowy, postawienia celu tego, jakim mają służyć te spółki oraz jak mają osiągnąć dodatni wynik finansowy - mówił Stefaniak.
W kwestii portów – mają za mało pieniędzy na sprawne funkcjonowanie – zaznaczyła Sylwia Krawczyk z Najwyższej Izby Kontroli.
- Izba stwierdziła, że główną przeszkodą sprawnego funkcjonowania i rozwoju małych portów morskich, były ograniczone możliwości finansowe kontrolowanych podmiotów. Słabość kapitałowa zarządzających, powodowała m.in. zróżnicowaną intensywność wydatków na remonty, inwestycje bieżące, utrzymanie infrastruktury portowej - mówiła Krawczyk.
Radio Szczecin Extra

Dyrektor szczecińskiej delegatury Najwyższej Izby Kontroli oszczędnie gospodaruje prawdą o kondycji finansowej Gryfii - tak, Krzysztof Zaremba, prezes zarządu MSR Gryfia skomentował informacje Najwyższej Izby Kontroli dotyczące sytuacji w gospodarce morskiej.
- Jeśli chodzi o raport NIK, to powiem, że jeśli chodzi o samą Gryfię, to kontrola zakończyła się pod koniec roku 2021, więc nikt nawet nie mógł widzieć pełnego zbilansowanego podsumowania roku 2021. Gryfia jest zawodnikiem, który biegnie o własnych siłach - podkreślił Zaremba.
Radio Szczecin Extra

Zmieniamy temat na zdecydowanie bardziej pogodny. Szczeciński magistrat oficjalnie potwierdził, że weekend 18 – 20 sierpnia możemy, a nawet powinniśmy zarezerwować na wydarzenie Żagle 2023, bowiem zabawa szykuje się na całego.
U stóp Wałów Chrobrego i na Łasztowni zacumują jednostki z Polski, Niemiec, Finlandii, Holandii, a także okręty z 3 Flotylli Okrętów w Gdyni i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Ale Żagle 2023 to nie tylko woda, ponieważ na lądzie będą rożne strefy aktywności dla dzieci i rodzin, Festiwal Orkiestr Dętych, koncerty na scenach głównej oraz szantowej. Dla odwiedzających dostępny będzie Jarmark pod Żaglami wraz ze strefą Food Trucków i Strefą Artystów oraz Craft Beer Zone, gdzie będzie można skosztować rzemieślniczych browarów z całej Polski.
Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej zagle.szczecin.eu.
Czwartek 1.06.2023

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami i z tego powodu została uruchomiona sezonowa Baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zegrzu Pomorskim. Zespół medyczny będzie tam pełnił dyżury do 5 września przez siedem dni w tygodniu od godziny 7.00 do godziny 20.00. Jednak to mają być ostatnie lata funkcjonowania tej bazy, ponieważ powstanie całorocznej bazy zapowiedział w ubiegłym roku Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
- Jak pokazują nasze wyliczenia i statystyki, także poza okresem wakacyjnym jest tu wzmożony ruch i tych nagłych przypadków jest dużo. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby wybudować i stworzyć bazę całoroczną - powiedział Kraska.
Nowa Baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego powstanie na terenie dawnej strzelnicy wojskowej w okolicach Koszalina przy DW 206 na trasie do Polanowa.
Radio Szczecin Extra

Natomiast w Szczecinie nie aura, a otwarte kąpielisko miejskie Arkonka uświadomiło wszystkim, że sezon letni tuż, tuż. Co prawda w pierwszym dniu ratownicy czuwali w kurtkach, ale dzieciom zimna woda nie przeszkadzała.
- Pływamy, jest fajnie, idealnie, mimo, że woda jest lodowata to i tak fajnie – mówili wypoczywający.
Na szczęście na terenie Arkonki nie brakuje również atrakcji dla osób, które z kąpielami chcą poczekać na upały albowiem są tam korty do tenisa i badmintona, miejsca do grillowania, plac zabaw, siłownia pod chmurką, leżaki, hamaki, sztuczna plaża, boiska do plażowej piłki siatkowej oraz skatepark. Uruchomione zostały także punkty gastronomiczne.
Arkonka jest czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 10 - 19, a w piątki, soboty i niedziele do godziny 20. Od sierpnia we wszystkie dni tygodnia od godziny 10 do godziny 19.
Całodniowy bilet ulgowy kosztuje 12 zł, a bilet normalny – 24 zł. Dzieci do lat 6 oraz osoby niepełnosprawne z opiekunem z atrakcji Arkonki mogą korzystać bezpłatnie.
Radio Szczecin Extra

Z kolei w Świnoujściu przed sezonem urlopowym została wprowadzona dość kontrowersyjna nowość. Teraz kierowcy muszą płacić za parkowanie na dotychczas bezpłatnych parkingach miejskich niestrzeżonych.
Miejskie Parkingi Niestrzeżone mają być czynne przez siedem dni w tygodniu przez całą dobę – przekazał Jarosław Jaz, rzecznik prezydenta miasta.
- Zapewnią około 1100 miejsc parkingowych. Będą też pełnić funkcję bufora, który będzie chronił najbardziej oblegane części Świnoujścia przed nadmiernym ruchem samochodowym. Dzięki temu, że miejsca będą płatne, koszty utrzymania parkingu będą ponosić ich użytkownicy, a nie wszyscy mieszkańcy - tłumaczył Jaz.
W tej całej sprawie jest też coś pozytywnego dla kierowców i pasażerów. Bilet parkingowy będzie uprawniał do korzystania z 50-procentowych ulg w komunikacji miejskiej dla pięciu osób w czasie jego ważności.
Piątek 2.06.2023

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska otrzymała absolutorium za wykonanie budżetu za 2022 rok. Standardowo na początku obrad sesji absolutoryjnej Anna Mieczkowska przedstawiła raport o stanie miasta. Tutaj radni usłyszeli między innymi, że łączne wydatki majątkowe miasta w tym okresie to ponad 51 mln zł, z czego 13 zostało przeznaczonych na drogi, Kołobrzeska Karta Mieszkańca zdobywa coraz większe uznanie wśród mieszkańców, a ruch turystyczny wraca do poziomu sprzed pandemii.
Jednak w odniesieniu do finansów Maciej Bejnarowicz, przewodniczący klubu PiS zwracał uwagę na możliwe zaniedbania w gospodarowaniu miejskimi nieruchomościami.
- Nie aktualizowane były wyceny związane z użytkowaniem wieczystym nieruchomości. Lekką ręką - my to policzymy dokładniej, bo to jest bardzo istotna kwestia, ale co najmniej 20 mln złotych straciliśmy. Szukamy pieniędzy na wszystko. I argument, że pieniędzy na coś nie ma, w tle tego faktu, on jest nie do przyjęcia - mówił Bejnarowicz.
Finalnie radni udzielili Annie Mieczkowskiej wotum zaufania trzynastoma głosami za, pięcioma przeciw oraz trzema wstrzymującymi. Uchwałę absolutoryjną przyjęto dwunastoma głosami za przy czterech głosach sprzeciwu i pięciu wstrzymujących się. Prezydent otrzymała poparcie z klubów radnych: Kołobrzescy Razem oraz Nowy Kołobrzeg.
Radio Szczecin Extra

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego na FB zaalarmował, że na Międzyodrzu na kanałach pomiędzy Gryfinem, a Mescherin znaleziono 90 kg śniętych ryb.
Śnięte ryby znaleziono w czwartek i jeszcze tego samego dnia pobrano próbki wody – uspokajał z kolei Zbigniew Bogucki, Wojewoda Zachodniopomorski.
- Jeżeli chodzi o skład wody, nie mamy zastrzeżeń. Parametry są w normie. Ilość tlenu w wodzie jest wystarczająca, odpowiednia, żeby żyły ryby. Zostały przeprowadzone badania na obecność w wodzie złotej algi i nie potwierdzają obecności złotej algi. Wszystkie czynności zostały przeprowadzone błyskawicznie - i dodał, że według zebranych opinii ryby mogły paść na skutek działań kłusowników lub w wyniku osłabienia po tarle i migracji na tarlisko.
Radio Szczecin Extra

Teraz Osinów Dolny i akcja rodem z filmu sensacyjnego „Młode Wilki”. Kierowca rozpędzonym samochodem wjechał do Polski od niemieckiej strony, a za nim tamtejsza policja.
Pościg zaczął się w Niemczech - tłumaczył Jakub Kuźmowicz z policji w Gryfinie.
- Dzisiaj w godzinach porannych niemieccy funkcjonariusze prowadzili pościg za pojazdem marki Porsche, który nie zatrzymał się do kontroli na terenie Niemiec. Przejechali oni przez granicę w miejscowości Osinów, po czym kierujący porzucił pojazd w przydrożnym rowie oraz oddalił się w nieznanym kierunku - mówił Kuźmowicz.
Nadal trwają poszukiwania kierowcy.
Sobota 3.05.2023

Odświeżony Święty Mikołaj ponownie zasiadł na dachu kliniki szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie ku radości małych pacjentów kliniki pediatrii, hematologii i onkologii dziecięcej.
Dzięki sponsorom, wizytówka tego miejsca, która ma już szesnaście lat mogła ponownie pojawić się na swoim miejscu i zacząć ponownie wprowadzać optymizm w serca małych pacjentów – przekazała Marzena Górska, przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i inne choroby nowotworowe.
- Odsłoniliśmy naszą figurę Mikołaja. Był w renowacji, jak to niektórzy mówią, spa. Ten Mikołaj się wpisał już w ten szpital. Siedzi sobie tutaj i mamy nadzieję, że strzeże nasze dzieci, żeby wszystkie wyzdrowiały - mówiła Górska.
- Jest fajny, Ale trochę "zgrubniał". - Jest większy od tamtego. Wydaje mi się, że napis też jest wymieniony. - Pięknie się błyszczy, kolorowe napisy cieszą. - Odnowiony i czysty - mówiły dzieci.
Po odsłonięciu odświeżonego Mikołaja odbył się festyn rodzinny dla dzieci, które przeszły choroby onkologiczne lub są w trakcie leczenia.
Radio Szczecin Extra

Koncert orkiestry, pokaz musztry i walki wręcz, wystawiony sprzęt Wojska Polskiego i armii USA w tym transportery opancerzone Rosomak oraz najlepsze czołgi na świecie Abrams - to wszystko można było zobaczyć przy Wałach Chrobrego w Szczecinie z okazji obchodów Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa.
Dla nas świętem jest sam fakt, że się o nas pamięta - podkreślał Tomasz Kloc, prezes Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju.
- To, że taki dzień powstał 2011 roku, to bardzo ważne. Polskich żołnierzy od 1953 r. w misjach było naprawdę wielu, kilkadziesiąt tysięcy. I wśród nich jest grupa, która została w szczególny sposób poszkodowana. Jest grupa tych, która poległa. To dzień oddania pewnego rodzaju hołdu i pamięci dla żołnierzy - mówił Kloc.
Pamięć o polskich żołnierzach jest w miejscach, w których służyli poza granicami kraju – podkreślał z kolei Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.
- Te misje, które były wykonane w Libanie, Syrii, Afganistanie, Iraku, nad Morzem Śródziemnym i w dziesiątkach innych niezliczonych miejsc i które wciąż są wykonywane, mają ten pierwiastek misji polskiego żołnierza. Żołnierza, który niesie pomoc, który ma w sercu Polskę, ale widzi także potrzebę pomocy drugiemu człowiekowi, który mówi innym językiem, który czasami jest na innym kontynencie - mówił Bogucki.
Od 70 lat w ponad 89. operacjach wzięło udział ponad 120 tysięcy polskich żołnierzy i członków personelu wojskowego.
Niedziela 4.06.2023

W Warszawie uczestnicy zorganizowanego przez Platformę Obywatelską niedzielnego marszu przeszli z pl. Na Rozdrożu na plac Zamkowy. Natomiast w Szczecinie osoby, które nie mogły pojechać do Warszawy wzięły udział w manifestacji na placu Solidarności, która była wyrazem wsparcia dla Marszu w Warszawie. W trakcie manifestacji przemawiali przedstawiciele różnych stowarzyszeń i przedstawiciele partii opozycyjnych. Wśród licznie zebranych przemówienia wywoływały oklaski i skandowanie różnych haseł w tym „Jedna lista”.
Radio Szczecin Extra

Pozostajemy w stolicy Pomorza Zachodniego. Żaglowiec Dar Szczecina wypłynął w niezwykły trzymiesięczny rejs do najdalej wysuniętego punktu na północ Europy, jakim jest przylądek Nordkapp w Norwegii. Rejs będzie podzielony na cztery odcinki i w którym weźmie udział łącznie pięćdziesiąt osób, którym niestraszny jest lodowaty wiatr.
U nas nikt nie ma taryfy ulgowej, uczymy prawdziwego żeglarstwa – mówił przed wypłynięciem Wojciech Malejka, kapitan jachtu Dar Szczecina.
- Załoga pełni wachty, stawia i zrzuca żagle, gotuje, sprząta, zwiedza - normalna żeglarska robota – podkreślał Malejka.
Dar Szczecina powróci do macierzystego portu 9 września.
 

Zobacz także

2023-11-13, godz. 23:26 Extra Przegląd Tygodnia 13.11.2023 To był kolejny świąteczny tydzień, choć tym razem święto przypadło w sobotę. » więcej 2023-11-06, godz. 23:36 Extra Przegląd Tygodnia 6.11.2023 To był tydzień z przerwą świąteczną w środku, ale działo się w Szczecinie i w regionie nie tylko świątecznie i refleksyjnie. » więcej 2023-10-30, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 30.10.2023 Czy wyniki wyborów zdominowały kolejne dni? My już wiemy, teraz kolej na Was. » więcej 2023-10-23, godz. 23:27 Extra Przegląd Tygodnia 23.10.2023 Wyniki wyborów zdominowały miniony tydzień, ale zapewniam, że ciekawych i ważnych wydarzeń było dużo więcej. » więcej 2023-10-16, godz. 23:20 Extra Przegląd Tygodnia 16.10.2023 Wyjątkowo złamaliśmy schemat audycji i skupiliśmy się tylko na niedzielnych wyborach. » więcej 2023-06-26, godz. 23:55 Extra Przegląd Tygodnia 26.06.2023 Prezydent Szczecina oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego z absolutorium, ale zapewniam to nie jedyne ważne wydarzenia ubiegłego tygodnia, które… » więcej 2023-06-19, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 19.06.2023 Miniony tydzień przyniósł nam wydarzenia zarówno pozytywne jak i negatywne, ale na szczęście tych pozytywnych było zdecydowanie więcej. » więcej 2023-05-29, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 29.05.2023 Pogoda w miniony weekend była dość słoneczna – napawająca optymizmem, jak mówili sami mieszkańcy. A czy wydarzenia minionego tygodnia były równie optymistyczne?… » więcej 2023-05-22, godz. 23:57 Extra Przegląd Tygodnia 22.05.2023 Szczecińskie juwenalia zakończyły się pełnym sukcesem – to chyba każdy wie, ale ważnych i ciekawych tematów, o których warto wiedzieć było dużo … » więcej 2023-04-24, godz. 23:34 Extra Przegląd Tygodnia 24.04.2023 Magnolie pięknie zakwitły w Szczecinie, ale zapewniamy to nie jedyna pozytywna informacja z ubiegłego tygodnia, jaką przypominamy w Extra Przeglądzie Tyg… » więcej
12345