Extra Przegląd Tygodnia
Radio SzczecinRadio Szczecin » Extra Przegląd Tygodnia » Felietony
Chwile grozy przeżyli pasażerowie tramwaju linii nr 3 w Szczecinie. Fot. Maciej Papke
Chwile grozy przeżyli pasażerowie tramwaju linii nr 3 w Szczecinie. Fot. Maciej Papke
Prezydent Szczecina oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego z absolutorium, ale zapewniam to nie jedyne ważne wydarzenia ubiegłego tygodnia, które miały miejsce w naszym regionie.
Extra Przegląd Tygodnia. Poniedziałek 19.06.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Wtorek 20.06.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Środa 21.06.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Czwartek 22.06.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Piątek 23.06.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Sobota 24.06.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Niedziela 25.06.2023
Poniedziałek 19.06.2023

Europoseł Joachim Brudziński został wybrany przez Jarosława Kaczyńskiego na szefa sztabu wyborczego PiS. Zastąpił europosła Tomasza Porębę, który 16 czerwca zrezygnował z tej funkcji.
To polityk zaprawiony w kampaniach – podkreśla z pełną stanowczością Leszek Dobrzyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
- Polityk z odpowiednią wiedzą. Silna osobowość, potrafiąca realizować cele – i dodaje, że kampania PiS będzie teraz kampanią energiczna, zdecydowaną i zwycięską.
- Nasza kampania będzie oczywiście merytoryczna, bo mamy tyle osiągnięć, tyle rzeczy, którymi możemy się pochwalić, zwłaszcza tutaj na Pomorzu Zachodnim, że trudno je ominąć – tłumaczy Dobrzyński.
Obecny europoseł Joachim Brudziński kierował sztabem wyborczym Prawa i Sprawiedliwości przed zwycięskimi dla tej partii wyborami parlamentarnymi w 2019 roku. Do Europarlamentu został wybrany z okręgu obejmującego województwa lubuskie i zachodniopomorskie.
Radio Szczecin Extra

Chwile grozy przeżyli pasażerowie tramwaju linii nr 3 w Szczecinie. Około godziny 11 rozpędzony tramwaj jadący w kierunku Niebuszewa zamiast standardowo pojechać prosto i ominąć pętle tramwajową Las Arkoński, na rozjeździe ostro skręcił właśnie w stronę pętli. Prędkość była zbyt duża na taki manewr, tramwaj natychmiast wypadł z szyn, przetoczył się kilkanaście metrów i zawisł na skarpie. Jak się okazało motorniczy jadąc za tramwajem nauki jazdy zbyt późno spojrzał na sygnalizację, która wskazywała, że jest ustawiony niestandardowy kierunek jazdy i nie miał już szans na wyhamowanie pojazdu.
- Normalnie jechaliśmy, raptem tramwaj zjechał na bok. Nic nie czułam, żeby tam coś było przed nami, bo ja tu siedziałam z tyłu. Także nie, mam pojęcia. Nie wiem, jaki kierowca jest. Raptem tramwaj kołysał się, kołysał i bach! I to wszystko. I wszyscy prawie na podłodze byli – relacjonowała przestraszona pasażerka.
Jak przekazała Paulina Heigel, rzeczniczka szczecińskiego pogotowia dwie kobiety z urazami, jedna ze stłuczonym kolanem, druga ze stłuczonym biodrem trafiły do szpitala na dalsze badania. Straty materialne też były znaczne, zniszczony pantograf, latarnia oraz ogrodzenie.
Radio Szczecin Extra

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu, st. kpt. Marek Wieczorek dał zielone światło nadzorowi budowlanemu na wydanie pozwolenia na użytkowanie tunelu pod Świną, bowiem w kwestii ochrony przeciwpożarowej nie wniósł sprzeciwu ani uwag w sprawie uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu. Tak więc już niebawem problem korków przed przeprawą promową w Świnoujściu odejdzie w zapomnienie.
Wtorek 20.06.2023

Nowa Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie przy ul. Twardowskiego już działa.
Jestem dumny, to najnowocześniejsza placówka w Polsce. Zmiany zapewnią dla mieszkańców bezpieczeństwo medyczne na najwyższym poziomie, a dla ratowników komfort i rozwój – przekazał w trakcie otwarcia Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.
- Mam nadzieję, że ta siedziba będzie tylko i wyłącznie pomagała wam podnosić kompetencje, poprawiać również swoje bezpieczeństwo. Bo ratownicy, lekarze, często z dużymi prędkościami przemieszczając się, ratując nasze życie i zdrowie, często narażają również swoje życie i zdrowie - mówił Geblewicz.
Bezpieczeństwo nie jest wszystkim, ale wszystko bez bezpieczeństwa jest niczym - dodał Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.
- Żebyśmy mogli zawsze liczyć na to, że to pogotowie dojedzie i że ono podjedzie w odpowiednim czasie, że ten ratownik czy lekarz po prostu wyciągnie tę pomocną dłoń do kogoś, kto tej pomocnej dłoni potrzebuje. To miejsce spełnia te wszystkie wymagania i warunki - mówił Bogucki.
Z myślą o szkoleniach ratowników w nowej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego powstał pierwszy w kraju Ośrodek Symulacji Medycznych.
Całkowity koszt utworzenia nowej siedziby WSPR przy ulicy Twardowskiego 18 w Szczecinie wyniósł prawie 57 mln zł – podkreślił Artur Szałabawka, poseł PiS.
- Myślę, że to jest wynik współpracy rządu i samorządu, bo rząd PiS przeznaczył 17 milionów złotych na tę inwestycję.
Uroczystość otwarcia nowej siedziby pogotowia w Szczecinie połączono z festynem rodzinnym, podczas którego nie zabrakło prezentacji ambulansów, pokazów pierwszej pomocy, warsztatów ekologicznych oraz gier i zabaw dla dzieci.
Radio Szczecin Extra

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina na wtorkowej sesji Rady Miasta Szczecin uzyskał wotum zaufania i absolutorium za 2022 rok. Jednak należy zaznaczyć, że była to gorąca sesja, podczas której nie brakowało wzajemnych uszczypliwości.
Prezydent miasta mówił wprost, że był to ciężki rok dla miasta, ale poprzez dobre zarządzanie udało się utrzymać stabilność finansową potwierdzoną przez agencję ratingową Fitch oraz zostać liderem inwestycji w przeliczeniu na jednego mieszkańca spośród największych miast w Polsce. Aczkolwiek podkreślił, że jest to ostatni rok tak dużych inwestycji, ponieważ przez politykę rządu dochody samorządów maleją.
Z prezydentem Szczecina nie zgodzili się radni PiS, którzy wskazywali na wysoką nadwyżkę operacyjną miasta, która pokazuje, że budżet Szczecina jest w bardzo dobrym stanie właśnie dzięki polityce rządu PiS. Tutaj z kolei włączyli się do dyskusji radni Koalicji Samorządowej Szczecin i Radni Koalicji Obywatelskiej, którzy zaczęli krytykować działania rządu. No i zaczęło się…
Ostatecznie obyło się bez niespodzianek, za przyjęciem uchwał o absolutorium i wotum zaufania głosowali radni Koalicji Samorządowej Szczecin i radni Koalicji Obywatelskiej. Przeciw byli radni PiS.
Radio Szczecin Extra

Ponad dwa miliony złotych przekazał wojewoda zachodniopomorski różnym organizacjom na dofinansowanie letniego wypoczynku dla dzieci.
Bardzo dobrą wiadomością jest to, że cała kwota, która była przeznaczona na ten cel zostanie wykorzystana – podkreślił Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.
- W zeszłym roku nie mieliśmy tylu ofert, które by skonsumowały całą tę kwotę, natomiast w tym roku mamy dziewięć podmiotów, które wyczerpały pulę środków i możliwe jest dofinansowanie maksymalnej liczby dzieci, a więc w tym wypadku prawie 1400 dzieci – powiedział wojewoda.
Stosowne umowy zostały już podpisane.
Środa 21.06.2023

Marszałek wraz z Zarządem Województwa Zachodniopomorskiego otrzymał wotum zaufania po dyskusji nad raportem o stanie województwa. Następnie władzom samorządu województwa udzielono absolutorium z wykonania budżetu za 2022 rok.
W trakcie debaty o stanie województwa Olgierd Geblewicz, marszałek województwa podkreślił, że podejmowane przez Samorząd Województwa działania zostały docenione przez Komitet Regionów, czego wyrazem była nagroda Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości dla Pomorza Zachodniego.
Klub radnych PiS z kolei zwracał uwagę, że w strategii województwa nie ma próby żadnej kompatybilności z tym, co się dzieje na poziomie ogólnopolskim, o czym informowali już przed sesją na konferencji prasowej.
Czasem odnosimy wrażenie, że marszałek Geblewicz chce prowadzić politykę województwa zachodniopomorskiego pomijając działania rządu - mówił Maciej Kopeć, wiceprzewodniczący klubu radnych.
- Nie dostrzega się wielkich inwestycji, które tu są, jak gazoport, port kontenerowy, pogłębianie toru wodnego, fabryka polimerów Police, tego się nie widzi. Nie dostrzega się budowy infrastruktury w kontekście chociażby S3, S6, S10 - wyliczał radny Kopeć.
Finalnie za przyjęciem uchwał o absolutorium i wotum zaufania głosowali radni Koalicji Obywatelskiej, Koalicji Samorządowej, Nowej Lewicy i PSL, a także radni niezależni, natomiast przeciw byli radni PiS.
Radio Szczecin Extra

Pozostajemy jeszcze w temacie samorządu województwa, ponieważ Województwo Zachodniopomorskie obejmie nowe udziały w Porcie Lotniczym Szczecin - Goleniów. Na tegoroczne dokapitalizowanie spółki przeznaczono 5 mln zł, a w latach 2020-28 przewidziano na ten cel w sumie 40 milionów złotych. Podwyższenie kapitału zakładowego umożliwi rozwój regionalnego lotniska, które w tym roku ma obsłużyć ponad 470 tysięcy pasażerów.
- Jako samorząd województwa najwięcej z wszystkich udziałowców inwestujemy w coraz lepsze funkcjonowanie Portu Lotniczego Szczecin - Goleniów. Systematycznie zwiększamy zaangażowanie finansowe - podkreślił Olgierd Geblewicz, marszaek województwa.
Po objęciu nowych udziałów przez Województwo Zachodniopomorskie struktura kapitału Portu Lotniczego Szczecin Goleniów prezentuje się następująco.
- Miasto Szczecin 37,97 %
- Polskie Porty Lotnicze S.A. 32,90 %
- Województwo Zachodniopomorskie 26,56 %
- Gmina Goleniów 2,57 %
Radio Szczecin Extra

Kołobrzeg stawia na bezpieczeństwo plażowiczów. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zakupił cztery kamery, które zostaną ustawione w miejscach najbardziej oddalonych od wież ratowniczych.
Obsługą kamer będą zajmować się wyłącznie WOPR-owcy, więc będziemy mogli szybko przeciwdziałać różnego rodzaju zdarzeniom – zapowiada Stanisław Malepszak, szef kołobrzeskich ratowników.
- Cała plaża centralna, czyli od falochronu portowego do Arki będzie objęta dodatkowym monitoringiem – tłumaczył Malepszak.
Plażowy sezon w Kołobrzegu w pełni ruszy 1 lipca i wówczas ponad 50 ratowników będzie strzegło bezpieczeństwa nad wodą.
Czwartek 22.06.2023

Polickie Polimery rozpoczęły produkcję polipropylenu. Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystego rozpoczęcia produkcji podkreślił, że to inwestycja ważna nie tylko z punktu widzenia grupy Azoty, ale i całej polskiej gospodarki.
- Dużo więcej towarów chemicznych, różnego rodzaju produktów, półproduktów, musimy importować, niż możemy u siebie wyprodukować i wyeksportować. To oznacza, że taka inwestycja jak ta, nie tylko była bardzo potrzebna z punktu widzenia uzupełnienia oferty produktowej Grupy Azoty, ale jest także ważna, kluczowa dla całej gospodarki Rzeczypospolitej - mówił premier.
Natomiast Prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc powiedział, że uruchomienie produkcji polipropylenu w fabryce Polimery Police sprawi, że Polska dołączy do grona liderów wśród światowych producentów tego tworzywa sztucznego, obok takich państw jak Niemcy, Francja i Belgia. Zwracał też uwagę na nowoczesność fabryki Polimery Police.
- Dzięki technologicznemu zaawansowaniu instalacji, możliwa jest bardziej ekologiczna produkcja tworzyw polimerowych o najwyższej jakości. Wykorzystywanych powszechnie w naszym codziennym życiu, ale również wykorzystywanym w większości branż przemysłowych i również w branżach bardzo wymagających, specjalistycznych branżach, takich jak branża medyczna - mówił Hinc.
Przy produkcji będzie pracować 400 osób, natomiast drugie 400 – w otoczeniu fabryki.
Radio Szczecin Extra

Pozostajemy w regionie. Władze Gminy Dobra oraz Gminy Kobylanka zaapelowały do mieszkańców o rozważne i możliwie oszczędne korzystanie z wody dostarczanej z gminnej sieci wodociągowej, ponieważ pobór wody do podlewania trawników i napełniania basenów może spowodować, że braknie jej do celów socjalno-bytowych. A niestety ponadnormatywny pobór wody w okresie letnim skutkuje znacznym obniżeniem ciśnienia wody lub nawet okresowym jej brakiem.
Radio Szczecin Extra

I kolejny apel, tym razem nietypowy, bo z samych Bieszczad, ale dotyczący także mieszkańców naszego regionu.
Naczelnik Bieszczadzkiej Grupy GOPR Krzysztof Szczurek zaapelował, aby przed wyjazdem w Bieszczady wszystkie osoby, które chcą chodzić po górach zainstalowały w telefonie aplikacje „Ratunek” oraz zapisały na stałe w kontaktach numer alarmowy 601 100 300. Jak zapewnia naczelnik, dzięki aplikacji i kontaktowi telefonicznemu ratownikom łatwiej zlokalizować osobę potrzebującą pomocy. Ponadto zaapelował, by przed wyjściem w góry dokładnie sprawdzać prognozę pogody oraz informować gestorów bazy turystycznej o wyjściu na szlak i o planowanym powrocie z gór.
Piątek 23.06.2023

Statek pożarniczy "Strażak-28" szczecińskiego zarządu portów nagrodzony tytułem Statku Roku na III Forum Morskim Radia Gdańsk. Statek ten został wybudowany przez gdańską stocznię Remontową Shipbuilding na zlecenie Zarządu Portów Szczecin i Świnoujście.
To nie jest zwykła jednostka, to jest to jednostka do zadań specjalnych – podkreśla Dariusz Jaguszewski, prezes zarządu stoczni Remontowej Shipbuilding S.A.
- Ktoś by mógł powiedzieć: co w tym specjalnego? Natomiast jest to jednostka przeznaczona do bardzo trudnych, wyzywających operacji, jak holowanie, asystowanie i gaszenie pożarów podczas asyst zbiornikowców LNG - tłumaczy Jaguszewski.
"Strażak-28" ma ponad 29 metrów długości i prawie 10,5 m szerokości. Jednostka może pływać z prędkością 12 węzłów.
Radio Szczecin Extra

Teraz dowód na to, że osoby podrzucające śmieci nie mogą czuć się bezkarnie.
Właściciel jednej z firm przy ulicy Wernyhory przekazał Straży Miejskiej nagranie z monitoringu, na którym zarejestrował się pewien osobnik podrzucający śmieci.
No i zaczęła się mrówcza praca… Najpierw zostały przeszukane podrzucone śmieci, wśród których znalazły się nalepki adresowe na opakowaniach – to był trop numer jeden. Ślad numer dwa: wykadrowana twarz sprawcy z nagrania. Strażnik ustalił właściciela danych adresowych, znalezionych wśród śmieci i porównał zdjęcie w bazie danych z wykadrowanym wizerunkiem z monitoringu. Wszystko się zgadzało. Miejscy stróże prawa udali się pod adres właściciela porzuconych śmieci i zastali na miejscu bałagan oraz przygotowane do wywozu kolejne odpady po niebezpiecznych chemikaliach.
Wobec przedstawionych dowodów sprawca podrzucenia śmieci na ulicy Wernyhory jak i nieporządku w obrębie własnej nieruchomości został ukarany dwoma mandatami karnymi zgodnie z taryfikatorem.
Śmieci z ulicy Wernyhory zostały już po poleceniu strażników uprzątnięte, a bałagan na posesji w dzielnicy Gumieńce jest w trakcie porządkowania.
Radio Szczecin Extra

Wiecie, co jest tegorocznym hitem nadmorskich sklepików? Już odpowiadam.
Gigantyczne pluszowe gęsi, które wyparły modne do niedawna egzotyczne flamingi i azjatyckie pokemony. Moda na te pluszaki najprawdopodobniej wzięła się z TikToka.
- Są stale zamawiane przez szefa, jest popyt na nie. Dziennie "schodzi" sześć-siedem. Kupują je dzieci i dorośli. Największa mierzyła 160 centymetrów. Mamy też malutkie, jak breloczki po największe. Szybciej sprzedajemy niż jesteśmy w stanie zamówić - zdradziła sprzedawczyni.
Za największy okaz pluszowej gęsi trzeba zapłacić między 180 a około 200 zł.
Sobota 24.06.2023

Po raz kolejny w stolicy Pomorza Zachodniego miała miejsce impreza ''Kupała w Szczecinie z Drużyną Grodu Trzygłowa''. Tym razem ze względu na remont Zamku Książąt Pomorskich, gdzie zabawa odbywała się przez ostatnich 20 lat, wydarzenie odbyło się na Psiej Polanie w Parku Kasprowicza.
W najkrótszą noc w roku musimy być razem – podkreślił organizator imprezy wojewoda Drużyny Grodu Trzygłowa Igor Górewicz.
Jak co roku wielkim zainteresowaniem cieszyło się plecenie wianków. Najlepsze wianki wyłoniło jury pod kierunkiem Dobrosławy Pardus.
W przyszłym roku organizatorzy zapraszają także na Psią Polanę.
Radio Szczecin Extra

Niestety sobota w naszym regionie nie upłynęła tylko pod znakiem dobrej zabawy, ponieważ sześć osób zostało poszkodowanych w pożarze jachtu, który pływał w okolicach Stepnicy. Do zdarzenia doszło około godziny 18.00, kilkadziesiąt metrów od brzegu. Według świadków najprawdopodobniej eksplodował silnik i wszyscy pasażerowie z powodu gwałtownego pożaru wskoczyli do wody.
Jak poinformował Polską Agencję Prasową młodszy brygadier Tomasz Kubiak, do akcji ratowniczo-gaśniczej zostało zadysponowanych pięć zastępów straży pożarnej.
Siedem osób z jachtu, jak wskazał strażak, zostało podjętych z wody przez osoby postronne. Sześć z nich, w tym troje dzieci, zostało poszkodowanych. „Mają oparzenia pierwszego stopnia kończyn dolnych i górnych”.
Niedziela 25.06.2023

Prawie stu wojów odtworzyło historyczną bitwę pod Cedynią, pod samą górą Czcibora, aby uczcić 1051. rocznicę tego wydarzenia.
Członkowie grup rekonstrukcyjnych, którzy licznie przybyli z różnych stron Polski – mówili jednym głosem - było warto i przyjedziemy tu ponownie za rok.
- Cieszy nas kolejny sukces. - My jesteśmy zadowoleni, tak jak widzowie. - Bitwa super, za rok przyjedziemy znowu - mówili uczestnicy inscenizacji.
Po wygranej bitwie zgodnie z tradycją musiała być dobra uczta, bowiem tak wojowie polskiego władcy Mieszka I świętowali swoje zwycięstwo w starciu z wojskiem margrabiego Marchii Łużyckiej Hodona.
- W tamtym czasie ta uczta nie trwała jeden dzień, ucztowali, póki byli w stanie. - Lało się wówczas po bitwie wszystko strumieniami, mięso, dopóki nie uciekało ze stołu też było jedzone. - Oni się weselili, było co świętować, nie każdy przecież przeżył bój - tłumaczyli uczestnicy inscenizacji.
Do bitwy pod Cedynią doszło w 972 roku. Była to jedna z pierwszych walk, jakie musiał stoczyć Mieszko I - władca rodzącego się wówczas Państwa Polskiego.
Radio Szczecin Extra

Niestety w niedziele doszło również do poważnego wypadku. Trzy kobiety zostały poszkodowane po wybuchu, do którego doszło około godziny 16.00 w pracowni graficznej Akademii Sztuki, przy ulicy Kolumba w Szczecinie.
Wszystkie trzy trafiły do szpitala, jedną z kobiet trzeba było przetransportować śmigłowcem LPR - przekazała Paulina Heigel, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.
- Najmłodsza w wieku około 20 lat, z poparzeniami blisko 90 procent powierzchni ciała. W bardzo ciężkim stanie została przez nasz zespół ratownictwa medycznego zabezpieczona i przekazana zespołowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Natomiast dwie pozostałe kobiety w wieku 33 i 40 lat zostały zabezpieczone przez nasze zespoły i przetransportowane do szpitali z oparzeniami klatki piersiowej i twarzy - mówiła Heigel.
Po wejściu strażaków do pomieszczeń nie stwierdzono pożaru – dodał st. kap. Franciszek Goliński z Komendy Miejskiej PSP w Szczecinie.
- Nasze działania polegały na udzieleniu pierwszej pomocy oraz na sprawdzeniu czy nie ma zagrożenia w budynku. 15 obecnych w nim osób ewakuowało się – relacjonował Goliński.
Nie jest znana jeszcze przyczyna wybuchu, ale grafika warsztatowa ma to do siebie, że używa się tam różnych substancji - tłumaczył z kolei dr Mikołaj Iwański, prorektor Akademi Sztuki ds. artystyczno - naukowych.
- To są tradycyjne, historyczne techniki graficzne i tu się pracuje faktycznie z chemikaliami. To są techniki, które wymagają zaawansowanej wiedzy technicznej, którą oczywiście nasi wykładowcy posiadają – mówił Iwański.
Uczelnia współpracuje ze służbami wyjaśniającymi okoliczności zdarzenia.
 

Zobacz także

2023-11-13, godz. 23:26 Extra Przegląd Tygodnia 13.11.2023 To był kolejny świąteczny tydzień, choć tym razem święto przypadło w sobotę. » więcej 2023-11-06, godz. 23:36 Extra Przegląd Tygodnia 6.11.2023 To był tydzień z przerwą świąteczną w środku, ale działo się w Szczecinie i w regionie nie tylko świątecznie i refleksyjnie. » więcej 2023-10-30, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 30.10.2023 Czy wyniki wyborów zdominowały kolejne dni? My już wiemy, teraz kolej na Was. » więcej 2023-10-23, godz. 23:27 Extra Przegląd Tygodnia 23.10.2023 Wyniki wyborów zdominowały miniony tydzień, ale zapewniam, że ciekawych i ważnych wydarzeń było dużo więcej. » więcej 2023-10-16, godz. 23:20 Extra Przegląd Tygodnia 16.10.2023 Wyjątkowo złamaliśmy schemat audycji i skupiliśmy się tylko na niedzielnych wyborach. » więcej 2023-06-19, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 19.06.2023 Miniony tydzień przyniósł nam wydarzenia zarówno pozytywne jak i negatywne, ale na szczęście tych pozytywnych było zdecydowanie więcej. » więcej 2023-06-05, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 5.06.2023 Ubiegły tydzień obfitował w istotne wydarzenia dla naszego regionu, a nasza redakcja jak zawsze przypomina te najciekawsze, aby nic ważnego Wam nie umknę… » więcej 2023-05-29, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 29.05.2023 Pogoda w miniony weekend była dość słoneczna – napawająca optymizmem, jak mówili sami mieszkańcy. A czy wydarzenia minionego tygodnia były równie optymistyczne?… » więcej 2023-05-22, godz. 23:57 Extra Przegląd Tygodnia 22.05.2023 Szczecińskie juwenalia zakończyły się pełnym sukcesem – to chyba każdy wie, ale ważnych i ciekawych tematów, o których warto wiedzieć było dużo … » więcej 2023-04-24, godz. 23:34 Extra Przegląd Tygodnia 24.04.2023 Magnolie pięknie zakwitły w Szczecinie, ale zapewniamy to nie jedyna pozytywna informacja z ubiegłego tygodnia, jaką przypominamy w Extra Przeglądzie Tyg… » więcej
12345