Extra Przegląd Tygodnia
Radio SzczecinRadio Szczecin » Extra Przegląd Tygodnia » Felietony
Pod względem jakości przeszczepów wątroby, szczeciński szpital jest najlepszy w Polsce. Fot. Szpital Wojewódzki w Szczecinie
Pod względem jakości przeszczepów wątroby, szczeciński szpital jest najlepszy w Polsce. Fot. Szpital Wojewódzki w Szczecinie
Czy wyniki wyborów zdominowały kolejne dni? My już wiemy, teraz kolej na Was.
Extra Przegląd Tygodnia. Poniedziałek 23.10.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Wtorek 24.10.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Środa 25.10.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Czwartek 26.10.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Piątek 27.10.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Sobota 28.10.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Niedziela 29.10.2023
Poniedziałek 23.10.2023

Kolejny dowód, na to, że na akademickiej mapie kraju stolicy Pomorza Zachodniego lekceważyć się nie da.
Profesor Bogusław Machaliński, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przekazał, że uczelnia cały czas się rozwija, wprowadza nowe kierunki, a teraz chce zainwestować w bioinformatykę i sztuczną inteligencję.
- Otrzymaliśmy 30 mln zł z Agencji Badań Medycznych na medycynę cyfrową. To nas na pewno wzmocni w tych nowych czasach, bo ta wirtualna rzeczywistość być może niedługo będzie częściowo zastępować fizykalną obecność lekarzy – podkreślił rektor i dodał, że w ciągu ostatnich kilku lat Pomorski Uniwersytet Medyczny przeznaczył dwa miliardy złotych na różnego rodzaju remonty, budowy i modernizacje.
- To jest absolutnie zupełnie inny wymiar inwestycyjny. Do tej pory nie spotykany w ogóle w skali, chyba nawet kraju. Natomiast na Pomorzu Zachodnim to absolutnie jest to zupełne novum – tłumaczył rektor.
Według Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 Pomorski Uniwersytet Medyczny to najlepsza uczelnia wyższa w Szczecinie i województwie oraz czwarta najlepsza uczelnia medyczna w kraju. W ogólnej klasyfikacji zajmuje 12. miejsce i jak zaznaczył rektor plan jest taki, aby teraz awansować do pierwszej dziesiątki najlepszych uczelni w kraju.
Radio Szczecin Extra

Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie poinformowała, że będzie układany asfalt na placu Zwycięstwa w Szczecinie. Wiadomo, musi być gorzej, żeby potem było lepiej, dlatego Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie przestrzegał, że lepiej zawczasu znaleźć sobie alternatywną trasę, bo wykonawca w tym wypadku będzie uzależniony od warunków atmosferycznych.
- Prace będą prowadzone na jezdniach wokół placu Zwycięstwa. Oczywiście z tego też względu mogą występować czasowe utrudnienia, czyli zawężania pasów jezdni. Dlatego uczulamy kierowców, żeby w miarę możliwości starali się omijać rejon placu budowy przez najbliższe dni - mówi Zieliński.
Dziś już wiemy, że ostrzeżenie Piotra Zielińskiego było jak najbardziej zasadne, bo najpierw zła pogoda, a potem awaria układarki mas bitumicznych zmieniły harmonogram prac na bardziej niekorzystny dla kierowców.
Radio Szczecin Extra

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych Maciej Słonimski, prezes Stowarzyszenia na rzecz Cmentarza Centralnego w Szczecinie przekazał, że w tym roku stowarzyszenie nie będzie zbierać funduszy na odnowienie konkretnego nagrobka czy pomnika.
- Tym razem nie mamy ściśle określonego celu, będziemy zbierać na odnowienie zabytkowych nagrobków dlatego, że parę razy się zdarzyło, że zabrakło na dokończenie renowacji zabytkowych nagrobków. Chcielibyśmy po prostu te braki uzupełnić – i dodał, że wszyscy chętni do kwestowania mogą kontaktować się z organizacją za pomocą strony dostępnej na Facebooku Stowarzyszenie na rzecz Cmentarza Centralnego.
Wtorek 24.10.2023

Jesteś młodym żeglarzem i chcesz godnie reprezentować Szczecin. Proszę bardzo - ruszył nabór do Regatowej Reprezentacji Szczecina.
Celina Wołosz, rzecznik prasowy Centrum Żeglarskiego informuje, że wypełniony wniosek do 7.11.2023 roku składa twój trener w sekretariacie centrum, a o przyjęciu zdecydują miedzy innymi twoje osiągnięcia w poprzednich sezonach. Po zakończeniu przyjmowania wniosków komisja rozpatrzy kandydatury, a następnie Centrum Żeglarskie do 17.11.2023 roku poinformuje trenera o decyzji powołania lub odrzucenia wniosku.
Radio Szczecin Extra

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina w mediach społecznościowych na zadane pytanie, czy w tym roku organizowany będzie miejski sylwester. Odpowiedział wprost - podobnie jak w poprzednim roku, w związku z koniecznością oszczędności w miejskim budżecie, zrezygnowaliśmy z organizowania miejskiej zabawy sylwestrowej.
Miejski sylwester miał dobrą opinię, więc mieszkańcy Szczecina, jak można się domyślić szczęśliwi nie są.
- Raczej smutno, szczególnie, że to była wielka atrakcja. - Były zespoły, fajerwerki, super. Bawiliśmy się z żoną i tańczyliśmy tak, że nogi nas potem bolały. - Kiedy te pieniądze były? Nigdy nie było. - To na jedne rzeczy środki są, a na inne nie ma… - komentują mieszkańcy Szczecina.
Jeśli liczyłeś na miejskiego sylwestra – nie załamuj się, szybko weź telefon do ręki i dzwoń do starych znajomych i nie przejmuj się, że nie rozmawiałeś z kimś pół roku. Jak będziesz szybki to się jeszcze gdzieś wkręcisz.
Radio Szczecin Extra

Mieszkańcy Szczecina się smucą z powodu braku miejskiego sylwestra, a mieszkańcy Chociwla się cieszą z powodu zakończonej ważnej inwestycji drogowej.
Ponad pięć milionów złotych kosztowała przebudowa ulic Wolności i Jana Pawła II w Chociwlu.
To historyczna inwestycja – podkreślił na otwarciu przebudowanych ulic Stanisław Szymczak, burmistrz Chociwla.
- Dla miasta, to niezwykle ważna drogowa inwestycja, historyczna inwestycja, największa od czasów wojny, istotna rzecz - mówił Szymczak
Prawie trzy miliony złotych na przebudowę ulic w Chociwlu, to wsparcie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – podkreślił z kolei Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.
- Bez względu na to, jaki będzie rząd, kto będzie w Polsce rządził, to ta droga będzie i będzie służyła bezpieczeństwu mieszkańców, a także będzie powrotem do godności. – mówił Bogucki.
Kolejne rządowe wsparcie dla Chociwla przeznaczone zostało na kompleksową przebudowę stadionu miejskiego. Ta inwestycja ma być gotowa w 2024 roku.
Środa 25.10.2023

Nowy most kolejowy nad Regalicą przeszedł próbne obciążenia. W trakcie testów na moście stanęły cztery lokomotywy o łącznej masie 480 ton. Później lokomotywa o masie 120 ton przejechała przez most, a jej prędkość przejazdu była zwiększana od 10 do 100 km na godzinę. Wszystko przebiegło sprawnie i bez problemów, dlatego już w przyszłym miesiącu zostanie złożony wniosek o pozwolenie na użytkowanie. Na moście trwają jeszcze ostatnie prace związane z układaniem nawierzchni torowej i budową sieci trakcyjnej.
Zbliżamy się do końca inwestycji – wskazał Sławomir Krekora, dyrektor kontraktu.
- Nowy most łączy brzegi Regalicy. To ponad 2800 ton stali, złożony z ponad 10 tysięcy elementów. Stary most został rozebrany, nie stanowi już przeszkody w żegludze. Wybudowano dwa nowe tory dla prędkości ponad 100 kilometrów na godzinę - tłumaczy Krekora.
Nowy most nie będzie w przeciwieństwie do starego ograniczał możliwości rozwoju żeglugi śródlądowej, gdyż będzie wyższy od poprzedniej przeprawy, a także usprawni komunikację kolejową na tym odcinku, bowiem teraz most tworzą dwie konstrukcje, oddzielne dla każdego z torów, a wcześniej był tylko jeden niezelektryfikowany tor.
Radio Szczecin Extra

Możemy być dumni!
Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police zdobyły Superpuchar Polski imienia Andrzeja Niemczyka. Policzanki w meczu o pierwsze trofeum w tym sezonie pokonały w Łodzi tamtejszy ŁKS 3:1.
Kolejny krok, który pomoże nam grać jeszcze lepiej – mówiła po zdobyciu Superpucharu Polski Marlena Kowalewska.
- Cieszymy się niesamowicie i myślę, że to jest kolejny krok, jeśli chodzi o zespół, atmosferę. Jestem tu szósty sezon i tak naprawdę wygrałam tylko raz Superpuchar i dlatego ogromnie się cieszę. Myślę, że mając taki zespół, możemy wygrać wszystko, co się da - przyznała Kowalewska.
To czwarty w historii polickiego klubu Superpuchar Polski.
Radio Szczecin Extra

W hali Netto Arena w Szczecinie odbyła się 20. edycja największych zachodniopomorskich targów pracy zorganizowanych przez Polską Fundację Społeczeństwa Przedsiębiorczego. Na odwiedzających czekało ponad tysiąc ofert pracy przygotowanych przez 100 pracodawców.
Andrzej Ulhurski rzecznik Targów Pracy podkreślił, że wśród odwiedzających dominują osoby już pracujące, ale nadal poszukujące nowych wyzwań, lepszych zarobków. Natomiast pracodawców reprezentują szefowie działów, którzy rekrutują bezpośrednio do swoich zespołów. A to oznacza, że targi pracy są znakomitym miejscem zarówno dla pracodawców jak i osób poszukujących zatrudnienia.
- Poszukiwani są zarówno wysoko wykwalifikowani pracownicy, jak i pracownicy produkcyjni, osoby z wieloletnim doświadczeniem i zaczynające dopiero na rynku pracy - wskazywał Ulhurski.
Natomiast Bożena Wit z Urzędu Pracy w Pasewalku podkreśliła, że dużym zainteresowaniem cieszą się stoiska z ofertami pracy w Niemczech, ale tutaj podstawowy wymóg to znajomość języka niemieckiego lub angielskiego.
- W większości ofert jest wymagany język niemiecki, ponieważ pogranicze to są firmy, gdzie w zespole należy porozumiewać się językiem niemieckim - mówiła Wit.
Targi pracy rozpoczęły się o godzinie 10.00 i trwały do godziny 16.00.
Czwartek 26.10.2023

W Światowym Dniu Donacji i Transplantacji otrzymaliśmy kolejny powód do dumy! Transplantolodzy z Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie ogłosili, że od początku roku przeszczepili łącznie 108 narządów. Wynik przekraczający sto transplantacji rocznie ostatnim razem osiągnięto przed pandemią.
Zespół transplantacyjny w końcu mógł wrócić do normalnego trybu pracy – podkreślił dr Samir Zeair, lekarz kierujący oddziałem chirurgii ogólnej i transplantacyjnej Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie.
- Jesteśmy praktycznie drugim ośrodkiem w Polsce przeszczepiającym wątroby, nie tylko w liczbie. W ostatnich publikacjach z "Poltransplantu" wykazano, że jesteśmy na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o jakość i przeżywalność pacjentów - mówił Zeair.
– Przeszczep to drugie, nowe życie dla pacjenta. Szpital Wojewódzki w Szczecinie od lat należy do wiodących w regionie i kraju ośrodków medycznych dokonujących przeszczepów nerek, płuc i wątrób. Parę miesięcy temu świętowaliśmy przeczep tysięcznej wątroby – podkreślił z kolei Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.
Światowy Dzień Donacji i Transplantacji przypada na 26 października. Po raz pierwszy obchodzony był w 2005 roku w Genewie. Jego celem jest promocja transplantologii i podnoszenie świadomości w zakresie dawstwa narządów, szpiku oraz krwi.
Radio Szczecin Extra

Przenosimy się do Świnoujścia, ponieważ Rada Miasta podjęła uchwałę, w wyniku której podatek od nieruchomości w Świnoujściu w 2024 roku wzrośnie o 15 proc. Za podjęciem uchwały zagłosowało siedmioro radnych, od głosu wstrzymało się również siedmioro radnych, nikt nie zagłosował przeciwko.
Szukanie dodatkowych środków, które zasilą budżet miasta jest bardzo wskazane – tłumaczył Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.
- Zaproponowaliśmy podniesienie podatków w kwocie maksymalnie możliwej, myślę, że ten wzrost opłat nie jest na tyle znaczący, żeby mieszkańcy odczuli go w taki sposób żeby mieli problemy – mówił Żmurkiewicz.
Przeciętny mieszkaniec zapłaci od kilku, do kilkudziesięciu złotych więcej w skali roku.
- No nie będzie mnie to obciążało osobiście. - Jeżeli pójdzie na opiekę społeczną to jak najbardziej. - Te podwyżki są troszeczkę za wysokie – komentowali mieszkańcy.
Po wprowadzeniu nowych stawek wpływ do budżetu miasta wzrośnie o niemal 5,5 miliona zł.
Radio Szczecin Extra

Natomiast w Szczecinie magistrat poinformował z dumą, że od 6 listopada autobusy popularnej linii B łączącej lewobrzeże z prawobrzeżem będą jeździły częściej. W dni powszednie poza okresem wakacji letnich kursy w godzinach szczytu wykonywane będą co 7–8 minut, a nie jak dotychczas co 10-11 minut.
Zagęszczenie siatki połączeń to pierwsze efekty nowych naborów w komunikacji miejskiej w Szczecinie. Na kolejne zwiększenie liczby połączeń wpłyną także nowi motorniczowie, którzy obecnie uczestniczą w kursie i wejdą do służby na początku stycznia 2024 r.
Ale jeśli marzycie o pracy na stanowisku motorniczego to oczywiście nic straconego. Tramwaje Szczecińskie prowadzą obecnie nabór na kolejny bezpłatny kurs motorniczego, który ma się rozpocząć 4 grudnia br. Szczegóły znajdziecie na stronie ts.szczecin.pl
Piątek 27.10.2023

To już pewne Politechnika Morska w Szczecinie wzbogaci się o symulatory mostka nawigacyjnego i innych urządzeń, które będą montowane na nowych promach Polskiej Żeglugi Morskiej.
Symulatory pozwolą podnieść jakość szkolenia i przygotować przyszłe kadry na sytuacje awaryjne – tłumaczył w trakcie podpisania umowy z Polską Żeglugą Morską Wojciech Ślączka, rektor Politechniki Morskiej.
- Tutaj można zasymulować błędy, awarie, możemy studentów czy potem pracowników morskich uczyć zachowania w stanach krytycznych. Na statku się tego nie da zrobić, bo można to zrobić tylko raz. Na symulatorze można to wielokrotnie powtarzać. W związku z tym ta nauka symulacyjna, praktyczna, jest konieczna. Także z punktu widzenia bezpieczeństwa eksploatacji tego majątku, jakim są duże promy, czyli minimalizuje popełnianie błędów - mówił Ślączka.
Polska Żegluga Morska sfinansuje te symulatory w ramach współpracy z uczelnią, która jest odpowiedzią rynku na potrzeby kadrowe – podkreślił z kolei Grzegorz Wardzyński, dyrektor techniczny PŻM.
- Mostek jest odwzorowany 1 do 1, czyli wszystkie urządzenia radiowo-nawigacyjne, które będą na przyszłym promie, będą odzwierciedlone w symulatorze. Do tego będzie odzwierciedlona w całości siłownia, taka jak na promie i stacja bunkrowania LNG - mówił Wardzyński.
Symulatory zostaną zamontowane w nowym budynku, który powstanie za głównym gmachem Politechniki Morskiej przy Wałach Chrobrego.
Radio Szczecin Extra

Cztery polskie miasta: Kołobrzeg, Lublin, Katowice i Bielsko-Biała powalczą w finale o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku.
Wyniki pierwszego etapu konkursu ogłoszono na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie przez cały tydzień trwały przesłuchania 12 polskich miast walczących o ten prestiżowy tytuł.
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński gratulował wszystkim uczestnikom konkursu.
- Trzeba pamiętać, że nawet jeśli nie wygraliście konkursu, w sensie, że nie przeszliście do drugiego etapu, to zrobiliście bardzo dużo dla swoich miast i to będzie procentowało i mam nadzieję, że będziecie usatysfakcjonowani poprzez realizację tych wszystkich projektów, które zapowiadaliście. Bardzo dziękuję za uczestnictwo i dziękuję także naszym gościom z Europy, którzy prowadzili cały ten konkurs - powiedział minister Gliński.
Miasto, które otrzymuje tytuł Europejskiej Stolicy Kultury nie tylko promuje swoją ofertę kulturalną i organizuje różnorodne wydarzenia, ale dostaje szansę na dodatkowy rozwój infrastruktury kulturalnej, turystycznej i społecznej, dlatego trzymamy kciuki za Kołobrzeg, który jak widać już nawet na tym etapie godnie reprezentuje nasz region.
Radio szczecin Extra

W Stargardzkim Centrum Kultury odbyła się gala z okazji 60-lecia Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie. Na scenie spotkali się nauczyciele, uczniowie, absolwenci oraz liczni goście.
Stargardzki starosta Iwona Wiśniewska przekazała z okazji jubileuszu 120 000 tysięcy złotych z budżetu powiatu, na nową specjalistyczną pracownię, a Rafał Zając, prezydent Stargardu podziękował za profesjonalne przygotowanie absolwentów.
Z kolei Bartłomiej Majkowski, nauczyciel przedmiotów zawodowych zwrócił uwagę na fakt, że absolwenci szkoły nie muszą martwić się ani o pracę, ani o godne zarobki.
- Szkoła, w której uczę kształci w takich kierunkach, które z pewnością mają przyszłość; kierunki budowlane, energooszczędne, kolejowe, jest również architektura wnętrz. Co więcej, nasi absolwenci mają zagwarantowaną pracę tuż po ukończeniu szkoły – mówił Majkowski
Nasza szkoła cały czas się rozwija i nie boi się nowych wyzwań – dodała Małgorzata Rogalska, germanistka.
- Mamy praktyki zagraniczne. Technik aranżacji wnętrz to jest nowy kierunek od tego roku i tam był - jak się zdaje największy nabór, największe zainteresowanie – mówiła Rogalska.
Organem prowadzącym Zespół Szkół Budowlano-Technicznych przy ulicy Ceglanej 11 w Stargardzie jest Powiat Stargardzki.
Sobota 28.10.2023

W ramach akcji „Znicz” wolontariusze wraz ze Stowarzyszeniem Paczka dla Bohatera, uporządkowali aleję kombatantów na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.
Musimy czcić i podtrzymywać tradycje patriotyczne w narodzie. - To chęć pomocy i potrzeba. Chociaż taki urywek czasu możemy poświęcić, żeby faktycznie oddać trochę czci i honoru. To taka powinność, jak walczyli za Polskę i oddawali swoje życie, też trzeba zrobić coś dla nich – tłumaczyli wolontariusze.
Chcemy podtrzymać pamięć, o tych którzy byli dla nas jak rodzina – dodał organizator akcji Tomasz Sawicki, prezes Stowarzyszenia "Paczka Dla Bohatera".
- To najważniejsze upamiętnienie tych naszych ludzi, kombatantów, bohaterów, którzy byli z nami i odeszli. Chcemy zapalić znicze, uprzątnąć groby i przygotować do świąt, trochę je udekorować, pomodlić się za nich. Robimy coś dobrego dla nich – mówił Sawicki.
W sprzątaniu kwater kombatanckich wzięło udział ponad 30 osób.
Radio Szczecin Extra

Przed Szczecińską Netto Areną w obecności dowódców, rodzin i znajomych ponad dwustu ochotników Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej złożyło przysięgę.
- Dzisiejsza uroczystość wieńczy nasze intensywne szkolenie. Otwieramy w naszym życiu kolejny rozdział i szczerze wierzymy, że jego ukoronowaniem będzie wstąpienie do zawodowej służby wojskowej - mówiła ochotniczka z Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej.
- Żołnierze zasadniczej, dobrowolnej służby wojskowej. To symboliczne zobowiązanie stanowi nie tylko waszą osobistą deklarację oddania służbie, ale także wyraz waszego patriotyzmu i gotowości służenia ojczyźnie. Jako dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej jestem zaszczycony, że mam okazję przywitać was dzisiaj jako żołnierzy Wojska Polskiego – podkreślił pułkownik Dariusz Czekaj, dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej.
Dla rodzin żołnierzy przysięga wojskowa również była wielkim przeżyciem. Źródło: TVP3 Szczecin.
- Zadowolona jestem z niego, bardzo dumna jestem z wnuczka mojego. Oby tak dalej. — Syn nie poszedł do wojska, a córka poszła. Jestem zadowolony i szczęśliwy. – Bardzo się cieszę, że zdecydował się iść do tego wojska i gratuluje mu z całego serca.
Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa jest nowym rodzajem czynnej służby. Składa się z dwóch etapów szkolenia (podstawowego i specjalistycznego) i stanowi ona wstęp do ubiegania się o powołanie do innych form służby wojskowej, w tym do zawodowej.
Niedziela 29.10.2023

Zmieniliśmy czas z letniego na zimowy, a to według badań naukowych nie pozostaje bez znaczenia dla naszego zegara biologicznego.
Zmiana czasu może spowodować problemy ze snem, dlatego należy szczególnie teraz pomyśleć o higienie snu, a w ciągu dnia maksymalnie wykorzystywać światło słoneczne – apeluje profesor Adam Wichniak z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
- Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę czy to wydłużenie tego okresu nocnego nie spowoduje spadku aktywności, mniejszej ekspozycji na światło słoneczne. Jeżeli tak się stanie, to niestety dwa do czterech tygodni potem, nastąpi pogorszenie jakości snu, pogorszenie też samopoczucia psychicznego. Wiele osób na spadek natężenia światła reaguje pogorszeniem nastroju – mówi Wichniak.
Specjaliści podkreślają, że w ciągu ostatnich stu lat czas poświęcony na sen skrócił się średnio około półtorej godziny, niestety Polacy należą do najbardziej "bezsennych" narodów w Europie. A bezsenność stanowi trzecią najczęstszą przyczynę dolegliwości (po bólach głowy i dolegliwościach ze strony układu pokarmowego) z którymi do lekarzy zgłaszają się pacjenci.
Radio Szczecin Extra

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych funkcjonariusze policji radzą, aby nie zabierać ze sobą na nekropolie większych kwot pieniędzy, biżuterii, ani wartościowych dokumentów.
Złodzieje wykorzystują tłok – tłumaczy Podkomisarz Bartłomiej Osmólski.
Kieszonkowcy obserwują osoby pozostawiające koło nagrobków torebki i oddalające się na przykład, by nabrać wody. Ta chwila nieuwagi wystarczy, aby dokonać kradzieży – wskazuje Osmólski i dodaje także nie pozostawiaj wartościowych przedmiotów w pojazdach, szczególnie w miejscach widocznych, bo to może sprowokować złodziei do dokonania włamania.
Ponadto policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Kierowcy muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami – wyjaśnia komisarz Anna Kamola
- Będziemy sprawdzać czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Będziemy sprawdzać czy kierujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Będziemy zwracać uwagę na stan techniczny pojazdów i stan trzeźwości kierujących – ostrzega Kamola.
Policjanci będą czuwać nad naszym bezpieczeństwem, również wokół i na terenie samych cmentarzy.
 

Zobacz także

2023-11-13, godz. 23:26 Extra Przegląd Tygodnia 13.11.2023 To był kolejny świąteczny tydzień, choć tym razem święto przypadło w sobotę. » więcej 2023-11-06, godz. 23:36 Extra Przegląd Tygodnia 6.11.2023 To był tydzień z przerwą świąteczną w środku, ale działo się w Szczecinie i w regionie nie tylko świątecznie i refleksyjnie. » więcej 2023-10-23, godz. 23:27 Extra Przegląd Tygodnia 23.10.2023 Wyniki wyborów zdominowały miniony tydzień, ale zapewniam, że ciekawych i ważnych wydarzeń było dużo więcej. » więcej 2023-10-16, godz. 23:20 Extra Przegląd Tygodnia 16.10.2023 Wyjątkowo złamaliśmy schemat audycji i skupiliśmy się tylko na niedzielnych wyborach. » więcej 2023-06-26, godz. 23:55 Extra Przegląd Tygodnia 26.06.2023 Prezydent Szczecina oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego z absolutorium, ale zapewniam to nie jedyne ważne wydarzenia ubiegłego tygodnia, które… » więcej 2023-06-19, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 19.06.2023 Miniony tydzień przyniósł nam wydarzenia zarówno pozytywne jak i negatywne, ale na szczęście tych pozytywnych było zdecydowanie więcej. » więcej 2023-06-05, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 5.06.2023 Ubiegły tydzień obfitował w istotne wydarzenia dla naszego regionu, a nasza redakcja jak zawsze przypomina te najciekawsze, aby nic ważnego Wam nie umknę… » więcej 2023-05-29, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 29.05.2023 Pogoda w miniony weekend była dość słoneczna – napawająca optymizmem, jak mówili sami mieszkańcy. A czy wydarzenia minionego tygodnia były równie optymistyczne?… » więcej 2023-05-22, godz. 23:57 Extra Przegląd Tygodnia 22.05.2023 Szczecińskie juwenalia zakończyły się pełnym sukcesem – to chyba każdy wie, ale ważnych i ciekawych tematów, o których warto wiedzieć było dużo … » więcej 2023-04-24, godz. 23:34 Extra Przegląd Tygodnia 24.04.2023 Magnolie pięknie zakwitły w Szczecinie, ale zapewniamy to nie jedyna pozytywna informacja z ubiegłego tygodnia, jaką przypominamy w Extra Przeglądzie Tyg… » więcej
12345