30 lat | Polskie Radio Szczecin Spółka Akcyjna
Radio SzczecinRadio Szczecin » 30 lat | Polskie Radio Szczecin Spółka Akcyjna
Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
  • 1 grudnia 1993 roku rozpoczęła działalność firma: Polskie Radio Szczecin Spółka Akcyjna
  • 1 grudnia 2023 roku w studiu koncertowym S-1 imienia Jana Szyrockiego, odbyła się uroczystość wręczenia medali osobom zasłużonym dla rozwoju zachodniopomorskiej radiofonii

Wiktoria Warzyńska-Norko
Nie ma żadnej cyferki, prawa podatkowego i rachunkowego potrzebnych do funkcjonowania Radia Szczecin, które byłyby tajemnicą dla Wiktorii Warzyńskiej - Norko. Dzięki Jej niezwykłej czujności i precyzyjności Spółka przechodziła bez szwanku przez największe burze. Pomimo małego zespołu współpracowników zawsze nasze pieniądze na czas trafiały na konta.


Małgorzata Frymus
Zajmuje się promocją kultury z największą pieczołowitością. Interesują Ją zarówno wydarzenia z najwyższej półki jak i te nieco mniej widowiskowe. Wielokrotnie relacjonowała dla Radia Szczecin wydarzenia z różnych festiwali. Rozmawiała z Czesławem Miłoszem, Andrzejem Wajdą i Romanem Polańskim. Dzięki Radiu Szczecin, prowadząc „Posydeńki”, nauczyła się ukraińskiego. Poza opowiadaniem dźwiękiem na naszej antenie, od kilku lat robi też filmy. Ale to już inna bajka…


Ryszard Brodziński
W Spółce Polskie Radio Szczecin jest od początku. Współtworzył redakcje informacji, publicystyki i kultury. Przez lata budził szczecinian w „Studiu Bałtyk”, a w niedzielny poranek zapraszał do refleksji w audycji redakcji katolickiej. Miał także dość długi epizod dyplomatyczny rozpytując gości „Kawiarenki politycznej”. Dziś Jego aksamitny głos towarzyszy „skowronkom” w wejściu w nowy dzień.


Anna Kolmer
Każda forma radiowa jest jej doskonale znana. Przeszła niemal wszystkie dziennikarskie stanowiska od reportera – dziennikowca, wydawcy wiadomości, prowadzącego audycje po publicystę i reportażystę. Kiedy trzeba radiowo zająć się trudnym, kontrowersyjnym i interwencyjnym tematem, tam Anna Kolmer jest na pierwszej linii. Jej reportaże wielokrotnie nagradzane - to przysłowiowe kije w mrowiskach. Jej praca społeczna, promująca rzetelne dziennikarstwo, to już śliweczka na torcie.


Andrzej Banasiak
Położył podwaliny funkcjonowania reklamy w Radiu Szczecin, a harmonia działania naszej firmy to zasługa jego cichej, codziennej, mrówczej pracy. Najbardziej niewdzięczne działania koordynacyjne Andrzej wykonuje z niezwykłą sumiennością i lekkością. Jego zamiłowanie do książek i erudycja pozwala nam wszystkim na chwile wytchnienia w radiowym zabieganiu.


Krzysztof Ślusarz
przez wszystkie lata Spółki mistrzowsko wykorzystuje procesory emisyjne do moderowania dźwięku emisyjnego czyli krótko mówiąc dzięki niemu nasz dźwięk idący w eter jest świetny. Nie ma nagrania, przegrania i digitalizacji, którego Krzysiu nie byłby w stanie zrealizować.


Aleksandra Mazur-Woroniecka
Jej realizacje dźwiękowe charakteryzują się wnikliwością, precyzją i naturalnością. Spod Jej "hebli" wyszło wiele nagrodzonych słuchowisk i reportaży. Przez wiele lat jako przewodnicząca związku zawodowego „NSZZ Solidarność” stawała po stronie pracowników. Choć nie jest to związane z pracą w radiu, to Ola pokazuje nam codziennie co to znaczy prawdziwe człowieczeństwo. Wybudowała i prowadzi Hospicjum Królowej Apostołów w Policach poświęcając się temu całkowicie.


Zdzisław Tararako
Choć nie ma Go z nami od ponad roku, wciąż mamy wrażenie, że Zdzichu zaraz wysiądzie ze służbowego samochodu, opatulony szaliczkiem, z torbami na ramieniu i kubkiem kawy w ręku. Zacznie nam opowiadać o spotkaniach z pracującymi rolnikami, gotującymi gospodyniami wiejskimi i zespołami folklorystycznymi szykującymi nowy repertuar. Jego zasług dla promowania i opisywania wiejskiego życia nie sposób przecenić i opowiedzieć. Nie oddają tego nawet liczne nagrody i wyróżnienia. To dzięki Niemu zachodniopomorscy rolnicy rozpoczynają każdy nowy tydzień od audycji „Na szczecińskiej ziemi”.


Marek Rudnicki
Obecnie freelancer i pisarz, dawniej dziennikarz m.in. tygodnika „Morze i Ziemia” oraz Głosu Szczecińskiego; współpracujący też z różnymi periodykami, w tym „Przedsiębiorcą Zachodniopomorskim”, „Solidarnością 80”, „Młodą Polską”. Za swoją pracę otrzymał nagrody dziennikarskie. Jego najnowsza powieść – „Szpony diabła” ukazała się w 2019 roku i jest prequelem „Remedium 111”. Całość tej serii pomyślana jest jako trylogia. Oprócz tego jest autorem również "Bękartów bogów" i "Kołowrotu dziejów”. Od lat zasiada w Radzie Programowej Radia Szczecin, w najnowszej kadencji jest jej przewodniczącym.


Mieczysław Podsiadło

Z Polskim Radiem Szczecin związany jest głównie przez swoje zamiłowania do muzyki. Przed laty jako prezes Stowarzyszenie Chóru Akademickiego Politechniki Szczecińskiej dziś ZUT-u przy każdej możliwej okazji uświetniał jubileusze Radia, wystarczy wspomnieć prawykonanie i nagranie płyty z udziałem CHAPS-u „Symfonii czterech snów Janusza Stalmierskiego z okazji jubileuszu 50-lecia Radia Szczecin. Inicjował też nadanie imienia studiu koncertowemu S-1, obecnie imienia Jana Szyrockiego założyciela Chapsu i ojca chóralistyki szczecińskiej. Ostatnio włożył wiele sił i energii w Kolokwia Ottoniańskie, w ramach których mogliśmy wziąć udział w ponad 20 debatach na tematy historyczne, stosunków polsko-niemieckich, sytuacji militarnej i politycznej w Polsce i w Europie.