Debata samorządowa 2024
Radio SzczecinRadio Szczecin » Debata samorządowa 2024

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Chojna to kolejna gmina, w której w najbliższą niedzielę odbędzie się druga tura wyborów. W piątek rano kandydaci na fotel burmistrza - Barbara Rawecka i Jan Będzak - starli się ze sobą na antenie Radia Szczecin.
Dyskusja w "Rozmowach pod krawatem" była gorąca, bo na pytanie o strażaków z OSP Barbara Rawecka wręcz się odpaliła.

- Jak przyszłam do gminy Chojna, to strażacy mieli takie warunki, że jeździli na akcje i dzielili się butami i mundurami. Niekiedy o zgrozo trzech korzystało z jednej pary butów. Obecnie każdy strażak u mnie ma swoje mundur i obuwie - mówiła Rawecka.

Walcząca o reelekcję burmistrz wymieniała zakupione wozy strażackie, drona do poszukiwań, czy wyremontowane remizy, a próbujący przejąć fotel burmistrza Chojny Jan Będzak odpowiadał:

- Nie jest to prawda, co pani burmistrz mówi. Strażacy nigdy nie chodzili w tych samych butach. Staraliśmy się doposażyć jednostki. Każdy miał swój mundur, były też kupowane samochody, pisaliśmy projekty polsko-niemieckie. Pani burmistrz wykorzystała koniunkturę, gdzie było dużo pieniędzy zewnętrznych. Za czasów jak ja pracowałem jeszcze w gminie, niestety tak dużych środków nie było - mówił Będzak.

Kandydatów na burmistrza Chojny pytaliśmy także o ceny wody, planowane inwestycje drogowe, czy o pomysł na zagospodarowanie placu przed ratuszem. Cała rozmowa do wysłuchania na naszej stronie internetowej.
Dyskusja w "Rozmowach pod krawatem" była gorąca, bo na pytanie o strażaków z OSP Barbara Rawecka wręcz się odpaliła.
Walcząca o reelekcję burmistrz wymieniała zakupione wozy strażackie, drona do poszukiwań, czy wyremontowane remizy, a próbujący przejąć fotel burmistrza Chojny Jan Będzak odpowiadał:

Zobacz także

2024-03-28, godz. 09:15 Debata w Radiu Szczecin: wybory do szczecińskiej Rady Miasta [WIDEO] 7 kwietnia w wyborach wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. Dziś druga debata samorządowa w Radiu Szczecin. » więcej 2024-03-27, godz. 08:51 Pomysły na kulturę w Świnoujściu, czyli debata w Radiu Szczecin Spektakle teatralne, kino studyjne albo... imprezy techno - takie pomysły mają kandydaci na prezydenta Świnoujścia na wzbogacenie oferty kulturalnej kurortu dla jego mieszkańców. » więcej 2024-03-27, godz. 07:46 Opieka psychologiczna dla dzieci. Co na to kandydaci na prezydenta Świnoujścia? W budżecie Świnoujścia muszą się znaleźć pieniądze na opiekę psychologiczną dla dzieci z deficytami, które wymagają wsparcia - zgodzili się kandydaci na prezydenta kurortu podczas debaty w Radiu Szczecin. » więcej 2024-03-26, godz. 22:05 Kandydaci na prezydenta Świnoujścia mają pomysły na problem niepłaconych mandatów [WIDEO, ZDJĘCIA] Przywrócenie transgranicznej linii autobusowej, czytelne oznaczenia strefy płatnego parkowania czy też budowa parkingów - to pomysły kandydatów na prezydenta Świnoujścia na rozwiązanie narastającego problemu niepłacenia mandatów… » więcej 2024-03-26, godz. 21:07 Pomysły i opinie kandydatów na fotel prezydenta Świnoujścia [ZDJĘCIA] Nowy układ komunikacyjny czy też bezpłatna komunikacja autobusowa dla mieszkańców Świnoujścia - to pomysły kandydatów na prezydenta nadmorskiego kurortu na poprawę ruchu pojazdów w mieście. Przedstawili je w trakcie dzisiejszej… » więcej 2024-03-26, godz. 10:08 Debata w Radiu Szczecin: wybory na prezydenta Świnoujścia [WIDEO] 7 kwietnia w wyborach wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. Dziś pierwsza debata samorządowa w Radiu Szczecin. » więcej 2024-03-25, godz. 15:17 Zapraszamy na debaty w Radiu Szczecin [WIDEO] Już za niespełna dwa tygodnie wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. Wybory samorządowe już w niedzielę 7 kwietnia. » więcej
12