Extra Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Extra Giermasz
GIERMASZ-Technologie na 30.08.13
... a my już podsumowujemy jego dokonania jako prezesa Microsoftu. Giermasz robi to jako pierwszy na świecie! No dobra, inni jeszcze czekają, bo zwolni fotel za 12 miesięcy. Ale nie tylko o tym rozmawiamy z Radkiem Lisem, naszym ekspertem do spraw technologii. Dowiecie się między innymi, jaki procesor znajdziecie w Xbox One, ile kosztuje pierwszy elastyczny telewizor OLED (oj, drogo) oraz kto wystrzelił co w kosmos i dlaczego. I zapowiadamy targi IFA w Berlinie.
GIERMASZ-Technologie na 16.08.13
Microsoft w zwarciu z Google. Koncerny poróżniła mała aplikacja, umożliwiająca oglądanie w smartfonach filmów z kanału Youtube. Serwis Steam będzie miał konkurencję. Nad uruchomieniem nowego portalu pracuje już człowiek, który Steam tworzył. Kto go wynajął? Na to pytanie odpowiada nasz ekspert od nowych technologii, Radosław Lis. W tym wydaniu programu dowiecie się też, jak i gdzie można było ustrzelić sobie smartfona z wiatrówki.
GIERMASZ-Technologie na 09.08.13
Jest takie miejsce, do którego, według przysłowia, nawet król chodzi piechotą. Ale w XXI wieku do toalety można też wziąć smartfona. I co wtedy? Posłuchajcie, co wymyślono, będziecie, powiedzmy, że zdziwieni. Poza tym nasz ekspert Radek Lis mówi o normalnym zastosowaniu tych urządzeń, pojawiają się oczywiście kolejne nowe. Tak jak superkomputery do grania: kto je robi i ile kosztuje taka przyjemność, między innymi o tym mówimy w naszym technologicznym kąciku.
GIERMASZ-Technologie z 02.08.13
Polska myśl techniczna leci w kosmos. Jesienią z kosmodromu na terenie Kazachstanu wystartują dwa polskie urządzenia satelitarne - między innymi o tym mówi nasz ekspert Radek Lis. Google zaprasza do testów swoich okularów, ale chętni muszą za to zapłacić. Co wolno, a czego nie wolno na konsoli PS4 - ujawnia Sony. Natomiast Microsoft nie ujawnia, dlaczego nie można będzie wyłączyć konsoli Xbox ONE. Na deser antałek i kulisy procesu, jaki załoga firmy Apple wytoczyła pracodawcy.

Zobacz także

2013-10-18, godz. 07:39 [18.10.2013] Dragon's Crown "Nie ważne co mówią, byleby mówili" - ciekawe, czy z takiego założenia wyszli Japończycy z Vanillaware, gdy projektowali postacie w Dragon's Crown. Emocje graczy wzbudziły zwłaszcza te żeńskie, taka dajmy na to czarodziejka:… » więcej 2013-10-11, godz. 18:06 [11.10.2013] Beyond: Two Souls Beyond: Two Souls trudno oceniać tylko w kategorii gry. To przede wszystkim filmowa przygoda, z udziałem dwóch gwiazd Hollywood - Ellen Page i Willema Dafoe. Oczywiście są też elementy, które z grami mają jak najbardziej wiele wspólnego… » więcej 2013-10-11, godz. 18:05 [11.10.2013] Beyond: Two Souls Beyond: Two Souls trudno oceniać tylko w kategorii gry. To przede wszystkim filmowa przygoda, z udziałem dwóch gwiazd Hollywood - Ellen Page i Willema Dafoe. Oczywiście są też elementy, które z grami mają jak najbardziej wiele wspólnego… » więcej 2013-10-11, godz. 17:55 [11.10.2013] Emocje, emocje i sporo krwi do tego Przez ten tydzień byliśmy bardzo zajęci: w tym Giermaszu recenzje aż trzech premier. Po pierwsze: Beyond: Two Souls, milionowy budżet, gwiazdy filmu i w efekcie - naszym zdaniem - fajna produkcja. Po drugie: Shadow Warrior. Remake klasycznego… » więcej 2013-10-11, godz. 17:20 [11.10.2013] rain Oprócz tak zwanych gier głównego nurtu - tych wszystkich Call of Duty, GTA, Assasinów i wielu innych wysoko budżetowych produkcji - na rynku jest miejsce na tytuły skromniejsze, ale dla wielu kultowe i prawdziwie emocjonalne. W Giermaszu… » więcej 2013-10-11, godz. 17:20 [11.10.2013] rain Oprócz tak zwanych gier głównego nurtu - tych wszystkich Call of Duty, GTA, Assasinów i wielu innych wysoko budżetowych produkcji - na rynku jest miejsce na tytuły skromniejsze, ale dla wielu kultowe i prawdziwie emocjonalne. W Giermaszu… » więcej 2013-10-11, godz. 16:57 [11.10.2013] Shadow Warrior Dawno, dawno temu... i bynajmniej nie w odległej galaktyce, a jak najbardziej na Ziemi w 1997 roku na komputerach PC zadebiutowała gra Shadow Warrior. Śmigała na tym samym silniku graficznym co słynny Duke Nukem i zdobyła sobie uznanie… » więcej 2013-10-11, godz. 16:56 [11.10.2013] Shadow Warrior Dawno, dawno temu... i bynajmniej nie w odległej galaktyce, a jak najbardziej na Ziemi w 1997 roku na komputerach PC zadebiutowała gra Shadow Warrior. Śmigała na tym samym silniku graficznym co słynny Duke Nukem i zdobyła sobie uznanie… » więcej 2013-10-11, godz. 15:21 [11.10.2013] "Falowanie i zginanie" Nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis wspominał niedawno o elastycznych smartfonach - i wygląda na to, że jesteśmy coraz bliżej wprowadzenia ich do sprzedaży. Kto pokazał baterię, którą można wyginać? Między innymi o tym… » więcej 2013-10-11, godz. 10:32 [11.10.2013] Przegląd tygodnia Siedem rekordów Guinnessa: oczywiście dla GTA V. To, że sandbox firmy Rockstar sprzedaje się jak ciepłe bułeczki wiadomo od momentu premiery. Nas jednak zaciekawił wpis do Księgi za, tu cytat "najczęściej oglądany zwiastun wśród… » więcej
592593594595596597598