Extra Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Extra Giermasz
Dig Dug
Dig Dug
Lata 80. to rozkwit automatów arcade, czasy w których ludzie dopiero poznawali gry, więc kolejne produkcje szybko zyskiwały na popularności. Jedną z takich produkcji był Dig Dug, wydany w 1982 roku przez Namco.

Bohaterem jest postać kopiąca podziemne tunele i likwidująca napotykanych tam przeciwników. Eliminować ich można poprzez zrzucanie na nich kamieni lub nadmuchiwanie ich specjalną pompką do momentu, aż eksplodują. Prostota sterowania i jasne zasady spowodowały, że gra szybko zyskiwała na popularności.

Ciekawostką jest błąd, który występuje na 256 poziomie, nazywanym "ekranem śmierci". Występuje on tylko w wersji automatowej, a polega na tym, że na początku etapu jeden z przeciwników znajduje się bezpośrednio na graczu. Oznacza to natychmiastową śmierć i kontynuację zabawy.

Według strony internetowej Killer List of Video Games, zajmującej się automatami arcade, Dig Dug jest oceniany jako szósta najpopularniejsza gra wideo na monety. Co ciekawe, część wersji przeniesionych na komputery zebrały skrajnie odmienne opinie. Czytelnicy jednego z amerykańskich magazynów zaliczyli tę grę do Top 10 najgorszych gier na Apple i Atari. Mimo to Dig Dug doczekał się premiery na większości 8-bitowych komputerów.


Zobacz także

2019-11-09, godz. 06:00 Untitled Goose Game [Switch] Ludzie z natury lubią robić żarty, ale czy słyszeliście kiedyś, by "heheszkowały" sobie zwierzęta? A właśnie o tym jest gra Untitled Goose Game. A dokładniej o trochę wrednej i upierdliwej gęsi. Tak, właśnie na taki pomysł… » więcej 2019-11-09, godz. 06:00 Red Dead Redemption 2 [recenzja wersji PC] Dzięki uprzejmości polskiego wydawcy mogliśmy zapoznać się z właśnie wydaną wersją tego znakomitego westernu. A że do testowania wziął się nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis, to dostajecie informacje z pewnego źródła… » więcej 2019-11-09, godz. 06:00 [09.11.2019] Blitz Twister Cup 2019 Najlepsze zespoły mobilnej wersji World of Tanks w sobotę 9 listopada walczyć będą o palmę pierwszeństwa w kolejnym, transmitowanym w sieci turnieju z pulą nagród 100 000 tysięcy dolarów. O szczegółach rozmawialiśmy w audycji… » więcej 2019-11-09, godz. 06:00 WWE 2K20 [PS4] Są tytuły, na które czekacie każdego roku, ponieważ wychodzą ich kolejne odsłony. Tak jest głównie w przypadku serii sportowych - do tych trzeba zaliczyć amerykański wrestling. Tak więc, jak każdej jesieni zaczynając od 2007… » więcej 2019-11-09, godz. 06:00 WWE 2K20 [PS4] Są tytuły, na które czekacie każdego roku, ponieważ wychodzą ich kolejne odsłony. Tak jest głównie w przypadku serii sportowych - do tych trzeba zaliczyć amerykański wrestling. Tak więc, jak każdej jesieni zaczynając od 2007… » więcej 2019-11-09, godz. 06:00 [09.11.2019] Giermasz #371 - Zmyłka Wygląda jak animowany film, formalnie jest "RPG akcji", ale jak przekonuje Andrzej Kutys, nie dajcie się zwieść, bo Indivisible - tak jak produkcją jest bardzo udaną - tak zdecydowanie jest to gra akcji. I o ile trafi do właściwego… » więcej 2019-11-08, godz. 14:02 [09.11.2019] Kosmiczne misie W tym wydaniu kącika Gramy po polsku znajdziecie głównie informacje na temat kolejnych zapowiedzi produkcji, które zadebiutują na wszelkich możliwych platformach. Michał Król tradycyjnie sprawdził, jakie tytuły są właśnie w trakcie… » więcej 2019-11-08, godz. 12:45 [09.11.2019] Nic nowego Nowe smartfony i "sprytne" zegarki, nowe procesory, nowe telewizory - czyli nic nowego w sumie. Taki żarcik, oczywiście technologiczni giganci niezmiennie starają się nas przekonać do swoich wynalazków - a nasz ekspert Radek Lis w szczegółach… » więcej 2019-11-08, godz. 11:57 ARCHIWUM 2019, październik » więcej 2019-11-02, godz. 06:00 Call of Duty: Modern Warfare [PS4] Call of Duty Modern Warfare sprawiło, że nie jeden raz przecierałem oczy z niedowierzania. Dlaczego? Otóż jest to gra, która szokuje. Scenami, sytuacjami w których twórcy stawiają naszych bohaterów i samą rozgrywką. Ciężko jest… » więcej
282283284285286287288