Extra Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Extra Giermasz
GIERMASZ-Technologie na 25.12.21
W świątecznych nastrojach usiedliśmy w studiu z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem. Tematy bardzo różne: od geopolitycznej gry wokół technologii jądrowej i wybranej lokalizacji dla elektrowni w Polsce. Poprzez nowość na rynku smartfonów, jedna z topowych korporacji właśnie wypuszcza swojego "flagowca". Aż po "dysk SSD dla audiofilów"... ale, że jak? Czy to nie powinno się w pełni analogowo z czarnych płyt winylowych słuchać?
GIERMASZ-Technologie na 18.12.21
W teorii - świetne narzędzie do, przykładowo, monitorowania aktywności naszych dzieci, przypięte do kluczy pozwoli na spokój ducha, że się nie zgubią... ale są i też, nomen omen, zgubne skutki stosowania lokalizatorów. O szczegółach posłuchacie w rozmowie z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem. Poza tym, odnotowujemy zapowiedzi jednego z koncernów przygotowującego wydajniejsze baterie. I, nie mamy dobrych informacji na temat dostępności urządzeń elektronicznych - części dalej brak.
GIERMASZ-Technologie na 11.12.21
Na początek smutna informacja o śmierci twórcy jednej z najważniejszych konsol do gier w historii. Przypominamy sobie jeszcze lata 80-te, które - choć nie w komunistycznej wtedy Polsce - podważyły podwaliny pod obecny rynek gier komputerowych na świecie. Poza tym nasze ekspert technologiczny Radek Lis sprawdził informację o nowym, super szybkim procesorze do smartfonów. Rozmawiamy także między innymi o nowej wersji najprostszego możliwego edytora tekstu.
GIERMASZ-Technologie na 04.12.21
Mecz piłki nożnej bez przerw na analizy wideo, płynna rozgrywka - a jednocześnie bez błędów i niezauważonych spalonych? Nasz technologiczny ekspert Radek Lis informuje o nowej propozycji dla bogatych futbolu. Zobaczymy, jak to się sprawdzi w praktyce mistrzostw świata. Poza tym, dyskutujemy o nowej aplikacji do jazdy autostradą. Mamy też propozycję dla tych, którzy chcą się poczuć jak szpieg - z super pen-drivem, który możemy zniszczyć, aby nie przeszedł w niepowołane ręce.

Zobacz także

2022-04-02, godz. 06:00 Ghostwire Tokyo [PC] Ghostwire Tokyo to kolorowa, barwna a jednocześnie przykra i przytłaczająca historia w interesującym mieście, jakim jest stolica Japonii. Rozpoczynam od fabuły, bo to ona jest głównym motorem napędowym wyżej wspomnianej produkcji… » więcej 2022-04-02, godz. 06:00 Kirby and the Forgotten Land [Switch] Mała Różowa Kulka (z nieposkromionym apetytem) żyła sobie gdzieś miło i sympatycznie na swojej słodkiej planecie-gwiazdce. Ale, pewnie się domyślacie Drogie Dzieci, nad krainę nadciagnął mrok. Przyjaciele Kirby'ego zostają… » więcej 2022-04-02, godz. 06:00 Ghostwire Tokyo [PC] Ghostwire Tokyo to kolorowa, barwna a jednocześnie przykra i przytłaczająca historia w interesującym mieście, jakim jest stolica Japonii. Rozpoczynam od fabuły, bo to ona jest głównym motorem napędowym wyżej wspomnianej produkcji… » więcej 2022-04-02, godz. 06:00 Shredders [Xbox Series X] W życiu grałem w większość gier snowboardowych, które pojawiały się na kolejne platformy. Wiele z nich szukało złotego środka, połączenia realizmu z grą zręcznościową, co w mojej ocenie jest błędem. Podobnie postąpili twórcy… » więcej 2022-04-02, godz. 06:00 Shredders [Xbox Series X] W życiu grałem w większość gier snowboardowych, które pojawiały się na kolejne platformy. Wiele z nich szukało złotego środka, połączenia realizmu z grą zręcznościową, co w mojej ocenie jest błędem. Podobnie postąpili twórcy… » więcej 2022-04-02, godz. 06:00 Kirby and the Forgotten Land [Switch] Mała Różowa Kulka (z nieposkromionym apetytem) żyła sobie gdzieś miło i sympatycznie na swojej słodkiej planecie-gwiazdce. Ale, pewnie się domyślacie Drogie Dzieci, nad krainę nadciagnął mrok. Przyjaciele Kirby'ego zostają… » więcej 2022-04-02, godz. 06:00 [02.04.2022] Giermasz #492 Bardzo dobrze, dobrze i przyzwoicie Pierwsza z produkcji recenzowanych w tym Giermaszu przenosi nas do naprawdę klimatycznie ukazanego Tokio. Nasz redakcyjny kolega Bartek Czetowicz przyznaje jednak, że tak jak dobrze bawił się w Ghostwire Tokyo , tak oczekiwał od tej produkcji… » więcej 2022-04-02, godz. 06:00 Kirby and the Forgotten Land [Switch] Mała Różowa Kulka (z nieposkromionym apetytem) żyła sobie gdzieś miło i sympatycznie na swojej słodkiej planecie-gwiazdce. Ale, pewnie się domyślacie Drogie Dzieci, nad krainę nadciagnął mrok. Przyjaciele Kirby'ego zostają… » więcej 2022-04-02, godz. 06:00 GIERMASZ 2022, kwiecień » więcej 2022-04-02, godz. 06:00 [02.04.2022] Królewska opcja Największy producent kart graficznych ogłosił "króla wydajności". Cena oczywiście też jest królewska - a razem z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem zastanawiamy się czy w ogóle trafi w ręce graczy. Wszak kopacze kryptowalut… » więcej
132133134135136137138