Extra Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Extra Giermasz
GIERMASZ-Program z 25.12.21
W tym jakże sympatycznym czasie (gierki to fajne prezenty, prawda?) zapraszamy do słuchania Giermaszu w którym znajdziecie trzy recenzje. Andrzej Kutys jest zachwycony spolszczonym Disco Elysium: The Final Cut, choć pewne problemy techniczne wersja konsolowa ma. Z kolei Bartek Czetowicz przyzwoicie bawił się w grze o przetrwanie, sygnowaną przez studio świetnie znane ze strategii. Tym razem zapraszają do Surviving The Aftermath. Michał Król już wcześniej świetnie oceniał zręcznościową "ścigałkę", teraz przetestował pakiet DLC do Hot Wheels Unleashed - i oprócz kilku zadań z przesadnie wyśrubowanym poziomem trudności, jak najbardziej poleca. W tym Giermaszu zapraszamy także do kącika technologicznego, o szczegółach opowiada Radek Lis. A motywem przewodnim tej audycji jest dyskusja o nowościach roku 2022. Zarówno tych od światowych studiów, jak i - oczywiście w kąciku Gramy po polsku - produkcji powstających w rodzimych zespołach. A za tydzień zaprosimy na podsumowanie roku 2021.
GIERMASZ-Program z 18.12.21
Pięć recenzji i kilka zaskoczeń: chociaż chronologicznie tę opinię usłyszycie w połowie tej audycji, to warto odnotować niesamowitą historię stojącą za powstaniem dodatku do gry sprzed wielu, wielu lat. Tymczasem, zdaniem Bartka Czetowicza, fani z Polski zrobili coś niesamowitego przygotowując dodatek Gothic II: Kroniki Myrtany. Ale, oczywiście, zaczynamy od recenzji produkcji, która jest flagowym okrętem we flotylli Xboxa. Jarek Gowin bardzo poleca pierwszoosobową strzelankę Halo Infinite. Andrzej Kutys próbował sił w wirtualnym rolnictwie: Farming Simulator 22 to oczywiście najbardziej dopracowana (dotychczas) odsłona serii - choć "świerzaków" nie rozpieszcza. Za to Michał Król ćwiczył mózg w Big Brain Academy: Brain vs. Brain - i może na dobre mu to wyjdzie? Za to Łukasz Rabikowski punktuje co się nie udało w przyzwoicie się zapowiadającym miksie strzelanki i RPG Clid The Snail. W tym programie także przegląd nowinek technologicznych, na który zaprasza Radek Lis.
GIERMASZ-Program z 11.12.21
Trzy gry w tym wydaniu Giermaszu. Zaczynamy od politycznego thrillera, produkcji o zarządzaniu kampanią wyborczą - o ile tak można określić This is the President. W brudną grę o władzę i wpływy wdał się nasz redakcyjny kolega Łukasz Rabikowski. Nie wszystko tu wyszło idealnie, ale możecie się zainteresować o ile lubicie nietypowe strategie. Za to Asterix & Obelix: Slap Them All! jest do bólu typowym przedstawicielem gatunku beat'em up. Andrzej Kutys lubi "chodzone bijatyki", trochę szkoda, że poza naprawdę bardzo ładną oprawą i dobrym systemem walki gra nie oferuje wiele więcej. A może tyle wystarczy? I jeszcze sprawdziliśmy, czy w bardzo udaną taktyczną strategię da się grać nie tylko na PC ale i na padzie. Jarek Gowin poleca Phoenix Point: Behemoth Edition "konsolowcom". I jeszcze dwa kąciki w tym Giermaszu: Michał Król sprawdził co dzieje się u polskich twórców. A Radek Lis zaprasza na przegląd nowości w świecie technologii.
GIERMASZ-Program z 04.12.21
Cztery recenzje w tym Giermaszu. Zaczynamy od naprawdę udanej kolejnej odsłony serii, którą kocha wielu fanów piłki nożnej. Łukasz Rabikowski poprowadził swoją drużynę przez całą rundę w Football Manager 2022 i poleca. Andrzej Kutys musiał się zmierzyć z odwiecznym dylematem recenzenta kolejnej odsłony serii o Kieszonkowych Potworach - Pokémon Brilliant Diamond sprzedaje się jak szalone, jest fajne - ale w kategorii jRPG nie jest to szczytowe osiągnięcie gatunku. I chyba także cyklu o "poksach". Bartek Czetowicz wrócił zdrowy do redakcji, to i dwie recenzje przygotował. Nie ma co prawda kącika gramy po polsku - ale jest recenzja polskiej gry. Szkoda, że odbiór bardzo dobrej fabuły w War Mongrels psują błędy w samej rozgrywce. Z kolei próbę pozyskania nowych fanów dla znanej marki można uznać za udaną. Turowe RPG Ruined King: A League of Legends Story jest udanym rozszerzeniem słynnego uniwersum. Oprócz recenzji jeszcze jeden kącik - o technologiach jak zawsze opowiada nasz ekspert Radek Lis.

Zobacz także

2021-09-25, godz. 06:00 [25.09.2021] Giermasz #465 - W pętli gracza Jesienna ofensywa premier nabiera rozpędu i wygląda na to, że w najbliższym czasie cztery recenzje w programie staną się standardem. Zaczynamy od świetnej strzelanki z fabułą, Bartłomiej Czetowicz oczywiście poleca DEATHLOOP . Co… » więcej 2021-09-25, godz. 06:00 Life is Strange: True Colors [PlayStation 4] Chyba kiedyś już użyłem takiego porównania. Tutaj jednak też pasuje, także ponownie; trochę czułem się, jakbym wrócił do lat 90-tych i oglądał Jezioro Marzeń. Taki klimat panuje w kolejnej części serii Life is Strange z podtytułem… » więcej 2021-09-25, godz. 06:00 Life is Strange: True Colors [PlayStation 4] Chyba kiedyś już użyłem takiego porównania. Tutaj jednak też pasuje, także ponownie; trochę czułem się, jakbym wrócił do lat 90-tych i oglądał Jezioro Marzeń. Taki klimat panuje w kolejnej części serii Life is Strange z podtytułem… » więcej 2021-09-25, godz. 06:00 Game Builders Garage [Switch] Założenia Game Builder Garage są dobre. Chodzi o to, by dzieci nauczyły się tworzyć gry dzięki intuicyjnemu przewodnikowi stworzonemu przez Nintendo. I powiedzmy, że to się udaje. Problem w tym, że najmłodsi mają pewną cechę… » więcej 2021-09-25, godz. 06:00 Game Builders Garage [Switch] Założenia Game Builder Garage są dobre. Chodzi o to, by dzieci nauczyły się tworzyć gry dzięki intuicyjnemu przewodnikowi stworzonemu przez Nintendo. I powiedzmy, że to się udaje. Problem w tym, że najmłodsi mają pewną cechę… » więcej 2021-09-25, godz. 06:00 NBA 2K22 [PC] Skórzana piłka rozmiar "7”, parkiet z klonowego drewna, dwa kosze na wysokości trzech metrów i dziesięciu prawdziwych, sportowych herosów. Tak niewiele wystarczy do tego, by przez 48 minut rozpalać do czerwoności widownię na całym… » więcej 2021-09-25, godz. 06:00 NBA 2K22 [PC] Skórzana piłka rozmiar "7”, parkiet z klonowego drewna, dwa kosze na wysokości trzech metrów i dziesięciu prawdziwych, sportowych herosów. Tak niewiele wystarczy do tego, by przez 48 minut rozpalać do czerwoności widownię na całym… » więcej 2021-09-25, godz. 06:00 NBA 2K22 [PC] Skórzana piłka rozmiar "7”, parkiet z klonowego drewna, dwa kosze na wysokości trzech metrów i dziesięciu prawdziwych, sportowych herosów. Tak niewiele wystarczy do tego, by przez 48 minut rozpalać do czerwoności widownię na całym… » więcej 2021-09-25, godz. 06:00 DEATHLOOP [PC] Na DEATHLOOP od Bethesdy czekało wielu graczy. Produkcja, hucznie zapowiadana, przyciąga oko - trailery przedstawiały dynamiczną rozgrywkę, barwne uniwersum oraz garść dobrego humoru. Pytanie, czy w praktyce udało się to pierwsze… » więcej 2021-09-25, godz. 06:00 DEATHLOOP [PC] Na DEATHLOOP od Bethesdy czekało wielu graczy. Produkcja, hucznie zapowiadana, przyciąga oko - trailery przedstawiały dynamiczną rozgrywkę, barwne uniwersum oraz garść dobrego humoru. Pytanie, czy w praktyce udało się to pierwsze… » więcej
165166167168169170171