Extra Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Extra Giermasz
"Bomba" wybuchła niespodziewanie - w niedzielę. Bo czy ktoś spodziewał się jakiś wielkich zapowiedzi po, wydawałoby się, zwyczajnej imprezie urodzinowej? A jednak - lata spekulacji, przewidywań, a tu wystarczył jeden wieczór, aby szef Valve Gabe Newell potwierdził, że powstaje Half Life 3. Kolejna część rewolucyjnego FPP będzie działać na nowym silniku Source 2. Po prostu wystarczyło w urodzinowy wieczór zapytać i to nagrać, a ile lat już gracze spekulują o następcy świetnej "dwójki" - ale daty premiery "trójki" oczywiście nie znamy. Aż tak dobrze, to nie ma!

Uwaga - jeszcze w tym miesiącu na komputerach PC i tabletach Apple zadebiutuje nowe-stare Baldurs Gate. Tak zwane Enhanced Edition, czyli wydanie rozszerzone będzie miało podkręconą oryginalną grafikę, plus do tego w jednej paczce wszystkie dodatki. Co więcej, twórcy już zapowiadają odświeżoną wersję drugiej części "Baldura". Miałaby zadebiutować latem. My skończyliśmy obie części dawno, dawno temu - i nowe wersje też kupimy, bo chcemy, aby powstała zupełnie nowa, już nie "odgrzewana" część trzecia. Pod warunkiem dobrej sprzedaży części wcześniejszych - i macie odpowiedź, dlaczego warto zapłacić jeszcze raz.
W sieci istne zawalenie screenów i informacji o GTA V. Po dotychczasowym embargo ze strony Rockstar można się wręcz poczuć zagubionym w mnogości nowych wiadomości na temat tego tytułu. Wiemy, kim zagramy, są zapowiedzi dotyczące rozgrywki - chwilami w hollywoodzkim stylu - czy zapewnienia, że "będzie to największa gra typu sandbox ever". Tak jak zapowiadaliśmy, to amerykanie z pisma Gameinformer dostąpili zaszczytu prezentacji tych materiałów - a jak opublikowali, efekty widzimy w sieci. Dodatkowa informacja jest taka, że raczej nie ma szans na inne lokacje, jak USA - ze względu na specyfikę GTA i tego wielkiego kraju jednocześnie.

Żegnamy City Interactive… witamy CI Games. Warszawski deweloper chwali się nową nazwą oraz wynikami sprzedaży Sniper: Ghost Warrior na całym świecie. "Poszło" już ponad 3 miliony pudełek, co oznacza, że to jedna z najlepszych polskich gier w historii pod tym względem. A jeżeli czekacie na Sniper 2, który ma wedle zapowiedzi, naprawić błędy "jedynki" i zostawić nas z otwartymi z wrażenia szczękami - to sobie jeszcze wszyscy poczekamy. Tytuł właśnie zaliczył kolejną obsuwę. Podobno premiera na początku przyszłego roku - ale pieniędzy na to nie postawimy.

Skoro o polskich grach mówimy: Andrzej Sapkowski - dla niezorientowanych: autor książkowego Wiedźmina, którym inspirowali się oczywiście twórcy gry - o branży wideo nie ma najlepszego zdania. Podkreśla oczywiście, że wirtualny The Witcher na screenach mu się podoba, ale nie grał, a pomysł z przenikaniem się fabuły wirtualnej z tą w książkach mu się nie podoba. Kanon jest wydrukowany, a wy sobie grajcie, mnie to nie obchodzi - że niedokładnie zacytujemy wypowiedź autora Wiedźmina w wywiadzie dla Eurogamera. Mimo wszystko się nie obrażamy: bo i czytać i grać lubimy.

Na koniec powiedzmy coś na temat gorących jesiennych premier: Assasins Creed III sprzedaje się jak przysłowiowe świeże bułeczki, tak samo jak Halo 4. Dzisiaj zadebiutowało Call of Duty: Black Ops 2 i Activision już może zacierać ręce, bo oceny recenzentów są bardzo wysokie, a firma, która właśnie opublikowała swoje bardzo dobre wyniki finansowe, na pewno świetnie na kolejnym CoD-ie zarobi.

Medal of Honor: Warfighter od Electronic Arts, czyli kolejny pretendent do tronu zajętego przez Call of Duty, sprzedaje się gorzej, recenzje takie sobie a do tego członków SEAL Team 6 ukarało wojsko. Za to, że komandosi opowiedzieli o swoich tajnych-łamane-przez-poufne misjach i pokazali oryginalną broń oddziałów specjalnych. Co na to Giermasz, w programie z 13 listopada recenzja tego tytułu.

Zobacz także

2013-01-03, godz. 14:22 [04.01.2013] inFamous 2 i inFamous: Festival of Blood W Giermaszu recenzowaliśmy już pierwszą część przygód super-elektrycznego bohatera: Cole McGrath musi, oczywiście, uratować świat. To gra w dalszym ciągu warta zainteresowania, szczególnie, że teraz bardzo tania. Podobnie jak… » więcej 2013-01-03, godz. 14:20 Kilka obrazków z inFamous 2 i inFamous: Festival of Blood Screeny z wysoko ocenianej przez Giermasz kontynuacji gry o super bohaterze. » więcej 2013-01-03, godz. 14:16 [04.01.2013] inFamous 2 i inFamous: Festival of Blood W Giermaszu recenzowaliśmy już pierwszą część przygód super-elektrycznego bohatera: Cole McGrath musi, oczywiście, uratować świat. To gra w dalszym ciągu warta zainteresowania, szczególnie, że teraz bardzo tania. Podobnie jak… » więcej 2013-01-03, godz. 14:08 [04.01.2013] WRC 3 FIA World Rally Championship Gry samochodowe można podzielić na przynajmniej trzy kategorie: symulatory, w których chodzi o najwierniejsze odtworzenie fizyki jazdy prawdziwym autem, do czego niezbędna jest kierownica. Gry zręcznościowe, w których wystarczy pad… » więcej 2013-01-03, godz. 14:06 Kilka obrazków z gry WRC 3 W Giermaszu recenzujemy najnowszą odsłonę gier rajdowych na oficjalnej licencji FIA. » więcej 2013-01-03, godz. 14:00 [04.01.2013] WRC 3 FIA World Rally Championship Gry samochodowe można podzielić na przynajmniej trzy kategorie: symulatory, w których chodzi o najwierniejsze odtworzenie fizyki jazdy prawdziwym autem, do czego niezbędna jest kierownica. Gry zręcznościowe, w których wystarczy pad… » więcej 2012-12-18, godz. 19:05 [18.12.2012] Mechaniczne płuca Tuż przed świętami trudno mówić o jakiś sprzętowych nowościach, bo te już dawno są na półkach sklepowych i mrugają do nas przebiegle, namawiając "kup mnie na prezent - sobie lub komuś innemu". Dlatego w tym wydaniu Technologii… » więcej 2012-12-18, godz. 18:57 [18.12.2012] Jak w Afganistanie nasi żołnierze w gry grają... Poniżej możecie obejrzeć krótki fim, prosto z wojskowej bazy Polskiego Kontyngentu w Afganistanie, a w rozwinięciu tej wiadomości znajdziecie korespondencję Rafała Molendy, który przepytał naszych żołnierzy ze znajomości gier… » więcej 2012-12-18, godz. 18:55 [18.12.2012] Jak w Afganistanie nasi żołnierze w gry grają... Poniżej możecie obejrzeć krótki fim, prosto z wojskowej bazy Polskiego Kontyngentu w Afganistanie, a w rozwinięciu tej wiadomości znajdziecie korespondencję Rafała Molendy, który przepytał naszych żołnierzy ze znajomości gier… » więcej 2012-12-18, godz. 18:49 [18.12.2012] Jak w Afganistanie nasi żołnierze w gry grają... Poniżej możecie obejrzeć krótki fim, prosto z wojskowej bazy Polskiego Kontyngentu w Afganistanie, a w rozwinięciu tej wiadomości znajdziecie korespondencję Rafała Molendy, który przepytał naszych żołnierzy ze znajomości gier… » więcej
637638639640641642643