Extra Przegląd Tygodnia
Radio SzczecinRadio Szczecin » Extra Przegląd Tygodnia » Felietony
Uniwersytet Szczeciński. Fot. Mariusz Tałajkowski
Uniwersytet Szczeciński. Fot. Mariusz Tałajkowski
Trzy jarmarki z jednej strony, człowiek-choinka z drugiej – takie przygotowania do świąt tylko w Szczecinie. Poza tym w Extra Przeglądzie Tygodnia mówimy o tym, jak pnie się nowy budynek szpitala przy Arkońskiej (ten z lądowiskiem dla śmigłowców) i o tym, o co chodzi ze strefami dla studentów w akademikach Uniwersytetu Szczecińskiego.
Extra Przegląd Tygodnia. Poniedziałek 5.12.2022
Extra Przegląd Tygodnia. Wtorek 6.12.2022
Extra Przegląd Tygodnia. Środa 7.12.2022
Extra Przegląd Tygodnia. Czwartek 8.12.2022
Extra Przegląd Tygodnia. Piątek 9.12.2022
Extra Przegląd Tygodnia. Sobota 10.12.2022
Extra Przegląd Tygodnia. Niedziela 11.12.2022
Poniedziałek 5.12.2022

Wydawałoby się, że ledwo wbita została pierwsza łopata, a tu już można podziwiać Szczecin z nowej płyty lądowiska dla śmigłowców – odwiedziliśmy budowę siedziby oddziałów zakaźnych szpitala wojewódzkiego przy Arkońskiej. Poza tym odsłoniliśmy pomnik Marszałka w Złocieńcu.
Wtorek 6.12.2022

…czyli Mikołajki. W Extra Przeglądzie Tygodnia o prezentach dla szpitala MSWiA (a właściwie – dla pacjentów), dla studentów w akademikach i o tym, jaki prezent można zrobić szczecińskiemu Archiwum Państwowemu.
Środa 7.12.2022

Zaglądamy na budowę obwodnicy Gryfina i sprawdzamy, z której strony można zobaczyć, jak prace postępują, poza tym mówimy o uratowanych drzewach w Kołobrzegu i o tegorocznym Młodzieżowym Słowie Roku, które jest bardzo szczecińskie (i dlaczego). Essa!
Czwartek 8.12.2022

Gdyby wręczać „nagrody” dla zachodniopomorskiego antybohatera, ten człowiek miałby na jedną z nich duże szanse. Człowiek-choinka grasował w Warzymicach i uszkadzał samochody. Mamy też dobre wiadomości – o wielkim wyróżnieniu dla szczecińskiego lekarza i o tym, że SEC potrafi przyznać się do pomyłki.
Piątek 9.12.2022

Pożegnaliśmy legendarną wileńską łączniczkę AK, Danutę Szyksznian ps. „Sarenka”; wspominał ją m.in. słynny „Czekolada”, powstaniec warszawski Zbigniew Piasecki. Przypominamy też, co sama mówiła o sobie. W Extra Przeglądzie Tygodnia sprawdzamy, co słychać na moście na Regalicy i dlaczego latarnia morska w Kołobrzegu jest lżejsza.
Sobota 10.12.2022

W Szczecinie to był dzień dwóch kolejnych jarmarków – poza trzema placami także na Zamku i na Jasnych Błoniach. Przypomnieliśmy też ważną rocznicę łączącą Szczecin z Węgrami i wyruszyliśmy w trasę z Motomikołajami.
Niedziela 11.12.2022

Międzyzdroje bez Dwóch Wież, zbiórka dla fajnego człowieka, korki w niedzielę handlową i informacja, w której głównym bohaterem jest portfel, ale która przywraca wiarę w ludzi – takie wieści mieliśmy dla Was w niedzielę. Sprawdźcie!