Extra Przegląd Tygodnia
Radio SzczecinRadio Szczecin » Extra Przegląd Tygodnia » Felietony
Magnolia w alei Wojska Polskiego 73. Fot. Mariusz Tałajkowski
Magnolia w alei Wojska Polskiego 73. Fot. Mariusz Tałajkowski
Magnolie pięknie zakwitły w Szczecinie, ale zapewniamy to nie jedyna pozytywna informacja z ubiegłego tygodnia, jaką przypominamy w Extra Przeglądzie Tygodnia.
Extra Przegląd Tygodnia. Poniedziałek 17.04.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Wtorek 18.04.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Środa 19.04.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Czwartek 20.04.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Piątek 21.04.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Sobota 22.04.2023
Extra Przegląd Tygodnia. Niedziela 23.04.2023
Poniedziałek 17.04.2023

No i mamy już… Skonsolidowaną siedzibę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. W skład siedziby wchodzi przebudowany gmach przy ul. Piłsudskiego 40 (użytkowany od stycznia ubiegłego roku) i otwarty w samo południe ultranowoczesny obiekt przy ul. Mazowieckiej 14.
Powstał obiekt, który oddaje ducha mieszkańców Pomorza Zachodniego, jest ekologiczny i inteligentny. Ten budynek zużywa osiem razy mniej energii niż typowy budynek biurowy i jest to pierwszy budynek pasywny w Polsce, jeśli chodzi o obiekty administracji publicznej – powiedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego podczas oficjalnego otwarcia obiektu.
Inwestycja kosztowała ponad 200 mln zł, w tym 76 procent stanowiły Fundusze Europejskie.
Radio Szczecin Extra

Pozostajemy nadal w Szczecinie. Radni komisji zdrowia przez dwie godziny debatowali o tym czy zlikwidować nocną sprzedaż alkoholu w sklepach, a także czy zgoda na picie alkoholu pod chmurką na bulwarach to dobry pomysł.
Z jednej strony padały argumenty, że skala interwencji służb na bulwarach nie jest nadzwyczajna, a zamknięcie nocnych monopolowych to otwarcie furtki dla szarej strefy, natomiast z drugiej strony zwracano uwagę na uciążliwość takich sklepów dla mieszkańców i zagrożenie jakie stanowi wszechobecny alkohol dla młodzieży.
Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły - ale jest obietnica dalszej dyskusji na ten temat.
Radio Szczecin Extra

A teraz bohaterska postawa pewnej dziewczynki.
13-latka uratowała swoją 2-letnią siostrę z płonącego domu w Zapolicach koło Trzebiatowa.
Straciliśmy cały dorobek swojego życia, ale jestem szczęśliwy, że moje dzieci są całe i zdrowe. Jestem także dumny z postawy naszej 13-letniej córki – przekazał Sylwester Skukowski, ojciec dziewczynek.
- Dostałem telefon, że pali się dom. Dojechałem w niecałe 10 minut. Ogień szedł do góry, połowy dachu już nie było. Paulina na boso wyniosła owiniętą w koc młodszą siostrę. Wynosiliśmy w płomieniach z domu, co się da – tłumaczył ojciec dziewczynek.
To było straszne, nie do opisania – powiedziała Teresa Bartczak-Skukowska mama dziewczynek.
- Wszystko płonie, a my byliśmy poza domem, a w domu były nasze dwie córki – powiedziała mama dziewczynek.
Niezwykły akt odwagi i opanowania – podkreśliła Wioletta Hryniewicz, sołtys wsi.
- To bohaterstwo 13-latki. – mówiła sołtys.
Ze wstępnych ustaleń strażaków wynika, że przyczyną pożaru mógł być nieszczelny przewód kominowy lub piec. Jest prowadzona zbiórka na zastępczy lokal dla pogorzelców.
Wtorek 18.04.2023

20 milionów złotych dostanie Świnoujście na inwestycje od firmy Gaz System właściciela i operatora terminalu LNG w Świnoujściu. To rekompensata za wydzielenie strefy ochronnej wokół terminalu LNG.
Za 20 milionów złotych mają powstać trzy kluczowe inwestycje. Pierwsza z nich, która ma rozpocząć się jeszcze przed tegorocznym sezonem, to utwardzenie drogi tymczasowej do plaży. Druga to remont przystani niedaleko latarni. Droga wodna będzie jednym ze sposobów, aby dotrzeć do latarni morskiej i Fortu Gerharda. Z kolei trzecia inwestycja to budowa drogi wraz z chodnikami i ścieżką rowerową, która ma docelowo zastąpić ul. Ku Morzu.
Właściciel terminalu LNG do kasy Świnoujścia odprowadza rocznie ponad 40 milionów złotych podatku od nieruchomości. W związku z rozbudową, od przyszłego roku będzie to ponad 60 mln zł.
Radio Szczecin Extra

W ramach akcji Las Pełen Energii zorganizowanej przez Polską Grupę Energetyczną uczniowie ze szkół podstawowych w Gryfinie posadzili 5000 sosen tuż za Krzypnicą.
To jest bardzo ważna akcja - powiedział Sylwester Chruszcz, dyrektor elektrowni Dolna Odra.
- Od 23 lat przeprowadzamy tę bardzo proekologiczną i prospołeczną akcję. W ten sposób aktywizujemy nie tylko szkoły i uczniów, ale też leśników i lokalne społeczności. To jest naprawdę budujący projekt, w który się bardzo angażujemy - mówił Chruszcz.
Do 2050 roku chcemy zwiększyć lesistość kraju do 33 procent. Dziś to 30% - powiedział z kolei Arkadiusz Paleń z Nadleśnictwa Gryfino.
- Rokrocznie sadzimy 80 hektarów lasu i 40 ha odnawiamy w sposób naturalny, czyli z nasion, które spadają z drzew. Ta lesistość wzrasta. Sama Puszcza Bukowa po wojnie zwiększyła się o 500 hektarów w wyniku zalesień - mówił Paleń.
Las, który zasadzono, będzie rósł około 100 lat.
Radio Szczecin Extra

A teraz ostrzeżenie!
Terapeuta, dziennikarz i założyciel fundacji Ocaleni Rafał Porzeziński na antenie Radia Szczecin ostrzegał – nie tylko narkotyki i alkohol uzależniają.
- Największą plagą uzależnień wcale nie jest alkohol i narkotyki - choć nie bagatelizujemy też tego problemu - tylko smarfonoholizm, czyli uzależnienie cyfrowe, które dotyka wszystkich. Te godziny spędzone przy ekranie wciąż się wydłużają i wpływają na relacje międzyludzkie - podkreślał Porzeziński.
Tak więc uważajcie, zwłaszcza, że jest to nowe zjawisko i jak wskazuje terapeuta mało jest osób, które potrafią dostrzec ten problem w swoim zachowaniu.

Środa 19.04.2023

Najprawdopodobniej 1 lipca cześć ulic w Centrum Szczecina ze Strefy Zamieszkania Stare Miasto ponownie wejdzie do Strefy Płatnego Parkowania. Planowane zmiany to efekt wyroku sądu administracyjnego, który uchylił uchwałę, w myśl której wyłączono wspomniane ulice z kategorii dróg gminnych.
I tutaj pojawia się kwestia Karty Stare Miasto.
Ci, którzy wykupili Kartę Stare Miasto ze zryczałtowaną opłatą, będą mogli ją oddać. Wtedy dostaną zwrot w wysokości proporcjonalnej do niewykorzystanego okresu przysługiwania uprawnienia – przekazała radnym miejskim Anna Szotkowska, zastępczyni prezydenta miasta Szczecin.
- W związku z tym, że zmienia się zakres tej oferowanej usługi dot. Karty Stare Miasto informujemy o możliwości zwrotu proporcjonalnie do tego okresu. Natomiast, jeżeli komuś ta zmiana zakresu, czyli wyłączenie części ulic z możliwości korzystania z tej karty nie przeszkadza, to nadal może z tej karty korzystać i parkować na pozostałych lokalizacjach - mówiła Szotkowska.
Tak więc miasto podtrzymuje swoją decyzję, że nie należy się zwrot opłat pobranych na ulicach, których zmianę statusu uchylił sąd administracyjny. Urząd tłumaczy, że wyrok nie dotyczył uchwały wprowadzającej Strefę Zamieszkania Stare Miasto, która określała także stawki za parkowanie w jej obrębie.
Radio Szczecin Extra

Teraz też o parkowaniu, ale w Kołobrzegu.
Do Urzędu Miasta zgłosiło się 9 firm, które chcą wybudować wielopoziomowy parking przy ulicy Kamiennej, który rozwiąże problem z miejscami parkingowymi w pobliżu centrum miasta.
Michał Kujaczyński, rzecznik kołobrzeskiego magistratu przekazał, że inwestycja została podzielona na dwa etapy: wewnętrzny parking, na którym będzie mogło zaparkować 330 samochodów i zewnętrzny parking z przeznaczeniem dla kilkunastu autokarów. I tutaj dwie firmy złożyły ofertę na całość inwestycji, cztery planują wykonać jedynie część wewnętrzną, a trzy zainteresowane są jedynie najmniej skomplikowanym parkingiem zewnętrznym.
- Co ważne, wszystko mieszczą się w środkach, którymi dysponuje miasto. Jest to 42 miliony 400 tysięcy złotych brutto na budowę parkingu dla samochodów osobowych oraz 2,6 mln zł na budowę części zewnętrznej - przekazał rzecznik kołobrzeskiego magistratu.
Parking powinien być gotowy w przyszłym roku. Inwestycja otrzymała 32 miliony złotych dofinansowania z rządowego programu Polski Ład.
Radio Szczecin Extra

Pozostajemy w Kołobrzegu.
Spacerowicze znaleźli na plaży wycieńczoną małą fokę, nie zastanawiając się powiadomili służby. W tym miejscu Wolontariusze z Błękitnego Patrolu WWF stanęli na wysokości zadania. Foka otrzymała niezbędną pomoc, a następnie została przewieziona do Fokarium Stacji Morskiej na Helu, gdzie teraz powoli wraca do zdrowia.
Czwartek 20.04.2023

W Koszalinie zakończyła się dwudniowa akcja wywożenia niebezpiecznych materiałów wybuchowych. Znaczną ich ilość policja odnalazła w garażu przy ulicy 4 Marca. Niebezpieczne substancje usuwali pirotechnicy z Gdańska i Szczecina. Tylko w środę wywieźli i zdetonowali pięć transportów materiałów wybuchowych.
Dokładny rodzaj składowanych przez mężczyznę niebezpiecznych substancji potwierdzą szczegółowe badania - przekazał Bartosz Michalski z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.
- Będą trwały badania, które pozwolą stwierdzić, jakiego rodzaju materiału to były. To były materiały płynne i w postaci stałej. Końcowa ilość nie jest oszacowana, dziś będą trwały czynności. To była znaczna ilość - mówił Michalski.
W garażu znaleziono też prawie 700 gramów narkotyków i 50 tysięcy złotych.
37-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty – przekazał Ryszard Gąsiorowski, rzecznik prokuratury okręgowej w Koszalinie.
Radio Szczecin Extra

Sześć odcinków dróg w powiecie gryfińskim zostanie wyremontowanych. Co ważne, inwestycją zajmie się lokalna firma.
Pieniądze i miejsca pracy pozostaną w regionie - podkreślił Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.
- Firma jest Myśliborza. I to też jest zmiana, bo pamiętamy ten czas, kiedy tego rodzaju firmy były co najwyżej podwykonawcami albo podwykonawcami podwykonawców. A dzisiaj jest ten warsztat, kadry są na tyle zbudowane i są na tyle możliwości finansowe, że dzisiaj te firmy realizują inwestycje u nas. Pozostawiają tu podatki, tworzą tu miejsca pracy - mówił Bogucki.
Do powiatu trafi ponad 14 milionów złotych z Polskiego Ładu na sfinansowanie tej budowy – podkreślił z kolei Leszek Dobrzyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
- Owych sześć odcinków, które tutaj mamy na prezentacji, ktoś powie: no tak, tu kawałek, tam kawałek, czym się chwalić. Każdy kto mieszka w takiej miejscowości, codziennie musi pokonywać tą dziurawą drogę, to odczuwa to wszystko całkowicie inaczej. Dziękujmy więc, że to udaje się robić, że są pieniądze, że jest współpraca – mówił Dobrzyński.
Umowę z firmą podpisał starosta powiatu gryfińskiego Wojciech Konarski.
Radio Szczecin Extra

Nowe miejsce rekreacji i odpoczynku na świeżym powietrzu powstanie na terenie obecnego placu zabaw przy ul. Dunikowskiego w Szczecinie. Od razu uspokajam plac zabaw nie zostanie zlikwidowany. Większość urządzeń z placu zostanie zdemontowana i odnowiona, a następnie wkomponowana w nową przestrzeń. Mało tego, pojawią się też dodatkowe elementy: skałka wspinaczkowa, dwie karuzele oraz dwa bujaki. Ponadto w bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw powstanie siłownia pod chmurką. Teren zostanie otoczony betonowa palisadą z siedziskami, a cień w upalne dni zapewnią trzy nowe klony zasadzone w obrębie siłowni.
Miasto już czeka na zainteresowanych realizacją tego zadania. Jeśli ktoś Was czuje się na siłach to może złożyć swoją ofertę do 5 maja 2023 r. do godz. 9.00. Miejsce składania ofert: platformazakupowa.pl/transakcja/755353
Piątek 21.04.2023

Po ponad 23 latach od pierwszej transplantacji wątroby w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie pacjenci i personel medyczny wspólnie świętowali tysięczny przeszczep. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie przy ul. Piłsudskiego 40. Samorząd województwa reprezentowała m.in. wiceprzewodnicząca zachodniopomorskiego sejmiku Teresa Kalina i członkini Zarządu Anna Bańkowska.
Podczas spotkania wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, w imieniu Prezydenta RP odznaczył pracowników szpitala.
Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został dr n. med. Zenon Czajkowski – za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju medycyny i ochrony zdrowia;
Złotymi Krzyżami Zasługi odznaczeni zostali prof. dr hab. n. med. Marta Wawrzynowicz-Syczewska – za zasługi w działalności na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych; dr n. med. Samir Zeair i Jerzy Myśliwiec – za zasługi w działalności na rzecz rozwoju transplantologii.
- Państwo jesteście w pewnej mierze w roli stwórców. Myślę, że w zawodach medycznych jest coś transcendentnego, a w sposób szczególny u transplantologów. To jest jak danie drugiego życia - podkreślił Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.
Radio Szczecin Extra

I kolejny dowód na to, że województwo zachodniopomorskie ma wiele do zaoferowania. Prawie pół miliarda złotych! Tyle rodzice zostawili w naszym województwie płacąc bonem turystycznym.
To trzeci wynik w kraju – przekazał Karol Jagielski, rzecznik zachodniopomorskiego oddziału ZUS.
- Najwięcej w województwie zachodniopomorskim, bo ponad 416 mln złotych rodzice zapłacili za usługi hotelarskie. Koszt imprez turystycznych to przeszło 42 mln złotych. Natomiast ponad 13 mln złotych to płatności za imprezy turystyczne razem z usługami hotelarskimi, realizowane przez niektóre podmioty – podkreślił Jagielski.
Bon turystyczny obowiązuje od 1 sierpnia 2020 r. W całym kraju było ponad 5,5 mln transakcji w wysokości prawie 3,2 mld złotych.
Radio Szczecin Extra

W stolicy Pomorza Zachodniego wystartowała akcja Wszystkie Magnolie Szczecina i potrwa do niedzieli 7 maja. W jej ramach powstanie mapa miasta z tymi pięknymi drzewami oraz zaplanowano spacer z przewodnikiem, który pokaże najpiękniejsze okazy.
Wszyscy, którzy chcą mieć swój udział w tworzeniu mapy szczecińskich magnolii powinni ruszyć w miasto i je odnaleźć. Lokalizacje drzew i krzewów należy zgłaszać później na Facebooku Visit Szczecin lub w Centrum Informacji Turystycznej na pl. Żołnierza Polskiego. Tam za dostarczenie zdjęcia będzie można otrzymać pamiątkowy magnes oczywiście z magnolią.
Podpowiem dwie lokalizacje: Osiedle Pionierów przy ulicy Sowińskiego 72. Młode drzewko, a już pięknie wygląda. I klasyk: aleja Wojska Polskiego 73 przy Radiu Szczecin.
- Jest piękna, a co roku jest piękniejsza - Mieszkam w Dąbiu, specjalnie stanęłam. - Wydaje mi się, że to jest najładniejsza magnolia w całym mieście. Dlatego, że jest największa, najstarsza i najbardziej ją kojarzę. Przy Polskim Radiu. - Piękna, strasznie mi się podobają - tłumaczyli mieszkańcy Szczecina.
1 maja zaplanowano spacer poświęcony magnoliom z przewodnikiem Magdą Hanusz. Spacer rozpocznie się o godz. 11:00 przy Centrum Informacji Turystycznej i potrwa około trzy godziny. Zwieńczeniem spaceru będzie wspólne zasadzenie magnolii przy Pomniku Marynarza w Alei Fontann.
Udział w spacerze jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja, bo liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej szczecin.eu
Sobota 22.04.2023

78 lat temu żołnierze Wojska Polskiego forsowali Odrę w ramach operacji berlińskiej. W sobotę z tej okazji odbyły się uroczystości na Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach na którym pochowanych jest prawie 2 tysiące polskich żołnierzy, którzy zginęli podczas forsowania Odry, jak i w trakcie operacji berlińskiej.
W uroczystościach wzięło udział prawie dwa tysiące osób m.in. związki kombatanckie i służby mundurowe, samorządowcy oraz parlamentarzyści.
Przybyliśmy, żeby upamiętnić żołnierzy walczących o wolność Ojczyzny - podkreślił Henryk Krudos, prezes Zachodniopomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP.
- Historia Pomorza Zachodniego związana jest głównie z I i II Armią Wojska Polskiego. Należy kultywować takie wielkie uroczystości – mówił Krudos.
Po części oficjalnej, w Starych Łysogórkach rozpoczął się Festyn nad Odrą i żołnierski poczęstunek.
Radio Szczecin Extra

Nowy wóz strażacki dumnie zaprezentowali strażacy ochotnicy z Żarowa w powiecie stargardzkim. Na zakup pojazdu o wartości blisko miliona złotych złożyły się dotacje Komendy Głównej Straży Pożarnej, MSWiA oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Zabrakło jednak ok. 360 tys. zł, głównie z powodu podwyżek cen sprzętu.
Strażacy ochotnicy się nie poddali i zebrali brakującą kwotę – zaznaczył Nadbrygadier Jarosław Tomczyk, Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej.
- Ta determinacja druhów, ogromne zaangażowanie... W momencie, kiedy się okazało, że nie będzie wsparcia finansowego ze strony gminy udało się dzięki wsparciu wielu instytucji - na przykład Lasy Państwowe czy prywatni sponsorzy – powiedział Tomczyk.
Cuda się zdarzają - dodał Adam Kałuziak, wiceprezes OSP Żarowo.
- Zebraliśmy się, porozmawialiśmy z zarządem i z druhami. Wysłaliśmy ponad 100 próśb. W niespełna 14 dni wpłynęło 50 tysięcy, to jest ogromna kwota - zaznaczył.
OSP Żarowo dysponuje teraz dwoma wozami do akcji ratowniczych.
Niedziela 23.04.2023

W Kołobrzegu odbyły się wybory do zarządów dzielnic, które zastąpiły osiedla reprezentowane przez zarządy i rady. Mniej liczne zarządy dzielnic mają być efektywniejsze.
Miasto zostało podzielone na dziewięć dzielnic i teraz konieczne jest wyłonienie reprezentantów poszczególnych dzielnic – przekazała Joanna Pawlak, przewodnicząca miejskiej komisji wyborczej.
- Mieszkańcy będą wybierać po pięciu przedstawicieli do zarządu dzielnic. Ten zarząd będzie ich reprezentował na zewnątrz; w kontaktach z urzędem, będzie opiniował różnego rodzaju projekty, uchwały, będzie działał na rzecz społeczności lokalnej – powiedziała Pawlak.
Co istotne, wybory odbyły się jedynie w siedmiu dzielnicach. W dwóch okręgach, dzielnicy Lęborskiej i Zachodniej zgłosiło się bowiem dokładnie tylu kandydatów, ile jest miejsc w zarządzie.
Radio Szczecin Extra

Pod hasłem „Cywilizacja życia” ulicami Szczecina przeszedł Marsz dla Życia, czyli największa w Polsce manifestacja w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
Marsz dla Życia to jest integracja - przyznał ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek.
- To jest spotkanie osób, które działają dla wartości życia. Integracja, która nie jest tylko spotkaniem podczas Marszu dla Życia, ale wychodzimy poza ten marsz i można powiedzieć, że nam w Szczecinie udaje się to bezbłędnie – mówił Kancelarczyk.
Warto być za życiem i warto uczestniczyć w tej manifestacji – podkreślali uczestnicy marszu.
- Wielokrotnie uczestniczyłam w Marszu dla Życia, jest to już naszą rodzinną tradycją. - Fajnie jest zobaczyć tylu młodych ludzi, z którymi możemy dzielić wspólne wartości, czyli obronę życia. - Uważamy życie za wartość nadrzędną. - Przychodzimy tu całymi rodzinami, bez względu na wiek, na płeć czy różnice poglądów po to, żeby powiedzieć, że życie jest darem, że jest cudem.
Na zakończenie marszu w Bazylice Archikatedralnej odprawiona została Msza Święta.
 

Zobacz także

2023-11-13, godz. 23:26 Extra Przegląd Tygodnia 13.11.2023 To był kolejny świąteczny tydzień, choć tym razem święto przypadło w sobotę. » więcej 2023-11-06, godz. 23:36 Extra Przegląd Tygodnia 6.11.2023 To był tydzień z przerwą świąteczną w środku, ale działo się w Szczecinie i w regionie nie tylko świątecznie i refleksyjnie. » więcej 2023-10-30, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 30.10.2023 Czy wyniki wyborów zdominowały kolejne dni? My już wiemy, teraz kolej na Was. » więcej 2023-10-23, godz. 23:27 Extra Przegląd Tygodnia 23.10.2023 Wyniki wyborów zdominowały miniony tydzień, ale zapewniam, że ciekawych i ważnych wydarzeń było dużo więcej. » więcej 2023-10-16, godz. 23:20 Extra Przegląd Tygodnia 16.10.2023 Wyjątkowo złamaliśmy schemat audycji i skupiliśmy się tylko na niedzielnych wyborach. » więcej 2023-06-26, godz. 23:55 Extra Przegląd Tygodnia 26.06.2023 Prezydent Szczecina oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego z absolutorium, ale zapewniam to nie jedyne ważne wydarzenia ubiegłego tygodnia, które… » więcej 2023-06-19, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 19.06.2023 Miniony tydzień przyniósł nam wydarzenia zarówno pozytywne jak i negatywne, ale na szczęście tych pozytywnych było zdecydowanie więcej. » więcej 2023-06-05, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 5.06.2023 Ubiegły tydzień obfitował w istotne wydarzenia dla naszego regionu, a nasza redakcja jak zawsze przypomina te najciekawsze, aby nic ważnego Wam nie umknę… » więcej 2023-05-29, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 29.05.2023 Pogoda w miniony weekend była dość słoneczna – napawająca optymizmem, jak mówili sami mieszkańcy. A czy wydarzenia minionego tygodnia były równie optymistyczne?… » więcej 2023-05-22, godz. 23:57 Extra Przegląd Tygodnia 22.05.2023 Szczecińskie juwenalia zakończyły się pełnym sukcesem – to chyba każdy wie, ale ważnych i ciekawych tematów, o których warto wiedzieć było dużo … » więcej
12345