logowanie » Niedziela, 25 stycznia 2015 roku.
Radio Szczecin » Wiadomości »

Szansa dla bezrobotnych. Firma, która buduje fabrykę szuka pracowników [ZDJĘCIA]

Fabryka podstaw do morskich elektrowni wiatrowych, która powstaje na wyspie Gryfia w Szczecinie, szuka pracowników. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]

Fabryka podstaw do morskich elektrowni wiatrowych, która powstaje na wyspie Gryfia w Szczecinie, szuka pracowników. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Fabryka podstaw do morskich elektrowni wiatrowych, która powstaje na wyspie Gryfia w Szczecinie, szuka pracowników. Do 2015 roku, czyli do czasu wybudowania zakładu, znajdzie tam pracę ponad 300 osób.
Pierwszych stu pracowników, którzy będą odpowiedzialni za organizację produkcji i nadzór, firma zatrudni jeszcze w tym roku. Pozostałych, którzy nie mają odpowiednich kwalifikacji, przeszkoli.

Pieniądze na szkolenia dostał Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie, gdzie już zgłaszają się chętni do pracy w fabryce. W czwartek zabrakło dla nich formularzy. - Tylko dzisiaj zgłosiło się 20 osób - wylicza jedna z pracowniczek PUP-u.

Mieczysław Matej z firmy Bilfinger Crist Offshore tłumaczy, że praca w nowym zakładzie będzie różnić się od tego, co kiedyś robili stoczniowcy.

- Na przykład operator urządzeń spawalniczych będzie musiał obsługiwać maszynę, która będzie spawała rurę o średnicy 8 metrów i grubości blachy jakieś 120 milimetrów. Na takim stanowisku nie może pracować człowiek, któremu będą trzęsły się ręce - wyjaśnia Matej.

Fabryka, która powstaje w Szczecinie, będzie pierwszym na świecie zakładem, gdzie podstawy do morskich elektrowni wiatrowych będą produkowane seryjnie. Inwestycja będzie kosztować firmę Bilfinger prawie 330 mln zł.
Relacja Grzegorza Gibasa.

Wiadomości

Wygrana futsalistów Pogoni 04 Szczecin [ZDJĘCIA]Halowi piłkarze Pogoni 04 od zwycięstwa rozpoczęli występy w rewanżowej rundzie rozgrywek o mistrzostwo Polski.» więcej Cezary "CeZik" Nowak żartował w "Potyczkach Moniki Pyrek"CeZik jest znany ze swojej twórczości publikowanej w internetowym serwisie YouTube, a teraz był gościem Moniki Pyrek.» więcej Czy jesteśmy świadkami początku mody na Szczecin? [ZDJĘCIA]Przypinki z "Paprykarzem Szczecińskim", drewniana miniatura Filharmonii i gra planszowa z domem na Pogodnie - czy to początek mody na Szczecin?» więcej Koniec utrudnień na krajowej trójceKoniec utrudnień po wypadku na krajowej trójce. Przed godziną 15 w Przybiernowie zderzyły się dwa auta.» więcej Nielegalny protest osób zadłużonych we frankach szwajcarskichBez zgody władz miasta odbył się przed urzędem miasta w Szczecinie protest osób zadłużonych we frankach szwajcarskich. Pikietowało ponad 100 osób.» więcej Sprzedawały podrobioną biżuterię po zaniżonej ceniePolicjanci z Choszczna zabezpieczyli 276 sztuk biżuterii w mieszkaniach trzech kobiet. To złote i srebrne przywieszki, pierścionki, bransoletki - z logo znanej firmy jubilerskiej.» więcej Dekada Spisu Nietoperzy. Ekipa ruszyła w terenRuszyło coroczne liczenie nietoperzy w Szczecinie. Pierwsza ekipa wyszła w sobotę w teren, aby sprawdzić ile gacków zimuje w naszym regionie.» więcej Tragedia w Wełtyniu. Dwie ofiary pożaruPolicja i prokuratura ustala przyczyny pożaru w Wełtyniu pod Gryfinem. W ogniu zginęło tam dwóch braci w wieku 85 i 87 lat.» więcej Fabryka powstaje na Skolwinie. Przeprowadzka z terenów postoczniowychPierwszy etap budowy fabryki spółki Teleyard na szczecińskim Skolwinie jest już zakończony. Trwają odbiory. Pierwsi pracownicy mają się pojawić w hali na początku marca.» więcej Samochód uderzył w autobus na rondzieChrysler Voyager uderzył w autobus linii 61 jadący w stronę Podjuch na skrzyżowaniu Piastów, Mieszka I i Powstańców Wielkopolskich.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Wygrana futsalistów Pogoni 04 Szczecin [ZDJĘCIA]
"Ten rząd tak daje popalić, że nie da się żyć" [ZDJĘCIA]
Holenderski rock zabrzmiał w studiu S-1 Radia Szczecin [ZDJĘCIA]
Wielkie wyburzanie na dworcu PKP [ZDJĘCIA]
Ferie w Szczecinie na bogato [ZDJĘCIA]
Pożegnali Edmunda Bałukę, legendę szczecińskich strajków [ZDJĘCIA]
Niesamowite wynalazki zawitały na Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory [ZDJĘCIA]
Wypadek przy szpitalu na Arkońskiej
NATO wyraźniej zaznaczy swoją obecność w Polsce [ZDJĘCIA, WIDEO]
Mieszkańcy o finale WOŚP: "Światełko do nieba to porażka" [ZDJĘCIA, WIDEO]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone. Regulamin korzystania z portalu Polityka prywatności Biuletyn Informacji Publicznej