Trochę Kultury
Radio Szczecin » Trochę Kultury

Zespół Pieśni i Tańca "Szczecinianie" świętował 18. urodziny [RELACJA]

Zespół Pieśni i Tańca "Szczecinianie" podczas koncertu Galowego w Operze na Zamku zaprezentował ludowe tańce i pieśni z kilku regionów Polski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zespół Pieśni i Tańca "Szczecinianie" podczas koncertu Galowego w Operze na Zamku zaprezentował ludowe tańce i pieśni z kilku regionów Polski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
"Szczecinianie" świętowali 18. urodziny w ubiegłą niedzielę (7 października) na deskach Opery na Zamku. Zespół Pieśni i Tańca "Szczecinianie" podczas koncertu Galowego zaprezentował ludowe tańce i pieśni z kilku regionów Polski, w tym premierowo ze Śląska Cieszyńskiego. Ponad dwugodzinny koncert oklaskiwany był na stojąco, a na scenie wystąpiło ponad 200 muzyków w kilku grupach wiekowych, od kilkuletnich maluszków po dojrzałych śpiewaków i tancerzy. "Szczecinianie" od kilku lat to nie tylko zespół taneczny i kapela, ale też grupy młodzieżowe i dziecięce. Po koncercie z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca Ludowego w towarzystwie widzów zespół zachęcił wszystkich do akcji Wytnij Hołubca.

Kolejny świetny koncert w filharmonii [POSŁUCHAJ]

Kun-Woo Paik – pianista (od lewej) i Antoni Wit – dyrygent po koncercie w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Fot. Filharmonia w Szczecinie
Kun-Woo Paik – pianista (od lewej) i Antoni Wit – dyrygent po koncercie w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Fot. Filharmonia w Szczecinie
W piątek, 12 października, w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, wystąpił światowej sławy dyrygent Antoni Witt oraz doskonały pianista z Korei Kun-Woo Paik. Artyści brawurowo wykonali bardzo trudne kompozycje Maurice’a Ravela, Manuela de Falli oraz Witolda Lutosławskiego. O programie wieczoru z muzykami rozmawiała Dorota Zamolska.

"Spowiadania i wypowieści" Artura Daniela Liskowackiego [ROZMOWA]

fot. [Materiały prasowe]
fot. [Materiały prasowe]
Ponad 30 opowiadań znalazło się w najnowszym zbiorze "Spowiadania i wypowieści" Artura Daniela Liskowackiego. Jak pisze o nich Anna Frajlich: "Bolesny jest powrót do przeszłości, do dzieciństwa, poprzez śmierć rodziców, odchodzące żony i ból pozbywania się zbieranych przez całe życie książek. Bohaterowie "Spowiadań i wypowieści" wciąż jeszcze pamiętają PRL swego dzieciństwa i wczesnej młodości, zmagania lat opozycji i stanu wojennego, kiedy nie wiadomo było, kto z kolegów lub koleżanek był ubekiem, oraz lata wolności – medalu, którego drugą stroną jest samotność. Asocjacje lingwistyczne są jakby dodatkowym tematem każdego tekstu. Jak sam tytuł wskazuje, tom zawiera dwa różne rodzaje narracji. Możemy się tylko domyślać, co jest "spowiadaniem", a co "wypowieścią". Niektóre mają swego ukrytego "sokoła", nawet jeżeli przysłowiowa "strzelba" nigdy nie wystrzela".

CHAPS ma już 65 lat! [POSŁUCHAJ]

Chór Akademicki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie będzie świętował 65 urodziny. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Chór Akademicki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie będzie świętował 65 urodziny. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (dawniej Chór Akademicki Politechniki Szczecińskiej) w Szczecinie został założony 65 lat temu przez ówczesnego studenta Politechniki Szczecińskiej, późniejszego profesora - Jana Szyrockiego, który pełnił nieprzerwanie funkcję Dyrektora Artystycznego i Dyrygenta chóru do 2003 roku. Od 15 lat zespół prowadzi jego uczeń - Szymon Wyrzykowski. Zespół pod tym kierownictwem stał się jednym z najlepszych i najciekawszych chórów akademickich na świecie. Ma na swoim koncie tysiące koncertów, setki międzynarodowych tournee, nagrania fonograficzne, udział w najbardziej prestiżowych festiwalach oraz w wykonaniach i prawykonaniach dzieł wokalno - instrumentalnych i a cappella. Z Szymonem Wyrzykowskim rozmawia Małgorzata Frymus.

To już 6. edycja Festiwalu Czytania - Odkrywcy Wyobraźni [POSŁUCHAJ]

fot. [Materiały prasowe]
fot. [Materiały prasowe]
W dniach 19-21 października po raz 6. w Szczecinie odbędzie się Festiwalu Czytania - Odkrywcy Wyobraźni. Na program złożą się: aktorskie interpretacje utworów literackich, spotkania autorskie, spektakle teatralne, czytania i warsztaty dla dzieci.
Wśród artystów, którzy przeczytają fragmenty utworów literatury polskiej i światowej, będą m.in. Anna Seniuk, Izabela Dąbrowska, Krystyna Czubówna, Anna Cieślak, Jerzy Trela, Cezary Kosiński, Krzysztof Kamiński, Przemysław Wyszyński oraz znani aktorzy szczecińscy. Nie zabraknie spotkań z pisarzami. Pojawią się m.in. Anna Bikont, Andrzej Franaszek, Eustachy Rylski, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Monika Wąs, Klementyna Suchanow, Joanna Kuciel-Frydryszak, Janusz Majewski, Marek Łuszczyna i Jacek Fedorowicz.
Wśród wielu atrakcji festiwalu warto zwrócić uwagę na wyjątkowy projekt pt. "Dziki Zachód - historie nieopowiedziane" w wykonaniu warszawskich i szczecińskich aktorów, w reżyserii pochodzącego ze Szczecina Piotra Ratajczaka, na podstawie tekstów Adama Zadwornego. Swoją prapremierę na festiwalu będzie miała też muzyczna sztuka grozy dla dzieci "Po tamtej stronie burzy - Horropera" autorstwa Ireny Naumowicz i Konrada Pawickiego, z muzyką Jacka Wierzchowskiego.

Jesień filmowa w Szczecinie coraz bliżej... [POSŁUCHAJ]

fot. [Materiały prasowe]
fot. [Materiały prasowe]
Znamy program jesiennej odsłony Szczecin European Film Festival. Obejmuje on blisko 40 wydarzeń i ponad 100 projekcji różnorakich produkcji. Organizatorzy przedstawili go w tygodniu podczas konferencji prasowej.
Spotkanie z Peterem Freestonem odbędzie się w naszym studiu S1 w ramach cyklu "Let's Talk Film". Polskie Radio Szczecin jest jego współorganizatorem. Poza asystentem Freddiego Mercurego ze swoimi wielbicielami w S1 spotka się także reżyserka Maria Sadowska. Więcej na temat festiwalu znajdziecie na stronie internetowej www.seff.pl. Potrwa od 24 do 29 października.

45. urodziny Chóru Collegium Maiorum ZUT [ROZMOWA]

fot. [Paweł Osuchowski]
fot. [Paweł Osuchowski]
Chór Collegium Maiorum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie koncertem nadzwyczajnym w kościele p.w. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie świętował 100-lecie Niepodległości Polski oraz swoje 45. urodziny. W koncercie zatytułowanym "Muzyczny znak pokoju 1918" zabrzmiały dzieła Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego, Johannes'a Brahms'a i Feliksa Nowowiejskiego. Chór Collegium Maiorum powołał do życia Jan Szyrocki zapraszając do niego byłych śpiewaków Chóru Akademickiego Politechniki Szczecińskiej. Od ponad 15 lat prowadzi go Paweł Osuchowski.

"Olej" wraca po latach na scenę [POSŁUCHAJ]

fot. Karolina Jaskólska [Radio Szczecin]
fot. Karolina Jaskólska [Radio Szczecin]
Zespół Olej powstał w pierwszej połowie lat 90. w Pyrzycach. Występował na kilku edycjach Przystanku Woodstock, gdzie zdobył nagrodę publiczności "Złoty Bączek". Olej współpracował z wieloma muzykami - m.in. z Eweliną Flintą czy Katarzyną Prońko. Po tych sukcesach zespół postanowił zrobić przerwę w muzykowaniu. Dziś - po 11 latach milczenia - wracają z nową płytą. Materiał na "Ładny Dzień" powstał jeszcze przed zawieszeniem kariery i przeleżał "w szufladzie" kilkanaście lat. Zespół Olej to: Sławomir Błęcki - śpiew i gitara akustyczna, Dariusz Kowal - gitara elektryczna, Damian Rumbuć - bas, Grzegorz Kurpiel - perkusja i loopy. Z wokalistą i liderem zespołu rozmawia Karolina Jaskólska.
Muzycy zagrają na Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki SMAK w Miśliborzu, na którym wystąpią w koncercie konkursowym. A już na początku listopada będą gośćmi Piotra Rokickiego w ramach cyklu 3x1 w Radiu Szczecin.

Max Cegielski i Janek Simon o "Prince Polonia" w Trafo [ROZMOWA]

fot. [TRAFO]
fot. [TRAFO]
Do 2 grudnia w Trafostacji Sztuki w Szczecinie oglądać możemy wystawę "Prince Polonia", będącą opowieścią o stosunkach między Polską a Indiami od połowy lat 50. do początku lat 90. To próba spojrzenia na nasz kraj z dystansu kilku tysięcy kilometrów, które dzielą nas od Indii. Jak twierdzą jej autorzy: "W początkowej fazie Indie były obiektem "kominternowskiej kolonizacji" czy też "socjalistycznego orientalizmu". Później stały się "wschodnim oknem na świat", miejscem, gdzie Polacy wraz z obywatelami Indii wspólnie uczyli się "Zachodu". O tym, czy w relacjach między oboma krajami ważniejszy był ich wymiar oficjalny czy prywatny? Jak wpływały na siebie? Co tworzyło, co budowało te relacje? Co przyniosły? O wystawie (ale nie tylko) z jej kuratorami Maxem Cegielskim i Jankiem Simonem rozmawia Agata Rokicka.

Spotkanie z wybitnym pianistą Sławomirem Wilkiem [POSŁUCHAJ]

Sławomir Wilk – pianista. Fot. Karolina Kozioł
Sławomir Wilk – pianista. Fot. Karolina Kozioł
Wybitny pianista - Sławomir Wilk naukę gry na fortepianie rozpoczął w Szczecinie. Ukończył z wyróżnieniem klasę fortepianu prof. Waldemara Wojtali w gdańskiej Akademii Muzycznej oraz klasę fortepianu Johna O’Conora w dublińskiej Royal Irish Academy of Music. Stypendysta rządu Republiki Federalnej Niemiec, Premiera Rzeczypospolitej Polskiej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie za wkład w propagowanie kultury polskiej w kraju i za granicą otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in. od Towarzystwa Przyjaciół Sztuki w Gdańsku, TU Allianz Polska (Nike w dziedzinie Kultura, Nauka, Media) i Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Szczecin. Półfinalista Międzynarodowych Konkursów – Chopinowskiego w Warszawie, Pianistycznego w Hamamatsu, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Dublinie, a także laureat Estrady Młodych na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Jako kameralista wygrał z triem fortepianowym "Darius Piano Trio" Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku oraz zajął też trzecie miejsce na Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w austriackim Pörtschach. Zaliczany do czołówki pianistów polskich średniego pokolenia brał udział w licznych recitalach oraz koncertach na świecie (w Afryce, Ameryce Północnej, Australii, Azji i Europie). W roku 2010, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Nowym Jorku, wystąpił w Lincoln Center oraz Carnegie Hall. Zrealizował wiele nagrań radiowych i telewizyjnych. Dla wytwórni DUX nagrał ze skrzypkiem Bartłomiejem Niziołem płytę z Koncertem podwójnym Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego. Z artystą spotkała się Dorota Zamolska.
1234567

Rozmowy o książkach

Tęsknota do zniknięcia, czyli "Dywagacje" Emila Ciorana [ROZMOWA]

fot. [Materiały prasowe]
fot. [Materiały prasowe]
Pod koniec zeszłego roku w Wydawnictwie Aletheia ukazały się Dywagacje Emila Ciorana - jednego z najbardziej oryginalnych i zarazem kontrowersyjnych filozofów XX wieku. Autor urodził się i spędził młodość w Rumunii. Tam powstały jego wczesne dzieła, przede wszystkim to jedno najsłynniejsze: "Na szczytach rozpaczy". W 1937 roku Cioran wyjechał do Francji, gdzie spędził resztę życia. Dziesięć lat później definitywnie zaprzestał pisania po rumuńsku. Jak przypomina wydawca: "Do dziś jednak odnajdują się jego wcześniejsze niepublikowane teksty w tym języku. Możliwe, że Dywagacje, wydane w 2012 roku w Bukareszcie, są już ostatnie z tej serii. Pochodzą prawdopodobnie z lat 1945–1946. Ich rumuński tytuł Razne sugeruje swoim słowiańskim pochodzeniem "różności", "rozmaitości", różnorodne wątki. Tematyka jest klasycznie "cioranowska": nuda, ból, smutek, ludzka ułomność, iluzje wiary – bezsens, a zarazem urok życia, jedno i drugie ukazane w na poły poetyckiej, aforystycznej formie".

O twórczości Emila Ciorana oraz o Dywagacjach Konrad Wojtyła rozmawia z Maciejem Meleckim - uczestnikiem Dni Polskich w rumuńskiej Suczawie.

Relacje teatralne

"Na lightcie" w Teatrze Kana [POSŁUCHAJ]

fot. [Materiały prasowe]
fot. [Materiały prasowe]
Grupa Korpuskularna LightOff Grygier/ Fibich/ Nykowski w teatrze Kana zrealizowali spektakl zatytułowany "Na lightcie". To - jak czytamy w programie przedstawienia - "Traktat o dwoistej naturze światła". Wygłasza go na scenie jeden z najbardziej kontrowersyjnych w świecie teatru specjalistów od oświetlenia scenicznego. Pokazuje różne techniki i jednostki pomiaru światła np. lumen czy kandelę. Opowiada też jak światło sceniczne potrafi zwodzić, załamywać czy budować sceniczne światy. pierwsze pokazy odbyły się przed wakacjami.

Galeria gwiazd

Iga Cembrzyńska

Aktorka Iga Cembrzyńska i dziennikarka Radia Szczecin - Katarzyna Wolnik-Sayna. Fot. Radio Szczecin
Aktorka Iga Cembrzyńska i dziennikarka Radia Szczecin - Katarzyna Wolnik-Sayna. Fot. Radio Szczecin
Maria Elżbieta Cembrzyńska. Imię "Iga" przybrała na pierwszym roku studiów w hołdzie dla wielkiej aktorki - Igi Mayr. W 1962 roku błyskotliwie zadebiutowała jako piosenkarka oraz jako aktorka w teatrze i w telewizji, a nieco później w filmie fabularnym. Przełomowa w jej karierze okazała się "Hydrozagadka", w reżyserii Andrzeja Kondratiuka, który był jej partnerem życiowym i zawodowym. To była niezwykle twórcza para.
Założyła firmę producencką "Iga Film", w której powstawały, kręcone za własne pieniądze, ambitne filmy jej męża. Pierwszym była "Mleczna droga", następnie powstał "Słoneczny zegar", "Bar pod młynkiem" i wiele innych. Dzisiaj rozmowa z Panią Igą nie jest łatwa. Jej świat ciągle kręci się wokół wspomnień o zmarłym mężu, który był jej wielką miłością. Wierzy jednak, że da radę zrobić coś pięknego dla kultury. Z aktorką podczas Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach rozmawiała Katarzyna Wolnik-Sayna.

FOTOGALERIA

Kolejny świetny koncert w filharmonii [POSŁUCHAJ]
Kolejny świetny koncert w filharmonii [POSŁUCHAJ]
Kolejny świetny koncert w filharmonii [POSŁUCHAJ]
Kolejny świetny koncert w filharmonii [POSŁUCHAJ]
To już 6. edycja Festiwalu Czytania - Odkrywcy Wyobraźni [POSŁUCHAJ]
"Spowiadania i wypowieści" Artura Daniela Liskowackiego [ROZMOWA]
45. urodziny Chóru Collegium Maiorum ZUT [ROZMOWA]
Jesień filmowa w Szczecinie coraz bliżej... [POSŁUCHAJ]
CHAPS ma już 65 lat! [POSŁUCHAJ]
Zespół Pieśni i Tańca "Szczecinianie" świętował 18. urodziny [RELACJA]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.