Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

- Chcemy, żeby wszyscy z nami świętowali - mówi reżyser Michał Znaniecki. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
- Chcemy, żeby wszyscy z nami świętowali - mówi reżyser Michał Znaniecki. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. P. Dul©Opera na Zamku
Fot. P. Dul©Opera na Zamku
Przygotowania do wielkiego widowiska z okazji 60-lecia Opery na Zamku na ostatniej prostej.
Będzie to premiera opery "Pajace" Ruggiera Leoncavalla w reżyserii Michała Znanieckiego z udziałem artystów operowych oraz 200-osobowego "chóru szczecinian".

Spektakl, którego premiera odbędzie się 11 sierpnia poprzedzą wydarzenia na ulicach miasta.

- Chcemy, żeby wszyscy z nami świętowali - mówi reżyser Michał Znaniecki. - Spektakl w oryginalnej dramaturgii zaczyna się od przyjazdu trupy teatralnej, która pojawia się na placu i mówi "przyjdźcie dziś wieczorem na spektakl". Pomyśleliśmy, dlaczego nie wykorzystać tej fabuły i przejechać przez całe miasto.

Stąd między innymi barwny korowód cyrkowców. - Z muzyką Leoncavalla, pajace śpiewając i zapraszając z akrobatami, którzy pojawią się na placu Lotników i w parku pojawią się scenki satelitarne, czyli z grupami amatorskimi, które swoimi formami opowiedzą tę samą historię, którą za chwilę zobaczymy na scenie amfiteatru - tłumaczy Znaniecki.

Bilet na premierę kosztuje zaledwie 60 groszy.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2023-12-11, godz. 08:30 Szczecińscy artyści w „Muzycznej Podróży Śladami Grünebergów” [WIDEO, ZDJĘCIA] Mezzosopranistka Weronika Włodarczyk, Chór Męski Słowiki 60 Jana Szyrockiego pod dyrekcją Ireneusza Radzika i organista Damian Grabowski w niemieckiej odsłonie międzynarodowego festiwalu. » więcej 2023-12-09, godz. 15:13 Ratujmy zabytkowe organy Grünebergów [ZDJĘCIA] W niedzielę, 10 grudnia 2023 roku, o godzinie 15 w ramach 'Muzycznej Podróży Śladami Grünebergów' w kościele w przygranicznej miejscowości Menkin odbędzie się kolejny festiwalowy koncert. » więcej 2023-12-09, godz. 08:58 Wybitni soliści zagrali w Złotej Sali Filharmonii w setną rocznicę urodzin Stanisława Skrowaczewskiego [ZDJĘCIA] Bartłomiej Nizioł - fenomenalny skrzypek urodzony w Szczecinie, Piotr Sałajczyk - świetny pianista, ceniony interpretator muzyki najnowszej i Krzysztof Grzybowski - jeden z najlepszych polskich klarnecistów współczesnych, zagrali wczoraj… » więcej 2023-12-08, godz. 18:00 Bartłomiej Nizioł zagra w Szczecinie w setną rocznicę urodzin Stanisława Skrowaczewskiego Życiorysy każdego z kompozytorów, których dzieła wybrzmią w piątek w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie mogłyby posłużyć za doskonały scenariusz do niejednego filmu. Bohaterami wieczoru będą bowiem: Roman Palester… » więcej 2023-12-08, godz. 09:16 Chór Akademicki ZUT i Pogoń zapraszają na wspólne kolędowanie To okazja do poczucia atmosfery nadchodzącego Bożego Narodzenia i zachęta do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek na stadionie Pogoni Szczecin - mówił w 'Rozmowach pod krawatem' profesor Szymon Wyrzykowski, dyrektor artystyczny… » więcej 2023-12-06, godz. 10:27 Trwają prace przy modernizacji stargardzkiego amfiteatru W połowie przyszłego roku mieszkańcy Stargardu zasiądą na widowni w pełni przebudowanego amfiteatru. » więcej 2023-12-05, godz. 07:19 Najlepsi aktorzy sezonu wybrani Jacek Piątkowski z Teatru Współczesnego i Danuta Kamińska z Teatru Lalek „Pleciuga' najlepszymi aktorami ubiegłego sezonu teatralnego zachodniopomorskich scen. To wyniki plebiscytu 'Bursztynowy Pierścień'. » więcej 2023-12-02, godz. 20:10 „Serduszka” ze Szczecina najlepsze na Ogólnopolskim Konkursie im. prof. Marka Jasińskiego [ZDJĘCIA] Około 150. dzieci i młodzieży na jednej scenie. Zakończył się I Ogólnopolski Konkurs Chórów Dziecięcych i Młodzieżowych „Wesołe Dźwięki” - Kolędy i Pastorałki im. prof. Marka Jasińskiego. Pomysłodawcą i organizatorem… » więcej 2023-11-29, godz. 23:48 Zespół Dice zagrał na scenie Radia Szczecin. [WIDEO, ZDJĘCIA] Minikoncert odbył się w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2023-11-28, godz. 20:00 Kości zostaną rzucone... [WIDEO, ZDJĘCIA] W najbliższą środę po godz. 23.00. » więcej
1234567