Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

- Chcemy, żeby wszyscy z nami świętowali - mówi reżyser Michał Znaniecki. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
- Chcemy, żeby wszyscy z nami świętowali - mówi reżyser Michał Znaniecki. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. P. Dul©Opera na Zamku
Fot. P. Dul©Opera na Zamku
Przygotowania do wielkiego widowiska z okazji 60-lecia Opery na Zamku na ostatniej prostej.
Będzie to premiera opery "Pajace" Ruggiera Leoncavalla w reżyserii Michała Znanieckiego z udziałem artystów operowych oraz 200-osobowego "chóru szczecinian".

Spektakl, którego premiera odbędzie się 11 sierpnia poprzedzą wydarzenia na ulicach miasta.

- Chcemy, żeby wszyscy z nami świętowali - mówi reżyser Michał Znaniecki. - Spektakl w oryginalnej dramaturgii zaczyna się od przyjazdu trupy teatralnej, która pojawia się na placu i mówi "przyjdźcie dziś wieczorem na spektakl". Pomyśleliśmy, dlaczego nie wykorzystać tej fabuły i przejechać przez całe miasto.

Stąd między innymi barwny korowód cyrkowców. - Z muzyką Leoncavalla, pajace śpiewając i zapraszając z akrobatami, którzy pojawią się na placu Lotników i w parku pojawią się scenki satelitarne, czyli z grupami amatorskimi, które swoimi formami opowiedzą tę samą historię, którą za chwilę zobaczymy na scenie amfiteatru - tłumaczy Znaniecki.

Bilet na premierę kosztuje zaledwie 60 groszy.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2020-04-07, godz. 21:06 Wystawa prac artystów-żołnierzy więzionych w sowieckich łagrach [WIDEO] Narodowe Centrum Kultury zaprezentowało na swojej stronie internetowej wystawę pod tytułem 'Niepamięci'. » więcej 2020-04-05, godz. 14:42 Taneczne treningi zespołu "Szczecinianie" odbywają się przez internet Zespół Pieśni i Tańca 'Szczecinianie' zostaje w domu, ale cały czas pracuje. Codziennie członkowie są zajęci, bo trenują. » więcej 2020-04-05, godz. 09:27 Animacja o twórcy m.in. Koziołka Matołka i małpki Fiki-Miki w internecie [WIDEO] Muzeum Historii Polski udostępniło w internecie animację poświęconą Marianowi Walentynowiczowi. Był rysownikiem. Spod jego ołówka wyszły postaci między innymi Koziołka Matołka i małpki Fiki-Miki. » więcej 2020-04-03, godz. 13:16 Miłość do kamienic pewnej szczecinianki [ZDJĘCIA] Właśnie ukazała się niemiecka wersja książki Moniki Szymanik 'Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki'. » więcej 2020-04-03, godz. 09:15 Program wsparcia dla artystów jest finansowany z funduszu na organizację Dni Morza 250 tysięcy złotych miasto przekaże na pakiet pomocowy dla artystów, którzy cierpią w związku z epidemią koronawirusa. Mówił o tym w 'Rozmowie pod krawatem' Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina. » więcej 2020-04-02, godz. 11:50 Ellis Marsalis nie żyje W wieku 85 lat zmarł amerykański pianista jazzowy Ellis Marsalis. Przyczyną śmierci były komplikacje związane z koronawirusem. » więcej 2020-04-01, godz. 07:30 "To szansa dla młodych twórców". Można zgłaszać się do konkursu Od 1 kwietnia do 31 sierpnia można wysyłać zgłoszenia na I Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski imienia Mieczysława Karłowicza. » więcej 2020-03-29, godz. 17:32 Muzeum Techniki i Komunikacji zaprasza do internetu Muzeum jest zamknięte, ale jego zasoby można obejrzeć w internecie. » więcej 2020-03-28, godz. 20:41 Wieloletni korespondent Polskiego Radia z Rzymu nie żyje W Rzymie zmarł niespodziewanie Marek Lehnert, watykanista i publicysta, wieloletni korespondent Polskiego Radia. Miał 70 lat. » więcej 2020-03-28, godz. 10:32 Szczecińscy artyści: tęsknimy za Wami W piątek obchodzono Międzynarodowy Dzień Teatru. Nie było jednak, jak co roku kwiatów, koncertów, były za to słowa otuchy i wsparcia. » więcej
1234567