Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Chór Męski „Słowiki 60” im. Jana Szyrockiego pod dyrekcją Ryszarda Handke. Fot. Jan Olczak [Materiały prasowe]
Chór Męski „Słowiki 60” im. Jana Szyrockiego pod dyrekcją Ryszarda Handke. Fot. Jan Olczak [Materiały prasowe]
Wspólnym wykonaniem kolędy „Wśród nocnej ciszy” przez publiczność i Chór Męski „Słowiki 60” im. Jana Szyrockiego zakończyło się ostatnie w tym roku wydarzenie Festiwalu Muzycznego „Koncerty Grünebergowskie” 2022. Wieczór zorganizowany w Kościele pw. św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach zainaugurował obchody dwudziestej rocznicy śmierci Profesora Jana Szyrockiego i 15-lecia istnienia Chóru Męskiego „Słowiki 60” Jego imienia, który wystąpił z grającą na organach Julitą Nohanowicz.

Podczas wydarzenia jury jednogłośnie przyznało Nagrodę Grand Prix Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP Chórowi „Słowiki 60” pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke, za najlepsze wykonanie polskich kompozycji na tym Festiwalu.

Jury w protokole zaznaczyło m.in., że „jest usatysfakcjonowane także tym, iż mogło przyznać tę cenną Nagrodę Zespołowi stworzonemu przez dojrzałych wokalistów, którym miłość do muzyki zaszczepił Mistrz nad Mistrzami, śp. Profesor Jan Szyrocki. Możliwość słuchania koncertu z udziałem chóru, charakteryzującego się pełnym profesjonalizmem, niezwykłą muzykalnością, operującego doskonałą emisją, dykcją, wyczuciem stylu wykonywanych utworów, była dla uczestników imprezy, a także Jurorów ogromnym przeżyciem i zaszczytem”.

Uroczysty koncert współfinansowany przez Gminę Miasto Szczecin odbył się w kościele pw. św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach.
Posłuchaj relacji Doroty Zamolskiej
 

Zobacz także

2023-02-05, godz. 19:13 Jeden z osiołków nominowanego do Oskara filmu "IO" mieszkał niedaleko Polic [POSŁUCHAJ, GALERIA] Jeden z sześciu osiołków z filmu nominowanego do Oskara "IO" Jerzego Skolimowskiego przez kilka lat mieszkał niedaleko Polic. W zagrodzie Pana Roberta Cichockiego… » więcej 2023-02-06, godz. 10:40 Joanna Tylkowska-Drożdż gorąco oklaskiwana w nowym cyklu koncertowym „Ad Astra” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Znane arie m.in. z operetek „Carewicz”, „Cygańska miłość”, „Kraina uśmiechu”, „Paganini” i „Wesoła Wdówka” Franza Lehára zainaugurowały… » więcej 2023-02-05, godz. 18:27 Odszedł Leonard Pietraszak [WSPOMNIENIE] W wieku 86 lat zmarł Leonard Pietraszak - ceniony i popularny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Popularność przyniosły mu role w serialach telewizyjnych:… » więcej 2023-02-05, godz. 18:47 "Urokliwy świat książki od Autora do cZytelnika" [POSŁUCHAJ] W miniony wtorek (31 stycznia 2023 roku) w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbyło się spotkanie zatytułowane "Urokliwy świat książki od Autora do cZytelnika"… » więcej 2023-02-05, godz. 19:33 "Ad honorem Beatae Mariae Virginis" [RELACJA] Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zaprosiła szczecinian na koncert "Ad honorem Beatae Mariae Virginis", czyli "Ku czci Najświętszej Maryi Panny". To spotkanie… » więcej 2023-01-29, godz. 14:30 Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu Finisaż wystawy pt. "Między życiem a śmiercią" w Centrum Dialogu Przełomy Muzeum Narodowego w Szczecinie z udziałem Elżbiety Ficowskiej, uratowanej z warszawskiego… » więcej 2023-01-29, godz. 20:03 Andrzej Ciepliński zagrał w 267. rocznicę urodzin Mozarta | Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie [ROZMOWA… Zagrał brawurowo w piątek, 27 stycznia 2023 roku w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza na rzadkim klarnecie basetowym. Swój występ zamknął utworem na… » więcej 2023-02-02, godz. 17:53 Helena Maria Wolf nie żyje [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Primadonna scen operetkowych, pedagog emisji głosu i śpiewu solowego zmarła w wieku 96. lat. Urodziła się w 1926 roku w Warszawie i wychowywała w domu, w… » więcej 2023-01-29, godz. 14:59 Aleksandra Świgut | „Bycie pianistą wymaga umiejętności spędzania czasu ze sobą...” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Znana melomanom z wielu prestiżowych, międzynarodowych konkursów pianistycznych w kraju i zagranicą. Również z występów solistycznych i kameralnych. Jest… » więcej 2023-01-29, godz. 15:14 FAMD realizuje międzynarodowy projekt [ROZMOWA] Fundacja Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie realizuje międzynarodowy projekt "Wczoraj i dziś / Í gær og í dag / Polish-Icelandic Musical Dialogue". To współpraca… » więcej
34567