Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Felipe 2
Felipe 2
Felipe Alonso Céspedes Sanchez aktor ostatnio Teatru Polskiego własnie wydał swoja autorska płytę. Nosi ona ma tytuł „Volver al amor” czyli "Powrócić do miłości". Zawiera dziesięć utworów, wiekszość utworów to kompozycje artysty.

Piosenki powstawały w Chile, Hiszpanii i Polsce. To refleksje na temat życia i miłości - podkresla artysta. Muzyka i interpretacja wokalna to mieszanka mojej kariery muzycznej, która obejmuje folklor chilijski i latynoski oraz muzykę klasyczną i popową – opowiada Felipe Alonso Céspedes Sanchez.

Felipe Alonso Céspedes Sanchez od 2019 roku związany jest z Teatrem Polskim w Szczecinie. Ten sezon artystyczny jest dla niego ostatnim w teatrze. Czeka go bowiem kolejna przygoda zawodowa, choć nie zrywa całkowicie współpracy ze sceną Polskiego.

Felipe Alonso Céspedes Sanchez pochodzi z Chile, gdzie rozpoczął swoją edukację muzyczną w Akademii przy Narodowym Balecie Folklorystycznym „Bafona” oraz ukończył Uniwersytet Mayor w Santiago de Chile (z dyplomem nauczyciela muzyki). Naukę kontynuował w Hiszpanii w Konserwatorium Muzycznym w klasie śpiewu operowego oraz w Szkole Teatralnej Santart w Santiago de Compostela. Uczelnie Felipe ukończył z najwyższymi notami, otrzymując tytuły śpiewaka zawodowego i aktora.

Po przyjeździe do Europy brał udział - jako solista - w licznych koncertach organizowanych przez miasto Santiago de Compostela w Hiszpanii i tamtejsze konserwatorium muzyczne. Współpracował też z miejscowym Chórem Orfeón Terra Nosa - jako pierwszy tenor. W 2013 roku artysta zajął pierwsze miejsce w Konkursie Śpiewu Operowego w Santiago de Compostela. Kilka miesięcy później roku związał się z Operą na Zamku w Szczecinie - jako solista chóru – tenor. W lutym 2014 roku zadebiutował na scenie tej opery jako solista w roli Nemorino w „Napoju Miłosnym” Gaetano Dionizettiego, a następnie wziął udział w XVI Wielkim Turnieju Tenorów w Szczecinie. Jako solista wystąpił również w szczecińskiej filharmonii, m.in. podczas koncertu sylwestrowego oraz festiwalu pn. Wspólne Brzmienia, wykonując partie solowe Mszy Kreolskiej A. Ramireza.

Od 2019 roku związany jest z Teatrem Polskim w Szczecinie. Jednocześnie w tym samym roku zadebiutował jako Ferrando w operze "Cosi fan tutte" Mozarta podczas Festiwalu Muzyki w Ticino (Szwajcaria) i został stypendystą Anneliese Rothenberger Foundation. Występuje również solowo biorąc udział w licznych koncertach, zarówno muzyki operowej jak i latynoskiej. W tym roku wystąpił w spektaklu pt. "Frida. Kolekcjonerka z Westendu" w Willi Lentza.
Filipe Cespedes Volver Al Amor
 

Zobacz także

2023-05-28, godz. 22:19 Kasia Moś | „Zawsze czułam, że chcę śpiewać i... tańczyć...” [ROZMOWA] Data 1 czerwca zobowiązuje, wszak to Dzień Dziecka. Tego dnia na scenie Złotej Sali Filharmonii w Szczecinie oprócz głównej gwiazdy – Kasi Moś – wystąpią… » więcej 2023-05-29, godz. 01:58 Tina Turner.W pogoni za miłością [POSŁUCHAJ] Rozpoczęła karierę w latach 50. XX wieku, w duecie z mężem. Później wybrała drogę solową, a największe sukcesy odnosiła w latach 80. Zdobyła 12 nagród… » więcej 2023-05-29, godz. 02:14 Muzyczny most między Polską a Islandią [ROZMOWA] Wczoraj w Kościele Ewangelicko-Augsburgskim Świętej Trójcy w Szczecinie wystąpili goście z Islandii: Bára Grímsdóttir, Chris Foster, zespół Funi wspólnie… » więcej 2023-05-21, godz. 17:00 Letnia scena Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie wraz z Chórem Kameralnym ZUT, Fundacją Morze Kultury, oraz partnerami: Pałacem Młodzieży w Szczecinie… » więcej 2023-05-21, godz. 17:00 V Zachodniopomorskie Spotkania Artystyczne Seniorów 2023. [ZAPROSZENIE] V Zachodniopomorskie Spotkania Artystyczne Seniorów 2023 w Domu Kultury "13 Muz" w Szczecinie rozpoczną się 24 maja. W ciągu trzech dni festiwalowych wystąpi… » więcej 2023-05-21, godz. 17:00 Goście z Filharmonii we Lwowie na XX Szczecińskim Festiwalu Muzyki Dawnej. [ROZMOWA] Koncert inauguracyjny tegorocznej XX edycji Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej odbył sie przy współpracy we współpracy z Festiwalem Muzyki Dawnej we… » więcej 2023-05-21, godz. 17:00 SLAM POETYCKI w Piwnicy Kany. [RELACJA] W Piwnicy Kany odbył się w miniony wtorek (16.05.2023 r.) Slam Poetycki. To drugie spotkanie tego typu, będące jednocześnie przepustką do mistrzostw Polski!… » więcej 2023-05-21, godz. 17:00 Różą Król z medalem "Powstania w Getcie Warszawskim". [ROZMOWA] Medal „Powstania w Getcie Warszawskim” jest odznaczeniem honorowym, przyznawanym przez Stowarzyszenie Żydów Kombatantów i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej… » więcej 2023-05-21, godz. 17:00 „Czarodziejski flet” Mozarta w Akademii Sztuki [POSŁUCHAJ, ZDJĘCIA] Połączenie sztuk muzycznych ze sztukami wizualnymi. Dzięki współpracy wydziałów: Wokalnego, Instrumentalnego, Architektury Wnętrz, Wzornictwa, Sztuki Mediów… » więcej 2023-05-21, godz. 17:00 Obywatele Republiki | „Grzegorzu, dobrze, że nas nie zostawiłeś...” [POSŁUCHAJ, ZDJĘCIA] W 2023 roku projekt „Obywatele Republiki” ruszył w trasę koncertową po Polsce. Dotychczasowe spotkania z publicznością potwierdziły, że twórczość… » więcej
12345