Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

230 osób bierze udział w Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
230 osób bierze udział w Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
230 osób bierze udział w Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę. Cykliści rano spotkali się na modlitwie przed pomnikiem św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach, a o 8 wyjechali do Częstochowy.
Mają do przejechania 600 km. - Zawsze chciałam jechać na pielgrzymkę. To było moje marzenie. Tym bardziej, że w przyszłym roku mam maturę i dyplom na skrzypcach - mówi Ela, która pierwszy raz pojedzie w pielgrzymce.

- Myślę, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Są osoby, które jadą głównie w celach religijnych, są też tacy, którzy chcą poznać osoby o podobnych zainteresowaniach - mówi Filip, którego brat poznał tu swoją przyszłą żonę.

- Tak się złożyło, że na jednej z pielgrzymek wpadła mu w oko jedna dziewczyna, jej też się spodobał. W następnym roku wzięli ślub, a w kolejnym pojawił się synek i w tym roku cała rodzina pielgrzymuje - dodaje Filip.

Obok małżeństw, które swój początek miały na tej pielgrzymce, jest też kilka osób, które zdecydowały tu o tym, żeby zostać księdzem.

- Ja jestem kategoria 60 plus i pomyślałam, że chciałabym duchowo spędzić wakacje - dodaje nauczycielka wychowania fizycznego ze Szczecina.

Pielgrzymi dziennie średnio przejadą 90 km. - To nie jest olbrzymi wysiłek, bo średnio jedziemy 16 km na godzinę - tłumaczy Sebastian Świłpa, kierownik Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Najstarszy uczestnik ma 81 lat, najmłodszy to dziewięciolatek. Przed Cudowny Obraz na Jasną Górę dojadą w niedzielę.
230 osób bierze udział w Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę.

Zobacz także

2014-09-14, godz. 09:45 Szczecińscy studenci pomagają w Etiopii Sześcioro studentów z duszpasterstwa akademickiego 'W Sercu' u chrystusowców wraz ze swoim opiekunem przebywa na trzytygodniowym wolontariacie misyjnym w Etiopii. » więcej 2014-08-19, godz. 10:24 Uzdrowienia w moryńskim kościele? Tłumy na rekolekcjach misjonarza z Indii Prawie tysiąc osób z całej Polski zjechało w miniony weekend do Morynia na rekolekcje w tamtejszej parafii. Spotkania prowadził pochodzący z Indii ojciec Zachariasz. Jak twierdzą uczestnicy rekolekcji, doszło wtedy do kilkudziesięciu… » więcej 2014-08-10, godz. 10:46 Przedszkole oparte na wartościach katolickich powstaje w Szczecinie Przedszkole z edukacją Montessori powstaje na szczecińskim Osowie. To pierwsza placówka w mieście, która będzie działać w domu parafialnym. » więcej 2014-07-29, godz. 11:40 3- i 80-latek idą na Jasną Górę. Przed nimi pół tysiąca kilometrów [ZDJĘCIA, WIDEO] Dziecko, starszy pan i mężczyzna, który nie opuścił żadnej z 30-stu Szczecińskich Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę. Prawie 200 osób wyruszyło we wtorek rano spod sanktuarium na osiedlu Słonecznym. Do pokonania mają ponad pół… » więcej 2014-07-27, godz. 15:38 Pokazali radosny Kościół w Szczecinie. Papiescy stypendyści kończą obóz letni Ponad 1200 stypendystów papieskiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia kończy letni obóz integracyjny w Szczecinie. » więcej 2014-07-27, godz. 12:47 Biskupi i księża kapituły katedralnej popierają profesora Chazana Czy normy prawa państwowego stanowione w sposób samowolny, niezgodny z Bożą prawdą, chociaż wydawałyby się sprawiedliwe i przegłosowane większością parlamentarną, są do zachowania? - pytał metropolita szczecińsko-kamieńsk… » więcej 2014-07-27, godz. 10:17 Ostatni dzień jarmarkowych atrakcji Jeszcze tylko w niedzielę można odwiedzać Jarmark Jakubowy przed szczecińską katedrą. » więcej 2014-07-26, godz. 08:15 Jarmark Jakubowy przy szczecińskiej katedrze trwa w najlepsze [WIDEO] Występ zespołu Poparzeni Kawą Trzy to jeden z głównych punktów soboty na Jarmarku Jakubowym w Szczecinie. Na plac przed katedrą przyciągają jednak przede wszystkim zapachy regionalnych potraw. » więcej 2014-07-25, godz. 17:53 Na rowerach szlakiem św. Jakuba Przejechali na rowerach prawie 1400 kilometrów. Dziewięcioro cyklistów zakończyło w piątek rowerową pielgrzymkę śladem świętego Jakuba, którą rozpoczęli w litewskiej Kretyndze. » więcej 2014-07-25, godz. 14:30 Jarmark Jakubowy dla ciała i dla ducha W piątek przed szczecińską katedrą zaczyna się na dobre Jarmark Jakubowy. Dla mieszkańców Szczecina to znak, że w jednym miejscu przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji kulinarnych i artystycznych. » więcej
169170171172173174175