Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i chrześcijański zespół Deus Meus wystąpią w niedzielę o 20 w koncercie ewangelizacyjnym w szczecińskim amfiteatrze. Fot. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia
Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i chrześcijański zespół Deus Meus wystąpią w niedzielę o 20 w koncercie ewangelizacyjnym w szczecińskim amfiteatrze. Fot. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia
Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i chrześcijański zespół Deus Meus wystąpią w niedzielę o 20 w koncercie ewangelizacyjnym w szczecińskim amfiteatrze.
Ponad tysiąc gimnazjalistów i licealistów przebywa w Szczecinie na letnim obozie integracyjnym. Tym koncertem chcą m.in. dziękować mieszkańcom za gościnę.

- To dla nas zaszczyt śpiewać z takim zespołem. Mamy wiele niespodzianek. Intensywnie trenujemy, żeby koncert miał jak najwyższy wymiar. Chcemy grać utwory, które wszyscy znają i którymi możemy modlić się i wielbić Jezusa Chrystusa, Ducha Świętego ku czci św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnego przeżycia tego czasu - mówią stypendyści.

Koncert rozpocznie się o 20, ale około 19 przed pomnikiem papieża na Jasnych Błoniach stypendyści przygotowali niespodziankę dla mieszkańców.

Stypendyści pochodzą z małych miejscowości, mają bardzo dobre wyniki w nauce, ale skromne domowe budżety, które utrudniają dalsze kształcenie. Co roku w Dzień Papieski, kwestują w całej Polsce na swoją edukację. Za pomoc dziękowali w niedzielę we wszystkich szczecińskich parafiach.

W ubiegłym roku w Dniu Papieskim udało się uzbierać ponad 7,5 mln złotych. Stypendia otrzymuje 2,5 tys. osób.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia powstała w 2000 roku i ma upamiętniać pontyfikat świętego Jana Pawła II m.in. przez wspieranie różnych inicjatyw w dziedzinie edukacji i kultury. Wśród nich są właśnie zbiórki pieniędzy na stypendia dla utalentowanej i ubogiej młodzieży z małych miejscowości.

Więcej o papieskim obozie w Szczecinie w audycji katolickiej "Religia na fali".
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2014-10-12, godz. 15:47 Rektorzy, wykładowcy i studenci wszystkich uczelni na wspólnym nabożeństwie To będzie duchowa inauguracja roku akademickiego. Rektorzy, wykładowcy i studenci wszystkich szczecińskich uczelni spotkają się w niedzielę na nabożeństwie w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszy św. przewodniczyć będzie… » więcej 2014-10-12, godz. 13:21 Szymon Hołownia poprowadzi rekolekcje w Szczecinie Znany dziennikarz i publicysta rozpocznie nauki w niedzielę w kościele dominikanów przy pl. Ofiar Katynia. Tytuł rekolekcji to 'Trzy sposoby na otyłość duszy'. » więcej 2014-10-12, godz. 10:09 Pobiegną dla hospicjum Pięć kilometrów mają do pokonania uczestnicy siódmego Szczecińskiego Ekumenicznego Biegu, który w niedzielę o 15.00 wystartuje przy wejściu na kąpielisko Arkonka. » więcej 2014-10-12, godz. 07:54 Papiescy stypendyści kwestują w Szczecinie Stypendyści fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zbierają pieniądze, które przeznaczą na swoją naukę. Coroczna kwesta odbywa się zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. » więcej 2014-10-08, godz. 18:18 Mary Wagner: Mamy obowiązek zrobić wszystko, by ocalić dziecko w łonie matki Kilkakrotnie łamała nakaz sądowy, by nie zbliżać się do klinik aborcyjnych w Kanadzie. Wchodziła tam i próbowała odwieść kobiety od aborcji. W sumie przesiedziała w więzieniu trzy lata. » więcej 2014-10-08, godz. 11:20 Siedziała dwa lata w więzieniu. Działaczka pro-life z Kanady w Szczecinie Kanadyjska działaczka pro-life Mary Wagner przyjeżdża do Szczecina. Już od kilku dni daje w polskich miastach świadectwo obrony życia nienarodzonych. » więcej 2014-10-05, godz. 12:54 Coś dla ciała i dla ducha. Kościół wychodzi z ofertą do studentów Sport, paintball, wspólne wyjazdy, ale również wolontariat i wspólna modlitwa. Początek roku akademickiego to też nowa oferta dla studentów w szczecińskich duszpasterstwach akademickich. » więcej 2014-09-30, godz. 20:13 Franciszek faworytem do Nobla Papież Franciszek wśród faworytów do Pokojowej Nagrody Nobla. Papież może zostać uhonorowany za 'mocne wezwanie do walki z ubóstwem'. » więcej 2014-09-28, godz. 11:12 Spotkają się na skrzyżowaniach i pomodlą o pokój na świecie O pokój na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i w Ziemi Świętej będą modlić się w niedzielę na szczecińskich skrzyżowaniach przedstawiciele ruchów i wspólnot kościelnych. » więcej 2014-09-16, godz. 08:27 Kostarykanka uzdrowiona za wstawiennictwem Jana Pawła II: "Najważniejsze to uwierzyć w cud" Cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem św. Jana Pawła II Kostarykanka odwiedziła Kamień Pomorski. Floribeth Mora Diaz o swojej historii opowiadała podczas spotkania z mieszkańcami w kamieńskiej konkatedrze. » więcej
167168169170171172173