Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i chrześcijański zespół Deus Meus wystąpią w niedzielę o 20 w koncercie ewangelizacyjnym w szczecińskim amfiteatrze. Fot. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia
Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i chrześcijański zespół Deus Meus wystąpią w niedzielę o 20 w koncercie ewangelizacyjnym w szczecińskim amfiteatrze. Fot. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia
Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i chrześcijański zespół Deus Meus wystąpią w niedzielę o 20 w koncercie ewangelizacyjnym w szczecińskim amfiteatrze.
Ponad tysiąc gimnazjalistów i licealistów przebywa w Szczecinie na letnim obozie integracyjnym. Tym koncertem chcą m.in. dziękować mieszkańcom za gościnę.

- To dla nas zaszczyt śpiewać z takim zespołem. Mamy wiele niespodzianek. Intensywnie trenujemy, żeby koncert miał jak najwyższy wymiar. Chcemy grać utwory, które wszyscy znają i którymi możemy modlić się i wielbić Jezusa Chrystusa, Ducha Świętego ku czci św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnego przeżycia tego czasu - mówią stypendyści.

Koncert rozpocznie się o 20, ale około 19 przed pomnikiem papieża na Jasnych Błoniach stypendyści przygotowali niespodziankę dla mieszkańców.

Stypendyści pochodzą z małych miejscowości, mają bardzo dobre wyniki w nauce, ale skromne domowe budżety, które utrudniają dalsze kształcenie. Co roku w Dzień Papieski, kwestują w całej Polsce na swoją edukację. Za pomoc dziękowali w niedzielę we wszystkich szczecińskich parafiach.

W ubiegłym roku w Dniu Papieskim udało się uzbierać ponad 7,5 mln złotych. Stypendia otrzymuje 2,5 tys. osób.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia powstała w 2000 roku i ma upamiętniać pontyfikat świętego Jana Pawła II m.in. przez wspieranie różnych inicjatyw w dziedzinie edukacji i kultury. Wśród nich są właśnie zbiórki pieniędzy na stypendia dla utalentowanej i ubogiej młodzieży z małych miejscowości.

Więcej o papieskim obozie w Szczecinie w audycji katolickiej "Religia na fali".
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2014-09-14, godz. 09:45 Szczecińscy studenci pomagają w Etiopii Sześcioro studentów z duszpasterstwa akademickiego 'W Sercu' u chrystusowców wraz ze swoim opiekunem przebywa na trzytygodniowym wolontariacie misyjnym w Etiopii. » więcej 2014-08-19, godz. 10:24 Uzdrowienia w moryńskim kościele? Tłumy na rekolekcjach misjonarza z Indii Prawie tysiąc osób z całej Polski zjechało w miniony weekend do Morynia na rekolekcje w tamtejszej parafii. Spotkania prowadził pochodzący z Indii ojciec Zachariasz. Jak twierdzą uczestnicy rekolekcji, doszło wtedy do kilkudziesięciu… » więcej 2014-08-10, godz. 10:46 Przedszkole oparte na wartościach katolickich powstaje w Szczecinie Przedszkole z edukacją Montessori powstaje na szczecińskim Osowie. To pierwsza placówka w mieście, która będzie działać w domu parafialnym. » więcej 2014-07-29, godz. 11:40 3- i 80-latek idą na Jasną Górę. Przed nimi pół tysiąca kilometrów [ZDJĘCIA, WIDEO] Dziecko, starszy pan i mężczyzna, który nie opuścił żadnej z 30-stu Szczecińskich Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę. Prawie 200 osób wyruszyło we wtorek rano spod sanktuarium na osiedlu Słonecznym. Do pokonania mają ponad pół… » więcej 2014-07-27, godz. 15:38 Pokazali radosny Kościół w Szczecinie. Papiescy stypendyści kończą obóz letni Ponad 1200 stypendystów papieskiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia kończy letni obóz integracyjny w Szczecinie. » więcej 2014-07-27, godz. 12:47 Biskupi i księża kapituły katedralnej popierają profesora Chazana Czy normy prawa państwowego stanowione w sposób samowolny, niezgodny z Bożą prawdą, chociaż wydawałyby się sprawiedliwe i przegłosowane większością parlamentarną, są do zachowania? - pytał metropolita szczecińsko-kamieńsk… » więcej 2014-07-27, godz. 10:17 Ostatni dzień jarmarkowych atrakcji Jeszcze tylko w niedzielę można odwiedzać Jarmark Jakubowy przed szczecińską katedrą. » więcej 2014-07-26, godz. 08:15 Jarmark Jakubowy przy szczecińskiej katedrze trwa w najlepsze [WIDEO] Występ zespołu Poparzeni Kawą Trzy to jeden z głównych punktów soboty na Jarmarku Jakubowym w Szczecinie. Na plac przed katedrą przyciągają jednak przede wszystkim zapachy regionalnych potraw. » więcej 2014-07-25, godz. 17:53 Na rowerach szlakiem św. Jakuba Przejechali na rowerach prawie 1400 kilometrów. Dziewięcioro cyklistów zakończyło w piątek rowerową pielgrzymkę śladem świętego Jakuba, którą rozpoczęli w litewskiej Kretyndze. » więcej 2014-07-25, godz. 14:30 Jarmark Jakubowy dla ciała i dla ducha W piątek przed szczecińską katedrą zaczyna się na dobre Jarmark Jakubowy. Dla mieszkańców Szczecina to znak, że w jednym miejscu przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji kulinarnych i artystycznych. » więcej
169170171172173174175