Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Występ zespołu Poparzeni Kawą Trzy to jeden z głównych punktów soboty na Jarmarku Jakubowym w Szczecinie. Na plac przed katedrą przyciągają jednak przede wszystkim zapachy regionalnych potraw.
Na terenie jarmarku jest około 180 wystawców z całej Polski. Niektórzy przyjechali nawet z Bułgarii, Litwy czy Rumunii. Ci, którzy odwiedzą jarmark mogą rozkoszować się na co dzień nie tak łatwo dostępnymi smakami. Wśród przysmaków jarmarku są m.in. rogale jakubowe czy andruty kaliskie.

Będą też kulinarne konkursy i zabawy dla dzieci.

Na Placu Orla Białego czekają na uczestników m.in. liczne koncerty, turniej strzelecki czy pokaz ratownictwa Straży Pożarnej. Jest też tzw. ekostrefa, gdzie można spotkać atrakcje związane z ekologią i ochroną środowiska. Przygotowano obóz średniowieczny, warsztaty z malowania na jedwabiu, naukę gry na starych instrumentach czy pokazy tańca.

Sobotni koncert Poparzonych Kawą Trzy o 20 na placu Orła Białego.

W piątek w katedrze abp Andrzej Dzięga przewodniczył mszy św. odpustowej, która jest najważniejszym wydarzeniem religijnym Jarmarku. W piątkowy wieczór z kolei na scenie na pl. Orła Białego wystąpił Zbigniew Wodecki, który przyciągnął tłumy szczecinian i turystów.

Jarmark odbywa się po raz szósty. Jest połączony z odpustem w szczecińskiej katedrze. Potrwa do niedzieli.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.jarmarkjakubowy.pl.
Nasz reporter Kuba Adamiak, wybrał się na jarmark i postanowił zrobić radiową miseczkę z gliny. Czy mu sie udało? Posłuchajcie.
Nasz reporter Kuba Adamiak spróbował rogali jakubowych oraz przypomniał sobie smak dzieciństwa.
Na plac przed katedrą przyciągają jednak przede wszystkim zapachy regionalnych potraw. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Na plac przed katedrą przyciągają jednak przede wszystkim zapachy regionalnych potraw. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]

Zobacz także

2014-10-12, godz. 15:47 Rektorzy, wykładowcy i studenci wszystkich uczelni na wspólnym nabożeństwie To będzie duchowa inauguracja roku akademickiego. Rektorzy, wykładowcy i studenci wszystkich szczecińskich uczelni spotkają się w niedzielę na nabożeństwie w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszy św. przewodniczyć będzie… » więcej 2014-10-12, godz. 13:21 Szymon Hołownia poprowadzi rekolekcje w Szczecinie Znany dziennikarz i publicysta rozpocznie nauki w niedzielę w kościele dominikanów przy pl. Ofiar Katynia. Tytuł rekolekcji to 'Trzy sposoby na otyłość duszy'. » więcej 2014-10-12, godz. 10:09 Pobiegną dla hospicjum Pięć kilometrów mają do pokonania uczestnicy siódmego Szczecińskiego Ekumenicznego Biegu, który w niedzielę o 15.00 wystartuje przy wejściu na kąpielisko Arkonka. » więcej 2014-10-12, godz. 07:54 Papiescy stypendyści kwestują w Szczecinie Stypendyści fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zbierają pieniądze, które przeznaczą na swoją naukę. Coroczna kwesta odbywa się zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. » więcej 2014-10-08, godz. 18:18 Mary Wagner: Mamy obowiązek zrobić wszystko, by ocalić dziecko w łonie matki Kilkakrotnie łamała nakaz sądowy, by nie zbliżać się do klinik aborcyjnych w Kanadzie. Wchodziła tam i próbowała odwieść kobiety od aborcji. W sumie przesiedziała w więzieniu trzy lata. » więcej 2014-10-08, godz. 11:20 Siedziała dwa lata w więzieniu. Działaczka pro-life z Kanady w Szczecinie Kanadyjska działaczka pro-life Mary Wagner przyjeżdża do Szczecina. Już od kilku dni daje w polskich miastach świadectwo obrony życia nienarodzonych. » więcej 2014-10-05, godz. 12:54 Coś dla ciała i dla ducha. Kościół wychodzi z ofertą do studentów Sport, paintball, wspólne wyjazdy, ale również wolontariat i wspólna modlitwa. Początek roku akademickiego to też nowa oferta dla studentów w szczecińskich duszpasterstwach akademickich. » więcej 2014-09-30, godz. 20:13 Franciszek faworytem do Nobla Papież Franciszek wśród faworytów do Pokojowej Nagrody Nobla. Papież może zostać uhonorowany za 'mocne wezwanie do walki z ubóstwem'. » więcej 2014-09-28, godz. 11:12 Spotkają się na skrzyżowaniach i pomodlą o pokój na świecie O pokój na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i w Ziemi Świętej będą modlić się w niedzielę na szczecińskich skrzyżowaniach przedstawiciele ruchów i wspólnot kościelnych. » więcej 2014-09-16, godz. 08:27 Kostarykanka uzdrowiona za wstawiennictwem Jana Pawła II: "Najważniejsze to uwierzyć w cud" Cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem św. Jana Pawła II Kostarykanka odwiedziła Kamień Pomorski. Floribeth Mora Diaz o swojej historii opowiadała podczas spotkania z mieszkańcami w kamieńskiej konkatedrze. » więcej
168169170171172173174