Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz

W piątek przed szczecińską katedrą zaczyna się na dobre Jarmark Jakubowy. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
W piątek przed szczecińską katedrą zaczyna się na dobre Jarmark Jakubowy. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
W piątek przed szczecińską katedrą zaczyna się na dobre Jarmark Jakubowy. Dla mieszkańców Szczecina to znak, że w jednym miejscu przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji kulinarnych i artystycznych.
Na Jarmarku prezentuje się blisko 180 wystawców z całej Polski, ale też Litwy, Gruzji czy Rumunii. Są regionalne produkty, rzemiosło. Jest też tzw. ekostrefa, gdzie można spotkać atrakcje związane z ekologią i ochroną środowiska. Przygotowano obóz średniowieczny, warsztaty z malowania na jedwabiu, naukę gry na starych instrumentach czy pokazy tańca.

Jarmark to przede wszystkim święto parafii. - I okazja do przeżywania duchowego - przekonuje ksiądz Maciej Pliszka ze szczecińskiej katedry.

Odpust parafialny to najważniejsze wydarzenie religijne związane z Jarmarkiem Jakubowym.

- Dla nas najważniejsze jest, żeby odpust św. Jakuba, a więc pierwszej świątyni w mieście i w całej diecezji, był żywym odpustem. Duchowe dary w postaci odpustu zupełnego, czyli darowania kary za popełnione grzechy są przekazywane zawsze, czy przyjdzie jedna osoba czy tysiąc. Chcemy jednak, żeby skorzystało z tego jak najwięcej osób. Poprzez wydarzenia regionalne, społeczne, kulturalne, rozrywkowe chcemy przemycać też treści religijne - mówi ks. Pliszka.

Msza św. odpustowa o godzinie 18. Z wydarzeń kulturalnych atrakcyjnie zapowiada się koncert Zbigniewa Wodeckiego o 20 na placu Orła Białego i zwiedzanie katedry z przewodnikiem o 21.30. Szczegółowy program na jarmarkjakubowy.pl

Jarmark potrwa do niedzieli.
Relacja Jakuba Adamiaka w Wiadomościach o 14.
- I okazja do przeżywania duchowego - przekonuje ksiądz Maciej Pliszka ze szczecińskiej katedry.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty