Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
- Musimy historię narodzin Jezusa w Betlejem wpisywać w serce i radować się nią - rozpoczyna abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
- Musimy historię narodzin Jezusa w Betlejem wpisywać w serce i radować się nią - rozpoczyna abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Katolicy rzymscy i protestanci świętują dziś Boże Narodzenie, zgodnie z kalendarzem gregoriańskim. Życzenia mieszkańcom Szczecina i regionu składają jednak także przedstawiciele pozostałych kościołów chrześcijańskich.
- Musimy historię narodzin Jezusa w Betlejem wpisywać w serce i radować się nią - rozpoczyna abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. - Niech ta historia będzie dziś dla was nowym otwarciem na nadzieję na współczesne sprawy. Mogą one być po bożemu, ale też po ludzku poustawiane i zorganizowane.

- Przychodzący Bóg zawsze przynosi błogosławieństwo, radość, przebaczenie i miłość - mówi ks. Sławomir Sikora, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej. - Życzę nam wszystkim otwartych oczu, abyśmy mogli doświadczyć przychodzącego do nas Boga.

- Niech te święta nie będą tylko powodem do uciechy, ale również do zadumy nad nami, Bożym Miłosierdziem i abyśmy tymi świętami i radością mogli się dzielić z innymi - życzy ks. Paweł Stefanowski, proboszcz cerkwi prawosławnej.

- Niech Bóg błogosławi nam tym dobrem, które jest nam potrzebne na co dzień - dodaje ks. Robert Rosa, proboszcz cerkwi greckokatolickiej. - Niech daje nam łaskę wiary, nadziei i niech daje nam pokój, którego tak potrzeba w świecie.

Grekokatolicy i prawosławni będą świętować według kalendarza juliańskiego za niespełna dwa tygodnie.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.
Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]

Zobacz także

2016-05-14, godz. 18:26 Papież z numerem 1 na Światowych Dniach Młodzieży Identyfikator z numerem 1 na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie otrzyma papież Franciszek. » więcej 2016-05-14, godz. 17:51 Spotkanie pokoleń. Duszpasterstwo akademickie "W Sercu" świętuje jubileusz [ZDJĘCIA] 50 lat ma Duszpasterstwo Akademickie u szczecińskich chrystusowców. Od pół wieku studenci spotykają się przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. » więcej 2016-05-14, godz. 12:45 Okrągły jubileusz parafii prawosławnej w Szczecinie Parafia Prawosławna w Szczecinie świętuje swoje 70-lecie. W sobotę w uroczystej Liturgii Świętej w Cerkwi Świętego Mikołaja Cudotwórcy wziął udział Prawosławny Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński, Najprzewielebniejszy Jere… » więcej 2016-05-14, godz. 10:46 Pół wieku szczecińskiego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego 50 lat temu chrystusowiec ks. Grzegorz Okroy rozpoczął tworzenie Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. W sobotę półwiecze ośrodka świętują wspólnie absolwenci, studenci… » więcej 2016-05-10, godz. 00:24 "Apel papieża w sprawie uchodźców to nie dogmat" Katolicy w Polsce są z Kościołem na Wschodzie od początku wojny w Iraku, pomagają też uchodźcom od 2009 roku przez różne zbiórki w diecezjach. Pomoc trafia nie tylko do chrześcijan - przypomina ks. prof. Waldemar Cisło. » więcej 2016-05-08, godz. 14:36 Szczecinianie w obronie życia w Rzymie Blisko 60-osobowa grupa z Bractwa Małych Stópek ze Szczecina wzięła udział w Marszu dla Życia w Rzymie. » więcej 2016-05-08, godz. 11:00 Modlą się nogami. Z trzech stron świata do Berlina [ZDJĘCIA] Czterech szczecinian przygotowuje się do pielgrzymki przez całą Europę. Każdy z nich przejdzie około 2,5 tys. kilometrów. » więcej 2016-05-07, godz. 20:07 Nowy biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Papież Franciszek mianował biskupem pomocniczym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ks. prałata dr. Krzysztofa Włodarczyka. » więcej 2016-05-07, godz. 12:11 Z Salosu do Manchesteru United? To marzenie szczecińskiej trenerki [ZDJĘCIA] Ma 23 lata, jej marzeniem jest trenowanie Manchesteru United i - jak na razie - jest jedyną kobietą, która zajmuje się szkoleniem najmłodszych dzieci w szczecińskim SALOS-ie, czyli Stowarzyszeniu Lokalnym Salezjańskiej Organizacji … » więcej 2016-05-06, godz. 13:48 Duży remont "Serca Jezusowego" po... 40 latach Rusza remont Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. To pierwsza kompleksowa modernizacja kościoła od około 40 lat. » więcej
150151152153154155156