Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
- Musimy historię narodzin Jezusa w Betlejem wpisywać w serce i radować się nią - rozpoczyna abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
- Musimy historię narodzin Jezusa w Betlejem wpisywać w serce i radować się nią - rozpoczyna abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Katolicy rzymscy i protestanci świętują dziś Boże Narodzenie, zgodnie z kalendarzem gregoriańskim. Życzenia mieszkańcom Szczecina i regionu składają jednak także przedstawiciele pozostałych kościołów chrześcijańskich.
- Musimy historię narodzin Jezusa w Betlejem wpisywać w serce i radować się nią - rozpoczyna abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. - Niech ta historia będzie dziś dla was nowym otwarciem na nadzieję na współczesne sprawy. Mogą one być po bożemu, ale też po ludzku poustawiane i zorganizowane.

- Przychodzący Bóg zawsze przynosi błogosławieństwo, radość, przebaczenie i miłość - mówi ks. Sławomir Sikora, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej. - Życzę nam wszystkim otwartych oczu, abyśmy mogli doświadczyć przychodzącego do nas Boga.

- Niech te święta nie będą tylko powodem do uciechy, ale również do zadumy nad nami, Bożym Miłosierdziem i abyśmy tymi świętami i radością mogli się dzielić z innymi - życzy ks. Paweł Stefanowski, proboszcz cerkwi prawosławnej.

- Niech Bóg błogosławi nam tym dobrem, które jest nam potrzebne na co dzień - dodaje ks. Robert Rosa, proboszcz cerkwi greckokatolickiej. - Niech daje nam łaskę wiary, nadziei i niech daje nam pokój, którego tak potrzeba w świecie.

Grekokatolicy i prawosławni będą świętować według kalendarza juliańskiego za niespełna dwa tygodnie.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.
Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]

Zobacz także

2016-05-03, godz. 14:30 Boży raban w Barlinku. "Jedziemy do Krakowa"! Nabożeństwa, koncerty i zabawa - na trzy dni Barlinek przejęli we władanie młodzi, którzy m.in. przez modlitwę i warsztaty przygotowywali się na lipcowe spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie. » więcej 2016-05-01, godz. 16:17 Młodzi zjechali do Barlinka [ZDJĘCIA] Ponad tysiąc osób z całej archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej przyjechało do Barlinka. W niedzielę rozpoczęły się tam Archidiecezjalne Dni Młodych. » więcej 2016-05-01, godz. 10:39 Dziś Wielkanoc w kościołach w obrządku wschodnim Grekokatolicy i Prawosławni obchodzą uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. W tym roku to pięć tygodni później niż w obrządku zachodnim. » więcej 2016-05-01, godz. 09:16 Caritas pomaga w wyjeździe na Światowe Dni Młodzieży Jesteś wolontariuszem i nie stać cię na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa? Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zorganizował konkurs, który może pomóc w spotkaniu z papieżem Franciszkiem w lipcu w Polsce. » więcej 2016-04-27, godz. 15:26 Jubileusz szkół salezjańskich. "Wpajamy wartości chrześcijańskie i patriotyczne" [WIDEO, ZDJĘCIA] Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego 'Collegium Salesianum' obchodzi 20. urodziny. » więcej 2016-04-25, godz. 12:26 Ekumeniczne bieganie dla Lenki [ZDJĘCIA] Blisko 200 osób wzięło udział w 10. Ekumenicznym Biegu Charytatywnym 'Biegnij, aby widziała'. » więcej 2016-04-24, godz. 17:16 "Marsz dla Życia": 12 tysięcy uczestników i jeden incydent [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ] W marszu wzięło udział około 12 tysięcy osób - takie dane przedstawiła policja. » więcej 2016-04-24, godz. 08:19 Marsz dla Życia przejdzie przez Szczecin. Hasło: Mężczyzna Waleczne Serce 'Mężczyzna Waleczne Serce' - to hasło tegorocznego Szczecińskiego Marszu dla Życia. Największa w Polsce manifestacja w obronie życia wyruszy sprzed pomnika św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w niedzielę o godz. 15. » więcej 2016-04-21, godz. 12:40 Tau rapuje w Radiu Szczecin [WIDEO] W ciągu tygodnia zakładałem maskę grzecznego chłopca, a w weekend zamieniałem się w bestię - mówił Piotr Kowalczyk 'Tau' w rozmowie z Radiem Szczecin. » więcej 2016-04-17, godz. 08:58 „Mężczyzna Waleczne Serce” to hasło tegorocznego Marszu dla Życia To największa manifestacja w obronie życia w Polsce, na którą w Szczecinie co roku przychodzi całymi rodzinami kilkanaście tysięcy osób. » więcej
151152153154155156157