Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Na wspólne kolędowanie przy szopce zaprasza także parafia św. Brata Alberta na Głębokim. Fot. Tobiasz Madejski [Radio Szczecin]
Na wspólne kolędowanie przy szopce zaprasza także parafia św. Brata Alberta na Głębokim. Fot. Tobiasz Madejski [Radio Szczecin]
Na wspólne kolędowanie przy szopce zaprasza także parafia św. Brata Alberta na Głębokim. Fot. Tobiasz Madejski [Radio Szczecin]
Na wspólne kolędowanie przy szopce zaprasza także parafia św. Brata Alberta na Głębokim. Fot. Tobiasz Madejski [Radio Szczecin]
Żeby zobaczyć owce, osła czy kozy trzeba było stać w długiej kolejce, ale czas umilali kolędnicy. Fot. Tobiasz Madejski [Radio Szczecin]
Żeby zobaczyć owce, osła czy kozy trzeba było stać w długiej kolejce, ale czas umilali kolędnicy. Fot. Tobiasz Madejski [Radio Szczecin]
Trzy tradycyjne, żywe szopki ze zwierzętami i biblijnymi postaciami można oglądać w Szczecinie. Jedna stoi w centrum miasta, druga na Prawobrzeżu, kolejna przy ul. Zegadłowicza, niedaleko Głębokiego.
- Świąteczne przedstawienie z udziałem m.in. dzieciątka Jezus, Marii, aniołów i trzech króli obejrzymy o godzinie 10 w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa - mówi ksiądz Jakub Jeleń. - Osoby, które prowadziły żywą szopkę ze sceny co parę chwil przypominały o tym, że pojawiają się nowe postacie. Było wspólne kolędowanie. Dzieci i młodzież przebrały się za postacie z żywej szopki.

Żeby zobaczyć owce, osła czy kozy trzeba było stać w długiej kolejce, ale czas umilali kolędnicy. Podczas wspólnego kolędowania były też życzenia, a chętnych do zobaczenia żywej szopki nie brakowało.

- Przyszliśmy posłuchać, kolędować i obejrzeć szopki. - Dzieci chciały zobaczyć zwierzęta, bo nie mieszkamy na stałe w Polsce. Przyjechaliśmy na święta i dla nich to jest nowość - mówią zgromadzeni widzowie.

Przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa mieszkańcy Szczecina świętują Boże Narodzenie

Przezwyciężenia życiowych trudności życzył też prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

- W życiu ciągle spotykają nas jakieś kłopoty, ale będąc życzliwym dla drugiego człowieka możemy te wszystkie trudności przezwyciężać. W tym ma nam pomóc nowo narodzony Chrystus i tego wszystkim z całego serca życzę - powiedział prezydent.

Do śpiewania kolęd zachęcały zespoły ze Szczecina i regionu. - Co godzinę były nowe zespoły m.in. ze Szczecina, Stargardu, Chociwla, byli też kombatanci i zachęcamy wszystkich do wspólnego kolędowania - mówi ks. Jeleń.

Szopkę przy kościele chrystusowców można oglądać w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia od 10 do 18. O godzinie 15 życzenia złożyli mieszkańcom proboszcz parafii i biskup Marian Błażej Kruszyłowicz.

Na Prawobrzeżu szopka stoi w Żydowcach, przy ul. Srebrnej. Przygotowała ją parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Są tam m.in. osły, owce, kozy, kucyki i cielak. W pierwszy dzień świąt o 13:30 odbyły się występy zespołów, a o 19:00 - wspólne śpiewanie kolęd przy ognisku.

Na Prawobrzeżu szopka stoi w Żydowcach, przy ul. Srebrnej

Na wspólne kolędowanie przy szopce zaprasza także parafia św. Brata Alberta na Głębokim. Osła, owcę, królika, kury i gołębie można oglądać w pierwszy i drugi dzień świąt, od rana do wieczora.

W tym miejscu mieszkańcy mogą podziwiać żywą szopkę pierwszy raz od kilku lat. - Uważam, że to piękne urozmaicenie na święta - mówi ks. Janusz Giec, proboszcz parafii.

Śpiewanie kolęd zaplanowano tu w czwartek o 18:30.
Na wspólne kolędowanie przy szopce zaprasza także parafia św. Brata Alberta na Głębokim.
- Świąteczne przedstawienie z udziałem m.in. dzieciątka Jezus, Marii, aniołów i trzech króli obejrzymy o 10 przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa - zapowiada ksiądz Jakub Jeleń.
Do śpiewania kolęd będą zachęcać zespoły ze Szczecina i regionu.
Podczas wspólnego kolędowania były też życzenia, a chętnych do zobaczenia żywej szopki nie brakowało.

Zobacz także

2018-04-01, godz. 15:08 "Inne święta nie miałyby sensu, gdyby(...)Chrystus nie zmartwychwstał" Dzisiaj mierzymy się z najważniejszą prawdą wiary; ona sprawia, że to najważniejsze święto Kościoła i wszystkie inne święta nie miałyby sensu, gdyby Chrystus nie wziął na swoje ramiona krzyża i nie zmartwychwstał - mówił… » więcej 2018-04-01, godz. 09:00 "Zmartwychwstał Pan, Alleluja!". Arcybiskup składa życzenia [WIDEO] Zmartwychwstał Pan, Alleluja! Rozdzwoniły się dzwony kościołów. Jedni się radują, inni się budzą i pytają o co chodzi. A to Jezus Chrystus, którego świat chciał zabić, ogłasza, że żyje - mówi metropolita szczecińsko-kamieński… » więcej 2018-04-01, godz. 08:11 Dziś Wielkanoc. Najważniejsze święto chrześcijan Katolicy rozpoczynają obchody świąt wielkanocnych mszą świętą rezurekcyjną odprawianą w niedzielę o świcie. W niektórych kościołach rzymskokatolickich procesja rezurekcyjna była połączona z Wigilią Paschalną i odbyła się… » więcej 2018-03-31, godz. 18:24 Wyjątkowa liturgia w szczecińskiej katedrze Pięć dorosłych osób przyjmie w sobotę chrzest, komunię i bierzmowanie podczas Wigilii Paschalnej w szczecińskiej katedrze. Wcześniej przygotowywali się w ośrodku katechumenalnym, który prowadzą przy katedrze siostry jadwiżanki… » więcej 2018-03-31, godz. 17:43 "To polska tradycja". Groby Pańskie w szczecińskich kościołach [ZDJĘCIA] We wszystkich kościołach Szczecina powstały Groby Pańskie. Odsłonięto je w Wielki Piątek. » więcej 2018-03-31, godz. 13:55 Wielka Sobota. Czas ciszy i oczekiwania Wielka Sobota to dzień, kiedy Jezus spoczywa w grobie. W kościołach trwa święcenie pokarmów na wielkanocny stół. Wieczorem po zachodzie słońca rozpocznie się najważniejsza część Triduum - Wigilia Paschalna. Na początku odbędzie… » więcej 2018-03-31, godz. 07:15 Dziś Wielka Sobota. W kościołach święcimy pokarmy W Wielką Sobotę przychodzimy do kościołów, w których kapłani błogosławią pokarmy przeznaczone na świąteczny stół. Święcenia odbywają się od rana we wszystkich kościołach. O godzinie 10 w Bazylice Archikatedralnej Caritas… » więcej 2018-03-30, godz. 07:43 Wielki Piątek. "Kościół milczy" Dziś Wielki Piątek, w którym chrześcijanie upamiętniają ukrzyżowanie Chrystusa na górze Kalwarii. W czasie nabożeństwa w kościele czyta się ewangelię opisującą mękę i śmierć Jezusa. » więcej 2018-03-30, godz. 06:14 Noc Konfesjonałów "daje poczucie bezpieczeństwa" [ZDJĘCIA] W blisko 240 kościołach w całej Polsce, w tym kilku w samym Szczecinie odbywały się spowiedzi co najmniej do północy. Były też takie, w których księża spowiadali do 6 rano. » więcej 2018-03-29, godz. 08:36 Nocna spowiedź bez (większych) kolejek Ponad 200 kościołów w całej Polsce, również w Zachodniopomorskiem, bierze udział w Nocy Konfesjonałów. Warunkiem uczestnictwa jest zorganizowanie spowiedzi w Wielkim Tygodniu trwającej przynajmniej do północy. » więcej
121122123124125126127