Trzy tradycyjne, żywe szopki ze zwierzętami i biblijnymi postaciami można oglądać w Szczecinie. Jedna stoi w centrum miasta, druga na Prawobrzeżu, kolejna przy ul. Zegadłowicza, niedaleko Głębokiego.
Żeby zobaczyć owce, osła czy kozy trzeba było stać w długiej kolejce, ale czas umilali kolędnicy. Podczas wspólnego kolędowania były też życzenia, a chętnych do zobaczenia żywej szopki nie brakowało.
- Przyszliśmy posłuchać, kolędować i obejrzeć szopki. - Dzieci chciały zobaczyć zwierzęta, bo nie mieszkamy na stałe w Polsce. Przyjechaliśmy na święta i dla nich to jest nowość - mówią zgromadzeni widzowie.
Przezwyciężenia życiowych trudności życzył też prezydent Szczecina Piotr Krzystek.
- W życiu ciągle spotykają nas jakieś kłopoty, ale będąc życzliwym dla drugiego człowieka możemy te wszystkie trudności przezwyciężać. W tym ma nam pomóc nowo narodzony Chrystus i tego wszystkim z całego serca życzę - powiedział prezydent.
Do śpiewania kolęd zachęcały zespoły ze Szczecina i regionu. - Co godzinę były nowe zespoły m.in. ze Szczecina, Stargardu, Chociwla, byli też kombatanci i zachęcamy wszystkich do wspólnego kolędowania - mówi ks. Jeleń.
Szopkę przy kościele chrystusowców można oglądać w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia od 10 do 18. O godzinie 15 życzenia złożyli mieszkańcom proboszcz parafii i biskup Marian Błażej Kruszyłowicz.
Na Prawobrzeżu szopka stoi w Żydowcach, przy ul. Srebrnej. Przygotowała ją parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Są tam m.in. osły, owce, kozy, kucyki i cielak. W pierwszy dzień świąt o 13:30 odbyły się występy zespołów, a o 19:00 - wspólne śpiewanie kolęd przy ognisku.
Na wspólne kolędowanie przy szopce zaprasza także parafia św. Brata Alberta na Głębokim. Osła, owcę, królika, kury i gołębie można oglądać w pierwszy i drugi dzień świąt, od rana do wieczora.
W tym miejscu mieszkańcy mogą podziwiać żywą szopkę pierwszy raz od kilku lat. - Uważam, że to piękne urozmaicenie na święta - mówi ks. Janusz Giec, proboszcz parafii.
Śpiewanie kolęd zaplanowano tu w czwartek o 18:30.
Zobacz także
2015-06-01, godz. 00:35
Pierwsza w Polsce misja ewangelizacyjna zakończyła się w Szczecinie [ZDJĘCIA]
Niedzielna Cristoteca i koncert Magdy Frączek na placu Lotników zakończyły trwający od poniedziałku Tydzień Ewangelizacji w Szczecinie. Misja "Talitha kum" była pierwszym takim wydarzeniem w Polsce.
» więcej
2015-05-28, godz. 17:38
Marsz Światła przejdzie przez Szczecin
Marsz Światła przejdzie w czwartek wieczorem ulicami Szczecina. Uczestnicy wyruszą sprzed katedry o godz. 18. To kolejny punkt trwającego od niedzieli Tygodnia Ewangelizacji.
» więcej
2015-05-26, godz. 07:35
Ewangelia głoszona w tramwajach
Młodzi ewangelizatorzy we wtorek znów wyruszą na ulice Szczecina, a precyzyjniej wsiądą do tramwajów. To kolejny dzień Tygodnia Ewangelizacji, w którym przedstawiciele ruchów i wspólnot kościelnych głoszą Chrystusa.
» więcej
2015-05-25, godz. 17:44
Żywy Kościół wychodzi na ulice Szczecina
Przez tydzień odwiedzą szpitale, będą w tramwajach, wyjdą na place Szczecina do mieszkańców, by głosić Jezusa. Młodzi ewangelizatorzy rozpoczęli pierwszą w mieście, a zapoczątkowaną kilkanaście lat temu w Brazylii Misję Talitha…
» więcej
2015-05-24, godz. 11:32
W niedzielę Zielone Świątki
Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego w Kościele rzymskokatolickim. To 50 dzień po Zmartwychwstaniu Chrystusa, który kończy okres wielkanocny w Kościele.
» więcej
2015-05-24, godz. 09:05
Modlitwy, tańce, śpiewy i msze na ulicach Szczecina
Tego w Szczecinie jeszcze nie było. Modlitwy, tańce, śpiewy i msze św. na placach i ulicach miasta przez cały tydzień. W poniedziałek rozpocznie się Misja Talitha kum, którą zapoczątkowano 14 lat temu w Brazylii. W niedzielę ewangelizatorzy…
» więcej
2015-05-06, godz. 06:42
Mija 70 lat od pierwszej mszy w polskim Szczecinie
70 lat temu chrystusowiec ksiądz Florian Berlik odprawił pierwszą mszę św. w powojennym Szczecinie w parafii św. Jana Chrzciciela. W środę, w rocznicę tego wydarzenia arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko - kamieński…
» więcej
2015-05-05, godz. 18:04
Jak władza próbowała podporządkować Kościół?
Brak trwałej struktury i poczucie tymczasowości kościelnej to podstawowe problemy, z jakimi zmagał się Kościół Katolicki na Pomorzu Zachodnim zaraz po II wojnie światowej.
» więcej
2015-05-01, godz. 08:50
Młodzi zjadą do Barlinka
Ponad 1,5 tysiąca osób weźmie udział w rozpoczynających się w piątek w Barlinku Archidiecezjalnych Dniach Młodych. To spotkanie jest również okazją do przygotowania na Światowe Dni Młodzieży, które już za rok z udziałem papieża…
» więcej
2015-04-19, godz. 15:24
Marsz dla Życia przeszedł ulicami miasta [ZDJĘCIA, WIDEO, NOWE]
Kilkanaście tysięcy szczecinian wzięło udział w największej tego typu manifestacji w Polsce. Pochód ruszył z Jasnych Błoni.
» więcej