Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Na wspólne kolędowanie przy szopce zaprasza także parafia św. Brata Alberta na Głębokim. Fot. Tobiasz Madejski [Radio Szczecin]
Na wspólne kolędowanie przy szopce zaprasza także parafia św. Brata Alberta na Głębokim. Fot. Tobiasz Madejski [Radio Szczecin]
Na wspólne kolędowanie przy szopce zaprasza także parafia św. Brata Alberta na Głębokim. Fot. Tobiasz Madejski [Radio Szczecin]
Na wspólne kolędowanie przy szopce zaprasza także parafia św. Brata Alberta na Głębokim. Fot. Tobiasz Madejski [Radio Szczecin]
Żeby zobaczyć owce, osła czy kozy trzeba było stać w długiej kolejce, ale czas umilali kolędnicy. Fot. Tobiasz Madejski [Radio Szczecin]
Żeby zobaczyć owce, osła czy kozy trzeba było stać w długiej kolejce, ale czas umilali kolędnicy. Fot. Tobiasz Madejski [Radio Szczecin]
Trzy tradycyjne, żywe szopki ze zwierzętami i biblijnymi postaciami można oglądać w Szczecinie. Jedna stoi w centrum miasta, druga na Prawobrzeżu, kolejna przy ul. Zegadłowicza, niedaleko Głębokiego.
- Świąteczne przedstawienie z udziałem m.in. dzieciątka Jezus, Marii, aniołów i trzech króli obejrzymy o godzinie 10 w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa - mówi ksiądz Jakub Jeleń. - Osoby, które prowadziły żywą szopkę ze sceny co parę chwil przypominały o tym, że pojawiają się nowe postacie. Było wspólne kolędowanie. Dzieci i młodzież przebrały się za postacie z żywej szopki.

Żeby zobaczyć owce, osła czy kozy trzeba było stać w długiej kolejce, ale czas umilali kolędnicy. Podczas wspólnego kolędowania były też życzenia, a chętnych do zobaczenia żywej szopki nie brakowało.

- Przyszliśmy posłuchać, kolędować i obejrzeć szopki. - Dzieci chciały zobaczyć zwierzęta, bo nie mieszkamy na stałe w Polsce. Przyjechaliśmy na święta i dla nich to jest nowość - mówią zgromadzeni widzowie.

Przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa mieszkańcy Szczecina świętują Boże Narodzenie

Przezwyciężenia życiowych trudności życzył też prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

- W życiu ciągle spotykają nas jakieś kłopoty, ale będąc życzliwym dla drugiego człowieka możemy te wszystkie trudności przezwyciężać. W tym ma nam pomóc nowo narodzony Chrystus i tego wszystkim z całego serca życzę - powiedział prezydent.

Do śpiewania kolęd zachęcały zespoły ze Szczecina i regionu. - Co godzinę były nowe zespoły m.in. ze Szczecina, Stargardu, Chociwla, byli też kombatanci i zachęcamy wszystkich do wspólnego kolędowania - mówi ks. Jeleń.

Szopkę przy kościele chrystusowców można oglądać w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia od 10 do 18. O godzinie 15 życzenia złożyli mieszkańcom proboszcz parafii i biskup Marian Błażej Kruszyłowicz.

Na Prawobrzeżu szopka stoi w Żydowcach, przy ul. Srebrnej. Przygotowała ją parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Są tam m.in. osły, owce, kozy, kucyki i cielak. W pierwszy dzień świąt o 13:30 odbyły się występy zespołów, a o 19:00 - wspólne śpiewanie kolęd przy ognisku.

Na Prawobrzeżu szopka stoi w Żydowcach, przy ul. Srebrnej

Na wspólne kolędowanie przy szopce zaprasza także parafia św. Brata Alberta na Głębokim. Osła, owcę, królika, kury i gołębie można oglądać w pierwszy i drugi dzień świąt, od rana do wieczora.

W tym miejscu mieszkańcy mogą podziwiać żywą szopkę pierwszy raz od kilku lat. - Uważam, że to piękne urozmaicenie na święta - mówi ks. Janusz Giec, proboszcz parafii.

Śpiewanie kolęd zaplanowano tu w czwartek o 18:30.
Na wspólne kolędowanie przy szopce zaprasza także parafia św. Brata Alberta na Głębokim.
- Świąteczne przedstawienie z udziałem m.in. dzieciątka Jezus, Marii, aniołów i trzech króli obejrzymy o 10 przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa - zapowiada ksiądz Jakub Jeleń.
Do śpiewania kolęd będą zachęcać zespoły ze Szczecina i regionu.
Podczas wspólnego kolędowania były też życzenia, a chętnych do zobaczenia żywej szopki nie brakowało.

Zobacz także

2012-09-16, godz. 00:44 Mistrz z Londynu: Nie wstydzę się Chrystusa Nie wstydzę się Jezusa, modlę się codziennie, On jest ze mną, a po wypadku mam może nawet lepszy kontakt z Bogiem - mówi dwukrotny mistrz paraolimpijski w kolarstwie ręcznym. » więcej 2012-08-23, godz. 06:43 Pochodzą z XIV w. i odkryto je u nas [ZDJĘCIA] Średniowieczne freski odkryto podczas prac konserwatorskich we wnętrzu kościoła św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Naukowcy szacują, że znajdujące się na ścianach i sklepieniu świątyni malowidła, pochodzą z połowy XIV w. » więcej 2012-08-19, godz. 10:19 Dostaną wyprawki i tornistry "pełne uśmiechów" Ponad 2 tysiące plecaków wypełnionych wyprawkami dla najuboższych dzieci - to plan Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W parafiach wierni kompletują przybory w ramach akcji 'Tornister pełen uśmiechów'. » więcej 2012-08-19, godz. 10:02 Na skuterach w pielgrzymkę życia Najpierw msza, a potem siadają na skutery i rozpoczynają pielgrzymkę życia. Dwoje studentów Akademii Sztuki ze Szczecina przejedzie ponad 6 tysięcy kilometrów do Santiago de Compostela i z powrotem. » więcej 2012-08-17, godz. 13:04 Bezprecedensowy dokument. Ma zacząć dialog Przesłanie wzywające do pojednania obu narodów podpisali Patriarcha Moskwy i całej Rusi Cyryl I oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik. » więcej 2012-08-17, godz. 08:32 Wydarzenie bez precedensu w historii Kościołów Piątek jest drugim i najważniejszym dniem wizyty Cyryla I w Polsce. Prawosławny Patriarcha Moskwy i całej Rusi oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik podpiszą przesłanie wzywające do pojednania obu narodów… » więcej 2012-08-16, godz. 01:06 Wierni modlą się przed kopią Cudownego Obrazu [ZDJĘCIA] Po mszy św. o 6 rano kopia Ikony Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej wyjechała z Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie do Myśliborza. » więcej 2012-08-15, godz. 15:05 Sto tysięcy wiernych na Jasnej Górze Ponad sto tysięcy wiernych brało udział w porannych uroczystościach Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na Jasnej Górze. » więcej 2012-08-15, godz. 10:59 Kopia Cudownego Obrazu dziś w Szczecinie Przebyła już drogę z Władywostoku przez Rosję, Kazachstan, Ukrainę, Białoruś, Łotwę, dalej przez Wilno na Litwie. W Polsce była m.in. w Supraślu, Białymstoku, Gdańsku. Wszędzie witały ją tłumy wiernych. Dziś, w święto… » więcej 2012-08-12, godz. 14:00 Kopia Cudownego Obrazu w Szczecinie Z Władywostoku w Rosji do Fatimy w Portugalii. Od Oceanu do oceanu przez świat w obronie życia człowieka ikona Matki Bożej Częstochowskiej w sumie przemierzy około 18 tysięcy kilometrów. Kopia Cudownego Obrazu już w środę zawita… » więcej
201202203204205206207