Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Na co dzień dopingują swoje drużyny na trybunach, a w sobotę wspólnie pomodlą się w Częstochowie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Na co dzień dopingują swoje drużyny na trybunach, a w sobotę wspólnie pomodlą się w Częstochowie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Na co dzień dopingują swoje drużyny na trybunach, a w sobotę wspólnie pomodlą się w Częstochowie. Siódma patriotyczna pielgrzymka kibiców na Jasną Górę rozpocznie się mszą św. w kaplicy Cudownego Obrazu w południe. Wśród uczestników będą też młodzi ze Szczecina.
Na meczach to często najbardziej zagorzali kibice. Marta dopinguje Pogoni, dziś miała być w Częstochowie, ale złamana noga zatrzymała ją w Szczecinie.

- Kibice też są patriotami i katolikami i to jest takie ważne poświęcić swoje barwy, z którymi ma się kontakt na co dzień. To też jest fajne miejsce na spotkanie z kibicami innych drużyn - uważa Marta, która chodzi do IV klasy technikum.

Michał studiuje w Szczecinie, a jest kibicem żużlowej Stali Gorzów. - Jest mnóstwo ludzi normalnych, wykształconych, którzy mają rodzinę, ale oni są wrzucani do jednego worka i są nazywani kibolami i bandytami - podkreśla Michał.

Podczas, gdy na co dzień kibice m.in. remontują domy dziecka, zbierają paczki dla dzieci czy karmę dla bezpańskich zwierząt. - O takich akcjach jednak się nie mówi, bo lepiej powiedzieć o zadymie, która zdarzy się raz na ruski rok. A unika się mówienia o dobrych rzeczach - uważa Marta.

W ubiegłym roku w pielgrzymce wzięło udział pięć tysięcy osób.

Podczas mszy zostaną poświęcone szaliki i flagi klubowe, a po nabożeństwie zaplanowano m.in. wykład o Żołnierzach Wyklętych i dyskusje o Ziemiach Odzyskanych, które są tematem przewodnim tegorocznej pielgrzymki. Wszystko zakończy o 17 koncert dedykowany pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego.

Więcej o pielgrzymce kibiców w audycji katolickiej "Religia na fali".
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2015-04-05, godz. 12:00 Ten grób ma symbolizować coś jeszcze W jednej ze szczecińskich parafii Grób Pański jest nie tylko wspomnieniem męki i śmierci Chrystusa, ale ma także symbolizować wołanie o pokój na świecie. » więcej 2015-04-05, godz. 11:13 Wielkanocne śniadanie na Pomorzanach. "Czasem wystarczy z nimi pobyć" Śniadanie dla potrzebujących mieszkańców Pomorzan w Wielkanocny poranek to już tradycja. I tym razem blisko 50 samotnych i ubogich mogło poczuć klimat świąt spotykając się w Katolickiej Szkole Podstawowej przy parafii Matki Bożej… » więcej 2015-04-05, godz. 00:13 Radosne procesje w kościołach. Czy wszystkie powinny być w nocy? Trzeba uszanować duchowość ludzi, a w Kościele jest miejsce na wiele tradycji liturgicznych - m.in. tak księża tłumaczą fakt, że w niektórych kościołach procesje rezurekcyjne odbywają się w niedzielę rano, podczas gdy w innych… » więcej 2015-04-05, godz. 00:13 Wielkanocne życzenia metropolity [WIDEO] Życzę Wam, żebyście składając sobie dziś życzenia poczuli się na nowo razem - mówi abp Andrzej Dzięga. Metropolita szczecińsko-kamieński składa świąteczne życzenia. » więcej 2015-04-04, godz. 00:10 Wielka Sobota w ciszy i oczekiwaniu Wielka Sobota jest u chrześcijan dniem ciszy i wyczekiwania na Zmartwychwstanie. Wieczorem katolicy rzymscy przeżywają w kościołach najważniejsze wydarzenie, czyli Wigilię Paschalną. » więcej 2015-04-03, godz. 06:59 Krzyż w centrum Wielkiego Piątku Dziś Wielki Piątek, w którym chrześcijanie przeżywają Mękę i Śmierć Chrystusa. To jedyny dzień w roku, kiedy nie odprawia się mszy świętej. » więcej 2015-04-02, godz. 11:33 Nocna spowiedź ostatniej szansy Po raz szósty w całej archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej o godzinie 22 rozpocznie się Noc Konfesjonałów. » więcej 2015-04-02, godz. 07:17 10 lat temu odszedł Jan Paweł II Papież-Polak zmarł 2 kwietnia 2005 roku o 21.37. Kościół Katolicki wspomina świętego w październiku, jednak w rocznicę śmierci ludzie powracają myślami do wydarzeń sprzed dekady. » więcej 2015-04-02, godz. 07:17 Wielki Czwartek. Najważniejszy okres dla chrześcijan Dziś Kościół Rzymskokatolicki rozpoczyna Triduum Paschalne, czyli trzy święte dni, które są pamiątką Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia kapłaństwa i eucharystii, czyli komunii… » więcej 2015-04-01, godz. 21:43 Rocznica pamiętnego meczu Pogoni z Lechem 1 kwietnia 2005 roku zapadnie na zawsze w pamięć kibiców i piłkarzy Pogoni Szczecin oraz Lecha Poznań. Ligowy mecz Portowców w Kolejorzem został przerwany w 39 minucie. W trakcie zawodów pojawiła się przedwczesna informacji o śmierci… » więcej
163164165166167168169