Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Na co dzień dopingują swoje drużyny na trybunach, a w sobotę wspólnie pomodlą się w Częstochowie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Na co dzień dopingują swoje drużyny na trybunach, a w sobotę wspólnie pomodlą się w Częstochowie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Na co dzień dopingują swoje drużyny na trybunach, a w sobotę wspólnie pomodlą się w Częstochowie. Siódma patriotyczna pielgrzymka kibiców na Jasną Górę rozpocznie się mszą św. w kaplicy Cudownego Obrazu w południe. Wśród uczestników będą też młodzi ze Szczecina.
Na meczach to często najbardziej zagorzali kibice. Marta dopinguje Pogoni, dziś miała być w Częstochowie, ale złamana noga zatrzymała ją w Szczecinie.

- Kibice też są patriotami i katolikami i to jest takie ważne poświęcić swoje barwy, z którymi ma się kontakt na co dzień. To też jest fajne miejsce na spotkanie z kibicami innych drużyn - uważa Marta, która chodzi do IV klasy technikum.

Michał studiuje w Szczecinie, a jest kibicem żużlowej Stali Gorzów. - Jest mnóstwo ludzi normalnych, wykształconych, którzy mają rodzinę, ale oni są wrzucani do jednego worka i są nazywani kibolami i bandytami - podkreśla Michał.

Podczas, gdy na co dzień kibice m.in. remontują domy dziecka, zbierają paczki dla dzieci czy karmę dla bezpańskich zwierząt. - O takich akcjach jednak się nie mówi, bo lepiej powiedzieć o zadymie, która zdarzy się raz na ruski rok. A unika się mówienia o dobrych rzeczach - uważa Marta.

W ubiegłym roku w pielgrzymce wzięło udział pięć tysięcy osób.

Podczas mszy zostaną poświęcone szaliki i flagi klubowe, a po nabożeństwie zaplanowano m.in. wykład o Żołnierzach Wyklętych i dyskusje o Ziemiach Odzyskanych, które są tematem przewodnim tegorocznej pielgrzymki. Wszystko zakończy o 17 koncert dedykowany pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego.

Więcej o pielgrzymce kibiców w audycji katolickiej "Religia na fali".
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2015-02-06, godz. 07:04 Papież wystąpi w amerykańskim Kongresie Papież pierwszy raz w historii wystąpi przed obiema izbami amerykańskiego Kongresu. Poinformował o tym przewodniczący Izby Reprezentantów John Boehner. Franciszek w Waszyngtonie przemówi 24 września. » więcej 2015-02-01, godz. 14:54 Wystawa w habitach w katedrze [ZDJĘCIA, WIDEO] 33 portrety można oglądać od niedzieli w szczecińskiej katedrze. Wystawa 'Konsekrowani 2015' przedstawia zakonników, siostry zakonne i przedstawicieli instytutów świeckich, którzy pracują na terenie archidiecezji szczecińsko-kam… » więcej 2015-01-31, godz. 17:42 Kolędy w wykonaniu akademickiego chóru w katedrze Misterium Kolędowe odbędzie się w sobotę w szczecińskiej katedrze. Zagra Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. » więcej 2015-01-25, godz. 10:35 Szczecin: Chrześcijanie modlą się o jedność Uroczysta Liturgia Słowa w Bazylice Archikatedralnej zakończy w niedzielę Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Szczecinie. » więcej 2015-01-17, godz. 16:56 Caritas pomaga już od 25 lat Caritas świętuje ćwierćwiecze. To najbardziej rozpoznawalna instytucja charytatywna w Polsce - tak wynika z badań TNS Polska. » więcej 2015-01-16, godz. 07:11 "Wzajemne poznanie to pierwszy krok do tolerancji". Dzień Judaizmu u dominikanów W Polsce po raz 18., a w Szczecinie po raz drugi obchodzono w czwartek Dzień Judaizmu. » więcej 2015-01-10, godz. 12:50 Papież gratuluje biskupowi ze Szczecina Papież Franciszek pogratulował biskupowi seniorowi Marianowi Błażejowi Kruszyłowiczowi. List z błogosławieństwem papieża odczytano podczas mszy św. z okazji 25-lecia święceń biskupich jubilata. » więcej 2015-01-06, godz. 11:34 Msza za obcokrajowców w Szczecinie z biskupem jubilatem Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz, który obchodzi 25-lecie święceń biskupich przewodniczył o 9 mszy św. za obcokrajowców w szczecińskiej katedrze. » więcej 2015-01-06, godz. 00:46 Wigilia Bożego Narodzenia w Kościele wschodnim [WIDEO] Trzynaście dni po wigilii u katolików i protestantów, święta rozpoczynają prawosławni i grekokatolicy. We wtorek Wigilię Bożego Narodzenia obchodzą chrześcijanie w obrządku wschodnim. » więcej
164165166167168169170