Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Ponad 400 bezdomnych, ubogich i samotnych zasiadło w niedzielę do Wielkanocnego Śniadania w szczecińskim "Słowianinie". Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Ponad 400 bezdomnych, ubogich i samotnych zasiadło w niedzielę do Wielkanocnego Śniadania w szczecińskim "Słowianinie". Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Ponad 400 bezdomnych, ubogich i samotnych zasiadło w niedzielę do Śniadania Wielkanocnego w szczecińskim Domu Kultury "Słowianin".
Jak mówili uczestnicy spotkania, to dla nich bardzo ważne wydarzenie. - Mogę zjeść coś ciepłego i pobyć z innymi - przyznała jedna ze szczecinianek.

Wielkanocne Śniadanie w "Słowianinie" odbyło się po raz piąty. Dyrektor DK Jacek Janiak podkreśla, że dzięki temu potrzebujący mogą poczuć świąteczny klimat. - Nie rozwiążemy ich problemów, ale podając im takie potrawy, jakie są w każdym domu, dajemy im namiastkę święta domowego - tłumaczy.

Według ostatnich danych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, w Szczecinie jest ponad tysiąc osób bezdomnych. Jak mówi wiceprezydent Szczecina Bogdan Jaroszewicz, nie każdemu da się jednak pomóc.

- Niestety nie wszyscy chcą aktywnie uczestniczyć w takich wydarzeniach - wyjaśnia Jaroszewicz. - Będziemy się starać, by pomimo oporu tych osób, docierać do nich i przekonywać ich, by nie zostawali sami sobie.

Śniadanie Wielkanocne zorganizował Polski Czerwony Krzyż, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz Polski Komitet Pomocy Społecznej. Po spotkaniu każdy z uczestników otrzymał paczkę żywnościową.
Jak mówią, to dla nich bardzo ważne wydarzenie. - Dzięki temu mogę zjeść coś ciepłego - przyznała jedna z uczestniczek spotkania.
- Dzięki takiemu spotkaniu potrzebujący mogą poczuć świąteczny klimat - podkreśla dyrektor DK, Jacek Janiak. - Nie rozwiążemy ich problemów, ale podając im takie potrawy, jakie są w każdym domu, dajemy im namiastkę święta domowego.
- Niestety nie wszyscy chcą aktywnie uczestniczyć w takich wydarzeniach - wyjaśnia Jaroszewicz.

Zobacz także

2015-05-24, godz. 11:32 W niedzielę Zielone Świątki Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego w Kościele rzymskokatolickim. To 50 dzień po Zmartwychwstaniu Chrystusa, który kończy okres wielkanocny w Kościele. » więcej 2015-05-24, godz. 09:05 Modlitwy, tańce, śpiewy i msze na ulicach Szczecina Tego w Szczecinie jeszcze nie było. Modlitwy, tańce, śpiewy i msze św. na placach i ulicach miasta przez cały tydzień. W poniedziałek rozpocznie się Misja Talitha kum, którą zapoczątkowano 14 lat temu w Brazylii. W niedzielę ewangelizatorzy… » więcej 2015-05-06, godz. 06:42 Mija 70 lat od pierwszej mszy w polskim Szczecinie 70 lat temu chrystusowiec ksiądz Florian Berlik odprawił pierwszą mszę św. w powojennym Szczecinie w parafii św. Jana Chrzciciela. W środę, w rocznicę tego wydarzenia arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko - kamieński… » więcej 2015-05-05, godz. 18:04 Jak władza próbowała podporządkować Kościół? Brak trwałej struktury i poczucie tymczasowości kościelnej to podstawowe problemy, z jakimi zmagał się Kościół Katolicki na Pomorzu Zachodnim zaraz po II wojnie światowej. » więcej 2015-05-01, godz. 08:50 Młodzi zjadą do Barlinka Ponad 1,5 tysiąca osób weźmie udział w rozpoczynających się w piątek w Barlinku Archidiecezjalnych Dniach Młodych. To spotkanie jest również okazją do przygotowania na Światowe Dni Młodzieży, które już za rok z udziałem papieża… » więcej 2015-04-19, godz. 15:24 Marsz dla Życia przeszedł ulicami miasta [ZDJĘCIA, WIDEO, NOWE] Kilkanaście tysięcy szczecinian wzięło udział w największej tego typu manifestacji w Polsce. Pochód ruszył z Jasnych Błoni. » więcej 2015-04-19, godz. 12:00 Wyjdą na place miast dawać świadectwo wiary Świadectwa wiary, modlitwa, śpiewy i tańce na placach Szczecina. O 13 w kilku częściach miasta i regionu rozpocznie się akcja ewangelizacyjna 'Misja na 1000 placach'. » więcej 2015-04-19, godz. 00:32 Największy w Polsce marsz przejdzie ulicami Szczecina Po raz trzynasty ulicami Szczecina przejdzie w niedzielę największy w Polsce Marsz dla Życia pod hasłem 'Kobieta jest piękna'. » więcej 2015-04-05, godz. 12:00 Ten grób ma symbolizować coś jeszcze W jednej ze szczecińskich parafii Grób Pański jest nie tylko wspomnieniem męki i śmierci Chrystusa, ale ma także symbolizować wołanie o pokój na świecie. » więcej 2015-04-05, godz. 11:13 Wielkanocne śniadanie na Pomorzanach. "Czasem wystarczy z nimi pobyć" Śniadanie dla potrzebujących mieszkańców Pomorzan w Wielkanocny poranek to już tradycja. I tym razem blisko 50 samotnych i ubogich mogło poczuć klimat świąt spotykając się w Katolickiej Szkole Podstawowej przy parafii Matki Bożej… » więcej
162163164165166167168