Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Śniadanie dla potrzebujących mieszkańców Pomorzan w Wielkanocny poranek to już tradycja. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Śniadanie dla potrzebujących mieszkańców Pomorzan w Wielkanocny poranek to już tradycja. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Śniadanie dla potrzebujących mieszkańców Pomorzan w Wielkanocny poranek to już tradycja. I tym razem blisko 50 samotnych i ubogich mogło poczuć klimat świąt spotykając się w Katolickiej Szkole Podstawowej przy parafii Matki Bożej Jasnogórskiej na Wzgórzu Hetmańskim.
- To pomoc, a poza tym można się spotkać z wieloma ludzi przy ładnie ubranym stole w świąteczny poranek - mówił mężczyzna, który przyszedł na śniadanie.

- Jestem na rencie, czekam na mieszkanie, obecnie mieszkam na działce. Nie ma tam wody i toalety, trzeba kupić opał, co jest dla mnie dużym wydatkiem, bo renta niewielka, więc ta pomoc jest potrzebna - tłumaczył kolejny potrzebujący.

- Dary na śniadanie zbieraliśmy dwa tygodnie w sklepach i w kościele. W Wielką Sobotę parafianie przynosili żywność podczas święconki - mówi Tamara Jędruszek z oddziału Caritas przy parafii Matki Bożej Jasnogórskiej. - Tymi darami obdarowaliśmy też 60 rodzin przygotowując paczki świąteczne.

- Również wszyscy, którzy uczestniczą w śniadaniu wielkanocnym dostaną paczki, żeby przedłużyć sobie okres świętowania - dodał Grzegorz Rutkowski z Akcji Katolickiej na szczecińskich Pomorzanach.

- Ważniejsza jest nawet obecność z samotnym niż pomoc materialna - zauważa ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, wskazując np. na samotnych sąsiadów. - Może ważniejsze jest czasem pobyć przy kimś, posłuchać go, spędzić trochę czasu, porozmawiać. Do tego wszystkich zachęcamy.
Śniadanie dla potrzebujących mieszkańców Pomorzan w Wielkanocny poranek to już tradycja.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2015-06-04, godz. 13:13 Święto Bożego Ciała w Szczecinie. Największa procesja już przeszła [ZDJĘCIA] Kilkaset osób wzięło udział w głównej procesji Bożego Ciała, która w czwartek przed południem przeszła ulicami Szczecina. » więcej 2015-06-04, godz. 08:39 Dziś Boże Ciało. Przez Szczecin przejdą procesje Dziś w Kościele Rzymskokatolickim uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, zwana też świętem Bożego Ciała. To wspomnienie Ostatniej Wieczerzy oraz przeistoczenia Chleba i Wina w Ciało i Krew Chrystusa. Święto korzeniami sięga XIII… » więcej 2015-06-01, godz. 00:35 Pierwsza w Polsce misja ewangelizacyjna zakończyła się w Szczecinie [ZDJĘCIA] Niedzielna Cristoteca i koncert Magdy Frączek na placu Lotników zakończyły trwający od poniedziałku Tydzień Ewangelizacji w Szczecinie. Misja 'Talitha kum' była pierwszym takim wydarzeniem w Polsce. » więcej 2015-05-28, godz. 17:38 Marsz Światła przejdzie przez Szczecin Marsz Światła przejdzie w czwartek wieczorem ulicami Szczecina. Uczestnicy wyruszą sprzed katedry o godz. 18. To kolejny punkt trwającego od niedzieli Tygodnia Ewangelizacji. » więcej 2015-05-26, godz. 07:35 Ewangelia głoszona w tramwajach Młodzi ewangelizatorzy we wtorek znów wyruszą na ulice Szczecina, a precyzyjniej wsiądą do tramwajów. To kolejny dzień Tygodnia Ewangelizacji, w którym przedstawiciele ruchów i wspólnot kościelnych głoszą Chrystusa. » więcej 2015-05-25, godz. 17:44 Żywy Kościół wychodzi na ulice Szczecina Przez tydzień odwiedzą szpitale, będą w tramwajach, wyjdą na place Szczecina do mieszkańców, by głosić Jezusa. Młodzi ewangelizatorzy rozpoczęli pierwszą w mieście, a zapoczątkowaną kilkanaście lat temu w Brazylii Misję Talitha… » więcej 2015-05-24, godz. 11:32 W niedzielę Zielone Świątki Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego w Kościele rzymskokatolickim. To 50 dzień po Zmartwychwstaniu Chrystusa, który kończy okres wielkanocny w Kościele. » więcej 2015-05-24, godz. 09:05 Modlitwy, tańce, śpiewy i msze na ulicach Szczecina Tego w Szczecinie jeszcze nie było. Modlitwy, tańce, śpiewy i msze św. na placach i ulicach miasta przez cały tydzień. W poniedziałek rozpocznie się Misja Talitha kum, którą zapoczątkowano 14 lat temu w Brazylii. W niedzielę ewangelizatorzy… » więcej 2015-05-06, godz. 06:42 Mija 70 lat od pierwszej mszy w polskim Szczecinie 70 lat temu chrystusowiec ksiądz Florian Berlik odprawił pierwszą mszę św. w powojennym Szczecinie w parafii św. Jana Chrzciciela. W środę, w rocznicę tego wydarzenia arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko - kamieński… » więcej 2015-05-05, godz. 18:04 Jak władza próbowała podporządkować Kościół? Brak trwałej struktury i poczucie tymczasowości kościelnej to podstawowe problemy, z jakimi zmagał się Kościół Katolicki na Pomorzu Zachodnim zaraz po II wojnie światowej. » więcej
159160161162163164165