Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Śniadanie dla potrzebujących mieszkańców Pomorzan w Wielkanocny poranek to już tradycja. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Śniadanie dla potrzebujących mieszkańców Pomorzan w Wielkanocny poranek to już tradycja. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Śniadanie dla potrzebujących mieszkańców Pomorzan w Wielkanocny poranek to już tradycja. I tym razem blisko 50 samotnych i ubogich mogło poczuć klimat świąt spotykając się w Katolickiej Szkole Podstawowej przy parafii Matki Bożej Jasnogórskiej na Wzgórzu Hetmańskim.
- To pomoc, a poza tym można się spotkać z wieloma ludzi przy ładnie ubranym stole w świąteczny poranek - mówił mężczyzna, który przyszedł na śniadanie.

- Jestem na rencie, czekam na mieszkanie, obecnie mieszkam na działce. Nie ma tam wody i toalety, trzeba kupić opał, co jest dla mnie dużym wydatkiem, bo renta niewielka, więc ta pomoc jest potrzebna - tłumaczył kolejny potrzebujący.

- Dary na śniadanie zbieraliśmy dwa tygodnie w sklepach i w kościele. W Wielką Sobotę parafianie przynosili żywność podczas święconki - mówi Tamara Jędruszek z oddziału Caritas przy parafii Matki Bożej Jasnogórskiej. - Tymi darami obdarowaliśmy też 60 rodzin przygotowując paczki świąteczne.

- Również wszyscy, którzy uczestniczą w śniadaniu wielkanocnym dostaną paczki, żeby przedłużyć sobie okres świętowania - dodał Grzegorz Rutkowski z Akcji Katolickiej na szczecińskich Pomorzanach.

- Ważniejsza jest nawet obecność z samotnym niż pomoc materialna - zauważa ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, wskazując np. na samotnych sąsiadów. - Może ważniejsze jest czasem pobyć przy kimś, posłuchać go, spędzić trochę czasu, porozmawiać. Do tego wszystkich zachęcamy.
Śniadanie dla potrzebujących mieszkańców Pomorzan w Wielkanocny poranek to już tradycja.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2015-07-06, godz. 08:40 Na rowerach na Jasną Górę. Pielgrzymi już w drodze [ZDJĘCIA, WIDEO] Wystartowała Szczecińska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Bierze w niej udział ponad 230 osób. » więcej 2015-07-01, godz. 08:05 Wyjątkowe półkolonie dla potrzebujących To jedyne tego typu półkolonie w Szczecinie. W Katolickiej Szkole Podstawowej na Pomorzanach rozpoczęły się zorganizowane wakacje dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym i fizycznym. » więcej 2015-06-28, godz. 16:39 Na rowerach na Jasną Górą. Wciąż można zapisać się na pielgrzymkę 24. Szczecińska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę wystartuje 6 lipca. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia cały czas, bo zapisać się można w każdej chwili przez internet. » więcej 2015-06-21, godz. 09:27 Mnóstwo atrakcji na wakacjach z Caritas Rejs i nauka żeglowania dla młodzieży, jazda konna czy też nauka jazdy na rowerze to część atrakcji, które czeka na dzieci i młodzież z uboższych rodzin. Właśnie dla nich Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przygotowała… » więcej 2015-06-20, godz. 17:19 "Myślałem, że księża są nudni. Myliłem się" Całe rodziny bawiły się w sobotę w seminarium duchownym w Szczecinie w Dniu Otwartej Bramy. » więcej 2015-06-07, godz. 16:34 Bajkowe miejsce w centrum Szczecina. Studenci pomagają dzieciom [WIDEO, ZDJĘCIA] Szczecinianie odwiedzają w niedzielę całymi rodzinami Park Andersa, który zamienił się w bajkowe miejsce dla dzieci. » więcej 2015-06-07, godz. 08:05 Chrystusowcy i studenci zapraszają na festyn Koncerty, walki rycerskie, domowe wypieki, loteria fantowa, zawody sportowe. Od rana Park Andersa w Szczecinie zamieni się w bajkowe miejsce dla małych i dużych. » więcej 2015-06-06, godz. 12:17 Metropolita wyświęcił nowych księży Ośmiu diakonów Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie przyjęło w sobotę święcenia kapłańskie. Mszy świętej w Bazylice Archikatedralnej przewodniczył abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. » więcej 2015-06-06, godz. 00:46 Tysiące młodych da świadectwo swojej wiary Ponad 100 osób ze Szczecina weźmie udział w sobotnim 19 Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich koło Gniezna. Hasłem tegorocznego spotkania, w którym weźmie udział kilkadziesiąt tysięcy osób są słowa „W Imię Ducha Święte… » więcej 2015-06-04, godz. 13:13 Święto Bożego Ciała w Szczecinie. Największa procesja już przeszła [ZDJĘCIA] Kilkaset osób wzięło udział w głównej procesji Bożego Ciała, która w czwartek przed południem przeszła ulicami Szczecina. » więcej
161162163164165166167