Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

W Brazylii akcja była odpowiedzią na potrzeby duchowe ludzi. Fot. Archiwum prywatne.
W Brazylii akcja była odpowiedzią na potrzeby duchowe ludzi. Fot. Archiwum prywatne.
Tego w Szczecinie jeszcze nie było. Modlitwy, tańce, śpiewy i msze św. na placach i ulicach miasta przez cały tydzień. W poniedziałek rozpocznie się Misja Talitha kum, którą zapoczątkowano 14 lat temu w Brazylii. W niedzielę ewangelizatorzy uczestniczą w rekolekcjach, po których zostaną posłani przez biskupa na ulice miasta.
W Brazylii akcja była odpowiedzią na potrzeby duchowe ludzi. Podobnie jest w Szczecinie.

- Talitha kum oznacza "mówię Ci, wstań ". Ten cytat z Pisma Świętego możemy odnieść właśnie do Tygodnia Ewangelizacji, podczas którego będziemy chcieli powiedzieć to zdanie do każdej napotkanej osoby - mówi Dorota ze Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, która koordynuje całą akcją.

Od poniedziałku na ulicach Szczecina pojawią się zarówno księża, siostry zakonne, ale przede wszystkim świeccy z różnych wspólnot i ruchów kościelnych działających przy szczecińskich parafiach.

- Będziemy świadkami tego, jak księża, siostry zakonne, osoby świeckie czy rodziny wychodzą na przykład na przystanek i przez megafon głoszą świadectwo swojej wiary pokazując, że nie jest zabetonowana, zamknięta drzwiami do Kościoła - dodaje ks. Michał Mikołajczak, duszpasterz akademicki ze szczecińskiej katedry. - To wszystko po to, by obudzić w nas wiarę.

O godz. 9.30 w seminarium duchownym rozpoczną się rekolekcje dla ewangelizatorów. O 15 przeniosą się do katedry, a o 18 abp Andrzej Dzięga odprawi mszę św. i pobłogosławi wszystkich ewangelizatorów.

Więcej na stronie audycji "Religia na fali" .
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2015-07-06, godz. 08:40 Na rowerach na Jasną Górę. Pielgrzymi już w drodze [ZDJĘCIA, WIDEO] Wystartowała Szczecińska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Bierze w niej udział ponad 230 osób. » więcej 2015-07-01, godz. 08:05 Wyjątkowe półkolonie dla potrzebujących To jedyne tego typu półkolonie w Szczecinie. W Katolickiej Szkole Podstawowej na Pomorzanach rozpoczęły się zorganizowane wakacje dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym i fizycznym. » więcej 2015-06-28, godz. 16:39 Na rowerach na Jasną Górą. Wciąż można zapisać się na pielgrzymkę 24. Szczecińska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę wystartuje 6 lipca. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia cały czas, bo zapisać się można w każdej chwili przez internet. » więcej 2015-06-21, godz. 09:27 Mnóstwo atrakcji na wakacjach z Caritas Rejs i nauka żeglowania dla młodzieży, jazda konna czy też nauka jazdy na rowerze to część atrakcji, które czeka na dzieci i młodzież z uboższych rodzin. Właśnie dla nich Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przygotowała… » więcej 2015-06-20, godz. 17:19 "Myślałem, że księża są nudni. Myliłem się" Całe rodziny bawiły się w sobotę w seminarium duchownym w Szczecinie w Dniu Otwartej Bramy. » więcej 2015-06-07, godz. 16:34 Bajkowe miejsce w centrum Szczecina. Studenci pomagają dzieciom [WIDEO, ZDJĘCIA] Szczecinianie odwiedzają w niedzielę całymi rodzinami Park Andersa, który zamienił się w bajkowe miejsce dla dzieci. » więcej 2015-06-07, godz. 08:05 Chrystusowcy i studenci zapraszają na festyn Koncerty, walki rycerskie, domowe wypieki, loteria fantowa, zawody sportowe. Od rana Park Andersa w Szczecinie zamieni się w bajkowe miejsce dla małych i dużych. » więcej 2015-06-06, godz. 12:17 Metropolita wyświęcił nowych księży Ośmiu diakonów Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie przyjęło w sobotę święcenia kapłańskie. Mszy świętej w Bazylice Archikatedralnej przewodniczył abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. » więcej 2015-06-06, godz. 00:46 Tysiące młodych da świadectwo swojej wiary Ponad 100 osób ze Szczecina weźmie udział w sobotnim 19 Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich koło Gniezna. Hasłem tegorocznego spotkania, w którym weźmie udział kilkadziesiąt tysięcy osób są słowa „W Imię Ducha Święte… » więcej 2015-06-04, godz. 13:13 Święto Bożego Ciała w Szczecinie. Największa procesja już przeszła [ZDJĘCIA] Kilkaset osób wzięło udział w głównej procesji Bożego Ciała, która w czwartek przed południem przeszła ulicami Szczecina. » więcej
161162163164165166167