Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Caritas w Polsce świętuje 25 lat istnienia. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Caritas w Polsce świętuje 25 lat istnienia. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Msza św. a po niej gala i koncert. Caritas w Polsce świętuje 25 lat istnienia. Obchody jubileuszowe trwają także na terenie archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, gdzie na co dzień działa blisko tysiąc wolontariuszy tej organizacji.
W południe w sobotę mszy św. w katedrze będzie przewodniczył abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Potem w Filharmonii odbędzie się gala jubileuszowa i koncert.

Z badań TNS Polska wynika, że Caritas jest najbardziej rozpoznawalną instytucją charytatywną w Polsce.

- Staramy się obejmować pomocą rodziny wielodzietne, osoby samotne i starsze, małe dzieci, osoby bezrobotne i poszukujące pracy, osoby bezdomne i chorych i niepełnosprawnych. Szukamy możliwości, aby pomoc w imię Ewangelii i Chrystusa zanieść wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne - mówi ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Na Pomorzu Zachodnim w ramach Caritas działają m.in. schroniska dla bezdomnych, jadłodajnie, ośrodki wsparcia dla rodziny, hospicjum i świetlice środowiskowe.

Caritas na Pomorzu Zachodnim włączy się w ogólnopolskie obchody w listopadzie. Wtedy w Szczecinie zaplanowano m.in. mistrzostwa Polski w szachach dla osób bezdomnych.

Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski. Reaktywowana 10 października 1990 roku odwołuje się do tradycji pracy charytatywnej Caritas sprzed 1950 roku.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2015-12-25, godz. 09:42 Szczecińscy dominikanie świętują okrągły jubileusz Dokładnie 25 lat temu w Szczecinie powstała parafia dominikanów. Ówczesny biskup diecezji Kazimierz Majdański sprowadził zakonników i powierzył prowadzenie parafii. » więcej 2015-12-25, godz. 08:44 Świąteczne życzenia metropolity. Abp Dzięga do mieszkańców [WIDEO] Nie bójcie się przyjąć Miłosierdzia Pana - życzy metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga wszystkim mieszkańcom Szczecina i Pomorza Zachodniego. » więcej 2015-12-25, godz. 03:02 Pasterka w katedrze. "Jest wiele znaków odrzucenia Bożego ładu" Każde pokolenie i naród musi rozpoznawać ład dany przez Ojca światu i dany człowiekowi i albo przyjmować, albo niestety może też go odrzucać - mówił abp Andrzej Dzięga w homilii podczas pasterki w Bazylice Archikatedralnej św… » więcej 2015-12-19, godz. 08:57 Skompletuj paczkę dla malucha i samotnej mamy 250 maluchom i ich mamom w całym kraju chce pomóc Fundacja Małych Stópek w Szczecinie. To druga edycja akcji 'Paczuszka dla Maluszka'. » więcej 2015-12-08, godz. 12:23 Wyjątkowy rok w Kościele i ważna decyzja papieża Owacje na placu Świętego Piotra i symboliczne wejście do bazyliki dwóch papieży - Franciszka i Benedykta XVI. W dzień uroczystości Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny stolica apostolska zainaugurowała Rok Święty, nazwany Jubileuszem… » więcej 2015-12-06, godz. 12:50 Jedna świeca a może pomóc milionom 100 tysięcy świec na wigilijny stół przygotował Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Zebrane z ich sprzedaży środki pomogą najbardziej potrzebującym Polakom. » więcej 2015-12-05, godz. 09:52 Polscy misjonarze zostaną błogosławionymi Zostali zabici z nienawiści do wiary - w sobotę odbędzie się ich beatyfikacja. 24 lata temu w Pariacoto w Peru partyzanci z komunistycznego ugrupowania Świetlisty Szlak zamordowali polskich franciszkanów Zbigniewa Strzałkowskiego i… » więcej 2015-11-05, godz. 16:49 Coraz więcej w "Paczce dla Rodaka i Bohatera na Kresach" Ponad 16 tysięcy złotych - tyle jest już na koncie 'Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach'. To szczecińska akcja świątecznej pomocy Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie. » więcej 2015-10-24, godz. 11:08 Papież Franciszek na meczu piłkarskim w Polsce? Na boisku pojedynek Lewandowski - Messi, a na trybunach... papież Franciszek. Jak informuje 'Przegląd Sportowy', taki piłkarski hit ma szykować Polski Związek Piłki Nożnej. » więcej 2015-10-15, godz. 15:14 Modlitwa za utracone dzieci Nabożeństwo za dzieci, które zmarły odbędzie się na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. To w ramach przypadającego w czwartek Dnia Dziecka Utraconego. » więcej
156157158159160161162