Rewolucja kulturowa neomarksistów, która trwa od XX wieku niszczy prawo, obyczaje, sposób zachowania się i myślenia - powiedział w Szczecinie podczas Dni Katechetycznych w szczecińskiej katedrze br. Tadeusz Ruciński ze zgromadzenia braci szkolnych.
- Neomarksiści niszczą chrześcijański świat poprzez opanowanie instytucji kultury - powiedział brat Tadeusz Ruciński. - Kultura od słowa "cultivare" właśnie ma uprawiać to, co w człowieku najbardziej człowiecze. Przez kilkaset lat Kościół był mecenasem kultury, ale od początku dwudziestego wieku szkoła frankfurcka neomarksizmu zdecydowała, że nie wykrzewią inaczej chrześcijaństwa z Europy, jeśli się nie zabiorą właśnie takim długofalowym, można powiedzieć procesem, tak zwanego marszu przez instytucje i przekaz miał być jak najbardziej antychrześcijański.
Rozmowa z księdzem Tadeuszem Rucińskim w najbliższej, niedzielnej audycji katolickiej „Religia na fali”.
Rozmowa z księdzem Tadeuszem Rucińskim w najbliższej, niedzielnej audycji katolickiej „Religia na fali”.
Dodaj komentarz 3 komentarze
Kolejna, obrzydliwa profanacja wizerunku Matki Bożej dokładnie pokazuje, że antypolskie środowiska są zdolne do wszystkiego i zbezczeszczą wszystko.
Kościół przez wieki był hamulcowym rozwoju nauki a nie mecenasem kultury. Mnie na przykład obraża to że w strukturach kościoła bezkarnie panoszą się pedofile a polska prokuratura umarza śledztwa jak tylko może. Ale po części rozumiem tą czarną mafię- młodzi widzą co się dzieje, odwracają się od obłudy kościoła to księża muszą krzyczeć głośno by o nich nie zapomniano i rzucano na tacę, choć w sumie jak im zabraknie to Kaczyński z chęcią dorzuci, w końcu to ile państwo daje pieniędzy na kościół jest tajne i być może nigdy tego się nie dowiemy.
W Kościele nie mogą się panoszyć pedofile, ponieważ wśród duchownych, spośród różnych grup społecznych, jest pedofilów najmniej. Jak widać nie wszystkim znane są jezuickie początki edukacji podstawowej i wyższej w Europie, czy fakt, że najobszerniejszym programem studiów w Europie do końca X wieku był program stworzony przez świętego Augustyna. Na dużą skalę pierwsze szkoły były tworzone przy kościołach. A katolickim encyklopedystom zawdzięczamy coś, co dziś nazwane byłoby “nauką popularną”, a bez nich utracilibyśmy całą wiedzę, jaką udało się zachować z popiołów cywilizacji klasycznej.
Zobacz także
2020-10-31, godz. 07:12
"Módlmy się za naszych bliskich zmarłych - w domach"
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ksiądz Leszek Gęsiak powiedział, że choć z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku 1 i 2 listopada nie będzie można udać się na cmentarz, to wciąż można się modlić za naszych bliskich…
» więcej
2020-10-30, godz. 09:41
Abp Dzięga dziękuje za ochronę świątyń. "Nie ustawajcie"
Gorąco dziękuję wszystkim wiernym świeckim, którzy na wiele sposobów według swoich możliwości starają się ochraniać świątynie, kapłanów i dzieła Boże. Niech Wam Bóg obficie błogosławi. Nie ustawajcie - pisze abp Andrzej…
» więcej
2020-10-29, godz. 07:15
Apel biskupów w związku z protestami po orzeczeniu TK
Biskupi wezwali w środę do podjęcia rzeczowego dialogu społecznego, wyrażania poglądów bez użycia przemocy i poszanowania godności każdego człowieka.
» więcej
2020-10-26, godz. 09:01
Małe Stópki pomagają niepełnosprawnym dzieciom
Powstanie miejsca dla osób niepełnosprawnych to jeden z planów Fundacji Małych Stópek ze Szczecina. Fundacja chce zwiększyć pomoc osobom z niepełnosprawnością.
» więcej
2020-10-25, godz. 11:44
Wizyta na grobach bliskich i odpust zupełny - przez cały listopad
Odpust za zmarłych można otrzymać w ośmiu wybranych dniach całego listopada, a nie tylko przez pierwsze osiem dni tego miesiąca. To również oznacza, że wizytę na cmentarzu możemy zaplanować na kolejne dni listopada, a nie na Wszystkich…
» więcej
2020-10-25, godz. 08:09
Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św.
W całym kraju obowiązują obostrzenia dla strefy czerwonej. Rygory sanitarne zmniejszają także liczbę wiernych do jednej osoby na 7 metrów kwadratowych powierzchni w kościele.
» więcej
2020-10-24, godz. 08:38
Abp Dzięga udzielił dyspensy na niedziele i święta
Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga udzielił dyspensy od uczestnictwa we mszy św. na terenie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
» więcej
2020-10-22, godz. 20:01
Organizator Szczecińskiego Marszu dla Życia: Bardzo dobra wiadomość i zadanie dla nas
To bardzo dobra wiadomość - tak ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek i organizator Szczecińskiego Marszu dla Życia skomentował dzisiejszą decyzję Trybunału Konstytucyjnego.
» więcej
2020-10-22, godz. 09:24
Trybunał Konstytucyjny w rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II
Kościół Katolicki na całym świecie wspomina w liturgii św. Jana Pawła II. 22 października to dzień rozpoczęcia pontyfikatu papieża Polaka w 1978 roku.
» więcej
2020-10-20, godz. 09:16
Nowenna Życia w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego
W czwartek sędziowie zdecydują, czy zgodny z Konstytucją jest przypadek, w którym prawo dopuszcza możliwość aborcji, jeśli u nienarodzonego dziecka zachodzi podejrzenie kalectwa lub ciężkiej choroby.
» więcej