Zamiast "Marszu dla Życia" możliwość osobistego uderzenia w dzwon "Głosu Nienarodzonych".
- Moim zdaniem to super pomysł. Jestem bardzo zadowolona, że Szczecin jest za życiem i że tak dużo osób tutaj dzisiaj jest. - Ta forma jest całkiem fajnie zorganizowana. Jestem z dwójką dzieci. Przyjdźcie i uderzcie, można pokazać też dzieciom, bawią się świetnie, przy okazji warto im wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi - mówili szczecinianie.
Adrian Perec, grafik w Fundacji Małych Stópek przypomina sobie sytuację, w której udało mu się przekonać kobietę na forum internetowym, żeby nie dokonywała aborcji.
- Wysłałem jej pamiętam taki filmik na YouTube z usg z szóstego tygodnia, gdzie było wyraźne echo serca tego nienarodzonego dziecka. Ku mojemu zdziwieniu to właściwie wystarczyło żeby dziewczyna zmieniła zdanie. Dużo rozmawiała ze swoją rodziną, rodzina też zmieniła zdanie na temat tej aborcji, przyjęła to życie. Taki drobny gest, wystarczyło usg z szóstego tygodnia. Oczywiście zaoferowałem jej dalszą pomoc, chciałem jej wyprawkę sfinansować z Fundacją Małych Stópek, ale to już nie było potrzebne. Ta rodzina już jej pomogła - mówi Perec.
Ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek radzi, jak rozmawiać o obronie życia od poczęcia z nieprzekonanymi.
- Być człowiekiem obrony życia i to będzie samo przychodziło. Oczywiście mnie, jako księdzu działającemu w Fundacji Małych Stópek przychodzi to bardzo łatwo, ale po prostu wiem jedno, że tych sytuacji w życiu spotykamy tak dużo, w kontekście jakieś rozmowy, wystawy. I myślę po prostu bądźmy ludźmi wartości życia, a sytuacja, doświadczenia, przyjdą same - mówi Kancelarczyk.
Kolejka szczecinian ustawia się do tego, żeby zamanifestować obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
- Ten dźwięk dzwonu jest po to, aby budzić sumienia. Ta symbolika dzwonu jest bardzo ważna dla pobudzenia sumień. Musimy jak najwięcej robić dla obrony życia w naszym kraju - przekonuje ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.
W dzwon "Głosu Nienarodzonych" uderzać można dziś do godziny 21.00.
Dodaj komentarz 2 komentarze
a ja sie pytam dlaczego na tym nielegalnym zgrupowaniu nie pojawila sie policja chyba dlatego ze to fanatycy religijni i wyznawcy pis a widac na zdjeciach i filmie ze nie ma zachowanego dystansu spolecznego i jest na prawie kazdym zdjeciu facet z irokezem na glowie i bez korona szmaty na twarzy wiec mandaty i wnioski do sadu powinny sie pojawic
Dokładnie! Zabijać można na wiele sposobów. Skoro przez brak maseczki możemy zarażać innych, to kim jest osoba, która takiej maseczki nie nosi, albo nosi ją nieprawidłowo? No właśnie. Hipokryzja puka zza ściany.
Zobacz także
2021-07-04, godz. 10:59
US: trwa nabór na teologię
Asystent rodziny czy też mediator - m.in. takie specjalności można skończyć, studiując na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego.
» więcej
2021-07-04, godz. 10:22
Ruszyły przygotowania do beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego
Rozpoczęły się duchowe przygotowania do beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
» więcej
2021-07-04, godz. 08:39
Rekolekcje na dwóch kółkach, czyli rowerem na Jasną Górę
To już ostatni moment, żeby zapisać się na Szczecińską Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę.
» więcej
2021-07-03, godz. 16:25
Trzech laureatów nagrody im. ks. Domańskiego [WIDEO, ZDJĘCIA]
Poznaliśmy laureatów nagrody imienia księdza Bolesława Domańskiego. W tym roku statuetki trafiły do historyka i szczecińskiego antykwariusza dr. Wojciecha Lizaka, weterana Armii Krajowej Zbigniewa Hasa i księdza Piotra Grabowskiego…
» więcej
2021-07-02, godz. 10:10
Rowerem na Jasną Górę. Zapisz się na pielgrzymkę
Trwają zapisy na Szczecińską Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Uczestnicy wystartują w poniedziałek ze Szczecina.
» więcej
2021-06-23, godz. 20:18
25 lat od historycznej pielgrzymki Jana Pawła II do Niemiec
Mija 25 lat od historycznej, a zarazem ostatniej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Niemiec. Jak oceniają niemieckie media, jego wizyta do naszych zachodnich sąsiadów miała szczególne znaczenie. Była pełna symboliki i znakiem wdzięczności…
» więcej
2021-06-12, godz. 08:59
Podniesienie kościoła w Chojnie do rangi sanktuarium
Ustanowienie sanktuarium, akt zawierzenia archidiecezji i Polaków na całym świecie Chrystusowi Królowi, to główne punkty sobotnich uroczystości w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnie.
» więcej
2021-06-11, godz. 18:00
Kościół w Chojnie stanie się Sanktuarium
Kościół w Chojnie zostanie w sobotę ogłoszony Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa - Chrystusa Króla. Trzydniowe uroczystości rozpoczynają się jednak już w piątek Różańcem i Mszą Świętą odpustową.
» więcej
2021-06-03, godz. 17:45
"Cieszcie się, że możecie świętować Boże Ciało"
Cieszcie się, że możecie świętować Boże Ciało idąc w procesji - mówi ks. Mariusz Sokołowski. Chrystusowiec był kilkanaście lat temu opiekunem szczecińskich Serduszek, teraz posługuje dla Polonii w australijskim Melbourne, przez…
» więcej
2021-06-03, godz. 09:47
"Boże Ciało to też publiczne wyznanie wiary"
Dzisiaj w Kościele Rzymskokatolickim Boże Ciało, czyli uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa. To wspomnienie Ostatniej Wieczerzy oraz przeistoczenia Chleba i Wina w Ciało i Krew Chrystusa. Święto korzeniami sięga XIII wieku.
» więcej