Zamiast "Marszu dla Życia" możliwość osobistego uderzenia w dzwon "Głosu Nienarodzonych".
- Moim zdaniem to super pomysł. Jestem bardzo zadowolona, że Szczecin jest za życiem i że tak dużo osób tutaj dzisiaj jest. - Ta forma jest całkiem fajnie zorganizowana. Jestem z dwójką dzieci. Przyjdźcie i uderzcie, można pokazać też dzieciom, bawią się świetnie, przy okazji warto im wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi - mówili szczecinianie.
Adrian Perec, grafik w Fundacji Małych Stópek przypomina sobie sytuację, w której udało mu się przekonać kobietę na forum internetowym, żeby nie dokonywała aborcji.
- Wysłałem jej pamiętam taki filmik na YouTube z usg z szóstego tygodnia, gdzie było wyraźne echo serca tego nienarodzonego dziecka. Ku mojemu zdziwieniu to właściwie wystarczyło żeby dziewczyna zmieniła zdanie. Dużo rozmawiała ze swoją rodziną, rodzina też zmieniła zdanie na temat tej aborcji, przyjęła to życie. Taki drobny gest, wystarczyło usg z szóstego tygodnia. Oczywiście zaoferowałem jej dalszą pomoc, chciałem jej wyprawkę sfinansować z Fundacją Małych Stópek, ale to już nie było potrzebne. Ta rodzina już jej pomogła - mówi Perec.
Ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek radzi, jak rozmawiać o obronie życia od poczęcia z nieprzekonanymi.
- Być człowiekiem obrony życia i to będzie samo przychodziło. Oczywiście mnie, jako księdzu działającemu w Fundacji Małych Stópek przychodzi to bardzo łatwo, ale po prostu wiem jedno, że tych sytuacji w życiu spotykamy tak dużo, w kontekście jakieś rozmowy, wystawy. I myślę po prostu bądźmy ludźmi wartości życia, a sytuacja, doświadczenia, przyjdą same - mówi Kancelarczyk.
Kolejka szczecinian ustawia się do tego, żeby zamanifestować obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
- Ten dźwięk dzwonu jest po to, aby budzić sumienia. Ta symbolika dzwonu jest bardzo ważna dla pobudzenia sumień. Musimy jak najwięcej robić dla obrony życia w naszym kraju - przekonuje ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.
W dzwon "Głosu Nienarodzonych" uderzać można dziś do godziny 21.00.
Dodaj komentarz 2 komentarze
a ja sie pytam dlaczego na tym nielegalnym zgrupowaniu nie pojawila sie policja chyba dlatego ze to fanatycy religijni i wyznawcy pis a widac na zdjeciach i filmie ze nie ma zachowanego dystansu spolecznego i jest na prawie kazdym zdjeciu facet z irokezem na glowie i bez korona szmaty na twarzy wiec mandaty i wnioski do sadu powinny sie pojawic
Dokładnie! Zabijać można na wiele sposobów. Skoro przez brak maseczki możemy zarażać innych, to kim jest osoba, która takiej maseczki nie nosi, albo nosi ją nieprawidłowo? No właśnie. Hipokryzja puka zza ściany.
Zobacz także
2021-05-01, godz. 12:07
"Wszystko, co najlepsze było u niego". Pogrzeb biskupa Jana Gałeckiego [WIDEO, ZDJĘCIA]
"Kapłaństwo było celem i sensem mojego życia (...) liczne kontakty z laikatem sprawiają mi ogromną radość serca i motywowały do dalszej pracy" - to fragmenty testamentu biskupa Jana Gałeckiego, które usłyszeli w sobotę uczestnicy…
» więcej
2021-05-01, godz. 08:43
"Zostanie w pamięci jako człowiek ogromnej modlitwy". Pożegnanie biskupa seniora
W sobotę pogrzeb biskupa seniora Jana Gałeckiego. Od 1974 do 2007 roku był biskupem pomocniczym najpierw diecezji, a potem archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
» więcej
2021-04-28, godz. 09:51
Pogrzeb biskupa Jana w sobotę
Znane są szczegóły pogrzebu biskupa seniora Jana Gałeckiego, który zmarł we wtorek w wieku 88 lat. Od 1974 do 2007 roku był biskupem pomocniczym najpierw diecezji, a potem archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. W 2007 roku biskup…
» więcej
2021-04-27, godz. 12:43
Zmarł biskup Jan Gałecki
Zmarł biskup senior Jan Gałecki. Od 1974 do 2007 roku był biskupem pomocniczym najpierw diecezji, a potem archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Chociaż pochodził z Mazowsza, to na Ziemiach Zachodnich realizował swoje powołanie do…
» więcej
2021-04-25, godz. 08:50
Nowe zasady kształcenia w seminariach
Zmienia się format kandydata do kapłaństwa i czasy, w których żyjemy. Z tą świadomością Konferencja Episkopatu Polski przyjęła nowy dokument o formacji kapłańskiej, który określa zasady kształcenia przyszłych księży.
» więcej
2021-04-25, godz. 08:32
Niedziela Dobrego Pasterza
W Kościele katolickim Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. W tym roku odbędzie się on pod hasłem "Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy".
» więcej
2021-04-24, godz. 09:39
Współczesny wizerunek Maryi. Figura pielgrzymuje po archidiecezji [ZDJĘCIA]
Figura Matki Bożej Brzemiennej z relikwiami św. Jana Pawła II pielgrzymuje po kościołach Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. To do niej wierni modlą się o dar potomstwa.
» więcej
2021-04-24, godz. 09:03
12 września beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i s. Róży Czackiej
Uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz siostry Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie o godz. 12. O decyzji papieża poinformował metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz.
» więcej
2021-04-23, godz. 14:32
Jest nowa data beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego
Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 12 września w Warszawie. Ogłoszenie Prymasa Tysiąclecia błogosławionym będzie połączone z beatyfikacją s. Róży Marii Czackiej. Proces o uznanie cudu za wstawiennictwem kardynała…
» więcej
2021-04-22, godz. 10:00
Tydzień Biblijny. W Resku czytają Pismo Święte
Biblia w formie audiobooka przez cały dzień po mszy w kościele, czytanie Pisma Świętego i świadectwa w internecie tych, którzy na co dzień poznają Biblię - to pomysł członków Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca w Resku.
» więcej